Vakıfbank 2020 Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Vakıfbank 2020 Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?
17 Haziran 2019 tarihinde güncellendi.

Bayramın yaklaşmasıyla birlikte emekli ikramiyelerinin ne zaman verileceği merak uyandırmaktadır. Emeklilere ikramiye tarihleri belli oldu geçtiğimiz hafta bakanlar kurulu tarafından açıklandıktan sonra Binali Yıldırım tarafından da bayramdan önce ikramiyelerin yatırılacağı açıklandı. Emeklilere rahat nefes aldıracak bu ikramiyenin tarihleri de belli oldu. Ramazan ve Kurban bayramı öncesinde emeklilere 1000 TL maaş yatırılacak. İkramiyeden yeni emekli olanlar da yararlanabilecek. Emekli oldukları tarihten itibaren bayrama denk gelen tarihlerde emekli ikramiyelerini alabilecekler. Emekli ikramiyesi her yıl ödenecek mi? Emekli ikramiyesinde her geçen yıl bir artış gözlemlenecek mi? Merak uyandıran emekli ikramiyesi konusunda tüm soruların cevapları yazımızdadır. Emeklilere yılında ödenecek olan promosyonlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

vakıfbank

Vakıfbank emekli ikramiyesi veriyor.

Bayram İkramiyesi Kimlere Verilecek?

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine, sporculara, terörden zarar görmüş sivillere ve yakınlarına, şehit yakınlarına, gazilere bayram ikramiyesi verilmektedir. Verilecek bayram ikramiyesinin koşulları;

  • İş kazasına bağlı olarak sürekli iş göremeyecek durumda olan gelire göre esas olan iş görememezlik oranı dikkate alınacaktır.
  • Hak kazananların hisselerinin oranları önemlidir.
  • İş kazasına ve meslek hastalığına bağlı olarak gelişen çalışma gücünü yüzde 50 oranında kaybetmiş iş görememezlik maaşı bağlanmış, ya da ölümü iş kazasından olan kişilerin hak sahiplerine iş görememezlik derecesi üzerinden hak sahiplerinin hisse paylarına göre ödeme yapılacaktır.
  • Yersiz yapıldığı anlaşılan ödemeler için gelirlerinden yüzde 25 oranında kesinti yapılarak yasalara göre geri alınacaktır.

Vakıfbank Bayram İkramiyesinin Ödeneceği Tarihler

Emeklilere İkramiye Ne Zaman Ödenecek?

Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamaya göre emekli maaşları ramazan bayramı ve kurban bayramından önce yatırılacağı belirtildi.Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin ikramiyeleri 7 Haziranda ödeneceği belirtildi. SSK emeklilerimizin emekli ikramiyeleri ise de 8 Haziran’da verileceği duyuruldu. Emekli Sandığı’ndaki emeklilerinin  maaşlarının ise ayın 1’i ile 5’i arasında, SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarının da 11-12-13 Haziran’da ödeme yapılacağı açıklandı.

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı Tarihleri

2019 Yılı Resmi Tatilleri

1 Ocak 2019 Salı Yılbaşı

23 Nisan 2019 Salı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs 2019 Çarşamba Emekçi Günü

19 Mayıs 2019 Pazar Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı

3-6 Haziran 2019 Pazartesi- Perşembe Ramazan Bayramı

10 Ağustos 2019 Çarşamba Kurban Bayramı

30 Ağustos 2019 Cuma Zafer Bayramı

29 Ekim 2019 Salı Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanacaktır.

VakıfBank Hangi Tarihler Arasında Emekli İkramiyesini Yatırıyor?

Maaşlar tahsis numarasının son hanesi dikkate alınarak yapılacaktır. Maaşlar ve ikramiyeler farklı tarihlerde yatırılacak olup tarihler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

 ÖDEME TÜRÜ      TAHSİS NUMARASI SON HANESİ  ÖDEME TARİHİ
 Emsan ve BAĞ-KUR emeklisi Tamamı  7 Haziran 2018
 SSK ikramiye Tamamı  08 Haziran 2018
 SSK ve BAĞ-KUR maaş 9-7-5  11 Haziran 2018
 SSK ve BAĞ-KUR maaş 3-1-8  12 Haziran 2018
 SSK ve BAĞ-KUR maaş 6-4-2-0  13 Haziran 2018

Banka her yıl olduğu gibi 2019 yılında da Ramazan ve Kurban Bayramlarında emekli ikramiyesi verecektir.Vakıfbank 2020 Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Melis Çığ dedi ki:

    Emekli ikramiyesini biz aldık teşekkürler vakıf bank.

Sayfa başına git