KOSGEB Kredisi

Traktör Kredisi Veren Bankalar 2020 (HARMAN ÖDEMELİ)

Traktör Kredisi Veren Bankalar 2020 (HARMAN ÖDEMELİ)

Traktör kredisi veren bankalar tarım ile uğraşan çiftçilerin ihtiyaç duydukları traktör araç ve gereçlerin alımında her yıl belirli aralıklarda ödeme kolaylıkları ile kredi vermektedir. Son dönemde traktör kredileri 72 aya çıkarıldı. Faiz oranları Ziraat Bankası hesaplama işlemi ve Denizbank 2.el traktör kredisi, hesaplama işlemi, faiz oranları, Ziraat Bankası, Denizbank, Vakıfbank, TEB, İş bankası gibi bankalar hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Ülkemizde son yıllarda pek çok sektör için destek ve teşvik amaçlı krediler verilmektedir. Devlet tarafından tarımı ve çiftçiyi desteklemek, iyiden iyiye düşüş yaşayan bu sektörü yeniden canlandırmak için yürüttüğü projeler kapsamında pek çok kamu ve özel bankalar çeşitli destek paketleri hazırlayarak çiftçilerin hizmetine sunmaya başladılar. Tarımsal faaliyetler yeniden canlandırılarak üretimin arttırılması hedeflenmektedir.

Traktör Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Tarım işletmelerinin daha verimli çalışmaları ve mekanizasyon düzeylerini yükseltmelerine imkan tanıyacak traktör alımlarını finanse etmek için uygun faiz ve vade koşullarıyla krediler veren bankalar devlet bankaları ve özel bankalardır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Tarım faaliyetlerinin yapılabilmesi için gerekli olan sıfır kilometre ve ikinci el traktör alımlarında kullanılacak ve ihtiyaç duyulan finansmanı sağlamak amacıyla kredi veren Ziraat Bankası traktör kredisi ile tarım işletmelerinin daha verimli çalışmaları ve mekanizasyon düzeylerini yükseltmelerinin teminine yönelik olarak tarımsal mekanizasyon araçlarının kredili satışına esas deney ve denetimlerle ilgili tebliğ esaslarına göre zirai kredilendirme belgesi olan yeni yada kullanılmamış veya azami 5 yaşındaki traktörlerin alımına yönelik gerçek veya tüzel kişi üreticilere, değişken veya sabit faizli traktör kredileri  ve  ikinci el traktör kredileri sunmaktadır.

ZİRAAT BANKASI TRAKTÖR KREDİSİ FAİZ ORANI YILLIK % 5’TİR

09/03/2016 gün ve 29648 sayılı Tarım ve Orman Bakanlığınca Resmi Gazetede yayımlanan, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankasınca tarımsal üretime dair düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılmasına ilişkin uygulama esasları tebliğ gereğince, Devlet Destekli tarımsal mekanizasyon kapsamında traktör kredisi ve şartları aşağıda belirtilmiştir; Yatırım amaçlı; Tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilmesi için üreticiler tarafından kullanılan ve zirai kredilendirme belgesi olan tüm yeni ve kullanılmamış (traktörler için) tarımsal mekanizasyon araçları için, yatırım kredisi kullandırılabilir. Faaliyet konuları arasında bitkisel üretim veya büyükbaş, küçükbaş hayvancılık ve kanatlı üretimi (damızlık dahil) sektörlerinden en az birisinin bulunması şartı aranmaktadır.

Bankalar peşinatı olmayan kişilerden herhangi bir gayrimenkulü ipotek ettirmelerini isteyebilirler.

Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Traktör kredisi almak isteyenlere özel kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir;

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası; Değişken Faizli Traktör Kredileri kapsamında, Yeni ve kullanılmamış traktörler için 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile, Proforma fatura veya satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar kredi vermektedir. Sabit Faizli Traktör Kredileri kapsamında Ziraat Bankası ile anlaşma yapan firmalar ve bayileri tarafından satılan yeni ve kullanılmamış traktörler için 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile proforma fatura veya satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar vade sonuna kadar sabit faiz garantisi ile kredi vermektedir. İkinci El Traktör Kredisi kapsamında azami 5 yaşındaki traktörler için 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile kasko bedelinin %75’ine kadar sabit veya değişken faiz alternatifleri ile yatırım kredisi ürünleri sunmaktadır.

Denizbank

Traktör kredisi; üreticilerin ve tarımsal işletmelerin tarımsal faaliyetlerinin yerine getirilmesinde önemli bir yeri olan traktör ve tarımsal ekipman alımlarını finanse etmek amacıyla tahsis edilen 60 aya varan vade imkanı ile kullandırılan kredi türüdür. Denizbank traktör ve tarımsal mekanizasyon kredisi, için; KDV dahil fatura bedelinin 2. el araçlarda kasko bedelinin %75’ine kadar, ekipman kredileri için; KDV dahil fatura bedelinin %75’ine kadar kredi kullanılabilir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

TEB yatırım kredileri kapsamında verdiği traktör kredisiyle işletmelerin TEB 0 km. ve 2. el traktör destekleme kredisi  imkan tanıyacak traktör alımlarını finanse etmek için uygun faizli, 1,3,6,12 ayda bir eşit ve esnek ödemeli 60 aya kadar vade koşullarıyla kredi sunmaktadır.

İş Bankası

Çiftçi Kredi Destek Paketi ile İş bankası tarımsal faaliyetlerde bulunan çiftçilere özel kredi ürünleri sunmaktadır. İş Bankası çiftçiye destek kredisi ile Ziraat Odalarına bağlı çiftçiler; 0 km ve 5 yaşa kadar traktör alımları için 1 – 48 ay arasında değişen vadelerde kredi kullanabilirler.

Akbank

Akbank traktör kredisi ile 0 km ve ikinci el traktör alımlarınız için uygun koşullarda finansman desteği sağlamaktadır. Banka ile anlaşmalı markalarından yapılan alımlarda ise cazip faiz oranları ile çiftçimize destek olunmaktadır. 0 km traktörler için proforma fatura tutarının % 80’ine kadar kredi, ikinci el traktörler için ise kasko tutarının % 60’ına kadar kredi seçenekleri sunmaktadır.Üstelik 60 aya varan vadelerde, ister aylık eşit taksitler halinde isterseniz hasat döneminde geri ödeme yaparak traktör sahip olabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Bankalar arasında olan Yapı Kredi Bankası traktör kredileri vererek tarım sektöründe faaliyet gösteren çiftçilere 0 km ve 2. el traktör kredisi alımlarının finansmanı amacıyla kullandırılan kredi verilmektedir. Traktör kredisini 36 aya kadar vade imkanları ve 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasadınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası Traktör Kredisi

Şekerbank

Sıfır km ve ikinci el traktör alımlarında finansal destek veren Şekerbank; çiftçiler ve tarım sektöründe faaliyet gösteren tüzel kişilere, sıfır kilometre veya ikinci el traktör ihtiyacının karşılanması için sunulan esnek ödemeli kredi vermektedir. Sıfır kilometre veya içinde bulunulan yıl içinde alımı yapılmış traktörlerde anahtar teslim fiyatının %75’ine kadar 60 ay vade ve yılda bir ödemeli olarak kredi verilebilmektedir.
5 yaşını aşmamış ikinci el traktörlerde ise, maksimum alım satım bedelinin %60’ına kadar 60 ay vadeli ve yılda bir ödemeli kredi verilebilmektedir.

Finansbank

Çiftçilerin ihtiyacına uygun çözümler sunan Finans bankası tarım kredileri kapsamında yatırım kredi ürünlerinden olan Qnb Finansbank traktör ve pikap desteği ile tarımsal işletmenizin traktör ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Traktör Kredisi ile hem sıfır hem de ikinci el traktör yatırımı yapabilirsiniz. Birinci el araçlarda proforma fatura değerinin %75’ini, ikinci el araçlarda %60’ını karşılar. Birinci el araçlar için 72 aya kadar vadelidir. İkinci el araçlarda 48 aya kadar vade uygulanır. 1/3/6/12 ayda bir ödemelidir.

Vakıfbank

Vakıf bankası 0 km ve 2. El traktör alımlarınız için hasat ve gelir döneminiz ile uyumlu, sabit ve esnek geri ödemeli taksitli kredi vermektedir. 60 aya kadar vade imkanı ile fatura bedelinin %75’ine kadar kredi kullanabilir ve kredinizi 1, 3, 6,  12 ayda bir eşit ve esnek ödeme koşullarıyla alabilirsiniz. Vakıfbank çiftçi tarım ve destekleme kredisi için tıklayınız.

Traktör Kredisi Çekmek İçin Gerekli Belgeler

 • ÇKS Belgesi,
 • Kimlik Fotokopisi,
 • Tarla tapuları,
 • Proforma fatura,

Tarım kredi kapsamında verilen traktör kredisi başvurusu için gerekli belgeler; Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi, Nüfus Cüzdan fotokopisi, İkametgah senedi, Tapu fotokopileri, Proforma ve kesin faturadır. Sizde bankaların tarım kredisi ürünlerinden yatırım kredisi kapsamında vermiş olduğu traktör kredisi ile tarım faaliyetlerinizi geliştirebilir, İhtiyaç duyduğunuz finansmanı sağlayabilirsiniz. Traktör kredi almak için tercih ettiğiniz bankanın en yakın şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca Kosgeb tarafından verilen devlet destekli çiftçilere özel tarım kredisini de ilgili yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Yukarıda yazılı olan belgeler ile bankaların müşteri temsilcilerine traktör kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Yine Tarım ve Kredi Kooperatiflerine, Ziraat bankasına düşük faizli traktör kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden en düşük faizli kredileri inceleyebilirsiniz.

Sizde yukarıdaki bankalar tarafından verilen traktör kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Yorumlar
 1. Fatih dedi ki:

  Çks kayıt yeni yaptırdık fakat tapularimiz var çiftçi kredisi kullanmak istiyoruz hemen kullanabilirmiyiz ?

 2. Selahattin sürer dedi ki:

  Newholan 4.65 kabinli çift çeker almak istiyorum

 3. nevzat dedi ki:

  koyun yediştiricigi icin tıraktör almak istiyorum

  1. MUSTAFA EKEN dedi ki:

   Traktôr kredisi istyorum

 4. kücük baş hayvan yetişticiligi dedi ki:

  Koyun yetiştiriciliği için traktör almak istiyorum. Yem ve saman taşımak için. selamlar.