Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar Listesi ve Destekler


Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar


İşyerinizi yeni açmış iseniz ve acil paraya ihtiyacınız varsa bu içeriğimiz de dükkanını yeni açan, yeni iş kuran genç esnaflara kredi şartları, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Esnaf kefalet 30 bin TL. faizsiz kredi, en kolay esnaf kredisi veren bankalar hakkında ayrıntılı açıklamalar yapacağız.

Yeni Dükkan Açanlar Faizsiz Esnaf Kredisi Çekebilir mi?

Devlet kuruluşları kredi verirken işletmenin yeni veya eski olma durumunu göz önüne almazlar. Önemli olan esnafın ticari kredi şartlarını veya o dönem belirlenen şartları taşıyıp taşımamasıdır.

Esnafa Kredi Şartları Nelerdir?

Devlet kuruluşlarının belirlediği kriterleri taşımak birinci önceliktir. Örneğin;

 • Destekten 1 kez faydalanmak,
 • Kuruluş üyesi KOBİ olmak
 • İşletme sahibinin başvurması,
 • Güncel beyanname vermek.
 • Sisteme kayıt yaptırmak vb.

Bankaların şartları arasında en önemli husus, talep edilen kredi miktarıyla orantılı bir ticaret içerisinde bulunmak gerekir. Bu yeni esnafın en çok problem yaşayacağı konudur. Dükkanı henüz yeni olan, aylık belirli bir gelir düzeyi bulunmayan, bu düzeyi beyanname ile gösterme imkanı olmayan esnafların ticari kredilere başvurmaları zordur. Bu kapsamda yeni esnafların bunun yerine bireysel ihtiyaç kredilerine başvurmaları önerilebilir. Bunun için de gelir belgesi şart olduğundan Yeni Esnafa Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu yapmak mantıklıdır.

Hangi Bankalar Veriyor?

Akbank, İş bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat, Denizbank, Qnb Finansbank, Garanti, Halk Bankası, Odeabank gibi özel ve kamu mevduat bankalarının tümü, gerekli evrakları hazırlayan ve kredi şartlarını taşıyan tüm esnaflara  en kolay şekilde kredi verirler. Bu destek için herhangi bir banka ayrımı yapılmasa da, beyanname verdiğiniz bankayı seçmeniz önerilir.

Ne Zaman Verilecek?

Esnaf kefalet ve Halk Bankası aracılığıyla 2016 yılında ödenen faizsiz esnaf kefalet kooperatif kredisinin tekrar verilmesi beklenmektedir. Zira 2017 yılında da KOSGEB 50 bin tl. faizsiz esnaf kredisini daha önce 30 bin çekenler faydalanamadı. Konunun daha ne net anlatıldığı; Esnafa Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek? haberini okumalısınız.

Esnafa Kredi Şartları ve Belgeler

 1. Yeni açılan dükkana ait vergi levhası
 2.  

  Esnaf veya ticaret odası kayıt belgeleri,

 3. SGK Hizmet Döküm Belgeleri (varsa)
 4. Ticaret sicil gazetesi ile imza sürküleri,
 5. İşyeri sahibine ve varsa ortağa ait kimlik fotokopileri
 6. Eski esnaflar için 3 yıllık gelir gösteren hesap özeti gelir bilanço belgeleri istenirken yeni esnaftan talep edilmese de, bu belgeye göre limitler belirleneceğinden kredi miktarı düşük olabilir.

esnaf kredisi veren bankalar

Halkbank;
http://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Esnaf-ve-Sanatkarlara-Ozel/Esnaf-ve-Sanatkarlarimiza-Ozel-Krediler/Halk-Esnaf-Destek-Paketi/206

Yapı ve Kredi Bankası:
https://www.yapikredikobi.com.tr/kobi-kredileri/esnaf-kredisi

Vakıflar Bankası: Halden Anlayan Dost Kobi Kredileri

Ziraat: ZİRAAT BANKASI ESNAF KREDİSİYorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git