Ziraat Bankası Destekleme Ödemeleri Sorgulama MART 2019

Ziraat Bankası Destekleme Ödemeleri Sorgulama MART 2019
21 Mart 2019 tarihinde güncellendi.

Geçtiğimiz yılda yine çiftçinin tarım ve hayvancılık destekleme ödemeleri Ziraat Bankası tarafından yapıldı. Ziraat bankası destekleme ödemeleri sorgulama yaparak destekleme demelerinin tarihlerini merak eden çiftçilere tüm bilgiler burada. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere yapılan alan bazlı ve fark ödeme destekleme paraları ödeme tarihleri bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİK: Destekleme Paraları Hesaplara Yatırılıyor!

Ziraat Bankası Tarım ve Hayvancılık Desteklemeleri 2019

Ziraat bankası Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından destekleme ödemelerine aracılık hizmeti sunmaktadır. Her yıl bu ödemeler Banka aracılığıyla ÇKS’ye kayıtlı çiftçilere yapılmaktadır. Belirli tarihlerde yapılan Tarım ve hayvancılık destek ödemeleri Ziraat bankasında hesabı olan çiftçilere Başakkart aracılığıyla yapılırken, Bankada hesabı olmayan çiftçilere ise T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre ödeme yapılmaktadır. Kimlik numaralarının son hanelerine göre yapılacak ödeme tarihleri banka tarafından düzenlenmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlı çiftçilerin Mazot, Gübre, Toprak analizi destek ödemeleri ile hayvancılık destek ödemeleri T.C. Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla yapılmaktadır.

ziraat-bankası-destekleme-ödemeleri

Ziraat Bankası tarım ve hayvancılık alanlarında destekleme yapmaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı sitesi aracılığıyla çiftçilere yapılacak ödemelerin başlangıç tarihlerinde duyurulmaktadır. Ödeme planının banka tarafından yapılması ve ödeme tarihlerinde yoğunluk yaşanmaması için Banka  şubeleri hafta sonu da açık olmaktadır.

Ziraat Bankası Çiftçiye Destekleme Parası Ne Zaman Yatacak?

Geçen yıl yani 2018 de Tarımsal ödeme kapsamında baklagil, hububat desteklemeleri kapsamında  55 ilde 213,083 üreticiye 392 milyon TL ödeme yapıldı. Alan bazlı destekler kapsamında fındık üreticisine ödemeler Haziran ayında yapıldı. Ödemeler 3 milyar TL’ye ulaşacak olup 2016 yılı programına göre alan bazlı destek ödemeleri %6 oranında artışla 3  milyar 159 milyon TL’ye ulaşması hedeflendi ve yapıldı. Mazot desteği olarak 740 milyon TL, Gübre desteği 880 Milyon TL, sertifikalı tohum fidan desteği 285 milyon TL, Organik tarım, İyi tarım uygulamaları ve toprak analizi olarak yapılacak  alan bazlı ek ödeme yapılması hedeflendi..

Hükumet geçen yılın bütçesinden Kırsal kalkınma desteklerine, GAP eylem planı kırsal kalkınma ve hayvancılık destekleri, tarım sigortası destekleme hizmetlerine, diğer tarımsal amaçlı desteklere yeni bütçe ayıracak ve kaynak tahsisleri yıl içinde yapılacak.

Aşağıdaki görselleri inceleyerek, bu yıl dekar başına yapılacak ödemeleri görüntüleyebilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal kalkınma amaçlı tarım ve hayvancılık destek ödemeleri her yıl olduğu gibi bu yılda yapılması düşünülüyor. Bu zamana kadar Ziraat bankası tarafından hayvancılıkla ilgili birçok destek ödemesi de yapılmıştır. Hayvan başına destek, süt desteği, yem bitkisi desteği, anaç sığır buzağı uzağı desteği gibi ödemeler yapılırken Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kanatlı sektörüne destek yapılmıyor.

Besicilik Erkek Sığır Destekleme Ödemeleri

Bu anlamda 3870 üreticimize 8 milyon 593 bin 500 TL ödeme yapılacaktır. 34 bin 374 dana olarak hesaplanan tutar besicilik yapan üreticilerimizin banka hesaplarına aktarılacaktır. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında erkek sığır yetiştiriciliği ile ilgili destekler verilmiştir. 2019 yılında henüz destekleme başvuruları başlamamakla beraber, ödemeler destek almaya hak  kazanan çiftçilerimizin T.C. kimlik numaralarının son hanelerine göre Ziraat Bankası’ ndaki hesaplarına yatırılacaktır.

BUZAĞI DESTEKLEME ÖDEMELERİ BAŞLADI!

Destekleme ödemelerinin yapılacağı tarihler Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından ilan edilmektedir. 2019 yılında verilecek olan buzağı destekleme ödemelerinin sayın bakan tarafından ilan edilmiştir.

Bildiğiniz üzre 2019 yılında buzağı konusunda verilecek olan destek tutarları;  4 ay ve üzeri buzağılar için hayvan başına 350 TL,  Soy kütüğüne kayıtlı olan buzağılar için hayvan başına 500 TL olmaktadır. 2019 yılında verilecek olan buzağı destekleri iki dönem halinde belirtilmişti. 1. dönem destekleri için başvurular 2018 yılında alınmıştı. 2. dönem başvuruları ise 2 MAYIS 2019 – 1 TEMMUZ 2019 tarihleri arasında kabul edilecektir.

Buzağı desteklerinin ödeme tarihleri : 11 OCAK – 18 OCAK 2019 olarak belirlenmiştir. Bu tarihler arasında yetiştiricilerimiz Ziraat Bankası şubelerine giderek T.C. kimlik numarası ve vergi numaralarının son hanesine göre ödemelerini alabilirler.

Örneğin 4 ay ve üzeri 5 buzağı için alınacak destek miktarı  1750 TL olurken, soy kütüğüne kayıtlı 5 buzağı için alınacak olan destekleme ödemesi tutarı 2500 TL olmaktadır. 11 Ocak 2019 saat 18:00′  dan sonra yetiştiricilerimiz destekleme ödemelerini çekebilirler. Yıl içinde toplamda 525 milyon TL buzağı desteği verilecektir. Ocak ayında ise bu desteğin 320 milyon TL’ si yetiştiricilerimize verilmiş olacaktır.

Toprak ve Gübre Analizi Desteği Yatan İller

AdıyamanÇanakkaleKırşehirŞanlıurfa
AğrıÇorumKonyaŞırnak
AfyonkarahisarDenizliMalatyaTekirdağ
AmasyaEdirneManisaYalova
AnkaraElazığNevşehirYozgat
AntalyaErzincanOrdu
AydınGiresunOsmaniye
BalıkesirK.MaraşSakarya
BayburtKırklareliSamsun

Yem Bitkisi Desteklemesi Yatan İller

Aydın
Bitlis
Gaziantep
Karabük
Kars
Muğla
Niğde
Sivas

Artık E-Devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/caykur-uretici-destekleme linkinden Üretici Destekleme Sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Bunun haricinde yine Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünce uygulamaya sunulan budama desteklemesi de bu sistemden sorgulanabilemektedir. Bunun için üreticilerin E-Devlet şifrelerinin bulunması gerekmektedir. Eğer küçükbaş veya büyükbaş hayvancılığa girmeyi planlıyor iseniz, Bankalardan en düşük faizlerle hayvan kredisi çekebilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarafından 1. Dönem (Ocak, Şubat, Mart) Çiğ Süt Destekleme Birim Fiyatları Açıklandı.

Soğutulmamış çiğ süt: 5 kuruş,

Soğutulmuş çiğ süt : 10 kuruş,

Soğutulmuş örgütlü satış: 12 kuruş.

2019 yılında yapılan açıklama ile 10 kuruş olarak verilen destek 25 kuruşa yükseltilmiştir. Destekleme Başvuru ve Ödeme Tarihleri

Ödeme tarihlerini, hesaplara yatıp yatmadığını, hangi sıraya göre verileceğini ve tüm ayrıntıları banka şubelerinden net şekilde öğrenebilirsiniz. Buzağı ve malak destekleri için 2. dönem başvuru tarihlerini kaçırmayın. Diğer destek başlıkları ile ilgili başvuru tarihleri ilan edildiğinde sitemiz üzerinden sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Soğuk Süt Desteklemeleri 2019

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından süt üreticilerine yeni yılda güzel bir haber geldi. Yapılan açıklamaya göre 10 kuruş olan süt desteklemeleri 25 kuruşa yükseltildi. Ulusal Süt Konseyi tarafından tavsiye edilen litre fiyatı 1,70 TL idi. Bakanlık tarafından verilen 25 kuruşluk destek ile bu fiyat 1,95 TL‘ ye yükseltilmiştir. Bakan tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadeler yer aldı; “Süt desteğinin artırılmasının amacı üreticilerin maliyetlerinin azaltılması, vatandaşların süte daha uzuca ulaşmalarının ve üretimde ise sürdürülebilirliğin sağlanmasıdır. 2019 yılının ilk çeyreğinde (Ocak, Şubat ve Mart aylarında)  üreticilere verilecek olan destek 571 milyon TL olacaktır. ” dedi. Hayırlı olsun.

Organik Tarım Desteklemeleri

Organik tarım destekleme ödemeleri çiftçilerimize 2019 yılında da verilecektir. Buna göre göre Ziraat Bankası şubelerinden ödemelerini alabilecek. T.C. kimlik numaraları;

 • 4-6-8 ile bitenler 
 • 0 ve 2 ile bitenler olarak iki grupta verilmektedir.

Hesaplara aktarılan destekleme ödeme tutarlarını çekebilecektir.

Ziraat Bankası tarafından verilen desteklerin 2019 yılında çiftçilerimizin hesaplarına yatması durumunda güncel tarihleri ilan edeceğiz.

2019 Yılı Ocak Ayı Destekleme Ödemeleri

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 2019 yılında tarımsal destekleme ödemelerinin yapılacağını açıkladı. Buna göre 2019 yılında aşağıda belirtilen tutarlarda ödeme yapılacak.

Bu ay sonuna kadar..

Buzağı desteklemeleri 525 milyon lira,

Fark ödemesi, Çeltik, Mısır, Buğday, 550 milyon lira

Çiğ süt desteklemesi 340 milyon,

Yem bitkisi desteklemesi 2369 milyon lira,

Sertifikalı doğum destekleme ödemesi 100 milyon,

Çevre amacıyla tarım alanlarının koruması desteği 84 milyon 500 bin lira,

Diğer tarımsal destekleme ödemeleri 167 milyon lira olmak üzere

2019 yılı Ocak ayında toplamda 2 milyar 35 milyon lira destekleme ödemesi yapılacağını bildirdi.

2018 YEM BİTKİLERİ DESTEĞİ ÖDENMEYE BAŞLADI!

2018 yılı yem bitkileri desteği, icmal listeleri bakanlığa gönderilen illerdeki üreticilere TC kimlik numarasının son hanesi 6 ve 8 olanlara 18 Ocak Cuma günü 18:00’dan itibaren ödenmeye başlandı. TC kimlik numarasının son hanesi 2 ve 4 olanlara 25 Ocak 18:00’dan itibaren, 0 olanlara ise 1 Şubat’tan itibaren ödenecek.

TC kimlik numarasına göre ödemelerin başladığı iller: Adana, Afyon, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bartın, Batman, Bingöl, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kırşehir, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Yalova. Bakanlık, il müdürlüklerinden icmal listeleri geldikçe ödemelere devam edileceğini bildirdi.

Yonca, korunga, yapay çayır mera, ak üçgül gibi çok yıllık yem bitkilerine 90 TL/da, hayvan pancarı ve yem şalgamı gibi tek yıllık yem bitkilerine 60 TL/da, silajlık mısıra 100 TL/da, kuru şartlarda ekilişi yapılan yem bitkisi desteklerine 40 TL/da olarak ödenen yem bitkileri desteği, yetiştiricilik bölgesi olarak belirlenen illerde alınan desteğin %25’i, yeraltı sularının yetersiz seviyede ve su kısıtı olduğunun Bakanlıkça tespit edildiği havzalarda 2018 yılında ekilen fiğ, macar fiği, burçak ve mürdümük alınan desteğin %50’si eklenerek ödenir. ‘Yem Bitikileri Desteği’nin ürünün hasat edildiği yıl içerisinde bir kereye mahsus ödeneceğini unutmayınız. 2018 yılı yem bitkileri desteğine başvuru dönemi son ermiştir.

ÇİĞ SÜT ÖDEMELERİ YARIN BAŞLIYOR!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 Eylül-Ekim-Kasım dönemi çiğ süt ödemeleri için 260 bin üreticiye iki grup halinde 255 milyon lira ödeneceğini bildirdi. Ödemeler; YARIN (25 Ocak Cuma) günü saat 18:00’dan sonra T.C. kimlik numarasının son hanesi 6 ve 8 , vergi kimlik numarasının son hanesi 1, 3, 5, 6, 7, 8 ve 9 olanlara yapılacak. Kalan ödemeler ise 1 Şubat Cuma günü saat 18:00’dan sonra T.C. kimlik numarasının ve vergi kimlik numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olanlara yapılarak tamamlanacak. 2018 Aralık dönemi için ise henüz icmal listeleri Hayvancılık Genel Müdürlüğü’ne gönderilmediğinden ödemelerin 2019 Mart ayında yapılacağı öngörülüyor.

2018 Eylül-Ekim-Kasım dönemine ait ödemelerin soğutulmamış çiğ süt için litre başı 3 kuruş, soğutulmuş çiğ süt için litre başı 6 kuruş, üretici örgütleri üzerinden satışa sunulan soğutulmuş çiğ süt için litre başı 9 kuruş üzerinden yapılacağı belirtildi. 2019 Ocak-Şubat-Mart dönemi itibari ile ise çiğ süt primi litre başı 25 kuruş olarak ödenecek.

ÇİĞ SÜT ÖDEMELERİ YARIN BAŞLIYOR!

ÇİĞ SÜT ÖDEMELERİ BAŞLIYOR!

Çiğ Süt Prim desteği, işletmesi ve sütün elde edildiği hayvanları TÜRKVET’e kayıtlı, yetiştirici/üretici örgütüne üye üreticilere, sattıkları çiğ sütü belgelemeleri karşılığında ödenir. Destekten yararlanmak isteyen üreticiler başvurularını, çiğ süt satış belgesi ile süt satışının yapıldığı ayın son iş gününe kadar üyesi olduğu yetiştirici/üretici örgütüne yapabilir.

2019 Şubat ve Mart Ayı Desteklemeleri

 • 2018 yılı 1. dönem buzağı destekleme ödemeleri 2019 yılının Şubat ayının sonunda,
 • Anaç koyun keçi desteklemeleri ise 2019 yılı Mart ayının sonunda yapılacak.

2019 Buzağı Destekleri Ödeniyor!

Yukarıdaki tabloda ifade edildiği gibi buzağı destekleri için başvurular 2 dönem halinde yapılmaktadır. Buzağı destekleri 2. dönem başvuruları 2 Mayıs 2019 tarihi ile 1 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacaktır. 1. dönem başvuruları ise 2018 yılında alınmıştı.

Buzağı Destekleri Ödeniyor!

Buzağı Destekleri Ödeniyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından buzağı desteklemeleri için ödeme tarihleri belirlenmiş olup, ödemeler destekleme ödemesi almaya hak kazanan çiftçilerimizin T.C. kimlik numaralarına göre yapılmaktadır.

T.C. kimlik numarasının son hanesi;

 • 🐮 0 – 2 olanlar : 8 Mart 2019 saat 18:00′ dan sonra
 • 🐮 4- 6 olanlar : 1 Mart 2019 saat 18:00′ dan sonra
 • 🐮 8 olanlar : 22 Şubat 2019 saat 18:00′ dan sonra Ziraat Bankası şubelerine giderek ödemelerini alabilirler.

2. dönem buzağı desteklerine başvuracak olan çiftçilerimizin ise tarihleri takip etmeleri gerekiyor.

2019 Mazot Gübre Desteği Ödemeleri Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Pekir Pakdemirli tarafından yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz yıl mazot ve gübre desteği için başvuran çiftçilerimizin de ödemelerinin de başlayabileceği belirtildi.

T.C. kimlik numaranın son hanesi ;

 • 🚜 0 –  2 olanlara : 08 Mart 2019 saat 18:00′ dan sonra
 • 🚜 4 – 6 olanlara : 1 Mart 2019 saat  18:00′ dan sonra
 • 🚜 8 olanlara : 22 Şubat 2019 saat 18:00′ dan sonra ödemeler yapılacaktır.

Anaç Koyun ve Keçi Destekleri Ödeniyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından Mart ayı içerisinde 133 milyon 650 bin TL hayvancılık ödemesi yapılacağı ifade edilmişti. Tarımsal anlamda verilen mazot ve gübre desteklerinin yanı sıra Şubat sonu ve Mart başında buzağı destekleri de ödendi. Anaç koyun ve keçi yetiştiricileri geçtiğimiz yıl başvurularını yapmıştı ve ödemeleri beklemekteydi. Buzağı desteklemelerinden sonra anaç koyun ve keçi destekleme ödeme takvimi de ilan edildi.

T.C. kimlik numarasının son hanesi;

 • 8 olanlar 15 Mart 2019 saat 18:00′ dan sonra
 • 4 ve 6 olanlar 22 Mart 2019 saat 18:00’dan sonra
 • 0 ve 2 olanlar ise 29 Mart 2019 saat 18:00’dan sonra ödemelerini alabilecektir.

YEM BİTKİSİ DESTEKLEME ÖDEMELERİ YATIRILIYOR

T.C. KİMLİK NO SON HANESİÖDEME TARİHLERİ

8

22/03/2019 CUMA  18:00’DAN SONRA

4-6

29/03/2019 CUMA 18:00’DAN SONRA

0-2

05/04/2019 CUMA 18:00’DAN SONRA

FINDIK DESTEKLEME ÖDEMELERİ YATIRILIYOR

2018 yılı fındık alan bazlı gelir desteği için ödemeler 22 Mart Cuma günü itibariyle çiftçilerimizin hesaplarını yatırılmaya başlayacak. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen bilgiye göre 2018 yılı fındık alan bazlı gelir desteği kapsamında ödemeler çiftçilerimize;

 • T.C kimlik numarasının son  hane 8 olanların hesaplarına 22 Mart 2019 Cuma günü saat 18:00′ dan sonra
 • TC son hanesi 4 ve 6 olan üreticilerin hesaplarını ise 29 Mart Cuma günü saat 18’den sonra,
 • T.C kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 olan çiftçilerin hesaplarını ise 05 Nisan 2019 Cuma günü saat 18’den sonra ödemeler yapılacak.

2018 yılı üretimi için fındık alan bazlı gelir desteği için 31 Aralık 2018 tarihine kadar başvurusunu gerçekleştiren üreticiler dönüm başına 170 lira fındık desteklemesi alacak.  bunu vadesi geldiği halde ödenmemiş olan sulama, İşletme ve bakım ücreti veya su kullanım hizmet bedeli, tarımsal sulamada kullanılan borçların yatan destekleme ödemesinden tahsil edilebileceğini unutmayınız.

Hayırlı uğurlu olsun.Ziraat Bankası Destekleme Ödemeleri Sorgulama MART 2019 Konusuna 65 Yorum Yapıldı
 1. Buzağı dedi ki:

  Biz Mart ayının 22 si 2019 gibi buzag parası kaydını yaptırdık parayı ne zaman alabiliriz acaba

 2. soya dedi ki:

  zamanında ödenmeyen desteklemeler ciftcinin gücünü yok eder

 3. Fatma dedi ki:

  2019 ocak şubat süt pirim de yatsın çok zor durumdayız bittik parasızlıktan lütfen

 4. fındık destek dedi ki:

  gubre mazot desteklemem hesabıma söylenen tarihte geçti fakat fındık desteklemesi tc sonu 8 olanlara 22 mart tarihi dendiği halde hesabımda böyle bir ödeme yok. aynı sorunla karşılasan var mı acaba. sehir sakarya

 5. Buzağı dedi ki:

  2 dönem buzağı parasi ne zaman yatacak

 6. Bilgi dedi ki:

  Küçük baş anaç koyun küpeleri takılalı 15 gün oldu ben bu destekten ne Zaman faydalana bilirim koyun başı ne kadar alıyoruz

 7. Destek ödemesi dedi ki:

  Muğla yem bitkileri desteği ne zaman ödenecek

 8. Buzağı desteği dedi ki:

  Buzağı desteği ikinci grup ödemeleri ne zaman yapılacak

  1. Buzagi desteklemeri dedi ki:

   Birnci grup yatmış mı buzagi desteklmeleri

 9. destek dedi ki:

  mazot gübre destekaleminden haber yokmu

 10. Ramazan dedi ki:

  Mazot gubre destegi nezaman odenecek

 11. Dadas dedi ki:

  Babalar ocakta odenecek denilen yem bitki destekleri ne zaman ödenecek

 12. Yem bitkileri destek ödemesi dedi ki:

  Bazı illerin yem destekleri ödemesi ikinci listede olduğu için ödemesi 15 şubat 1mart arasında ödenecekmiş (Bayburt ikinci listede) bilginize

 13. Bedrettin yilmaz dedi ki:

  Bütün illerin ismi var ARDAHAN sanki ermenistan a bağlı hiç ilgili bir haber yok

 14. Yem bitkileri desteği dedi ki:

  Yem bitkileri desteği niğde iline yatmamış TC son rakamı 6

  1. Yem bitkisi destekleri tc sonu 2 Sivas ili neden yatmadı dedi ki:

   Bu sorunla karşılaşan var mi

 15. Tc son rakami 6 henuz fark odemesi yatmamis il bilecik dedi ki:

  Tc son rakami 6 henuz fark odemesi yatmamis

 16. Destekleme dedi ki:

  2018 yıl
  Buza desteği nezaman ödenecek

 17. Zeki Çiçek dedi ki:

  Tarım desteklemeleri 2018 ne zaman yatacak bilgi veren yokmu

 18. ibrahim dedi ki:

  sayin bakan acikladi iyi tarim odemisi 23 kasimda hesaplarda fakat para yok kimyon destegi icinde yokmu.kimyon destegi ne zaman verilecek acaba..2 sene oldu.

 19. Cemalettin Karaca dedi ki:

  Ikinci ayda yatirdigimiz buy day faturasi odenmedi ikibin one dining c k so yoksa odenmiyecekmi

 20. Işık Işık dedi ki:

  Nihayet Organik Tarım Desteklemeleri hesaplara yatmaya başladı, bilginiz olsun.

 21. Sercan dedi ki:

  2018 yılında ödenmeyen destekler ile ilgili şunu söyleyebilirim Bakanlık bütçesinde ödenek kalmadı,2018 den ödenmeyen destekler 2019 yılı bütçesinden ödenecek.Bu da en iyi tahminle 15 ocaktan önce ödeme yapılamaz demektir.

 22. Cemal sunbul dedi ki:

  2018 organik tarim verilmedi

  1. Işık Işık dedi ki:

   Ödenmeye başlandı bilginize.

 23. Cemal sunbul dedi ki:

  Organik TARIM PARASI her yil 10 cu ayda verilirken bu yıl yani 2018 verilmedi acaba bu yıl vermeyecekti?

 24. veysel katgap dedi ki:

  2017 3.ü dönem
  buzağı desteklemeleri yatmayacakmı bari bi açıklama yapın yem alacak para yok insanlar bütün umudunu bu desteğe bağlamış

 25. HALİL dedi ki:

  Organik tarım ödemesi ne zaman ödenecek…
  Bu nasıl tarıma destek!

 26. Ercan Kolaç dedi ki:

  Kaynaşlı ilçesi buzağı desteklemeleri ne zaman yatacak yıl bitti yatmayacak deyin millet umudu kessin

  1. Yahya çakır dedi ki:

   Yokmu bi haber hâlâ ekimin sonu demişlerdi ama ne kadar doğru kesin bir tarih bilen varsa söylesin lütfen.

 27. Mustafa dedi ki:

  2017 yılının ayçiçek ürün desteği ni alamadık nezaman vereceksiniz tarımkıredi ödememiz geldi insaf arkadaş ziraat odası görevini yap

 28. NECİP CAN dedi ki:

  dane mısır fark ödemesi nezaman ödenecek 2018 yılı 2.dönem

 29. Fuat dedi ki:

  Zeytin organik devlet desteği nezaman verilecek

 30. ABDULLAH kanbağlı dedi ki:

  2018 yılı iyi tarım ödemesi antep fıstığı için ne zamwn

 31. Ali Yılmaz dedi ki:

  Uşak Eşme ilçesinde 2017 de sattığımız ürünlerin prim desteği ödenmedi.

 32. mustafa ataş dedi ki:

  buzağı desteklemeleri ne zaman yatacak

 33. yetkin biçer dedi ki:

  küçükbaş küpe desteklemeleri nezaman ödenecek

 34. Çiftçinin reisi dedi ki:

  Sertikali bugday desteği ne zaman verilecek

  1. Çiftçinin reisi dedi ki:

   Hiçbir cevap veren yok mu

  2. Mustafa dedi ki:

   Bayrama kadar 500 milyon tl ödenecek deniyor ama inşallah içinde vardır

 35. Serhatt dedi ki:

  Buzağı parası çıkmış mı çıkmamış mı nasıl öğrenebilirim.

 36. Ömür dedi ki:

  Ana arı desteklemeleri nezaman yatacak

 37. Mete dedi ki:

  Buzağı destekleri ne zaman yatacak bilgisi olan varmı ?

 38. Ismail dedi ki:

  Buzagi destegi ne zaman yatacak

 39. Mehmet Çardak dedi ki:

  2018 Nisan ayında ödenecek dönüm paraları ne zaman yatacaktır.Neye göre ödenecektir

 40. Metin dedi ki:

  Destekleme çok güzel

 41. İsmail dedi ki:

  Neden tc kimlik son numarası 8 olanlar en son alıyor. Bundan sonra da tc nosu 8 olanlar ilk alsın. Adalet mi bu yeter yaaa. Tersten başlatın artık

 42. Fatma binbaş dedi ki:

  2018 başvurusu ne zamana kadar yapılacak çiftçi destek parası için

 43. necdet dedi ki:

  çay destekleme parası ne zaman

 44. osman civelek dedi ki:

  mazot gübre destek tutarı askıya çıkarılan listede 160 TL, hesaba yatırılan 96 TL neden eksik yatırıldı?

 45. İhsan dedi ki:

  Son rakamı 8 dir tc mi nezaman hesabıma geçer mazot gübre desteğim

 46. osman civelek dedi ki:

  mazot gübre desteklemeleri yatırıldı diyorsunuz 08/03/2018 tarihi itibariyle hesaplarda para yok.

 47. Bülent Topal dedi ki:

  Son rakamı 8 olanlar her zaman en son alıyor parayı bir seferde ilk alsa desdeklemeyi nasıl olur

 48. cihat yağan dedi ki:

  TC son rakamı 4 olan ne zaman alacak

  1. mehmet dedi ki:

   vala bnde beklıyrm yatrıdımı acaba

  2. selçuk dedi ki:

   2 martta yattı

 49. Volkan dedi ki:

  Mazot gübre desteklemeleri ne zaman hesaba gecirilicek merak ediyorum hem yattı deniliyor hem de hesapta para yok nasl bişey bu

 50. İsmail Tosun dedi ki:

  benim kimlik numaram sonu 6 ne zaman alabiliriz bilgilendirme olarak net bişi göremiyoruz

 51. Aliriza dedi ki:

  Kayseri develi ve köylerinin neden tarim desteklemeleri odenmedi

 52. Veysel yıldız dedi ki:

  Niye 81il degil??

 53. aliriza dedi ki:

  bir defada son rakamdan ödeme yapmaya başlasanız olmaz mı

 54. mahmut doğan dedi ki:

  mozot destekleme hangi gön

 55. Mehmet ÇİÇEK dedi ki:

  T.c son 4 son hanesi olanlar çifçi desteği ne zaman yatırılacak

 56. araç kiralama --rent acar dedi ki:

  devletin destegi varmı bu işe acaba .

 57. Hayvancılık dedi ki:

  Hayvancılık desteklemeleri

Sayfa başına git