Ziraat Bankası Yem Kredisi Faiz Oranları 2018 Hesaplama

Ziraat Bankası Yem Kredisi Faiz Oranları Hesaplama

Ziraat Bankası Yem Kredisi Faiz Oranları Hesaplama


Çiftçiler için tohum, gübre ve yem desteği

Buğday, arpa, yulaf, fiy, ot balyası, çavdar inek veya koyunlara kışlık yem depolamak için inek, dana, düve, manda vb. hayvancılık yapan veya küçük baş koyun, keçi gibi hayvancılık yapanlar için devlet destekli yem kredisi nasıl alınır, T.C. Ziraat bankası şartları nelerdir konularından bahsedeceğiz. Ot balyası, küspe, fiy, yonca, saman, besi yemi ve diğer yem giderleriniz için finans kaynağı hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Türkiye’ de yem almak için kredi verecek tek banka Ziraat Bankasıdır. Tabi diğer bankalarda çiftçilere faizli ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredide yem kredisi olarak kullanılabilir. Ancak çiftçi iseniz Ziraat Bankası size özel krediler sunmaktadır.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için alınan sunu yemler 3 grupta toplanmaktadır. Bunlar;

  • Süt yemleri, (manda, koyun)
  • Kuzu, buzağı yemleri,
  • Besi yemleri olarak sıralanmaktadır.

Yem parası kredisi nereden alınır?

Yem parası kredisi  hayvancılık yapanlara ve yapacak olanlara Ziraat bankası yem parası adı altında devlet destekli kredi verilmektedir. Devlet teşvik yem parası kredisi uygun faizlerde ve ödeme kolaylığında olan bir kredi paketidir. Bu paketten gerekli şartları sağlayan herkes kolayca faydalanabilir.

Sahibinden sitesinden balya ve yem fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Tarım kredi kooperatiflerine başvuru yaparak yem parası kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlar için yem parası  almak isteyenler Tarım kredi Kooperatiflerine kayıt olmaları gerekmektedir. İl tarım müdürlüğüne sicil kaydı ve işletme numarası bulunan ve Tarım kredi kooperatiflerine kayıtlı olan devlet teşvikli yem parası almak için Ziraat bankasına başvuru yapabilirler. Yem parası kredisi hayvan sayısına ve cinslerine göre verilmektedir. Süt hayvancılığı yem parası 1.000 TL olarak verilirken, küçükbaş hayvancılık yem parası 200 TL olarak verilmektedir.

Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edip, müşteri temsilcisi ile Hayvancılık ve Tarımsal krediler hakkında yüzyüze görüşmelisiniz. İnternet üzerinden yem kredisi ve faiz hesaplama işlemi yapamazsınız. Bu kapsamda, aşağıda tarımsal kredi veren birkaç banka yer almaktadır.

Yem kredisi veren bankalar

Çiftçilerimiz için, balya, saman, yonca, fiğ ve suni hayvan yemi alımları için yukarıda ki bankalar kredi desteği sağlamaktadır. Yine Tarım ve Kredi Kooperatiflerinden yem kredisi veya desteği de alınabilmektedir.

KONSANTRE YEM FİYATLARI

SIĞIR KUZU YEMİ FİYATLARI

BUZAĞI VE SIĞIR SÜT YEMİ FİYATLARI

Yem Fiyatları 2017

Kosgeb’den yem almak için kredi alamazsınız. Bunun aksini söyleyen tüm internet sitelerinin haberleri doğru değildir. Hayvan almak için dahi kredi vermeyen bir kurum yem kredisi hiç vermez. İster koyun yetiştirin, ister büyükbaş inek, süt veya et üretimi için destek aradığınız her koşulda ziyaret edeceğiniz ilk banka Ziraat olsun.

Ziraat Bankasının tarımsal kredilerde faiz oranları yıllık %4 ve %5 oranındadır. Ancak faiz oranları hesaplamasında ihtiyaç kredisi talep edenler bireysel tüketici kredisi faizleri ile karşılaşabilirler.
BEĞEN DEVLET DESTEKLERİNİ TAKİP ET!Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git