Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme (BEDAVA 0 TL. YÖNTEMİ)


Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi kartı borcunu veya kredisini ödemeyenler bankaların anlaşmalı olduğu Kredi Kayıt Bürosunca kara listeye alınırlar. Bu listeye kötü sicil, sicili bozuk, kırmızı kalem çekilmiş isimleri de verilmektedir. Bu listede olduğunuz sürece size hiçbir banka kredi vermez. Kara listeden çıkan veya tam olarak listeye girmemiş kişiler içinde Findeks isimli firma bir puanlama cetveli hazırlamıştır. Bu cetvelde kişilerin çektikleri kredilere göre, aldıkları notlar belirtilmekte, ve her kredi notu seviyesine belli oranda kredi verilmektedir. Bu nedenle bankaya kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olmanız faydalıdır. Tabi birde bu kredi notu sorgulama servisi ücretsiz ise, tadından yenmez 🙂

kredi-notu3

Findeks sisteminde ilk sorgulamada sorgulama ücreti ödemezsiniz. Fakat ikinci sorgulamada 4,5 TL ücret ödersiniz.

KKB Servislerri

Bireysel tüketici kredilerinden taşıt kredisi, konut kredisi ve ihtiyaç kredisi almayı düşünen tüketiciler öncelikle bankalardaki sicillerinin değerlendirmesinin ne olacağını ve başvuru yaptıkları takdirde başvurularının onaylanıp onaylanmayacağını öğrenmek istemektedir. Bu nedenlerden dolayı tüketiciler bankalardaki referans numaralarını görmek istemekte ve buna göre başvuru yapıp yapmama kararı almaktadır.

Bankalara başvuruda bulunanların imajına göre kişinin simasına bakarak kredi verilmediğinden geçmiş dönem bankacılık işlemlerindeki ödeme alışkanlıklarını ve sicilini görebilecekleri bir kayıt bürosu oluştururlar. Bu Kredi kayıt Bürosu KKB sisteminden kişinin sadece T.C. kimlik numarasını girerek değerlendirdikleri sistemden kişi adına çıkan geçmiş kredi sicili ve kredi notunun önemi büyüktür. KKB, 9 bankanın bir araya gelerek oluşturdukları bir sorgulama sistemidir. Kredi notu bankaların kredi başvurusu yapan tüketicinin bankalardaki geçmiş dönem ilişkilerini, kredisi var mı varsa ödemelerini düzenli ödeyip ödemediğini ve kredi kartı borçlarının zamanında yapıp yapmadığına dair kişinin bankalardaki bankacılık işlemlerindeki durumlarını ortaya koymak için kişinin değerlendirmesini daha doğru yapabilmek adına kredi notlarına bakarak kredi taleplerini değerlendirmektedir.

Kredi notu düşük olanların kredileri genellikle onaylanmadığından tüketicilerin kredi notları düşürecek hamlelerden uzak durması gelecekteki finansman ihtiyacını karşılayabilmeleri için gereklidir. Kredi notunu düşürecek kredi ve kredi kartların borçlarının zamanında yatırılmaması, veya hiç yatırılmaması aksatılması ve kredi kartı taksitlerinin geciktirilmesi gibi alışkanlıkları varsa kredi notlarını yükseltmeleri için borç ödeme alışkanlıklarını düzeltmeleri ve yüksek tutmaya çalışmaları önemlidir.

Bankalardaki kredi notu öğrenmek ve sorgulama işlemi yapmak isteyenler para ödemeden tamamen ücretsiz bir şekilde anında kredi notlarına ulaşabilirler. Bunun için yapmaları gereken ise banka şubelerine giderek kredi notlarının değerlendirilmesi talebinde bulunmaları yeterli. Sadece banka şubelerinden ücretsiz kredi notu sorgulama yapmanın dışında bankaların Avea, Turkcell, Vodafone üzerinden ve findeks sitesinden kredi notlarına ulaşmak mümkündür. İsterseniz kredi geçmişi sorgulama ücret ödemeden nasıl yapılır konumuza başlayalım.Ücretsiz Kredi Notu Öğrenmek Mümkün mü?

Turkcell, Avea ve  Vodafone üzerinden ücretsiz olarak kredi notu öğrenmek için herhangi bir telefon satan yere giderek cep telefonu almak istediğinizi söyleyip bu şekilde hiç para ödemeden anında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Çünkü telefon satan bayiler cep telefonu almak isteyenlere taksitli olarak cep telefonu sattıkları için bu  yöntemle ücretsiz olarak kedi notunuzu öğrenmenizi sağlayabilirler. Telefon almak isteyen tüketicilerin mecburen kurumsal findeks hesaplarından kredi notunuzu sorgulayıp baktıkları için  ve yüksek olanlara cep telefonu satışı yaptıkları için ücretsiz kredi notu sorgulama işlemini bu bayilerden veya beyaz eşya satışı yapan tüm firmaların bayilerinden yapabilirsiniz.

Akbank Direk uygulaması üzerinden para ödemeden ücretsiz KKB skorunuzu sorgulayabilirsiniz.

Findeks

Uğraşmak istemeyen için de bir diğer yöntem ise findeks ile sorgulama yapmaktır. Findeks internet sitesine üye olarak detaylı arama ve sorgulama analizleri yaparak kredi notuna erişmek mümkündür. KKB Puanını öğrenmek isteyenlere sadece bir defalığına Findeks üzerinden ücretsiz olarak para ödemeden sorgulama işlemi yapmalarına izin vermektedir. Sonraki yapılan sorgulamalardan para alacaktır. Sonraki sorgulamalardan findeks 4,50 tl KDV dahil ücret almaktadır.

Findeks ile kredi notu öğrenme sonucu

Sorgulama Sonucu Örneği

Ücretsiz Olarak Cep telefonundan Sorgulama

Ayrıca cep telefonunuzdan da kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün. Hattınız Avea, Turkcell, Vodafone ne olursa olsun cep telefonunuzdan para ödemeyerek 9 TL gibi bir ücret ödeyerek de kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Bunun için cep telefonun mesaj bölümüne alıcı kısmına 1122 yazıp, mesaj kısmından T.C. kimlik numaranızı arada boşluk bırakıp sadece doğum yılınızı (1980 gibi) yazarak kredi notunuza 9 TL karşılığında ulaşabilirsiniz.

 • Turkcell de Vodafone gibi Findeks üzerinden kredi notu sorgulama işlemine izin vermektedir ve belirli bir bedel karşılığından kredi notu sorgulama yapanlara referans  numaralarını kredi geçmişlerini görüntülemektedir.
 • Ayrıca Bankaların Mobil uygulamaları üzerinden de kredi geçmişi öğrenilebilir. Bankaların hepsinde olan mobil uygulaması üzerinden KKB findeks kredi notu öğrenmek isteyenler için sorgulama yapmalarına olanak sağlanmıştır.
 • Mobil uygulamaları akıllı cep telefonunuza yükledikten sonra giriş yaparak Findeks risk raporu sorgulama iletisi üzerine tıklayarak 9 TL bedel karşılığında banka kredi notunuzu öğrenmeniz sağlanmaktadır.
 • Akbank uygulaması üzerinden para ödemeden sorgulama yapabilirsiniz.
 • Bankaların müşteri temsilcilerine bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yaparsanız, temsiciler tarafından yapılan inceleme sonucunu öğrenebilirsiniz.

Kobi bankacılığı imkanlarından faydalanan esnaflarımız KOBi hizmetlerinden ücretsiz KKB sorgulama işlemi için talepte bulunabilirler.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Konusuna 24 Yorum Yapıldı
 1. Bülent toper dedi ki:

  Ben 2017 icralık oldum keridi cekbilirim bugunku banka borclarimi kapatmak

 2. abidin girgin dedi ki:

  kredi notu

 3. Adil Özyürek dedi ki:

  Kredi notumu öğrenmek istiyorum

 4. Sedat dedi ki:

  1084 puanım var kredi alabilirmiyim

  1. simasimal dedi ki:

   borç verir misin

  2. Okan dedi ki:

   En az 1500 lazım

 5. Caner Soysuz dedi ki:

  kkb puanımı kolayca öğrendim daha önce kkb puanını öğrenmek oldukça zordu. Şimdi çeşitli yöntemlerle kredi notumu öğrenebiliyorum. 🙂

 6. Osman Çakır dedi ki:

  Çok teşekkür ederim abi. ben kkb notumu ücretsiz öğrendim

 7. Ben akıllıyım ya dedi ki:

  KKB ücretsiz kredi notu sorgulama işini nereden yapacagız diye aratırıken sizi buldum google’de ama zor bir yol adamı bulcaz telefon için sorduracagız kimse ugrasmaz gibi ya para vereceğiz yada başka birşey. Ben biraz daha arastırdım bi site buldum Notu Bedavaya gösteriyor. ahada linki arkadaşlar bir deneyin gayette bedava çıkıyor not 😀

 8. Ücretsiz Kredi Notu dedi ki:

  Ben hiç para ödemeden Findeks kkb notumu sorguladım. Çok tşk ederim. Sizlerede https://www.kosgebkredisi.com/ucretsiz-kredi-risk-raporu-sorgulama/ adresini tavsiye ederim.

 9. vecih karabulut dedi ki:

  kkb 0 punu hagi banka kredi çekbilirim 4000tl tel no. hatay

 10. Durmuş alagöz dedi ki:

  10.000 tl kıredi çekmek için kaç puan gerekir örene bilirmiyim

 11. Ahmet Bekar dedi ki:

  Bir dönem kredi kartı borcu ödemeyince kredi notumuz ne oranda düşer ?

 12. Kredi Notu Kaç Olmalı? dedi ki:

  Ev kredisi çekmek için kredi puanımızın kaç olması gerekir?

  1. Bankaciniyazi dedi ki:

   Bir kere puaniniz min 1600 olmali

 13. Garanti Yapı Kredi Finansbank Vakıfbank kredi notu öğrenme dedi ki:

  Bun bankalardan hangisi daha uygun öğrenme imkanı sağlıyor.

 14. kredi notu öğrenme ücretsiz iş bankası dedi ki:

  İş bankasından kesin sonuç aldım. diğer bankalar iyi değil bence.

 15. Merkez Bankası Kredi Notu Sorgulama dedi ki:

  Ben sorgulamayı merkez bankasından yapaarım. diğer firmalara güvenmiyorum.

  1. Bankaciniyazi dedi ki:

   Sen bilirsin tabiki ama bence evham yapiyorsunuz artik guvenin memleketimin bankalarina

 16. KKB RİSK SKORU ÖĞRENME dedi ki:

  Findeks illaki 9 TL. para istiyor. Nasıl yapıyorsunuz?

 17. PARA ÖDEMEDEN KBB PUANI SORGULAMA dedi ki:

  ben denedim 1420 puanım var. otomobil kredisi çekebilir miyim?

  1. Bankaciniyazi dedi ki:

   Alabilirsiniz ama bir sartla kefil gerekli bankaci bir tanidiginizi kefil olarak gosterirseniz sorun olmaz

 18. konaklama tesisi dedi ki:

  mevcut denize sıfır turizm bölgesinde bulunan lokantamın yanına bungolav tarzında konaklama için kredi ve hibe kullanmak istiyorum

  1. Bankaciniyazi dedi ki:

   Kullalnin kredi hibe kredi karti Allah ne verdiyse kuillanin sonra lokantanizda corba icmeye geliriz kredi icin

Sayfa başına git