Ziraat Bankası Tarım Kredisi Faiz Oranları 2018 Hesaplama


Ziraat Bankası Tarım Kredisi Faiz Oranları 2018 Hesaplama

Ziraat Bankası Tarım Kredisi Faiz Oranları 2018 Hesaplama

2018 yılında Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığınca çiftçilerimize 30 bin lira değerinde hibe kredi imkanı başvuruları tamamlandı. Hayvan teslimlerinin 12.500 çiftçimize yıl içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor. Bunun haricinde çiftçiye en uygun hayvan kedisi veren ilk kurum Ziraat Bankasıdır. Kamu kuruluşlu olan ziraat bankası ise çiftçi desteklerinin yanı sıra çok uygun fiyatlarda kredi destekleri sağlanmaktadır.

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen 30.000 liralık hibe kredi imkanlarından yararlanamıyor iseniz veya bu destek size az geliyor ise kamu kuruluşlu olan Ziraat bankasının uygun faiz oranları ve cazip ödeme planları ile size sunmuş olduğu kredi olanaklarını değerlendirebilir ve işletmenizi büyütebilirsiniz. Aynı zamanda bankanın sunmuş olduğu bu krediler sayesinde de yeni işlere atılım yapabilirsiniz.

Ziraat bankası Hayvansal Üretim Kredileri adı altında bir çok çiftçimize kredi destekleri sunmaktadır. Hayvansal üretim alanlarında faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişiler için üretimlerinde ihtiyaç duymuş oldukları finansmanı sağlayan bu banka büyükbaş, küçükbaş, besi, süt, damızlık hayvancılık alanının yanı sıra tavuk, hindi, kaz, bıldırcın, ördek, deve kuşu gibi kanatlı hayvancılık alanlarında da faaliyet göstermek isteyen girişimcilerimiz için uygun faizli kredi olanakları sunulmaktadır. Faiz oranları, gerekli şartlar ve ayrıntılar Ziraat şubelerinden öğrenilir.

Ziraat bankası küçük baş hayvan kredisi

Bankaların uygun faiz oranları ile sunduğu krediler bulunmaktadır.

Ziraat bankasının sağlamış olduğu kredi türlerinden yararlanmak isteyen girişimciler için banka uygun faizli kredi olanakları sağlamaktadır. Bankanın sağlamış olduğu finansmandan yararlanmak isteyen girişimci küçükbaş hayvancılık alanında sektöre giriş yapmak istiyorsa eğer banka şubelerine başvuru yaparak gerekli şartları taşıması durumunda ihtiyaç duymuş olduğu tutarda krediye sahip olabilecektir. Ziraat bankasının küçükbaş hayvancılık kredileri için sunmuş olduğu faiz oranları şu doğrultudadır. Küçükbaş hayvancılık kredilerinin yıllık faiz oranı ortalama olarak %5 aylık faiz oranı ise %0,41 oranında olacaktır. Banka bu kredilerden yararlanmak isteyen girişimcilerden bazı şartlara uyum sağlaması gerektiğini belirtmektedir. Faiz oranları değişebilir ve güncel faizler ancak bankadan öğrenilir.

Şartlar Nelerdir?

Bankanın sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanmak isteyen girişimcinin aşağıda maddeler halinde bahsetmiş olduğumuz şartlara uyum sağlıyor olması gerekmektedir. • En az 50 adet koyun beslemesi gerekmektedir.
 • En az 25 adet keçi beslemesi gerekmektedir.
 • Hayvan kapasitesi yukarıdaki rakamlardan az ise ilk olarak hayvan sayısını bu rakama çıkartması gerekmektedir.
 • Satın alınacak koyun ve keçilerin 6 ay ile 24 ay arasında olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin satın alacağı koyun ve keçiler yönetmelikte yer almak zorundadırlar.

Ziraat Bankasının sunmuş olduğu hayvan kredisi türü ile hayvancılık alanında kullanılacak olan tank, balya makinesi, yem üniteleri, ahır yapımı, güneş enerji sistemi, yem bitkisi üretimi, canlı koyun ve keçi alımı gibi alanlarda kredinin kullanılması mümkündür.

Ziraat bankası keçi koyun besiciliği şartları nelerdir?

Kredi farklı alanlarda kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası Keçi Koyun Besiciliği Şartları Nelerdir?

Hayvansal üretim kredileri adı altında toplamış olduğu alanlardan bir tanesi de keçi koyun besiciliği olmaktadır. Banka bu alanda kredi çekmek isteyen girişimcilerden bazı şartlara uyum sağlamasını beklemektedir. Bankanın istemiş olduğu şartlar aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 1. Alınacak koyun ve/veya keçinin en az 1 aydır HAYBİS’e kayıtlı olmaları gerekmektedir.
 2. En az 50 adet koyun veya keçi besliyor olması gerekmektedir.
 3. Besicilik için alacağı hayvanların en az 3 aylık erkek hayvan olmaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası Hayvansal üretim kredileri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen size en yakın bulunan banka şubelerine başvuru yapınız. Aynı zamanda bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bilgi de edinebilirsiniz.

Tarım kredisi faiz oranları yıllık %5 ve %6’dır. Başvuru sahibinin projesine ve vadesine göre değişiklik gösterebilir.

Yıllık faiz oranı %6 ve aylık faiz 0,50 olarak aşağıda ki hesaplama yapılmıştır;

50 bin lira hesaplama;

 • Faiz Oranı: %0,50
 • Taksit Sayısı: 48 ay
 • Taksit Tutarı: 1.201,96 TL
 • Toplam geri ödeme; 57.693,91 TL

100 bin lira hesaplama;

 • Kredi Tutarı: 100.000,00 TL
 • Faiz Oranı: %0,50
 • Taksit Sayısı: 48 ay
 • Taksit Tutarı: 2.403,91 TL
 • Toplam geri ödeme: 115.387,95 TL

Ziraat bankası müşteri hizmetlerine ulaşmak için 444 00 00 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezine bağlanabilir ve bilgiler alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tarım Kredisi Faiz Oranları 2018 Hesaplama Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. sebahattin eldemir dedi ki:

  çiftçi dessek kredisi almak istiyorum yardımcı olurmusunuz saygılarımla

 2. Orhan ÇİM dedi ki:

  30328 sayılı resmi gazetede yayınlanan Ziraat Bankası ve Tarım Kredi kooperatiflerince tarımsal üretime dair düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılmasına ilişkin karara ilişkin bilgilere yer vereceğim bildiğiniz gibi her yıl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütçe olanakları dahilinde Ziraat Bankası ve Tarım Kredi kooperatiflerince çiftçilerimize düşük faizli tarım ve hayvancılık kredisi kullandırılmasına olanak tanıyor bu karardan her yıl Şubat ayı civarında resmi gazetede yayınlanıyor resmi gazetede oyunu için verilmesi planlanan hayvancılık ve tarım ilişkin kredilerin faiz oranları başvuru şartları ve detaylar bildiriliyor.

Sayfa başına git