Yem kredisi nasıl alınır başvurusu nasıl yapılır (Balya Desteği)

Yem kredisi nasıl alınır

Yem kredisi nasıl alınır
11 Haziran 2016 tarihinde eklendi, ilk kez okundu.


Çiftçiler için tohum, gübre ve yem desteği

Buğday, arpa, yulaf, fiy, ot balyası, çavdar inek veya koyunlara kışlık yem depolamak için inek, dana, düve, manda vb. hayvancılık yapan veya küçük baş koyun, keçi gibi hayvancılık yapanlar için devlet destekli yem parası nasıl alınır, T.C. Ziraat bankası şartları nelerdir konularından bahsedeceğiz. Ot balyası, küspe, fiy, yonca, saman, besi yemi ve diğer yem giderleriniz için finans kaynağı hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Türkiye’ de yem almak için kredi verecek tek banka Ziraat Bankasıdır. Tabi diğer bankalarda çiftçilere faizli ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredide yem kredisi olarak kullanılabilir. Ancak çiftçi iseniz Ziraat Bankası size özel krediler sunmaktadır.

Yem parası kredisi  hayvancılık yapanlara ve yapacak olanlara Ziraat bankası yem parası adı altında devlet destekli kredi verilmektedir. Devlet teşvik yem parası kredisi uygun faizlerde ve ödeme kolaylığında olan bir kredi paketidir. Bu paketten gerekli şartları sağlayan herkes kolayca faydalanabilir.

Sahibinden sitesinden balya ve yem fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Tarım kredi kooperatiflerine başvuru yaparak yem parası kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlar için yem parası  almak isteyenler Tarım kredi Kooperatiflerine kayıt olmaları gerekmektedir. İl tarım müdürlüğüne sicil kaydı ve işletme numarası bulunan ve Tarım kredi kooperatiflerine kayıtlı olan devlet teşvikli yem parası almak için Ziraat bankasına başvuru yapabilirler. Yem parası kredisi hayvan sayısına ve cinslerine göre verilmektedir. Süt hayvancılığı yem parası 1000 TL olarak verilirken, küçükbaş hayvancılık yem parası 200 TL olarak verilmektedir.Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edip, müşteri temsilcisi ile Hayvancılık ve Tarımsal krediler hakkında yüzyüze görüşmelisiniz. İnternet üzerinden yem kredisi ve faiz hesaplama işlemi yapamazsınız. Bu kapsamda, aşağıd tarımsal kredi veren birkaç banka yer almaktadır.

Yem kredisi veren bankalar

Kosgeb’den yem almak için kredi alamazsınız. Bunun aksini söyleyen tüm internet sitelerinin haberleri doğru değildir. Hayvan almak için dahi kredi vermeyen bir kurum yem kredisi hiç vermez.

İster koyun yetiştirin, ister büyükbaş inek, süt veya et üretimi için destek aradığınız her koşulda ziyaret edeceğiniz ilk banka Ziraat olsun.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git