Ziraat Bankası FAİZSİZ Yem Kredisi 2019 Başvurusu

Ziraat Bankası FAİZSİZ Yem Kredisi 2019 Başvurusu
6 Nisan 2019 tarihinde güncellendi.

Çiftçilere destek programı adı altında Ziraat Bankası tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesi adına birçok kredi fırsatı sunmaktadır. Banka tarafından sunulan kredilerden bir tanesi de yem kredisi olarak bilinmektedir. Gerekli koşulların sağlanması halinde bankanın yem kredisi fırsatından yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankasının dışında Şekerbank, Denizbank, Akbank gibi bankalar da yem kredisi vermektedir. Yem kredisi ile ilgili bütün bilinmeyenleri sizler ile haberimizde paylaşacağız.

Çiftçiler İçin Tohum, Gübre ve Yem Desteği

Buğday, arpa, yulaf, fiy, ot balyası, çavdar inek veya koyunlara kışlık yem depolamak için inek, dana, düve, manda vb. hayvancılık yapan veya küçük baş koyun, keçi gibi hayvancılık yapanlar için devlet destekli yem kredisi nasıl alınır, T.C. Ziraat bankası şartları nelerdir konularından bahsedeceğiz. Ot balyası, küspe, fiy, yonca, saman, besi yemi ve diğer yem giderleriniz için finans kaynağı hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Türkiye’ de yem almak için kredi verecek tek banka Ziraat Bankası’ dır. Tabi diğer bankalarda çiftçilere faizli ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredide yem kredisi olarak kullanılabilir. Ancak çiftçi iseniz Ziraat Bankası size özel krediler sunmaktadır.

Çiftçiler İçin Tohum, Gübre ve Yem Desteği

Çiftçiler İçin Tohum, Gübre ve Yem Desteği

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için alınan sunu yemler 3 grupta toplanmaktadır. Bunlar;

  • Süt yemleri, (manda, koyun)
  • Kuzu, buzağı yemleri,
  • Besi yemleri olarak sıralanmaktadır.

Yem Parası Kredisi Nereden Alınır?

Yem parası kredisi  hayvancılık yapanlara ve yapacak olanlara Ziraat Bankası devlet destekli kredi verilmektedir. Devlet teşvik yem parası kredisi uygun faizlerde ve ödeme kolaylığında olan bir kredi paketidir. Bu paketten gerekli şartları sağlayan herkes kolayca faydalanabilir.

Sahibinden sitesinden balya ve yem fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Tarım kredi kooperatiflerine başvuru yaparak yem parası kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlar için yem parası  almak isteyenler Tarım kredi Kooperatiflerine kayıt olmaları gerekmektedir. İl tarım müdürlüğüne sicil kaydı ve işletme numarası bulunan ve Tarım kredi kooperatiflerine kayıtlı olan devlet teşvikli yem parası almak için Ziraat bankasına başvuru yapabilirler. Yem parası kredisi hayvan sayısına ve cinslerine göre verilmektedir. Süt hayvancılığı yem parası 1.000 TL olarak verilirken, küçükbaş hayvancılık yem parası 200 TL olarak verilmektedir.

Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edip, müşteri temsilcisi ile Hayvancılık ve Tarımsal krediler hakkında yüz yüze görüşmelisiniz. İnternet üzerinden yem kredisi ve faiz hesaplama işlemi yapamazsınız. Bu kapsamda, aşağıda tarımsal kredi veren birkaç banka yer almaktadır.

Yem Kredisi Ödemeleri

Yem kredisi için başvurular tamamlanıp onay alındıktan sonra ödeme koşulları belirlenir. Ödeme şartları tamamen kullanıcı tarafından belirlenebilmekte ve taksitler de kolay ödeme seçenekleri sağlanmaktadır. Kredi ödemeleri şahsen Ziraat Bankasına yapılmaktadır. Ödemenin en uygun koşullarda gerçekleşebilmesi için banka personellerinden destek alabilirsiniz.Yem Kredisi Veren Bankalar

Çiftçilerimiz için, balya, saman, yonca, fiğ ve suni hayvan yemi alımları için yukarıda ki bankalar kredi desteği sağlamaktadır. Yine Tarım ve Kredi Kooperatiflerinden yem kredisi veya desteği de alınabilmektedir.

KONSANTRE YEM FİYATLARI

SIĞIR KUZU YEMİ FİYATLARI

BUZAĞI VE SIĞIR SÜT YEMİ FİYATLARI

Kosgeb’den yem almak için kredi alamazsınız. Bunun aksini söyleyen tüm internet sitelerinin haberleri doğru değildir. Hayvan almak için dahi kredi vermeyen bir kurum yem kredisi hiç vermez.

Yem Fiyatları

İster koyun yetiştirin, ister büyükbaş inek, süt veya et üretimi için destek aradığınız her koşulda ziyaret edeceğiniz ilk banka Ziraat olsun. Ziraat Bankasının tarımsal kredilerde faiz oranları yıllık %4 ve %5 civarındadır. Ancak faiz oranları hesaplamasında ihtiyaç kredisi talep edenler bireysel tüketici kredisi faizleri ile karşılaşabilirler. Oranlar ve en doğru bilgi Bankadan öğrenilir.

Ziraat Bankasına uğramadan önce eğer Tarım Kredi Kooperatiflerin üye değilseniz, üyeliğiniz yaptırınız. Yine ÇKS kayıt belgeniz yok ise mutlaka ÇKS kaydınızı yaptırın/güncelleyin. Ziraat Bankasından kredi almak istemez iseniz aşağıda ki bankalarda sizin için alternatif olabilir.

  1. Vakıflar Bankası
  2. Halk Bankası
  3. Türkiye Ekonomi Bankası
  4. Şeker Bank
  5. Akbank
  6. Yapı ve Kredi Bankası

Bu bankaların bireysel finansal kaynaklarından yararlanarak yem ihtiyacınızı gidermek için kredi çekebilirsiniz. Her ne kadar bankanın ayrı bir kategori altında yem kredisi adı altında bir desteği olmasa da, tarımsal finans programları ve bireysel krediler fazlasıyla ihtiyacınızı giderecektir.

Ziraat Bankası Faizsiz Yem Kredisi Verecek

Tarım ve Orman Bakanlığı Twitter hesabından yapılacak açıklamaya göre, Tarım  Kredi Kooperatifleri aracılığı ile 6 ay vadeli faizsiz yem kredisi verileceği açıklandı.

Ziraat Bankası FAİZSİZ Yem Kredisi 2019

Başvurular Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine yapılacak.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git