Ziraat Bankası ve Tarım Kredi 300 Koyun Kredisi ve Şartları


Ziraat Bankası ve Tarım Kredi 300 Koyun Kredisi ve Şartları

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi 300 Koyun Kredisi ve Şartları

Bu gün makalemizde siz değerli okurlarımız için Ziraat Bankası Ve Tarım Kredi 300 Koyun Kredisi ve Şartları hakkında bilgi verirken aynı zamanda 300 koyun projesi nedir? Kimler bu projeden yararlanacaklardır? Kredi çekmek için gerekli şartlar nelerdir? Kredi başvuruları nereye yapılacaktır? 300 koyun kredisi için başvurular ne zaman olacaktır? Kredinin geri ödemesi nasıl yapılacaktır? gibi başlıklara da değinerek kafalarda oluşan soru işaretlerinin cevaplarını vermeye çalışacağız.

Tarım kredisi ve Ziraat bakası tarafından 300 koyun kredisinin verileceğini açıklayan Sayın Gıda ve Hayvancılık Bakanı Eşraf Fakıbaba Tarım İşleri Genel Müdürlüğü tarafından da verilecek olan destekler hakkında kısa açıklamalarda bulunmuştur.

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi 300 Koyun Kredisi ve Şartları

Ödemelerin yanı sıra yem desteği de sağlanacaktır.

Ziraat Bankası ve Tarım Krediden Finansman

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın yapmış olduğu açıklamalara göre 300 koyun projesindeki tarım kredisinin Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası tarafından verileceği öğrenilmiştir. Proje için verilecek olan Tarım Kredisinin yanı sıra Tarım İşleri Genel Müdürlüğü tarafından da 300 koyun projesine destek gelecektir. TİGEM (Tarım İşleri Genel Müdürlüğü) tarafından verilecek olan bu destek asgari ücretin yanı sıra yem desteğini de verecektir.

300 Koyun Projesi Nedir?

Son zamanlarda gündemi oldukça meşgul eden 300 koyun projesi bir çoğumuzun kafasında soru işaretleri oluşturmuşken bu proje hakkında kapsamlı olarak bilgi edinmek isteyen çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Gündemde yerini almış olan bu proje oldukça büyük bir başlangıç olacaktır. 300 koyun ile başlangıcı yapılan bu projede 500 milyon anaç koyun olacaktır. Aynı zamanda 5 yıl sonunda koyun sayımızın en az 5 milyon olacağı hedeflenmektedir. Bu sayede de yapılan et ithalatının da durdurulması hedeflenmektedir. Aynı zamanda bu proje sayesinde şehirleşmiş yaşamlardan köye geri dönüş hedeflenmektedir. İşsizlikten dolayı şehir hayatına geçen ve ne iş bulduysa yapmayan çalışan vatandaşlarımızın bu proje sayesinde köylerine geri dönerek ve düzenli maaş alarak yaşamaları hedeflenmektedir.

Kimler bu projeden yararlanacaktır?

300 koyun projesi gündeme gelmiş olduğunda bir çok vatandaşımız bedava koyun sahibi olabileceğini düşünmüştür. Fakat bu  proje herkese bedava koyun verileceği anlamını taşımamaktadır. 300 koyun projesinden yararlanacak olan vatandaşların öncelikle uyum sağlaması gereken belirli şartlara uyum sağlaması gerekmektedir. İstenilen şartlara uyum sağlayan çiftçiler bu projeden yararlanarak sağlıklı yaşama geçmiş olacaklardır. Bu projeden yararlanmak isteyen çiftçiler daha önceden küçükbaş hayvancılık yapmış olmalıdır, 300 koyuna yetebilecek olan bir meraya sahip olması gerekmektedir. Bankadan kredi çekmek için kredi notunun oldukça yüksek olması gerekmektedir. Bu projede hedeflenen amaç anaç koyunların sayısını arttırmaktır.



Kredi çekmek için gerekli şartlar nelerdir?

300 koyun projesinden yararlanmak isteyen çiftçilerin belirli şartlara uyum sağlıyor olması gerekmektedir. Bu proje için finans sağlayan bankalardan kredi talebinde bulunacak olan çiftçilerden istemiş olduğu şartlar aşağıda yer almaktadır.

 • Kredi talebinde bulunan çiftçinin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.
 • Kredi ile alınacak olan koyunların zorunlu olarak sigortasının yapılması gerekmektedir.
 • 300 koyuna bakılabilecek bir meraya sahip olmak gerekmektedir.
 • Erkek kuzular belirli bir ağırlığa ulaştıklarında kesime gönderileceklerdir.
 • Devlet kuzular için fiyat garantisi vermektedir.
 • Kredi başvurusunda bulunan çiftçinin daha önceden küçükbaş hayvancılık yapmış olması gerekmektedir.
 • Başvuruda bulunan çiftçinin hayvancılığa devam edip etmemesi çok önemli değildir.
 • Kredi başvurusunda çiftçiden kredi karşılığında ipotek ettirebileceği bir mülkünün olması gerekmektedir.

Başvurular nereye yapılacak?

300 koyun projesinden yararlanmak isteyen çiftçilerimiz kredi başvurularını yapmak için öncelikle Tarım kredi kooperatiflerine, Gıda tarım ve hayvancılık il veya ilçe müdürlüklerine yapabilirler. Genel anlamda bu proje haricinde Ziraat Bankası tarımsal kredi hakkında bilgi almak için www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim linke tıklayabilir ve ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

300 Koyun kredisi için başvurular ne zaman yapılacaktır?

Başvuru yapmak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Koyun Kredisi İçin Başvurular Ne Zaman Yapılacaktır?

Koyun kredisi için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası tarımsal kredilerine ve tarım kredi kooperatiflerince alınan karar 10 Şubat 2018 tarihinde resmi gazetede yayınlanmıştır. düşük faizli ve sıfır faizli kredi kullanımları bu tarihten itibaren geçerli olmaktadır. 2018 yılı içerisinde sıfır faizli kredilerden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankasının vermiş olduğu kredi olanaklarından yararlanabileceklerdir. Aynı zamanda tarım kredi kooperatiflerine 300 koyun projesi için başvuruda bulunan çiftçilerimiz kredi için ayrıntılı bilgi sahibi olacaklardır.

Kredinin Geri Ödemesi Nasıl Yapılacaktır?

Kredi başvurusunda bulunan çiftçilerimiz çekmek istedikleri kredinin geri ödemesi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olurken başvuruda bulunmayı düşünen vatandaşlarımız için kredinin geri ödemesinin nasıl yapılacağı hakkında merak etmiş oldukları başlıklar aşağıda yer almaktadır.

 • Kredi çekecek olan vatandaşlarımızın bu yıl 150 koyun için başvuruda bulunmuş ise bir sonraki yıl 150 koyun şeklinde ödeme yapılacaktır.
 • Kredilerin geri ödemesinde hesaplama yapılacak ve çiftçinin eline kalacak olan ayrık para tutarı asgari ücretin altına düşmeyecek şekilde hesaplanmaktadır.

Projenin net bilgileri İl/İlçe Müdürlükleri ile Tarım Kredi Kooperatifinden, Ziraat Bankasının sunduğu kredilerde en güncel oranlar, hesaplama ve şartlar bankadan şahsen öğrenilebilir. 

Etiketler:

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi 300 Koyun Kredisi ve Şartları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Cem Kara dedi ki:

  Her yıl Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı bütçe olanaklar dahilinde Ziraat Bankası ve Tarım Kredi kooperatiflerince çiftçilerimize düşük faizli tarım ve hayvancılık kredisi kullandırılmasına olanak tanıyor bu karardan her yıl Şubat ayı civarında resmi gazetede yayınlanıyor resmi gazetede yılı için verilmesi planlanan hayvancılık ve tarım ilişkin kredilerin faiz oranları başvuru şartları ve detaylar bildiriliyor 2018 yılında bildiğiniz üzere bakanlık iki önemli projelerin daha bahsediyor bunlardan bir tanesi 300 koyun projesi geçtiğimiz gün ama oyunda oldukça yer tutmuştu.

Sayfa başına git