Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (Yasal Takip-Avukatlık)

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (Yasal Takip-Avukatlık)
8 Ocak 2019 tarihinde güncellendi.

Günümüz şartlarında bankalarla çalışabilmek için ilk olarak sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan müşterilere kredi çıkmamaktadır. Bu yazımızda kredi notu düşük olan müşterilere kredi çıkarmayan bankalar olduğu gibi  kredi imkanı sunan bankaları inceleyeceğiz. Kredi notunuz düşük veya siciliniz bozuksa moralinizi bozmayın. Ne kadar kredi notunuz düşük olsa da artık borçlarınızdan kolaylıkla kurtulacaksınız. Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu bu konuda çok hassas olmasına rağmen durum değişti ve bankalar kredi notu bozuk müşterilerine kredi çıkartmaya başladı işte kredi notu bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri?

Yapılan son değişikliklere göre bankada sicili bozuk olanlara genel bir af sağlanmıştır. Ciddi anlamda kredi notu düşük ya da sicili bozuk olanlar mağduriyet yaşamaktaydı ve hiçbir çıkar yolları bulunmamaktaydı. Hayatlarını idame ettirebilmek için destek gerekliydi ve bankalar sicili bozuk olanlara kredi verebilecek. İşte o  bankaları sıralıyoruz, anlatılan şekilde başvurunuzu yaptığınız zaman banka tarafından onaylanacaktır.

Bozuk Sicil Ve Kredi Notu Düşüklüğü Nedir?

Ülkemizde çok sayıda özel kuruluşlu ve kamu kuruluşlu banka bulunmaktadır. Bu bankalar çeşitli dönemlerde avantajlı kredi paketi sunarak bir çok vatandaşımızın ihtiyaçlarını giderme konusunda yardımcı olmaktadır. Ayrıca konut kredileri, araç kredileri ve ihtiyaç kredilerinin yanı sıra çok çeşitli alanlarda kredi desteği verilmektedir. Buna eş olarak bankalar müşterilerine çok cazip imkanlarda kredi kartı olanağı sağlamaktadır. Hal böyle olunca da ülkemize yaşayan vatandaşlarımızın oldukça büyük bir kısmı hem banka kredilerinden faydalanmakta hem de kredi kartı kullanmaktadır. Fakat kredi kartlarının yanlış kullanılması veya banka kredilerinin aksatılarak zamanında ödenmemesi ve birde bunların yanı sıra kredi limitlerinin dolması hem banka sicilinizi olumsuz etkileyecek hemde kredi notunuzu oldukça olumsuz etkileyecektir. Bankalara borcu olan vatandaşlarımız tüm uyarılara rağmen borçlarını ödeyemezler ise bankaların kara listesine girerken haklarında yasal işlem başlatılarak icra takibi oluşturulacaktır.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Borçlarını zamanında ödeyemeyen şahısların kredi notu olumsuz olarak etkilenir ve seviye seviye kredi notu düşer. Bu durum karşısında da bankaların finansman desteğinden yararlanmak için başvuruda bulunmuş olduğunuzda kredi başvurunuz olumsuz olarak tarafınıza bildirilecektir. Veya kredi notunuzun seviyesine göre çekmek istediğiniz kredi tutarına bir limit getirilecek ve belkide ihtiyacınız olan nakdi banka kredileri aracılığı ile sağlayamayacaksınız. Bu durum hayatınızı oldukça olumsuz yönde etkilerken  kredi notunuzu yükseltebilir ve banka ile ilişkilerinizi düzenleyebilirsiniz. Bankalara olan borçlarınızı yapılandırabilir ve belirlenmiş olan tarihte belirlenmiş oranda kredi borcunuzu düzenli olarak ödemiş olduğunuzda, banka kredilerinizi tamamen kapatmış olduğunuzda kredi notunuzda otomatik olarak yükselecek ve nakit ihtiyaçlarınızı çok rahat bir şekilde karşılayabileceksiniz.

Kredi notu yükseltme yöntemleri

Kredi notu yükseltme yöntemlerini inceleyerek iyileştirme çalışmaları yapabilirsiniz.

Kredi Notu Aralığı

Bankalar ile olan ilişkilerimizde yasal olarak meydana gelmiş olan süreçleri yakından takip etmemizi sağlayan kredi notları aşamalandırılmış ve belirli seviyeler getirilmiştir. Bu seviyeler aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • Sıfır ile 699 aralığındaki seviyeye sahip olan şahısların kredi kullanma ihtimali yok denecek kadar azdır
 • 700 ile 1099 aralığında seviyeye sahip olan şahıslar orta riskli gruptadırlar. Bu seviyeye sahip olan şahısların kredi çekme ihtimali düşük bir aralığa sahiptir.
 • 1100 ile 1499 aralığındaki seviyeye sahip olan banka müşterileri az riskli gruba girdiği için bankalardan kredi çekme ihtimalleri gösterecekleri gelir grupları ile alakalı olmaktadır.
 • 1500 ile 1699 aralığındaki seviyeye sahip olan vatandaşlarımız risk grubu iyi olarak belirlenirken aynı zamanda bankalara finansman desteği için başvuruda bulunmuş olduklarında kredi çekme ihtimalleri yüksektir.
 • 1700 ile 1900 aralığındaki seviyeye sahip olan şahısların risk grup aralığı çok iyi olarak belirlenmiştir. Bu gruba sahip olan banka müşterileri ihtiyaç duymuş oldukları her türlü finansman desteğini bankalardan çok kolay bir şekilde sağlayabileceklerdir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

 • ING Bank
 • DenizBank
 • Akbank
 • TEB
 • Garanti
 • Finansbank
 • YapıKredi
 • ICBC Bank

Yukarıdaki bankaları seçerek kredi notunuz düşük, siciliniz bozuk olsa da kredi çekebilirsiniz. Sıra bankanızı seçtikten sonra başvuruyu nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olmaya geldi. Bu bankalar ne  şartlarda kredi imkanı sağlıyor?  Kredi notu düşük kişilere neden kredi veriliyor?

Banka çalışanları genelde sizlere sicilinizin bozuk olduğu hakkında bilgi vermektedirler. Bunun dışındaki asıl sebebini bilmediğiniz konular hakkında bilgi vermemekteler.  Hangi bankadan dolayı veya yaşadığınız hangi sorundan dolayı sicilinizin bozuk olduğunu  söylemezler.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar listesinde yer alanlar ise, yasal takipte veya avukatlık olmamanız durumunda size finansman sağlayabilirler.

Bankalardan  bu yanıtı aldığınız taktirde KKB tarafından yürütülmekte olan Müşteri İtirazları Değerlendirme Sistemi sayesinde bir talepte bulunabilirsiniz. Eğer kararın hatalı olduğunu düşünüyorsanız bunu bildirdikten sonra ortalama iki saatlik bir süreçte düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu bankalar dışında Aktifbank kredisi adı altında  PTT’ye kredi talebinde bulunabilirsiniz. Aktifbank kredisi için en az 2.000 en fazla 30.000 TL kredi başvurusu yapabilmektesiniz. Bu kredinin faiz oranı %3,40‘tır. Normal ihtiyaç kredilerinin faiz oranları daha düşükken PTT’nin bu kredisinin faiz oranı oldukça fazladır.

Kredi başvurusu için AktifBank internet şubesinde bulunan başvuru belgesini doldurmanız gerekmektedir. Onaylanan kredinizi ister PTT şubesinden ister PTT ATM’sinden hemen çekebilirsiniz. Aldığınız kredinizin geri ödeme taksitlerini yine PTT’den ya da ATM’lerden aylık olarak yatırabilirsiniz.Bozuk sicile kredi imkanı

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalara müracaat edebilirsiniz. 

Banka, kredi başvurusundan sonra  ek bilgi ve belgeler isteyebilir ve kredinizi reddedebilir. Bunu engellemek adına kredi başvurusuna giderken yanınızda mutlaka bir gelir belgesi götürmelisiniz. Çalıştığınız iş yerinden  maaş bordrosu alarak gitmeniz kredinin onaylanmasına yardımcı olacaktır. Fakat  bu şartlar sağlansa bile kredi limitiniz en fazla 100.000 TL‘ dir unutmayınız. Adınıza ait bir gayrimenkul bulunuyorsa daha fazla kredi alabilirsiniz.

Geliriniz yeterli değilse bu sefer banka size birinin kefil olmasını isteyebilir. Bankaya bir kefil gösterdiğiniz takdirde  ve o kefilin sicili bankalarda iyiyse sizin siciliniz bozuk olsa da krediniz onaylanacaktır. Peki bu kefillerin banka sicilinin iyi olması dışında hangi kriterlere sahip olmalıdır?

Size kefil olabilecek kişiler için gerekli kriterli sıraladık;

 • Kamu dairelerinde memur statüsünde çalışan kişiler,
 • Ticaret odasına kayıtlı çalışan kişiler
 • Bağ-Kur üyeliği bulunanlar
 • Bankalarda çalışan işçi ya da memurlar

Bu kriterler bankalar açısından farklılık gösterebilir tamamen kesin bilgi olmayıp sizin de seçeceğiniz bankayla ilgilidir.Her bankanın çalışma prensibi farklı olabilir.Başvuracağınız bankayı daha önceden araştırıp giderseniz bu size kolaylık sağlayacaktır.

Sicil kaydı bozuk olanlar için gerekli belgeler nelerdir?

 • Gelir Bilgisi (Maaş Bordrosu)
 • Kefil (Banka isterse)
 • Ek teminatlar (Banka isterse)
 • Maximum 100.000 TL başvuru

Yukarıda belirtilen  şartları sağlıyorsanız ve bu olanaklar  elinizde mevcutsa kredi notunuz düşük ve siciliniz  bozuk da olsa bankalardan kredi kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Bankalar sadece bu güvenceler çerçevesinde  size kredi verebilirler. Eğer kredi ihtiyacınız çok yüksek değilse bankalarda ek hesap açtırma imkanına da sahipsiniz. acil nakit ihtiyaçlarınıza odaklı olarak bir kolaylık. Sicili bozuk kişiler  veya kredi notu düşük kişiler içinde  yer alan kişiler kredi kartlarındaki nakit avans özelliğine benzer  bir özellikte olan hesaptan para çekebilmektedir. Bankaların sizlere sunduğu ek hesabınız vadesiz mevduat hesabınıza bağlı bir şekilde tanımlanmakta ve aktarılmaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarınız olduğunda sizlere kredi veren bir sistem olmasının yanı sıra kefil ihtiyacını da ortadan kaldırmakta nakit paraya acilen kavuşmanıza yarımcı olan bir sistemdir. Bunların yanında Ek hesabın özelliklerine baktığımızda normalde kullanılan kredilerin farklı bir türüdür diyebiliriz. Kısacası bankalardan ihtiyacınız dahilinde alacağınız faiz yansıltılarak geri ödeyeceğiniz bir paradır. Fakat bu hesabın ismi her bankada değişik bir şekilde karşınıza çıkabilir bu konuda bilgilendirmiş olalım. Nakit avans, avans hesap, kredili mevduat hesabı hesap gibi isimler kullanılmaktadır. Ek hesap açtırdığınız zaman faizler günlük olacak şekilde işler ve genellikle faizler çok yüksek değildir. güncellenmiş kredi notunuzu sorgulayabilir ve hangi bankaların size kredi verebileceğini öğrenebilir, banka çalışanları ile irtibata girerek merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.sorgulayarak mevcut kredi notunuz üzerinden hangi bankaların size kredi vereceğini de banka çalışanları ile görüşebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğunu düşünerek karamsarlığa kapılmaya gerek yok , bu işi banka çalışanlarına bırakarak gereğini yapacaklarına emin olabilirsiniz. Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama yöntemleri ile bankaya gerek kalmadan kredi puanınızı öğrenebilir ve daha sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. 800 Puana Kredi Çıkartan Bankalar ise puanınız düşük olsa da, size kredi verebilirler.

Bozuk Sicile İpotekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sicili bozuk kişiler kredi çekmek istediğinde  eğer taşınmaz malları da varsa bunları ipotek ettirerek kredi çekme imkanına sahip olabiliyorlar. Bu sebeple sicili bozuk olanlara kredi veren bankalardan kredi çekme imkanında artış gözlemlenecektir. Bankadan alacağınız kredi iş teminat olarak iş yerinizi arsanızı ve evinizi gösterebilirsiniz.kredi borcunuzu ödemediğiniz takdirde  banka teminat olarak gösterdiğiniz mallarınıza haciz uygulanacaktır.

Bankadan ipotekli kredi kullanmadan önce mallarınızın teminatını gösterdiğinizde ne kadar kredi çekebileceğinize dair bir fiyat oluşturacaktır mallarınızın değerinin ederi hesaplanacak ve bu değer karşılaştırmasından sonra eğer kişinin sicili bozuk ya da kredi kartı notu düşük olsa dahi malların teminatı gösterildiği için banka kredi verecektir.

İcralık Olanlar Banka Kredilerinden Yararlanabilir mi?

Daha önceki yıllarda banka kredilerinden yararlanmış olan vatandaşlarımız maddi açıdan yaşamış oldukları sıkıntılardan dolayı kredi borçlarını zamanında ödeyememiş veya maddi yetersizliklerden dolayı icralık olmuşlardır. Ülke ekonomisinin sürekli olarak değişiklik göstermesi ile kur fiyatları artış göstermiş ve buna eş olarak ülkemizde lüks ve zorunlu ihtiyaçlarımıza oldukça zam gelmiş ve bu durum karşısında da çok sayıda vatandaşımız mağdur olmuştur. Mağdur olan vatandaşlarımız banka borçlarını ödeyemedikleri için büyük bir sıkıntı içerisine girmişken birde icralık olmuş olmaları çok daha fazla sıkıntıyı beraberinde getirmiştir. Fakat bu durum göz önüne alınmış olduğunda hükumet devreye girerek sicil affı yasasını gündeme getirmiştir. Ayrıca icralık olan vatandaşlarımız diğer bankaların sunmuş olduğu kredi imkanlarından faydalanarak borçlarını ödeyebilir ve yasal işlemleri ortadan kaldırabilirler.

Sicili Bozuk Olanların Yapılandırma Aşamasında Vadeleri Kaç Yıldır?

Banka borçlarından dolayı sicili bozuk olan şahıslar borçlarını ödeyemedikleri taktirde haklarında yasal işlem süreci başlatılacaktır. Fakat icra takibine düşmeden önce borçlarını yapılandırmaya giden vatandaşlarımız ödemelerini düzenli olarak yapmış oldukları taktirde kredi notları yükseleceği gibi aynı zamanda sicillerini de temizleyeceklerdir. Ayrıca yapılandırma işlemleri için bankaların yolunu tutacak olan vatandaşlarımız en fazla 48 ay vade ile taksitlendirme işlemi yaparken en az 12 ay vade seçeneğini seçebileceklerdir. Borçlarını yapılandırmış olduğu halde ödemesini düzenli olarak yapamayan vatandaşlarımız icra takibine düşebilir ve bankaların kara listesine girerek herhangi başka bir bankadan da kredi çekme ihtimallerini ortadan kaldırmış olurlar.

Kredi geçmiş siciliniz kötü ve kredi notunuz düşük ise yukarıda verdiğimiz bankalara kredi başvurusunda bulunabilir, gelecek yıldaki ihtiyaçlarınızı ertelemek zorunda kalmazsınız.Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (Yasal Takip-Avukatlık) Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Volkan Karabulut dedi ki:

  Kara listedeyim icralık avukatlık oldum onun için acil 45 bin lira ihtiyacım var

 2. Kara liste dedi ki:

  Eşimin bütün bankalara kredi kartı borcu var kara listede borcunu ödeyip kara listede den çıkmak için napabiliriz.

 3. Murat dedi ki:

  Merhaba.benim bankalara borcum yok.puanim düşük
  Bana kredi kartimyok.başvurdum vermediler

  1. Sancar dedi ki:

   Maaş aldığın bankadamı vermiyor

 4. Tahsin dedi ki:

  benim sicilim bozuk ama kredi alamıyorum hiç bir yerden..

Sayfa başına git