Bayilik Almak İçin Kredi Veren Bankalar (2019 Güncel)

Bayilik Almak İçin Kredi Veren Bankalar (2019 Güncel)
5 Nisan 2019 tarihinde güncellendi.

Girişimci vatandaşlar kendi işletmelerini kurmak adına birikmiş sermayeleri yok ise bankaların verdiği kredilere başvuru yaparlar. Bazı girişimciler de kurulum yerine bayilik alma yoluna giderler. Tabii ki bunun için de bir miktar birikmiş sermayeniz olması gereklidir. Bankalar bunun için de girişimcilere franchise kredisi vermektedir. Franchising kredisi için gerekli koşulları sağlamanız halinde Akbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank gibi bankalardan bayilik kredisi alabilirsiniz. Franchise için devlet desteklerine de başvurabilirsiniz. Bu kredinin nasıl alınacağı ve şartlarını sizler için araştırdık. 2019 yılında bayilik için kredi veren bankaları haberimizden inceleyebilirsiniz.

Bayilik Franchising Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni bir iş yeri açmak isteyen girişimciler tanınmış markalardan aldıkları bayilikler ile daha kolay müşteri kazanmayı planlamaktadırlar. Bazı firmaların bayiliğini almak için küçük sermayeler yeterli olsa da bazıları için büyük paralar gerektirmektedir. Bu gibi durumlarda yatırımcılar bayilik almak için kredi veren bankalardan kredi çekmek için girişimlerde bulunmak zorunda kalırlar.

Franchise sistemi yani marka sahibinin, belirli süre, koşul ve sınırlar içerisinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli destek sağlayarak belirli bir bedel karşılığında bağımsız yatırımcılarına sisteminin ve markasının kullanımı sağlayan bu yöntem ile bayilik alınmaktadır. Yatırımcının en çok rağbet gösterdiği bayilik sistemi sayesinde işletme ve pazarlama konusunda sürekli olarak destek görmesi işini kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda bu sistem sayesinde personelinize eğitimler vererek satış konusunda bilgi sahibi olmaları sağlamaktadırlar. Müşterisi hazır olan bu sistem sayesinde kısa bir sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu sistemde tanınmış bir markanın bayiliğini almak için yüksek miktarda paralar ödeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda girişimcilere kredi vererek yardımda bulunan bankalar hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

franchising

Francishing yöntemi ile bayilik alınmaktadır.

İş Bankası Bayilik ve Franchising

Bayilik almak isteyen girişimcilerin franchising sistemine giriş için ödeyecekleri ücretin yanında demirbaş temininden dükkanın dekorasyonu için gerekli olan malzemelerin ihtiyaçlarını karşılamak için bu krediyi kullanabilirler. İş bankasının müşterilerine sunduğu franchising kredisinin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Franchising kredisi için 48 ay vade imkanı.
 • Franchising sistemine giriş de ödeyeceğiniz miktarın % 75 ‘ine kadar kredi limiti.
 • İşyerinin demirbaş temini ve dekorasyon giderlerinin finansman ihtiyaçları için kullandığınız paranın fatura bedeli üzerinde % 75’ine kadar kredi imkanı.
 • Kredi ödemelerinizi ister aylık olarak isterseniz esnek vade planı ile geri ödemeniz.

Bu ayrıcalıkları kullanarak sizde yeni açacağınız iş yerinin bayilik masraflarında iş bankasından kredi kullanmak istiyorsanız bulunduğunuz yerdeki en yakın iş bankası şubesine uğrayarak gerekli belge ve faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

TEB Franchising Kredisi

Yeni bir iş yeri açmak isteyen girişimcilere farklı alternatifler sunan banka franchising bayiliği ile iş yeri açmak isteyenlere de güzel imkanlarda kredi kullandırmaktadır. Açacağınız iş yerinde ne satacağınıza ve hangi markadan franchising alacağınıza karar verdikten sonra yapacağınız bayilik anlaşmasında ekonomik olarak zorlanan girişimciler Teb bankasının cazip faiz oranlı kredileri ile zorlanmadan ödeme fırsatlardan istifade ederek kredi kullanabilirler. Diğer bankalardan farklı olarak kredileri girişimcilerin mali verilerine göre değil iş planı ve nakit akışı değerlendirmesi ve iş fikrinin taşıdığı potansiyele göre değerlendirilmektedir.Teb bankası Kgf işbirliği ile gerçekleştirilen kredi sistemi ile franchise alacak kişilere teminatsız olarak 200.000 liraya kadar kredi vermektedir. Her ay eşit taksitler ile ödeyebileceğiniz gibi isterseniz nakit akışına uygun olarak 3 – 6 – 9 – 12 ay geri ödemesiz olarak da kullanabilirsiniz. Aynı zaman da Teb bankası franchise kredisi kullanmak isteyenlere 60 ay vade imkanı tanımaktadır. Sizde bu fırsatlardan yararlanarak kredi kullanmak istiyorsanız işletmenize en yakın Teb bankasına başvuru yapmalısınız.

TEB franchising desteği

Halk Bankası

Yeni bir bayilik alarak iş yapmak isteyen girişimcilerin en çok zorlandıkları konuların başında franchising ücretleri olmaktadır. Girişimciler bu konu da ekonomik olarak zorlandıkları zaman bankaların yeni bayilik alan müşterilerine uygun koşullarda verdiği kredilerden kullanmaktadırlar. Bu sistemde girişimcilerine kredi veren bankalardan bir tanesi de Halk bankasıdır. Müşterilerine 60 aya kadar taksit imkanı veren banka aynı zamanda ilk yıla mahsus olmak üzere müşterilerinden talep edenlere ilk 6 ay taksit almamaktadır. Müşterilerinin yapmış oldukları işin nakit akışına göre 3 veya 6 ayda bir eşit taksitli veya serbest taksitli kredi imkanı vermektedir.

Kredi limiti olarak franchise giriş ücreti ile iş yerinde kullanılacak demirbaşların temin edilmesi, firma faaliyet alanının dekorasyonunun yapılması ve mevcut iş yeri için yapılacak tüm harcamaların % 75 ‘i olarak belirlenmiştir. Sizde yeni bir iş yeri için paraya ihtiyaç duyuyorsanız Bayilik almak için kredi veren bankalar franchising kredi alarak ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Vakıfbank 

Bayilik almak isteyenlere Vakıfbank tarafından da destek veriliyor. İşyeri kurmak istiyorsanız ve yeterli sermayeniz bulunmuyor ise Vakıfbank’ın cazip kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bankadan hesap açtırmak için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 1. Başvuru yapacak kişiye ait nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 2. İşletmenin adına kayıtlı Vergi Levhası fotokopisi,
 3. Bağlı bulunduğunuz odaya ait kayıt belgesi,
 4. Noter onaylı imza sirküleri,
 5. Adi ortaklık sözleşmesi,
 6. Güncel faaliyet ve ticari sicil belgesi,
 7. Ana sözleşme imzalanması,

Bu evraklar ile Vakıfbank şubelerine müracaat eden ve başvuru yapan girişimciler, kredi notlarının yeterli olması halinde diledikleri krediyi çekebilir ve işletmesini kurabilirler. Eğer halihazırda bir işletmeniz varsa da işletme geliştirmek adına bankanın ihtiyaç kredilerine başvuru yapabilir ve işletmenizin giderlerini karşılayabilirsiniz.

KOSGEB Bayilik Kredisi

Eğer bir firmanın bayiliğini almak istiyorsanız ve yeterli sermayeniz yok ise Kosgeb kredilerinden faydalanabilirsiniz. İster gıda ister giyim fark etmeksizin işletmenizin iş planını Kosgebe sunmanız halinde 50 bin TL hibeden 500 bin TL‘ye kadar farklı iş destekleri verilmektedir. Bayilik almak için verilen desteklerden faydalanmak istiyorsanız kurulumun yapılacağı işletme kodlarının Kosgeb nace kodları içerisinde yer alması gerekmektedir. Kosgeb işletme geliştirme programına da destek sağlamaktadır. Kosgeb destekleri ile ilgili tüm bilgilere linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bayilik alabilmek için bankalara kredi başvurusunda bulunabilir ve ya devlet tarafından sağlanan desteklerden faydalanabilirsiniz. Bankalar tarafından geçen yıl sağlanan bayilik desteklerinin 2019 yılında da devam etmesi düşünülüyor. Bankalar bu konu ile ilgili yeni kampanyalar düzenlediğinde sizlerle paylaşacağız.Etiketler:

Bayilik Almak İçin Kredi Veren Bankalar (2019 Güncel) Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Arkın Kale dedi ki:

  Bu kredi tüm bayilikler için geçerli mi? Ben ekomini bayisi açmayı düşünüyorum.

Sayfa başına git