Köyde İş Kurmak İstiyorum (Sermayesi Olmayana Devlet Hibesi)


Köyde İş Kurmak İstiyorum

Köyde İş Kurmak İstiyorum


Köye dönüş projesi ve köyde yapılacak işler

Köyde iş kurmak istiyorum ama param yok diyenlerdenseniz sizde devlet desteklerinden yararlanarak köylerde yapılabilecek olan işlerden tarım ve hayvancılık işi yapabilirsiniz. Köye dönüş yaparak, iş kurmak, tarım  veya hayvancılık işinden para kazanmak, küçük bütçelerle yeterli miktarlarda para kazanmak isteyen çiftçiler ve üreticiler için iş fikirleri nelerdir?

Köyde yapılabilecek işlerden olan tarım ve hayvancılık faaliyetleri için çiftlik kurarak iş kurulabilir. Devlet çiftlik kurmak isteyen çiftçilere alacakları hayvanlardan, açacakları tesisin kuruluşundaki giderlerin karşılanmasına kadar destek olmaktadır. Köyde iş olarak yumurta tavuğu yetiştiriciliği yaparak organik yumurta satışı yapabilir, küçükbaş hayvancılık yaparak kurban bayramı öncesinde kurbanlık satışı yapabilir, organik tarım ve organik arı yetiştiriciliği yaparak doğal olana ulaşmak isteyen sağlıklı yaşama gönül vermiş insanlara ulaşabilirsiniz. Devletin verdiği Köye Dönüş Kredisi desteğinden faydalanabilirsiniz.

Köyde iş kurmak isteyenlere Kosgeb desteği

Kosgeb tarafından Genç çiftçilerin desteklenmesi için 30 bin lira hibe kredisini açacakları çiftliklerin kurulumunda işletme kuruluş giderlerinin karşılanması amacıyla hazırladıkları Projelerin desteklenmesi kapsamında verilmektedir.

Ayrıca Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından her yıl çiftçilere yapılan tarımsal ödemelerden yararlanarak bitkisel üretimden, hayvancılığa kadar destek ödemelerinden yararlanabilirsiniz.

Genç çiftçi projelerinin desteklenmesi kapsamında Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 30 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi vermektedir. Köye dönüş hibesi olarak verilen hibe kredi ile köyde iş yapacak olan çiftçilere verilen desteklerden yararlanabilmek için Bakanlık tarafından desteklenen projelerden herhangi birini yapmak zorunluğu vardır. köye dönüş kredisi ile kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin köylerde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi gibi desteklenen proje işlerini yapmaları gerekmektedir. Eğer hayvancılık yapmak istiyorsanız Ziraat Bankasından Devlet destekli hayvan kredisi alabilirsiniz.

Genç çiftçi 2018 yılı projeleri

30 bin lira hibe kredi ile köyde sürekli olarak yaşama taahhüt veren ve köyde iş kurmak isteyen genç çiftçilere verilecek destek kapsamında yapılması gereken projeler;

Büyükbaş hayvan, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, kanatlı yetiştiriciliği, arıcılık, ipekböceği yetiştiriciliği, kapama meyve bahçesi tesisi, kültür mantarı üretimi, çilek ve diğer üzümsü bitkilerden kurulu kapama bahçe tesisi, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretim, bağcılık, ve coğrafi işaretli olan gıdaların üretimi, işlenmesi ve paketlenmesi işlerinden birini yapacak olan genç çiftçilere devlet 30 bin lira hibe 100 bin TL 0 faizli kredi vermektedir.

Köyde iş kurmak istiyorum diyenler; Kosgeb tarafından verilen devlet destekli hibe ve faizsiz krediler ile Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen hibe ve faizsiz kredileri Tarım ve hayvancılık işlerinde kullanmak üzere her türlü giderlerini karşılayabilirler.Etiketler:

Köyde İş Kurmak İstiyorum Konusuna 29 Yorum Yapıldı
 1. Melis dedi ki:

  7dönüm arazimiz var lavanta ekimi yapmak istiyoruz projelerimiz var …Devletten destek alabilirmiyiz geç çiftçi projesinde ?

 2. Figen marangoz dedi ki:

  Hayvacılık yapmak istiyoruz eşimle. Kendi arazimiz var ve büyüklüğüde yeterli ama maddi imkanlarımız yetersiz yardımcı olursanız seviniriz…

 3. ceyhan ceylan dedi ki:

  Buyukbas hayvan yetistiriciligi ve koy turizminin gelismesi icin yoresel urunler satisi ve konaklamasinin yapildigi tesis kurmak istiyorum

 4. Bilal dedi ki:

  Küçük baş hayvancılık işine girmek istiyorum arazim yok bu konuda yardımcı olunursa sewinirim

1 2
Sayfa başına git