Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (Yasal Takip-Avukatlık)


Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (Yasal Takip-Avukatlık)

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (Yasal Takip-Avukatlık)


Günümüz şartlarında bankalarla çalışabilmek için ilk olarak sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan müşterilere kredi çıkmamaktadır. Bu yazımızda kredi notu düşük olan müşterilere kredi çıkarmayan bankalar olduğu gibi  kredi imkanı sunan bankaları inceleyeceğiz. Kredi notunuz düşük veya siciliniz bozuksa moralinizi bozmayın. Ne kadar kredi notunuz düşük olsa da artık borçlarınızdan kolaylıkla kurtulacaksınız. Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu bu konuda çok hassas olmasına rağmen durum değişti ve bankalar kredi notu bozuk müşterilerine kredi çıkartmaya başladı işte kredi notu bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri?

Yapılan son değişikliklere göre bankada sicili bozuk olanlara genel bir af sağlanmıştır. Ciddi anlamda kredi notu düşük ya da sicili bozuk olanlar mağduriyet yaşamaktaydı ve hiçbir çıkar yolları bulunmamaktaydı. Hayatlarını idame ettirebilmek için destek gerekliydi ve bankalar sicili bozuk olanlara kredi verebilecek. İşte o  bankaları sıralıyoruz, anlatılan şekilde başvurunuzu yaptığınız zaman banka tarafından onaylanacaktır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

 • ING Bank
 • DenizBank
 • Akbank
 • TEB
 • Garanti
 • Finansbank
 • YapıKredi
 • ICBC Bank

Yukarıdaki bankaları seçerek kredi notunuz düşük, siciliniz bozuk olsa da kredi çekebilirsiniz. Sıra bankanızı seçtikten sonra başvuruyu nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olmaya geldi. Bu bankalar ne  şartlarda kredi imkanı sağlıyor?  Kredi notu düşük kişilere neden kredi veriliyor?

Banka çalışanları genelde sizlere sicilinizin bozuk olduğu hakkında bilgi vermektedirler. Bunun dışındaki asıl sebebini bilmediğiniz konular hakkında bilgi vermemekteler.  Hangi bankadan dolayı veya yaşadığınız hangi sorundan dolayı sicilinizin bozuk olduğunu  söylemezler.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar listesinde yer alanlar ise, yasal takipte veya avukatlık olmamanız durumunda size finansman sağlayabilirler.

Bankalardan  bu yanıtı aldığınız taktirde KKB tarafından yürütülmekte olan Müşteri İtirazları Değerlendirme Sistemi sayesinde bir talepte bulunabilirsiniz. Eğer kararın hatalı olduğunu düşünüyorsanız bunu bildirdikten sonra ortalama iki saatlik bir süreçte düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu bankalar dışında Aktifbank kredisi adı altında  PTT’ye kredi talebinde bulunabilirsiniz. Aktifbank kredisi için en az 2.000 en fazla 30.000 TL kredi başvurusu yapabilmektesiniz. Bu kredinin faiz oranı %2,29‘dur. Normal ihtiyaç kredilerinin faiz oranları daha düşükken PTT’nin bu kredisinin faiz oranı oldukça fazladır.

Kredi başvurusu için AktifBank internet şubesinde bulunan başvuru belgesini doldurmanız gerekmektedir. Onaylanan kredinizi ister PTT şubesinden ister PTT ATM’sinden hemen çekebilirsiniz. Aldığınız kredinizin geri ödeme taksitlerini yine PTT’den ya da ATM’lerden aylık olarak yatırabilirsiniz.

Bozuk sicile kredi imkanı

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Banka, kredi başvurusundan sonra  ek bilgi ve belgeler isteyebilir ve kredinizi reddedebilir. Bunu engellemek adına kredi başvurusuna giderken yanınızda mutlaka bir gelir belgesi götürmelisiniz. Çalıştığınız iş yerinden  maaş bordrosu alarak gitmeniz kredinin onaylanmasına yardımcı olacaktır. Fakat  bu şartlar sağlansa bile kredi limitiniz en fazla 100.000 TL‘ dir unutmayınız. Adınıza ait bir gayrimenkul bulunuyorsa daha fazla kredi alabilirsiniz.Geliriniz yeterli değilse bu sefer banka size birinin kefil olmasını isteyebilir. Bankaya bir kefil gösterdiğiniz takdirde  ve o kefilin sicili bankalarda iyiyse sizin siciliniz bozuk olsa da krediniz onaylanacaktır. Peki bu kefillerin banka sicilinin iyi olması dışında hangi kriterlere sahip olmalıdır?

Size kefil olabilecek kişiler için gerekli kriterli sıraladık;

 • Kamu dairelerinde memur statüsünde çalışan kişiler,
 • Ticaret odasına kayıtlı çalışan kişiler
 • Bağ-Kur üyeliği bulunanlar
 • Bankalarda çalışan işçi ya da memurlar

Bu kriterler bankalar açısından farklılık gösterebilir tamamen kesin bilgi olmayıp sizin de seçeceğiniz bankayla ilgilidir.Her bankanın çalışma prensibi farklı olabilir.Başvuracağınız bankayı daha önceden araştırıp giderseniz bu size kolaylık sağlayacaktır.

Sicil kaydı bozuk olanlar için gerekli belgeler nelerdir?

 • Gelir Bilgisi (Maaş Bordrosu)
 • Kefil (Banka isterse)
 • Ek teminatlar (Banka isterse)
 • Maximum 100.000 TL başvuru

Yukarıda belirtilen  şartları sağlıyorsanız ve bu olanaklar  elinizde mevcutsa kredi notunuz düşük ve siciliniz  bozuk da olsa bankalardan kredi kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Bankalar sadece bu güvenceler çerçevesinde  size kredi verebilirler. Eğer kredi ihtiyacınız çok yüksek değilse bankalarda ek hesap açtırma imkanına da sahipsiniz. acil nakit ihtiyaçlarınıza odaklı olarak bir kolaylık. Sicili bozuk kişiler  veya kredi notu düşük kişiler içinde  yer alan kişiler kredi kartlarındaki nakit avans özelliğine benzer  bir özellikte olan hesaptan para çekebilmektedir. Bankaların sizlere sunduğu ek hesabınız vadesiz mevduat hesabınıza bağlı bir şekilde tanımlanmakta ve aktarılmaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarınız olduğunda sizlere kredi veren bir sistem olmasının yanı sıra kefil ihtiyacını da ortadan kaldırmakta nakit paraya acilen kavuşmanıza yarımcı olan bir sistemdir. Bunların yanında Ek hesabın özelliklerine baktığımızda normalde kullanılan kredilerin farklı bir türüdür diyebiliriz. Kısacası bankalardan ihtiyacınız dahilinde alacağınız faiz yansıltılarak geri ödeyeceğiniz bir paradır. Fakat bu hesabın ismi her bankada değişik bir şekilde karşınıza çıkabilir bu konuda bilgilendirmiş olalım. Nakit avans, avans hesap, kredili mevduat hesabı hesap gibi isimler kullanılmaktadır. Ek hesap açtırdığınız zaman faizler günlük olacak şekilde işler ve genellikle faizler çok yüksek değildir. güncellenmiş kredi notunuzu sorgulayabilir ve hangi bankaların size kredi verebileceğini öğrenebilir, banka çalışanları ile irtibata girerek merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.sorgulayarak mevcut kredi notunuz üzerinden hangi bankaların size kredi vereceğini de banka çalışanları ile görüşebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğunu düşünerek karamsarlığa kapılmaya gerek yok , bu işi banka çalışanlarına bırakarak gereğini yapacaklarına emin olabilirsiniz. Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama yöntemleri ile bankaya gerek kalmadan kredi puanınızı öğrenebilir ve daha sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. 800 Puana Kredi Çıkartan Bankalar ise puanınız düşük olsa da, size kredi verebilirler.

Bozuk Sicile İpotekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sicili bozuk kişiler kredi çekmek istediğinde  eğer taşınmaz malları da varsa bunları ipotek ettirerek kredi çekme imkanına sahip olabiliyorlar. Bu sebeple sicili bozuk olanlara kredi veren bankalardan kredi çekme imkanında artış gözlemlenecektir. Bankadan alacağınız kredi iş teminat olarak iş yerinizi arsanızı ve evinizi gösterebilirsiniz.kredi borcunuzu ödemediğiniz takdirde  banka teminat olarak gösterdiğiniz mallarınıza haciz uygulanacaktır.

Bankadan ipotekli kredi kullanmadan önce mallarınızın teminatını gösterdiğinizde ne kadar kredi çekebileceğinize dair bir fiyat oluşturacaktır mallarınızın değerinin ederi hesaplanacak ve bu değer karşılaştırmasından sonra eğer kişinin sicili bozuk ya da kredi kartı notu düşük olsa dahi malların teminatı gösterildiği için banka kredi verecektir.Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (Yasal Takip-Avukatlık) Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Tahsin dedi ki:

  benim sicilim bozuk ama kredi alamıyorum hiç bir yerden..

Sayfa başına git