Simit Sarayı Bayilik Şartları Nelerdir? (Güncel Başvuru Formu)

Simit Sarayı Bayilik Şartları Nelerdir? (Güncel Başvuru Formu)
6 Nisan 2019 tarihinde güncellendi.

Simit geçmişten günümüze değin günün her saati sabah, akşam, öğle arası yiyebileceğimiz doyurucu atıştırmalıktır. Simitin geçmişi Osmanlı’ya kadar dayanmaktadır. Yoğurulan hamur şekil verildikten sonra pekmeze batırılır. Ardından susamlara bulanarak fırına verilir. Böylece çıtır çıtır simit tezgahlarda yerini alır. İstanbul’da 4 çalışanla başlayan, bugün neredeyse tüm dünyada 6500 çalışanı, günlük 500 bine yakın müşterisi olan bir dünya markasına dönüşen “Simit Sarayı” Türk girişimciler için büyük bir ilham kaynağı olmuştur. Simit sarayının girişimcisi uzun yıllar boyunca ne konuda girişimci olmalıyım nasıl para kazanırım diye düşünürken ekmekten sonra en çok tüketilen yiyeceğin simit olduğunu fark etmiş ve çalışmalarına başlamıştır. Şu anda büyük bir başarı yakalayan girişimci bayilik isteyen diğer girişimcilere hem örnek olmak hem de destek olmak istiyor.

Simit Sarayı Bayilik Bilgileri

Simit Sarayı; yatırımcısını içerisinde bulunduğu şartları göz önünde bulunduruyor ve en doğru şekilde yönlendiriyor. Mağaza açılması planlanan konum, Simit Sarayı uzman mimari kadrosu tarafından incelenir, gerekli fiziki çalışmalar yapılır. Seçilen mekan için öngörülen yapıya ait ihtiyaçlar tespit edilir ve uygun projelendirme yapılır. İşletmeci ve Simit Sarayı yönetimi dekorasyon ve yatırım maliyetleri konusunda fikir birliğine varır. Yılların tecrübesi ve marka kimliği işletmeciye en doğru şekilde aktarılır. İşletmeciye sadece işletmeyi açmak kalır.

Simit Sarayı Bayilik Bilgileri

Simit Sarayı Bayilik Bilgileri

Simit Sarayı Sürekli Eğitim ve Operasyonel Destek

Mağaza açılışından önce ve sonra tecrübeli eğitim kadroları tarafından işletmecilere eğitim desteği verilmektedir. Verilen eğitim uzman istasyon eğitmenleri tarafından verilir. Bu eğitim teorik ve pratik bilgileri içermektedir. Ekip üyeleri ve yöneticilerin eğitim ihtiyacını karşılamasına yardımcı olacak bu eğitim programlarında, ekipman ve ürün eğitimlerinin yanı sıra, yönetimsel becerileri arttırmaya yönelik eğitimlere büyük ölçüde yer verilmektedir. Simit Sarayı standart hizmet kalitesini kalıcı kılabilmek için deneyimli operasyon ekibimiz, işletmecilerimize, gerek mağaza açılış öncesi, gerekse açılış sonrası düzenli ve sürekli olarak destek olmaya ve danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Simit Sarayı Sürekli Eğitim ve Operasyonel Destek

Simit Sarayı Sürekli Eğitim ve Operasyonel Destek

Simit Sarayı Özgün Ürün Yelpazesi

Müşteriler tarafından kabul görmüş Simit Sarayı’na özgü ürünlerin temin edileceği garantidir. Geniş ürün yelpazesiyle her öğün için birbirinden lezzetli ürünler sunan Simit Sarayı ürünleri her yaşta olan kişilere hitap etmektedir. Ayrıca kapalı ve açık alanları da bulunması sigara içen müşterilere de hizmet konusunda değer verildiğini göstermektedir.

Simit Sarayı Özgün Ürün Yelpazesi

Simit Sarayı Özgün Ürün Yelpazesi

Simit Sarayı Yatırım Maliyeti

Yeni işletme modelleri ile farklı kategorilerdeki mağazalarda hizmet veren Simit Sarayı bu özelliğiyle her tipten yatırımcı tercih edebilir. Yatırım maliyetleri emsal yerli ve yabancı fast food zincirlerine kıyasla oldukça rekabetçi düzeydedir ve açılacak mağazanın büyüklüğüne ve konseptine bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Dünyada 22 ülkede hizmet vermektedir.

Simit Sarayı İşletme Maliyetleri

Simit Sarayı ürünleri uluslararası standartlara uygun bir şekilde şoklanarak TUBITAK onaylı Simit Sarayı fabrikasından şubelere sevk edilmektedir. Mağazalarda ürün üretimine dair bir maliyet bulunmamaktadır. Mağazaya gelen ürünler, son teknoloji fırınlarda pişirilerek servise hazırlanmaktadır. Mağaza çalışanları pişirme, ürün hazırlıkları, müşteri ilişkileri, kalite, servis ve hijyen konularında Simit Sarayı tarafından düzenli ve sürekli olarak eğitim almaktadır; bu nedenle usta ve kalifiye personel ihtiyacı yoktur. Ürünlerin pişmeye hazır olması nedeni ile stok ve işletme maliyetleri de düşüktür. Amaç müşterilerin ihtiyaçlarına en erken şekilde cevap vererek memnuniyeti sağlamaktadır.

Simit Sarayı Şubeleri

ANKARA KIZILAY SİMİT SARAYI

MEŞRUTİYET MAH. KARANFİL SOKAK NO:10 /A

ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTE SİMİT SARAYI

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YUNUS EMRE KAMPÜS İÇİ MERKEZ/ESKİŞEHİRSimit Sarayı Şubeleri

Simit Sarayı Şubeleri

YENİKAPI SİMİT SARAYI

MESİH PAŞA Mah. GAZİ MUSTAFA KEMALPAŞA Cad. EMEK APT. Apt. No: 8 A / FATİH /

Simit Sarayı Bayiliği Başvuru Şartları Neler?

Son yıllar da en çok gelir getiren ve her gün sayısı artan simit sarayları kar getirdiği kadar birçok koşula sahiptir. Nasıl mı? İşte Firmanın size bayilik vermesi için aradığı şartlar;

  • Bayilik verilmesi için gerekli görülen miktara sahip olmak (ortalama en az 20 en çok 500 bin)
  • Aylık kazanç üzerinden isim hakkı bulunduğu için % 3 ünden pay alınmaktadır.
  • Yıllık ciro kazancından senelik %2 oranında reklam bedeli talebinde bulunurlar.
  • Simit sarayı firmasının belirlediği mamuller dışında onay olmadan satışa sunamazlar. Örneğin; tatlı tuzlu çeşitlerin satışının yanında sütlü tatlı satışı yapmamak gibi.
  • Sağlık Bakanlığına  uygun olan yönetmelik nizamında hijyen kurallarına uyulması gerekmektedir.Bone, maske ve eldiven kullanılmalıdır. Çalışan takı gibi aksesuarlarını iş esnasında çıkarmalı, kullanmamalıdır.
  • Gıda Bakanlığı bağlı olarak üretim yapıldığı için üretimlerin, günlük, haftalık şeklinde olması gerekmekte ve belirlenen kurallara uygun hareket edilmelidir.

Simit Sarayı Bayilik Konsepti

Simit sarayının sizin de tercih edeceğiniz üzere 3  farklı konsepti bulunmaktadır. 3 farklı kategori iş yerinin bulunduğu bölgeye göre farklılıklar göstermektedir. Daha ayrıntılı bilgi için firmanın franchising bölümü ile irtibata geçmenizi öneririz.

Cadde Konsepti;

Tercihinize göre konsept oluşturulacak ve işletme açılmaya hazır halde size sunulacaktır. Konseptlerden birincisi genelde insan yoğunluğunun ve akışının fazla olduğu alanlarda alışveriş caddelerinde ve  yer alan konsepttir. Seçeceğiniz mekanın 150 m2 ve üzeri, minimum 8 metre ön cephe genişliği ve 3 metre tavan yüksekliğinde olması gerekmektedir. Minimum olarak 30 m2 bahçe ya da teras alanı bulunması gerekmektedir.

Alışveriş Merkezi Konsepti;

Diğer konsepte baktığımız zaman AVM konsepti, AVM’lerde hemen girişte katında konumlanmıştır.Minimum 120 m2 kapalı alan, minimum 8 metre ön cephe genişliği ve 3 metre tavan yüksekliğinde olması gerekmektedir. Bahçe ya da teras alanının en az 30m2 olması zorunludur. Diğer bir kısas ise AVM içerisinde soğuk depolama alanı olmalıdır.

Kiosk Konsepti;

Son konsepte baktığımızda  genellikle metro istasyonları, alışveriş merkezleri, üniversiteler, benzin istasyonları gibi yaya akışının fazla olduğu fakat yerleşim alanının sınırlı olduğu noktalarda konumlanan konsepttir. Konumlanan noktanın özelliklerine ve sağladığı altyapı imkanlarına bağlı olarak sunulun ürün grupları sınırlandırılabilmektedir. Minimum 20 m2 yerleşim alanı, servis olanağı sağlayan en az 3 cephenin olması, elektrik, su gibi altyapı ihtiyaçlarının temin edilebilir olması gerekmektedir.

Simit Sarayı Bayilik Konsepti

Simit Sarayı Bayilik Konsepti

Simit Sarayı Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle başvuru formuna bilgilerinizi girerek doldurunuz. Daha sonraki adımda yatırımı değerlendirmek için sizinle görüşme ayarlayacaklardır. Seçtiğiniz mağazanın lokasyonu uzmanlar tarafından değerlendirilerek firmaya uygunluğu saptanacaktır. Size özel tekliflerini sunacaklar, mağazanın açılış öncesi ve sonrasında düzenli ve sürekli olarak eğitim verilecek, güncel bilgilendirme yapılacaktır. Belirlenen en kısa zamanda işletmeniz açılacak, hazır halde sizi ve müşterilerinizi bekliyor olacak.

Simit sarayı bayilik başvurusu için tıklayınız

Yurt dışında da 3 ayrı konsepte bayilik verilmektedir.

Tek Mağaza Bayiliği

Mevcut mağazaların bulunduğu konuma, ülkeye yakın olacak şekilde verilen bayilik türüdür.

Çok Mağaza Bayiliği

Mevcut mağazaların bulunduğu ya da seçilen yeni ülkelerde minimum şehir bayiliği şeklinde olmaktadır.

Bölge/Ülke/Şehir Bayiiliği

Bir ülke, bölge ya da şehrin bayilik haklarının yalnızca tek kişiye verildiği bayilik türüdür.

Simit sarayı yurt dışı bayilik başvurusu için tıklayınız.

Bu yıl işyeri sahibi olmak isteyenlere bayilik veren Simit Sarayı 2019 yılında da Franchise sistemi ile çalışmaya devam edecektir. Bayilik almak için yazımızda belirttiğimiz adımları izleyebilirsiniz.Simit Sarayı Bayilik Şartları Nelerdir? (Güncel Başvuru Formu) Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ali GÜRSE dedi ki:

    Simit sarayına şimdi başvurdum ban ne zaman geri dönüş yapacaklar. Bir de dükkan kira sıkıntı çıkarır mı?

Sayfa başına git