Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları (Yüksek Limit)

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları (Yüksek Limit)
9 Mayıs 2019 tarihinde güncellendi.

Yaşam standartlarının oldukça yükseldiği günümüz şartlarında nakit ihtiyacı da oldukça artmış durumdadır. Öyle ki herhangi gidere sahip olan yüzlerce insan nakit ihtiyacını eski günlerdeki gibi bir yakınından elden borç alarak değil, herhangi uygun şartlara sahip bankalardan temin etmeye çalışıyor. Bu nakit ihtiyacı bir yuva kurmak isteyen, iş yeri açmak ya da bir yatırım yapmak isteyen insanlar için daha önemli görünse de üniversite öğrencilerinin de artık ilgisini çekiyor. Eğitim masrafları konusunda sıkıntıya düşmüş, nakite ihtiyaç duyan ya da bireysel olarak herhangi bir proje geliştirmek isteyen bir üniversite öğrencisi de günümüzde nakit ihtiyacı hissedebiliyor. Peki, üniversite öğrencileri kredi alabiliyor mu diye düşünüyorsanız, cevabımız “evet.” diyebiliriz. Hem de bir ya da birkaç banka değil, hatırı sayılır sayıda banka üniversite öğrencilerinin bu ihtiyacını karşılamak için kredi veriyor. Tabi her kredi verdikleri vatandaş gibi bankaların da belirli kriterleri ve şartları bulunuyor. Bu şartlar nelerdir, dilerseniz yazının devamında bulabilirsiniz.

Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar 

Öncelikle öğrenciler herhangi bir gelir belgesine sahip olmadıklarından gelir belgesine sahip olmayan kişiler sınıfında değerlendiriliyorlar. İlk adımda genel olarak öğrencilerde aranan en önemli şart kredi notu risksiz bir pozisyonda olmalarıdır. Eğer durum böyleyse öğrenciler gelir belgesi olmadan kredi veren tüm bankalara kredi için başvuruda bulunabilirler. Üstelik hem gelir belgesi hem de herhangi bir kefile ihtiyaç duymadan kredi çekmeleri bazı şartlarda mümkün diyebiliriz.

Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar 

Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar 

Üniversitelilere kredi veren bankalar sayılacak olunursa, en başta Ziraat Bankası olmak üzere, Vakıfbank, İş Bankası, Deniz Bank, Yapı Kredi Bankası, Odeabank, Garanti Bankası üniversite öğrencilerinin kredi alabileceği bankalar arasındadır.

Bankalardan Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Tabi ki ne kadar öğrenci olunsa da belirli kriterler ve kurallar bu üniversitelilere kredi veren bankalar tarafından da uygulanmaktadır. Şimdi üniversitelilere kredi veren bankalar 2019 yılında ne şartlar ve hangi kampanyalara sahipmiş inceleyelim.

Bankalardan Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalardan Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ders çalışmak üzerine oluşturduğu slogan ile Ziraat Bankası öğrenciye kredi olarak 36 ay vadeli ve düşük faizli kredi seçenekleri sunuyor. Ödeme kolaylıkları oldukça fazla olan bu kredi üniversite eğitimi, kurs masrafları ve dershane giderleri için veriliyor. Ziraat Bankası 36 vadeli bu eğitim kredisi için kefil ya da gelir ile ilgili bir teminat ya da gelir belgesi istenmektedir. Bu kredi öğrenciye katkıda bulunan herhangi bir aile bireyine, düzenli bir geliri var ise öğrenciye ya da kursiyerlere de ödenebilmektedir.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

VakıfBank Eğitim Kredisi 

Vakıf Bank’ın kredi konusundaki yelpazesi oldukça geniş denilebilir. MEB onaylı kurslar, yaz veya spor okulları, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora okuyan üniversiteliler, ilkokuldan üniversiteye kadar okumakta olan olan tüm öğrenci velilerine tam 40.000 TL’ ye kadar kredi veriliyor. Vakıf Bank öğrenci kredisi için kampanyalardan yararlanmak isteyenlerin gelir belgesi ile Vakıf Bank’ a ziyarette bulunmaları gerekiyor. Vakıfbank mevzuatını tam olarak sağlayabilen herkes Vakıf Bank’ eğitim kredisinden faydalanabilmektedir.VakıfBank Eğitim Kredisi 

VakıfBank Eğitim Kredisi 

İş Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi 

 İş Bankası daha önce de yaptığı gibi eğitime destek vermeye 2019 yılında da devam edecektir. Öğrencilerin özel okulları, üniversite öğrencilerinin eğitim masrafları ve benzeri için İş Bankası eğitim kredisi veren bir banka olarak başvuru sırasında eğitim almakta olduğuna dair öğrenci kayıt evrakı ve okul masrafını gösteren evrakına sahip olmalıdır. Bu kredi okulun hesabına yahut faturalandırılmış halde nakit olarak elden teslim alınabilmektedir.

İş Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi 

İş Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi 

Denizbank Öğrenci Kredisi

Öğrencilerin direkt olarak kendilerinin başvuruda bulunup 2.000 TL’ ye kadar kredi alabilecekleri bir banka olan Denizbank öğrenci kredisi alabilirsiniz. Ve öğrenciler bu krediyi alırken kefil, gelir teminatı ve benzeri gibi herhangi hiçbir evraka ihtiyaç duymuyorlar. Deniz Bank’ tan bir öğrenci olarak alabileceğiniz kredi için yapmanız gereken tek şey aileniz veya herhangi bir yerden gelen bir ücretin Denizbank ‘ ta açtırdığınız bir hesap üzerinden sağlanması olacaktır. Böylelikle kredi notu yükselerek bankanın kredi verme ihtimalini arttıracaksınız. Bu kredinin yanı sıra eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile banka tarafından verilen 60 ay vadeli Eğitim Kredisinden de yararlanabilirsiniz. 

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank Öğrenci Kredisi

Yapı Kredi Bankası

Yapı kredi eğitim kredisi olarak en yüksek kredi miktarlarından sayılabilecek olan 50.000 TL’ li bir kredi veriyor. Ayrıca bu krediyi de dosya masrafı olmadan ve 36 aya kadar vade seçenekleri ile veriyor. İstenen evraklarla birlikte bir Yapı Kredi şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi tarafından verilen Eğitim Kredisi hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz. 

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası

Odeabank

Özel okul ve üniversite eğitim masrafları için Odea Bank 60 aya kadar vadeli olan 20.000TL’ yi bulan eğitim kredisi veriyor. İhtiyacınız olan şeylerin en başında gelen eğitim masraflarınız gösterir bir belge ve okula ait banka hesap bilgisi olup bunları Odeabank’ a göstererek kredi alma imkânına sahip olabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti bankası öğrencilere kredi konusunda oldukça hatırı sayılır bir kolaylık sunuyor. Eğitim ve özel okullar için verdiği bu kredileri 25.000TL’ ye kadar yükseltebiliyor. Faiz oranları ise bu kredi için oldukça uygun olarak hazırlanmıştır. Cazip bir fırsat ile öğrencilerin eğitim ve öğretim masraflarının karşılanmasında iyi bir hizmet sağlıyor. Fırsatlar için en yakın Garanti Bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunların haricinde size verebileceğimiz bir tavsiye de eğer eğitim masraflarınız kredi çekecek kadar çok değil fakat yine de nakit ihtiyacınız varsa, öğrencilere kredi kartı veren bankalar tarafından daha yüksek limitli kredi kartları alarak bu ihtiyacınızı daha kısa bir yoldan karşılayabilirsiniz. Öğrenci kredisi veren bankalar 2019 yılında da Eğitim Kredisi adı altında kredi vermeye devam edecektir. Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları (Yüksek Limit) Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. şermin göney dedi ki:

    verılen kredının geri odemesi ne zaman baslıyor

  2. duygu dedi ki:

    süper

  3. Mehmet Selim YAPCI dedi ki:

    Çok fazla banka üniversitelilere kredi veriyor bence bu süper

Sayfa başına git