KOSGEB Kredisi

Ziraat Bankası KOSGEB Kredisi Protokolü (Güncel)

Ziraat Bankası KOSGEB Kredisi Protokolü (Güncel)

Ziraat Bankası ve Kosgeb anlaşmalı olarak yeni iş kuracak olanlara ve esnaflara kredi desteği sağlanıyor. Aynı zamanda Kosgeb tarafından makine ve kira desteği de veriliyor. Ancak Ziraat Bankası faizsiz esnaf kredisi vermiyor. Ziraat Bankası ve Kosgeb destekli olarak verilen kredinin detaylarını içeriğin devamında bulabilirsiniz.

Çiftçiye, Üreticiye, Esnafa, Yeni İş Kuranlara Ziraat KOSGEB Desteği!

Kobilere bir destek de bizden diyen Ziraat Bankası; İşletmelerin ihtiyaç duydukları nakite ulaşabilmeleri için Ziraat bankası ve KOSGEB iş birliği ile destek kredileri uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla KOSGEB destek kredisi vermektedir. Bu krediden yararlanabilmek için KOSGEB başvurusu yapmak ve başvurunun kurum tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Destek kredileri ile Kobi’lere finansal destek sağlamak amacı ile kredi faizinin tamamının veya kredi faizinin bir bölümünü kuruluş tarafından karşılandığı kredileridir.

Ziraat Bankası Kosgeb Kredisi ve Desteklerinden Kimler Yararlanabilir?

Destek kredilerinden Kosgeb veri tabanına kayıtlı Küçük ve orta ölçekli işletmeler yararlanabilmektedir. Destek kredileri ile indirimli faiz oranları ile nakdi krediler kullandırılmaktadır. Ziraat Bankası destek kredilerinin kapsamı Kosgeb tarafından belirlenmektedir.

Kosgeb veritabanına kayıt olmak ile ilgili yazımızdan bilgi edinebilirsiniz. Ziraat bankası ile KOSGEB arasında aracılık edilen bu krediler;

 • İşletme sermayesi desteği,
 • İstihdam desteği,
 • Makine teçhizat desteği,
 • İhracat finansman desteği,
 • Acil destek gibi isimler adı altından verilmektedir.
Ziraat Bankası Kosgeb Kredisi ve Desteklerinden Kimler Yararlanabilir

Ziraat Bankası Kosgeb Kredisi ve Desteklerinden Kimler Yararlanabilir

Ziraat Bankası Kosgeb proje destek programları; Ziraat Bankası destek programlarına başvuruda bulunan ve Kosgeb tarafından başvuruları kabul edilen ve destek programlarından yararlanması kararına varılan Kosgeb kobi kredi faiz destek programlarından faydalanan işletmelerin finansmana erişimini kolaylaştırmak amacıyla verilmektedir.

Bu kapsamda projelerini iş planında belirtilen zamanda tamamlamalarına yardımcı olmak için T.C Ziraat Bankası tarafından uygun koşullarda finansman sağlanması amacıyla Kosgeb ile Ziraat Bankası arasında Proje Destek Kredisi Protokolü imzalanmıştır. Kosgeb proje destek programı kapsamında kullandırılan kredilere cari TL tabela faiz oranı üzerinden % 15 indirim uygulanacaktır. Kosgep tarafından desteklenen ve desteklenmesi karara bağlanan ve 01.01.2011 tarihinden sonra kredi faiz desteği kullanan işletmelerden uygun bulunanlara, kullanacakları kredilerde bankanın cari TL tabela faiz oranı üzerinden % 15 indirim yapılmaktadır. Bu kredilerden AR-GE İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı ile İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı için bu oran %20 olacaktır.

KOSGEB Proje Destek Programları ile Nakdi Kredi Kullananlar İşletmelerin Avantajları

Ziraat bankası nakdi kredi kullananlara bankacılık işlemlerinde  İnternet Bankacılığı Mobil İnternet Uygulaması aracılığıyla yapılan Havale-EFT işlemlerinde %100 indirim uygulayacaktır. Bu kapsamda KOBİ Kart yıllık kart ücreti muafiyeti ile Çek Karnesi Bedellerinde %50 indirim ve Takas Çek Komisyonlarında % 50 indirim yapılmaktadır. Kredilerin bağlı olduğu hesaplara hesap işletim ücreti uygulanmamaktadır. Ziraat bankası Proje bazlı destekler başvuran ve başvurusu Kosgeb tarafından onaylanan Kobi ve girişimcilere projelerinin tamamlanması için uygun koşullarda eş finansman desteği vermektedir. Teminat yetersizliği olan girişimlere kefil olmak üzere girişimcilerin kredilere ulaşmasının sağlamak amacıyla verilmektedir.

KOSGEB Proje Destek Programları ile Nakdi Kredi Kullananlar İşletmelerin Avantajları

KOSGEB Proje Destek Programları ile Nakdi Kredi Kullananlar İşletmelerin Avantajları

KOSGEB-ZİRAAT Protokolü Maddeleri

 • Kredilerin bağlı olduğu hesaplarına hesap işletim ücreti uygulanmaması,
 • İnternet Bankacılığı/Mobil İnternet Uygulaması aracılığıyla yapılan havale-EFT işlemlerinde indirim yapılması,
 • KOBİ Kartlarından yıllık kart ücreti alınmaması,
 • Kullanmış oldukları Çek Karnesi Bedellerinde %50 indirim yapılması,
 • Takas Çek Komisyonlarında % 50 indirim yapılması,
 • AR-GE İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı ile İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı için Kredi Tahsis ve Değerlendirme ücretinde % 50 indirim yapılması

Protokol gereğince başvuru yapmak için en yakın Ziraat bankası şubesine bizzat giderek evraklarınızı teslim etmeniz gerekiyor. İnternetten Ziraat KOSGEB başvurusu yapılmaz. Ancak İnternet üzerinden esnafa ve üreticiye verilen en uygun ve faizi en düşük desteklere başvurabilirsiniz. Konu hakkında net bilgiyi Ziraat Bankası intenet sitesinden alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. ruzgar enerjisi dedi ki:

  sayin kosgeb silivri akoren koyunde arazi sahibi olmatayim,bu bolgede boydak holdingin ruzgar enerji yatirimlari var, boye bir enerji prejesinde bas vuruldugunda kiredi alabilmem icin ne gibi bir formalitelerden bilgilendiririm ?? bas vuracagim enerji santirali 1mw olmasi dusucesindeyim fiyati arastirmalara baktigimda 5 milyon tl anahtar teslimi civarlarinda , cevaplarinizi arz ediyorum!!!!selamlar