Servis Otobüsü Kredisi Şartları Nelerdir? (Güncel Faiz Oranları)

Servis Otobüsü Kredisi Şartları Nelerdir? (Güncel Faiz Oranları)
27 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

Bankalar binek taşıt kredilerinin yanı sıra ticari araçlar  ve şehir içinde yolcu taşımacılığında kullanılmak üzere kredi vermektedir. Finansal açıdan destek isteyen kişiler bankalara başvururken, bankalar da müşterilerinin taleplerine yerine getirmektedir. Aynı zamanda ticari araç plakaları konusunda da kredi verilmektedir. 60 aya varan vadeler ile bankalar istediğiniz tutarda kredi imkanı sunmaktadır. Taşımacılıkta kullanılmak üzere servis otobüsü kredisi veren bankaları ve şartlarını sizler için araştırdık.

Faizsiz Araç Kredisi Veren Otomotiv Firmaları Kampanyası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş bankası şoför müşterilerine araç almaları için kredi imkanı sunmaktadır. Halk otobüsü, hatlı minibüs, ticari taksi ve servis otobüsü alımlarında kredi imkanı sunan bankadan kredi çekerek 60 ay vade ile geri ödemenizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda örnek bir ödeme gösterilmektedir. %2,60 faiz oranı üzerinden size en uygun vadeyi seçerek kredinizi çekebilirsiniz. 24 ay vadeli olarak kredi çektiğinizde 100 bin TL üzerinden 1 aylık taksit tutarı 5 bin 309 TL olacaktır. Yine aynı koşullarla 48 aylık vade ile çekildiğinde 3 bin 248 TL, 60 ay vade ile çekildiğinde ise aylık 2 bin 902 TL taksit ödenmesi gerekmektedir.

Kredi Tutarı Kredi Vadesi Faiz Oranı Peşin Faiz Tahsis ÜcretiAylık Toplam MaliyetYıllık Toplam Maliyet Aylık Taksit Tutarı 
100.000242,60500 TL310 TL + BSMV%2.1128.48%5.309,30
100.000482,60500 TL310 TL + BSMV%2.0827.99%3.284,78​
100.000602,60500 TL310 TL + BSMV%2.0727.89%2.902,63​

Tahsis ücreti 310 TL olarak baz alınmıştır. Banka başvuru sonrasında bir karar aşamasında bulunacaktır. Başvurunuzu reddetme hakkına sahip olduğu gibi, gelirinizi yeterli görmediği durumlarda teminat ve kefil isteme hakkına sahiptir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Türkiye İş Bankasının şehir içi yolcu taşımacılığı kredisi ile ilgili kampanya tanıtım videosu aşağıdadır.

Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir? adlı yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bu kampanyanın süresi dolmuştur. Tekrar başlaması halinde sizleri bilgilendireceğiz.

Vakıfbank

Konu ile ilgili ilk kredi vermeye başlayan banka Vakıfbank’ tır. Hat sahiplerinin kredi notları ve sicilleri göz önünde bulundurularak plaka teminatı ile taşıt kredisi vermektedir. Plakanı getir kredini al sloganı ile başlatılan bu kampanyadan  dernek, vakıf, şoförler odası ve kooperatif üyesi olan;

 • Taksi
 • Özel halk otobüsü
 • Ticari taksi
 • Minibüs
 • Servis aracı sahibi olanların araçlarının bakım ve onarımında, ayrıca ticari hat ücretlerinin yatırılması konusunda Vakıfbank ticari kredi imkanı sunmaktadır. Kredi miktarı aracın cinsine, aracın kullanıldığı şehre ve hatta göre değişkenlik göstermektedir. Kredi kullanmak isteyen şahıslar aynı zamanda işletme ve araç kredilerinden de faydalanabilirler.

İnternet üzerinden başvuruda bulunmak için hemen tıklayınız. Ayrıca banka şubelerine giderek detaylı bilgi alabilir ve kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

vakıfbank

Vakıfbank servis otobüsü konusunda kredi imkanı sunuyor.

Detaylı bilgi almak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için Vakıfbank’ ın sayfasını ziyaret edin.

Ziraat Katılım

Ziraat Katılım minibüs ve taksi alımlarında ayrıca işletmenin sahip olduğu araçların bakımı ve diğer giderleri için finansal destek sunmaktadır. Şehirler arası taşımacılık yapan otobüsler dışındaki araçlar için, taşıt alımı, plaka alımı ve lazım olan diğer bakım onarım, yakıt gibi ihtiyaçlar için finansal destek sağlanması hedeflenmektedir.

 • Minibüs
 • Otobüs
 • Servis aracı
 • Taksi sahibi olan gerçek ve tüzel kişi müşteriler Ziraat Katılım’ ın sunduğu bu kredi imkanından faydalanmaktadır.


ziraat-katılım

Ziraat Katılım servis otobüsü kredisi

Faiz ve vade oranı banka tarafından belirlenmektedir. Borç banka tarafından belirlenen ödeme planına göre ödenir. Hat ve plaka değeri üzerinde inceleme yapılarak %50′ si oranında kredi verilmektedir. Eşit, azalan, artan, ara ödemeli ve eşit taksitli olarak ödeme imkanı sunulmaktadır. Detaylı bilgi almak ve kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız. Ayrıca banka şubeleri aracılığı ile de bireysel müşteri temsilciniz ile görüşerek bu kredi imkanından faydalanabilirsiniz.

Denizbank

Denizbank Kobi’ lere taşıt kredisi imkanı sunan bankalar arasındadır. 60 aya varan vadeler ile kredi veren banka müşterilerine uygun olarak ödeme planı sunmaktadır.

Kredi Özellikleri:

 1. Bu krediden faydalanıldığında borç bitene kadar alınan araç teminat olarak rehin altına alınır.
 2. 2. el araç almak isterseniz bankanın bu konuda dikkat ettiği konu yaş kriteridir. Binek taşıtlarda beş yaş, ticari araçlarda üç yaş şartı aranır.
 3. İkinci el araçlarda kasko tutarının %75 ‘i oranında kredi kullandırılır. 0 km araçlarda ise geçici faturanın %75’ i oranında kredi kullandırılır.
 4. 60 aya varan vadeler ile Denizbank müşterileri kredi kullanabilmektedir.
 5. Anlaşmalı markalardan alım yaptığınızda indirim uygulanır.
 6. TL ve döviz ekdeksleri dikkate alınmaktadır.
denizbank

Denizbank taşımacılık alanında kullanılmak üzere araç alımlarında kredi imkanı sunmaktadır.

Servis ve taşımacılık sektöründe kredi almak isteyen Denizbank müşterilerine sunulan kampanya ise; Haziran ve eylül ayları arasında geri ödeme yapmamak üzere, kalan vadelerde eşit taksitler uygulanmak sureti ile kredi çekebilir. Ayrıca taşımacılık alanında kullanılmak üzere araç alımlarında bankanın sunduğu vade 36 ay olmaktadır.

Başvuru Sırasında İstenecek Olan Evraklar

 • Şirkete ve ortaklara ait olan tapuların fotokopileri
 • 2 yıllık gelir tablosu
 • Odaya kayıtlı ise kayıt belgesi
 • İmza sirküler
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Ortaklara ve kefillere ait nüfus cüzdanlarının fotokopileri istenmektedir.

Detaylı bilgi almak ve kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

Türkiye Finans

Ticari taksi, minibüs, hat ve plaka alımlarında Türkiye Finans müşterilerine finansal destek vermektedir. Tabloda 40 bin TL üzerinden örnek bir hesaplama yapılmıştır. Faiz oranları vadelere göre  değişiklik göstermektedir. 48 aya varan vadeler ile kredi vermektedir. 12 ve 24 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde  %1, 59 faiz oranı üzerinden, 36 ve 48 ay vadeyi tercih ettiğinizde ise %1,68 faiz oranı üzerinden faiz uygulanmaktadır.

VadeKar OranıTahsis ÜcretiYıllık maliyet
12 Ay%2,11%0.50%36.37
24 Ay%2,11%0.50%35.75
36 Ay%2,11%0.50%35.53
​48 Ay%2,17%0.50​%35.42

Hesaplama aracı ile kredi hesaplaması yapabilirsiniz. Kredi çekmek için Türkiye Finans şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Halkbank

Halkbank’ın sunduğu kredi Kobiler’ e yeşil ışık sloganı ile verilmektedir. Araç alımı ve araç yenileme konularında banka müşterilerine destek olmaktadır.

halkbank

Servis alımlarında kredi kullanabileceğiniz bankalardan biri de Halkbank’ tır.

 • Taksi
 • Kamyon
 • Kamyonet
 • Servis aracı alımlarında kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca bakım onarım ve akaryakıt ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile de kredi verilmektedir. Azami vade oranı 60 aydır. 
Detaylı bilgi almak için tıklayınız. Halkbank şubelerini ziyaret ederek hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
Siz de bankaların kampanyalarını takip ederek servis otobüsü kredinizi uygun vade ve faiz oranları ile alabilirsiniz. 2. el araçlar için yaş şartına dikkat etmeyi unutmayınız.


Servis Otobüsü Kredisi Şartları Nelerdir? (Güncel Faiz Oranları) Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Cem dedi ki:

  Servis otobüsü kredisi şartını nereden alabilirim?

Sayfa başına git