Sigorta Acentelerine KOSGEB Kredi Desteği Nace Kodu 2017


Sigorta Acentelerine KOSGEB Kredi Desteği Nace Kodu

31 MART 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Karara göre, artık KOSGEB tarafından sigorta acentelerine de destek verilecek. Kararın yayınlandığı gün itibariyle KOSGEB hibe verilen sektörler arasında sigorta acenteleri de ilave edildi. İşte ayrıntılar.

KOSGEB SİGORTA ACENTELERİNE DESTEĞİ VE NACE KODU

Kosgeb tarafından verilecek hizmet ve desteklerden yararlanacak olan Küçük ve Orta büyüklükteki işletmelere ilişkin sektörel ve bölgesel önceliklerin belirlenmesi hakkında kararda değişiklik yapılması ile sigorta acenteleri desteklenen sektörler arasına  ilave edildi. Bu kapsamda Bilim ve Sanayi Bakanlığının 323 sayılı yazısında belirtildiği üzere, 3624 sayılı kanun gereğince Bakanlar Kurulunda görüşüldü ve destek kapsamına alındı. Sigorta acenteleri de artık KOBİ sayılıyor.

Kosgeb Sigortacı Desteği

KOSGEB NACE KODLARINA SİGORTA ACENTELERİ EKLENDİ!

Bilindiği üzere KOSGEB’in bir işletmeye destek verebilmesi için, o işletmenin faaliyet kodunun KOSGEB tarafından hazırlanmış olan onaylı NACE KODU listesinde yer alması şarttır. Esnaf veya işletme hangi işi ile meşgul olursa olsun, hibe veya faizsiz kredi talebinde bulunduğunda, iş projesinde belirttiği sektör ve hibe talebinin nedeni incelenir. Eğer esnafın hizmet verdiği sektör bu kodlar içerisinde mevcut değilse desteklerden faydalanmasına izin verilmez.kosgeb sigorta acente desteği

kosgeb sigorta acente desteği

SİGORTACILAR KOSGEB’DEN FAYDALANAMIYORDU

Sigorta ve Finans Hizmetleri alanında bir işyeri açmak isteyenler, sigorta acentesi işletenler, halen faaliyette olan işletmeleri büyütmek istediklerinde veya sıfırdan bir girişimci tarafından sigorta acentesi veya finansal hizmetlerle ilgili bir iş yeri açılmak istediğinden artık başvuru yapılabilecek ve KOSGEB tarafından bu girişimcilerimize de destek sağlanacak.

KOSGEB SİGORTA ACENTESİ NACE KODU

KOSGEB’in desteklenen sektörler listesine bahse konu Sigorta Acenteleri “K” harfi ile eklendi. Bu harfin karşılığı olan kodun açılımı şöyledir;

NACE KODU SEKTÖR ADI Destek Verilen Faaliyet Kod No
K Finans ve Sigorta Faaliyetleri Sigorta acentelerinin ve aracılarının faaliyetleri 66.22

Yeni girişimciler ve faaliyette olan sigorta acenteleri K 66.22 koduyla KOSGEB’in kapısını çalıp kredi ve destek talebinde bulunabilecekler. Yeni girişimciler bu kod ile iş planı hazırlayıp, girişimci desteklerinden faydalanabilecekler.

Sigorta Acentelerine KOSGEB Kredi Desteği Nace Kodu Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. yakup dedi ki:

    genel destek programı, hali hazırda yapılmış başvurular haricinde yeni başvurular için sonlandırıldı. işletme geliştirme desteğine başvuracaksınız.

  2. sevilay karaaslan dedi ki:

    merhaba kosgepin sigorta acentelerine vereceği eleman desteği için ilimizdeki kosgepe başvurduk. 26 eylülde bittiğini söylediler. Bu konuda net bilgi alabilirmiyiz, bu uygulama tekrar hangi tarihte başlar bilgi verebilir misiniz?

  3. REŞİDE tAŞKIN dedi ki:

    Merhaba, İstanbul, Tic. Odasında geçen hafta yapılan toplantıda Sigorta Acentelerininde Kosgep desteği içinde olması mesleğin geleceği açısından olumlu bir gelişme. Öğrenmek istediğim bu destek nasıl işleyecek ve ne tür destek olacak, örn: yetişmiş elemanmı?? geri bildirim için teşekkür ederim,

Sayfa başına git