Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 50.000 TL. LİMİT


Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Yapı Kredi Bankası

Yaşam standartlarının oldukça yükseldiği günümüz şartlarında nakit ihtiyacı da oldukça artmış durumdadır. Öyle ki herhangi gidere sahip olan yüzlerce insan nakit ihtiyacını eski günlerdeki gibi bir yakınından elden borç alarak değil, herhangi uygun şartlara sahip bankalardan temin etmeye çalışıyor. Bu nakit ihtiyacı bir yuva kurmak isteyen, iş yeri açmak ya da bir yatırım yapmak isteyen insanlar için daha önemli görünse de üniversite öğrencilerinin de artık ilgisini çekiyor. Eğitim masrafları konusunda sıkıntıya düşmüş, nakite ihtiyaç duyan ya da bireysel olarak herhangi bir proje geliştirmek isteyen bir üniversite öğrencisi de günümüzde nakit ihtiyacı hissedebiliyor. Peki, üniversite öğrencileri kredi alabiliyor mu diye düşünüyorsanız, cevabımız “evet.” diyebiliriz. Hem de bir ya da birkaç banka değil, hatırı sayılır sayıda banka üniversite öğrencilerinin bu ihtiyacını karşılamak için kredi veriyor. Tabi her kredi verdikleri vatandaş gibi bankaların da belirli kriterleri ve şartları bulunuyor. Bu şartlar nelerdir, dilerseniz yazının devamında bulabilirsiniz.

Üniversite öğrencilerine de kredi veren bankalar bulunmaktadır.

 

Üniversiteliler Bankalardan Hangi Şartlar Altında Kredi Alabiliyorlar?

Öncelikle öğrenciler herhangi bir gelir belgesine sahip olmadıklarından gelir belgesine sahip olmayan kişiler sınıfında değerlendiriliyorlar. İlk adımda genel olarak öğrencilerde aranan en önemli şart kredi notu risksiz bir pozisyonda olmalarıdır. Eğer durum böyleyse öğrenciler gelir belgesi olmadan kredi veren tüm bankalara kredi için başvuruda bulunabilirler. Üstelik hem gelir belgesi hem de herhangi bir kefile ihtiyaç duymadan kredi çekmeleri bazı şartlarda mümkün diyebiliriz.

Üniversitelilere kredi veren bankalar sayılacak olunursa, en başta Ziraat Bankası olmak üzere, Vakıfbank, İş Bankası, Deniz Bank, Yapı Kredi Bankası, Odeabank, Garanti Bankası üniversite öğrencilerinin kredi alabileceği bankalar arasındadır.

Bankalardan Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Tabi ki ne kadar öğrenci olunsa da belirli kriterler ve kurallar bu üniversitelilere kredi veren bankalar tarafından da uygulanmaktadır. Şimdi üniversitelilere kredi veren bankalar 2017 yılında ne şartlar ve hangi kampanyalara sahipmiş inceleyelim.

ÖĞRENCİYE KREDİ

Üniversiteli Kredileri

Ziraat Bankası

Ders çalışmak üzerine oluşturduğu slogan ile Ziraat Bankası öğrenciye kredi olarak 36 ay vadeli ve düşük faizli kredi seçenekleri sunuyor. Ödeme kolaylıkları oldukça fazla olan bu kredi üniversite eğitimi, kurs masrafları ve dershane giderleri için veriliyor. Ziraat Bankası 36 vadeli bu eğitim kredisi için kefil ya da gelir ile ilgili bir teminat ya da gelir belgesi istenmektedir. Bu kredi öğrenciye katkıda bulunan herhangi bir aile bireyine, düzenli bir geliri var ise öğrenciye ya da kursiyerlere de ödenebilmektedir.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

 

Vakıf Bank

Vakıf Bank’ın kredi konusundaki yelpazesi oldukça geniş denilebilir. MEB onaylı kurslar, yaz veya spor okulları, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora okuyan üniversiteliler, ilkokuldan üniversiteye kadar okumakta olan olan tüm öğrenci velilerine tam 40.000 TL’ ye kadar %1.18 faiz oranı ile kredi veriliyor. Vakıf Bank 2018 yılı öğrenci kredisi için kampanyalardan yararlanmak isteyenlerin gelir belgesi ile Vakıf Bank’ a ziyarette bulunmaları gerekiyor. Vakıfbank mevzuatını tam olarak sağlayabilen herkes Vakıf Bank’ eğitim kredisinden faydalanabilmektedir.Vakıfbank Öğrenci Kredisi

Vakıfbank Öğrenci Kredisi

 

İş Bankası

 İş Bankası daha önce de yaptığı gibi eğitime destek vermeye 2018 yılı içerisinde de devam etmektedir. Öğrencilerin özel okulları, üniversite öğrencilerinin eğitim masrafları ve benzeri için İş Bankası eğitim kredisi veren bir banka olarak başvuru sırasında eğitim almakta olduğuna dair öğrenci kayıt evrakı ve okul masrafını gösteren evrakına sahip olmalıdır. Bu kredi okulun hesabına yahut faturalandırılmış halde nakit olarak elden teslim alınabilmektedir.

İş Bankası Örenci Kredisi

İş Bankası Örenci Kredisi

 

Denizbank

Öğrencilerin direkt olarak kendilerinin başvuruda bulunup 2.000 TL’ ye kadar kredi alabilecekleri bir banka olan Denizbank öğrenci kredisi faiz oranı olarak %0.99 oranında bir faiz uyguluyor. Ve öğrenciler bu krediyi alırken kefil, gelir teminatı ve benzeri gibi herhangi hiçbir evraka ihtiyaç duymuyorlar. Deniz Bank’ tan bir öğrenci olarak alabileceğiniz kredi için yapmanız gereken tek şey aileniz veya herhangi bir yerden gelen bir ücretin Denizbank ‘ ta açtırdığınız bir hesap üzerinden sağlanması olacaktır. Böylelikle kredi notu yükselerek bankanın kredi verme ihtimalini arttıracaksınız.

Üniversiteli Kredileri

Denizbank Öğrenci Desteği

 

Yapı Kredi Bankası

Yapı kredi eğitim kredisi olarak en yüksek kredi miktarlarından sayılabilecek olan 50.000 TL’ li bir kredi veriyor. Ayrıca bu krediyi de dosya masrafı olmadan ve 48 aya kadar vade seçenekleri ile veriyor. İstenen evraklarla birlikte bir Yapı Kredi şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Odeabank

Özel okul ve üniversite eğitim masrafları için Odea Bank 60 aya kadar vadeli olan 20.000TL’ yi bulan eğitim kredisi veriyor. İhtiyacınız olan şeylerin en başında gelen eğitim masraflarınız gösterir bir belge ve okula ait banka hesap bilgisi olup bunları Odeabank‘ a göstererek kredi alma imkânına sahip olabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti bankası öğrencilere kredi konusunda oldukça hatırı sayılır bir kolaylık sunuyor. Eğitim ve özel okullar için verdiği bu kredileri 25.000TL’ ye kadar yükseltebiliyor. Faiz oranları ise bu kredi için %1.32 oranında ve oldukça cazip bir fırsat ile öğrencilerin eğitim ve öğretim masraflarının karşılanmasında iyi bir hizmet sağlıyor. Fırsatlar için en yakın Garanti Bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunların haricinde size verebileceğimiz bir tavsiye de eğer eğitim masraflarınız kredi çekecek kadar çok değil fakat yine de nakit ihtiyacınız varsa, öğrencilere kredi kartı veren bankalar tarafından daha yüksek limitli kredi kartları alarak bu ihtiyacınızı daha kısa bir yoldan karşılayabilirsiniz. Öğrenci kredisi veren bankaların 2019 yılında bu kredileri verip vermeyecekleri ile ilgili kesinleşmiş bir bilgi bulunmamaktadır. Detaylı bilgiler için bankalara müracaat etmenizi öneririz.

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. şermin göney dedi ki:

    verılen kredının geri odemesi ne zaman baslıyor

  2. duygu dedi ki:

    süper

  3. Mehmet Selim YAPCI dedi ki:

    Çok fazla banka üniversitelilere kredi veriyor bence bu süper

Sayfa başına git