Trafik Sigortası 2018 Yılı Tavan Fiyatları Kesinleşti!


Trafik Sigortası 2018 Yılı Tavan Fiyatları

Trafik Sigortası 2018 Yılı Tavan Fiyatları

01 NİSAN tarihinden itibaren trafik sigortası yaptıran vatandaşlar için zorunlu tavan fiyat uygulaması yürürlüğe girecek. Bu uygulamaya göre, aracına sigorta yaptırmak isteyenler 7 basamakta değerlendirecek ve her basamağa göre Zorunlu Trafik Sigortası Tavan Fiyat Listesi 2018 yılına göre hazırlanacak.

Örnek vermek gerekirse, 2005 model, binek 1.6 motor dizel bir otomobil için beşinci basamaktan sigorta yapılan bir sürücünün tavan fiyatı 500 TL. olarak belirlendiğini varsayalım. Bu sürücü, 1 yıl sonra 6. basamağa çıkacak ve ödeyeceği trafik sigortası bedeli daha da düşecek. 6. basamak için aynı araçtan hesaplama yapıldığında tavan fiyatı daha da düşük olacak. Yine 2005 model bir otomobil için 2017 yılı tavan fiyatları aynı basamakta bulunan tüm sürücüler için aynı olacak. Araç kredisi alabilmek için kaç yaşa kadar araba seçilir öğrenmek için tıklayınız.

trafik sigortası 2017 tavan fiyatları hesaplama

trafik sigortası 2018 tavan fiyatları hesaplama

Tavan fiyat uygulamasının yürürlüğe girdiği 01 NİSAN tarihinden önce trafik sigortalarını yüksek fiyatlarla yaptıran vatandaşlar poliçe fiyat farklarını geri alabilecekler. Sürücüler Zorunlu Trafik Sigortası Tavan Fiyat Listesi 2018 ‘e göre, kendi basamağını öğrenecek ve bu basamaktan kullandığı araç için en fazla kaç paralık tavan fiyattan sigorta yapılabileceğini bulduktan sonra, bu fiyat ile sigortasını yaptırdığı fiyat arasında ki farkın geri alınabilmesi için 2 farkı yöntem bulunmaktadır.

TRAFİK SİGORTASI TAVAN FİYAT FARKINI GERİ ALMA

Bu yöntemlerden birincisi, sigorta acentesine başvurarak, fiyat farkının ödenmesi için girişimde bulunmaktır. Sigorta acenteleri, kişilerin fark ödeme başvurularını kabul ederek, poliçeleri kestikleri firmalara gönderecekler ve firmalarda aradaki farkı sigortayı yaptıran kişilere geri ödeyecekler. Eğer vatandaş kredi kartı kullanarak sigorta yaptırmış ise, farkın kredi kartı hesabına yatırılması, peşin olarak ödeme yapmış ise, acente tarafından elden parasının geri ödenmesi bekleniyor.Trafik Sigortası farkını geri almak istemeyen vatandaşlar içinse ikinci bir yöntem bulunuyor. Bu yöntemle araç sahiplerini başvuru tarihlerinde araçlarının poliçelerini iptal ettirerek, kalan sigorta tutarlarını geri almaktalar. Daha sonra, yeni trafik sigorta uygulaması sayesinde, acentesinden en uygun trafik sigorta fiyatlarını sorgulatan vatandaş, hesabına en uygun olan basamağına göre belirlenen tavan fiyat altından sigortasını yaptıracak.

Ziraat Bankası Araç Sigortası fiyatlarını inceleyin! Bu kampanyalar 2918 Karayolları Trafik Kanunu’ na uygun olarak düzenlenmektedir.

sigorta-trafik

Trafik sigortası

NE KADAR İNDİRİM UYGULANACAK?

  • Uygulama sayesinde yeni alınan araçlarda %40 oranında,
  • İkinci el otomobillerde ise %35 oranında daha ucuz fiyata trafik sigortası yaptırılabilecek.
  • 2015 yılından bu yana araç sigortası fiyatları % 125 oranında yükseldi. Bu oran artık kontrol altında tutulacak.

Aracınızın için fazla trafik sigortası bedeli ödediğinizi düşünüyorsanız, hemen sigorta acentenize başvuru yaparak ödediğiniz yüksek bedelli sigorta bedelinin geri ödenmesini veya geriye kalan sigortanın tarafınıza iade edilerek, yeni bir sigorta yapılmasını talep edebilirsiniz.

Sigorta acenteleri yapacakları hesaplama işlemi sonrasında kişilere geri ödenmesi gereken farkların üzerine bir miktar daha para alarak trafik sigortalarını 1 yıl daha uzatmaları bekleniyor. Bu uygulama sayesinde, binlerce aracın trafik sigortası fark ödeme ve geri alma işlemi sayesinde 01 Nisan tarihinden itibaren 1 yıl süre ile uzatılmış olacak.

Trafik Sigortası 2018 Yılı Tavan Fiyatları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Özkan Kırık dedi ki:

    Sigorta acentesine mi başvurmalıyım ?

Sayfa başına git