Sermayesiz iş Fikirleri 2018 Yılında Ne İş Yapabilirim?


Sermayesiz İş Fikirleri 2018 Yılında Kazançlı SektörlerCebinizde paranız olmadan iş kurmayı isteyebilirsiniz. Herkes gibi.. Bu gayet normal. Peki sermayeniz olmadan ne iş yapabilirsiniz. Paramız olmadan para kazanmanın bir yolu var mı? Yıllarca farklı sektörlerde çalışmış, en sonunda kendi işini kurmuş olan bir iş adamının fikirlerinden yola çıkarak, kendi işini kurmak isteyenlere tavsiyelerde bulunduğumuz yazımızdan Sermayesiz yapılabilecek kazançlı iş fikirleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İş kurmak, dükkan açmak, kendi iş yerini açmak isteyenlere tavsiyeler !

Para kazanmak tercih meselesidir” diyerek yazımıza başlamak istiyorum. Yıllarca farklı sektörlerde çalışıp aldığınız 3 kuruş maaş ile geçinmeye çalışan biri iseniz bu yazımızda geleceğe dönük olarak yapabileceğiniz işler hakkında bilgi edineceksiniz. Para kazanmak kişisel bir tercih meselesidir dedik. Çünkü Türkiye’de bir çok çalışanın geçimini sağlayacak kadar para kazanmasın nedeni sabit maaş tutkusudur. İnsanımız gelecek kaygısından ve ilerideki yaşamını düşündüğünden, riske girmeyip, gelecekten kaygı duyarak sabit maaş olan bir işi tercih etmektedir. Daha fazla üretmek, daha fazla kazanmaya çalışmak yerine, daha rahat bir iş, az ama net maaşı tercih eder. Birçok kişinin maaşının yetmemesinden dert yanmasının tek sebebi sabit maaş tutkusudur. Birçok kişi sabit maaş olarak özel sektör çalışmaktadır. Bu şekilde çalışanların aldıkları maaş, (birde tek maaş ile çalışıyor ise) sadece ev kirasını aylık sabit faturalara ve mutfak masraflarını karşılayabilir. Bu giderler haricinde aylık ekstra bir gider ortaya çıktığında ise borçlanmalar, kredi kartları, eş ve dostan alınan boş paralar içerisinde mücadele etmeye başlarsınız.

iş fikirleri

Sektör seçimi yaparak icraata başlayabilirsiniz.

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim derken kişinin bu soruyu sormasının en önemli nedeni para kazanmayı hedeflemesidir. Para kazanmak; hedef belirlemek ile başlasa da bu hedef icraata dökülmediği sürece hedef olmaktan öteye varamazlar. Eğer kendinize ait bir iş yeriniz olmasını istiyor iseniz veya iş yeri açmadan daha fazla para kazanmak istiyor iseniz bunun için para getirecek, bir sektörde atılımda bulunmak zorundasınız. Her zaman çalıştığınız iş yerinin size şuan kazandığınız paradan daha fazlasını veremeyeceğini görmüş olmalısınız ki buradasınız.

Daha çok para kazanmak için işte size bir yöntem. Para kazanabileceğiniz bir sektör seçerek icraata geçin. !Sermayesiz yapılabilecek kazançlı iş fikirleri?

Para kazanmak için sevdiğiniz işi yapmanız önemli değildir. İnsan sevdiği işte başarılı olabilir ancak sevilen her iş her zaman para kazandırmaz. Bu nedenle iş kurmak için adım atmadan önce para kazandıracak sektörler içerisinde bir sektör belirlemek zorundasınız. Bildiğiniz, yıllarca yaptığınız, ustası olduğunuz, En iyisini siz yaptığınız iş size para kazandırmayabilir.

Bir yenilik yap hayat değişsin !

Bazen bulduğunuz yeni iş fikri bütün hayatımızın hatta yaşadığınız şehrin akışını değiştirmesine neden olabilirsiniz. (Dünya değişebilir ama çok zor 🙂 ) Bu yeni bir buluş olmasa da, dünya üzerinde ilk defa bahsedilen bir şey olmasa da iş kurmak istiyorum diyen biri için çok para kazandıracak bir iş olabilir. Ne iş yapabilirim sorusunun cevabı icat edilmemiş bir aygıtı icat etmeniz değildir. Tek yapmanız gereken iyi gözlemleyerek insanların ihtiyaç duyduğu ve para ödeyecekleri bir sektörde yatırım yapmaktır.

İş kurmak istiyorum ama param yok

İş kurmak isteyenlerin en çok takıldığın noktaya geldik. Finansman desteği olmadan iş kurmak bazen hayalden öte gidemiyor. Herkes kendisine ait 1 milyar sermayesi olan bir iş yeri sahibi olmak ister elbet. Ancak hiç bir iş yeri sahibi iş kurarken bu sermaye sahip değildi. Tabi bu durumdan büyük firma, şirket ve holdingleri ayrı tutmamız gerekir.

Küçükten başlayın (Ama mutlaka başlayın !)

Yeni bir iş kurma fikriniz sadece fikirdi kalırsa ne iş yapabilirim demeye devam edersiniz. İş kurmak için bir kez daha dünyaya gelmeyeceksiniz. Şuan için çalıştığınız sektörde çalışabileceğiniz sadece bir yaşam hakkınız var. Bu nedenle çalışacağınız ve para kazanacağınız işi siz belirlemelisiniz.

Ne iş yapabileceğinizi tespit edin !

Etrafınıza iyi bakın. İnsanların hangi hizmet için para ödeyeceklerini tespit edin. Yaşadığınız şehir de bir işyeri açıldığından veya birileri iyi bir iş yaptıklarında, onlara imrenerek bakmak yerine, bu işi onlardan önce siz bulun. Bu kez yeni bir iş yeri sahibi olmanız için düşünme sırası sizde.

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyenlere birkaç acizane tavsiyede bulunduk. İş kurmak için, ortak arıyorsanız eğer, sitemizin alt bölümüne yorum atın.

Parası olan ancak fikri olmayanlar ile fikri olup parası olmayanlar bir araya geldiğinde, yapılabilecekleri hayal bile edemezsiniz. Sadece yorum atın !

Hepinize hayırlı işler dileğiyle !

BİLGİSAYARI AÇIK BIRAK PARA KAZAN GİBİ NETWORK VE PONZİ İŞLERİNDEN UZAK DURUN!Etiketler:

Sermayesiz İş Fikirleri 2018 Yılında Kazançlı Sektörler Konusuna 165 Yorum Yapıldı
 1. Tayfun yurtda dedi ki:

  Mrb arkdaslar benim bitliste eren universitesi yaninda arsalarim var ben burada yurt yada dugun salonu acmak istiyorum ama sermayem yok egerki dugun salonunu dusunen ve ya yurt dusunen olursa bana ullassin arsalar tapulu ve imarlidir

 2. Zafer dedi ki:

  Kesinlikle katılıyorum, ayrıca ortak iş çok saçma bugune kadar 10 iş yaptım ortak iş kadar rezil bir iş yok sonra kendi işimi kurdum, gayrimenkul danışmanıyım, alternatif tıp uzmanıyım, kişisel gelişim uzmanıyım eğer ciddi anlamda para kazanmak isteyen varsa gayrimenkul kardeşim herkes 100 er bin para koyacak yapılan satış belli, kar belli 450 bin lik evi aldım 230 bine müteahhit den daha neler neler Ankara da olup parasını değerlendirmek isteyen varsa arayın görüşelim Zafer ÜNAL

 3. Sermaye Benden İş Fikri Sizden dedi ki:

  Merhaba dostlar. Benim 250 bin lira sermayem var. Ankara veya İstanbul’da iplikçi dükkanı açmak istiyorum. Bayanlara el örmeleri için çeşit çeşit iplikler satacağım. Sizce bu iş fikri mantıklı mı? iyi bir iş fikrim olsa bundan vazgeçebilirim. Ortak olmak ister misiniz? Sermaye benden fikir sizden.

  1. Uğur Ünal dedi ki:

   Ben olsam yerinizde gelinlik nişan elbisesi felan kiraya verirdim bu işi yapmak isterim ben

  2. Beytullah dedi ki:

   İplikçi açmak yerine üniversite yakınına cafe açmak veya hazır müşteri olan bir yeri devr almak daha mantıklı İstanbul’da bir kahvehane devr alabilirsin benim bildiğim bir yer var adam devr ilanı vermemiş ama devr alabilirsin sana yardımcı olurum beni ortak yapmana gerekde yok yanına işçi olarak alıp hakkımı vermen yeterli olur dükkanın günlük cirosu 500tlnin altına düşmüyor sahibi pek işin üstünde durmuyor yoksa günlük ciro 2bine yakın olur aylık dükkan kirası 3bin devr ücreti 100bin diyor ama 70-80bine alırsın istersen detaylı konuşabiliriz

  3. Reşat Özkan dedi ki:

   Merhaba arkadaşım benim de bir fikrim var ama param yok . Size fikrinden kısaca bahsedeyim ; ben orta Asya ülkelerine bayan iç giyim pazarlamak istiyorum. Orda yaşamış ve okumuş biri olarak hem orda yaşayan bayanların gereksinimlerini ve kendilerine verdikleri önemi bilen biri olarak hemde pazarlarını çok iyi biliyorum. Bu işi seçmenin sebebi orada tekstil fabrikası az ve kalitesiz üretim yapıyor oluşundan. Ayrıca Türk mallarına büyük bir ilgi var . Ve bildiğiniz üzre iç giyim hafif olduğu için kargo masrafı da aza indirilmiş oluyor.

  4. Yavuz emre dedi ki:

   Piyasaya göre kelepir tabir edilen ev alip satmak daha mantıklı

 4. Yaşar ATA dedi ki:

  150 bin lira sermayem var ama aklımda bir iş fikri yok. Ne yapsam da para kazansam? Ortak arıyorum. İş fikri olan aklında ki fikri açıklasın. belki ortak oluruz.

  1. Eyüp dedi ki:

   Dadece Çinde olan ve Ortadoğu ulkelerinde olmayan Türkiye dahil bir iş fikrim var ulaşın wsap üzerinden veya msj atın.

  2. Serpil dedi ki:

   O para bende olcak 50 iş fikri bulurdum

   1. baha dedi ki:

    Nasıl bir iş kurmamı tavsiye edersin…

    1. halil dedi ki:

     sermayesiz para kazanmak için koyun bak.

  3. Mustafa dedi ki:

   Merhabalar, site küçük bir tavsiyem devir artık internet devri, bir şirket kurup, toptan küçük ev aletleri, elektronik eşya alıp, e-ticaret sitesi üzerinden satmaktır. Bu konuda çok olumlu dönüşler var. E-ticaret sitesi olan mükellefim var. Bu konuda toptan ne satabilirim derseniz yardımcı olurum. Ama kur aşırı oynadığı için, küçük küçük başlamak lazım. Teşekkür ederim.

  4. Cengiz Boral dedi ki:

   Çanakkale’de iş kurma fikrine ne dersiniz?Şu an Çanakkale’de yaklaşık 30 tane cep telefonu satışı yapan iş yeri var ancak bunlara toptan malzeme ayda sadece 1 sefer gelen bir toptancı var.Ben şu an Çorlu’da yaşıyorum ancak yazın Çanakkale’ye sık sık gidiyorum.Burada ki eksiği de oğlumun telefonu arızalandığında telefoncu arkadaşlardan öğrendim.Bununla ilgili bir araştırmada yaptım.İsterseniz sizinle bu işi yapabiliriz.
   Selamlar

   1. samet dedi ki:

    Merhba cengiz boral canakkalede ikamet ediyorum bana ulaşır misin ?

  5. Furkan kaya dedi ki:

   Yaşar bey merhabalar ben Çevre Mühendisiyim bazı projelerim var eğer görüşmek isterseniz mailden ulaşabilirsiniz.

  6. Tayfun dedi ki:

   Bitliste dugun salonuna ne dersin bitlis eren universitesi yaninda arsalar bana ait

  7. İsmet dedi ki:

   Kuru temizleme ve evlere ütü servisi dikiş tadilat

 5. tugce dedi ki:

  Herkese merhaba! Ben Bosna Hersek’te bu sene okulumu bitirdim denklik süreçlerini beklerken aklımda olan bir kaç iş fikri var ama su an yeni öğrencilik hayatından cıktığım için pek fazla maddiyatım yok. Boşnak ve avrupadaki kızların tamamamında protez tırnak kirpik ve ya yapay güzellik ürünlerini uzun zamandır kullandıklarını ve bunun türkiye ye yeni geldiğini biliyorum. buradan anlaştığım bir kaç bu işten anlayan arkadaş grubumuzla böyle bir fikrimiz var ilgilenen olursa mail ile ulaşırsa sevinirim..

 6. Nurettin dedi ki:

  Balıkesir’de iş kurmak istiyorum bazı projelerin var ama sermayem yok benimle ortak iş kurmak isteyenler iletişime geçebilir

 7. Sinem dedi ki:

  Merhaba ben 26 yaşındayım 1 senedir çalışmıyorum 1 yaşında bebeğim var bakacak kimse yok izmir de köyde duruyorum burada giyim mağazası yok ihtiyacımız olduğunda şehire gidiyoruz o yüzden giyim dükkanı açmak istiyorum istiyorum ama iş fikrim var ama sermayem yok gelirim yok ne yapabilirim

  1. tamer dedi ki:

   izmirin neresi

 8. Turgay uzun dedi ki:

  Ben Samsun bafradanim bir iş yeri kurmak istiyorum ama aklımda hiç bir fikir yok paramds yok burada marketler bakkallar çiğ köftecisi vs var ama benim aklımda yok

 9. Recep Aygül dedi ki:

  ben köfteci açmak istiyorum engelliyim sizce yapabilirmiyim

 10. Sermayem Var Ne İş Yapabilirim? dedi ki:

  İstanbul Avrupa yakasındayım. 300 Bin TL. Sermayem var. Çiğ köfteci düşündüm ama karar veremedim. İyi bir iş fikri olan otak arıyorum. Para benden iş fikri sizden. Lütfen bu yazıya yorum olarak kaç para gerektiğini, ne iş yapacağımızı, müşterilerin kimler olacağını belirtir şekilde aklınızda ki iş fikrini anlatın. Kafama yatarsa dönerim.

  1. Aynur dedi ki:

   Merhaba iş fikrim var taco Meksika yemeği nedersiniz?

  2. Ahmet Berkan dedi ki:

   Merhaba bende is fikirleri olan ama parası olmayan bir makine mühendisiyim makine ve parça imalati düşünüyorum size uygun bir is ise eğer imalat detaylı konuşabiliriz sermaye ise taban 200 bin civarı tavan ise yok

  3. Mustafa dedi ki:

   Hiç tavsiye etmem hocam. AVM.ler dışında iş yapmıyor. Satış yapmak için bildik tanıdık bir marka üzerinden yapmak zorundasın. Onda da bir sürü ıvır zıvır parası istiyorlar. Hatta reklam bütçesi diye de para alıyorlar. Elektronik işi daha iyi satılıyor. İthalatçı varsa çok güzel iş yapar

  4. Tuncay dedi ki:

   O 300000 i hayvancılığa yatıralım sen kara bak o zaman bana ulaş

  5. Beytullah dedi ki:

   Ayda min. 10bin kazanmak yeterliyse senin için bana ulaşmanı tavsiye ederim. Sermayem yok ama iş fikrim çok sizden ortaklık da talep etmiyorum acacığınız işyerinizde iş vermeniz yeterli fikirlerimi dinlemek isterseniz seve seve anlatırım sonrası size kalmış

  6. Elvin dedi ki:

   Viyaypi otobüs yapın… bu otobüste kafeterya olsun… yanı seyyar kafeterya yapabilirsiniz…

 11. Ozan dedi ki:

  Herkese merhaba 26 yaşındayım 10 yıldır eczanede çalışıyorum eczane açacak eczacı var ise çok güzel kârlı fikirler sunabilirim ortak olabilirim

 12. Selçuk dedi ki:

  Merhabalar ben istanbul kartalda oturuyrm 30 yıldır yakacıktayım yaklaşık 18 senedir satış ve pazarlama sektöründe lider firmalarda görev yaptım anadolu yakasında ve avrupa yakasında bilmediğim yer yoktur girmediğim restaurant cafe market tekel kalmamıştır oldukça ciddi bi portföyüm var çalıştığım müşterilerime kattıklarım gözle görülcek kadar örnekleri çoktur kısacası beni tanımanızı isterim parası olan iş adamı olmak isteyen arkadaşlar.

  1. Vahide dedi ki:

   Selam bunumradan bana ulasin izmirde toptan kurupastaciyimv

  2. Hakan Ozkan dedi ki:

   Bana yaptığınız işlerden ve kendinizden bahsedebilir misiniz lütfen ?

 13. Okuyucu dedi ki:

  Alt bölümde sayfa numaraları var. yorumlar çok olduğu için sistem sayfalara bölüyor.

 14. Umut Hakkani dedi ki:

  Merhaba.Umut Hakkani ismim.benim aklımda bir iş fikri var muhtemelen ilk ben düşünmemişimdir ancak tahminimce istanbul ankara ve izmir dışında resturantlarda böyle bir sistemin uygulandığını sanmıyorum.eskişehirde yaşıyorum burada bu sistemi uygulayan restaurant yok.sistem maliyet olarak tahminimce masraflı ancak uzun vadede kesinlikle işletme sahiplerinin kârlı çıkacağını düşünüyorum.Ayrıca halkımızın görsele olan ilgisini düşündükçe bence bu sistem rağbet görür kanaatindeyim.danışmak isteyen whatsupp tan iletişime geçebilir.

 15. Mervenur dedi ki:

  Ben özellikle su soruyu yöneltmek istiyorum; hic tanimadigimiz insanlardan bize ne gibi bir ortak olabilir ki? Bir de burada bir cok kisi hazirci, oturdugu yerden soruyor ya da bana yardim edin diyor. Arkadasim kime kim bir cikari olmadan yardim etmis ki? Eger sahiden is kurmak istiyorsan, kendin arastirirsin, cevrene bakarsin, ailenden, akrabandan medet umarsin. Yoksa bunlar git maasla calis, kafan agrimaz, yorulmazsin, hayallerinden olmazsin bari.
  Ama ilk önce kendini tanimalisin, ne istedigini bilmelisin, kapasitenin, kalitenin farkinda olmalisin. Sonra da Saglam bir planlamayla, azimle ve de dürüstlükle bu yola cikarsin. Bizim insanimiz oturdugu yerden para istiyor, böyle bir dünya yok arkadaslar. Emek olmadan olmuyor bu isler. Aman yardim edin demekle de olmuyor.

 16. muhammed dedi ki:

  arkadaşlar ges projesi üzerinde çalışıyorum yap işlet devret sistemi uygulamak istiyorum 15 dönümlü kurak arazisi olan arkadaşlarla bu işi yapmak istiyorum yıllık kazancımız 60 bin tl civarında ama fazla sermayeye gerek yok sadece belediyeden gerekli izininleri alçaz sonra almayadan veya cinden bu işle ilgilenen firmalara mektup yazcaz kurak araziye ges santrali kurcaklar 10 yıl boyunca işletcekler her yıl 60 bin tl civarında ödeme yapcaklar 10 yılın sonunda tesisi arsa sahibine bırakıp gitcekler toplu bir şekilde girişelim uygun olan heryere yaptıralım sürekli para akışı sağlansın

  1. Yaşar dedi ki:

   Güzel bir iş fikri bu. https://www.kosgebkredisi.com/tavuk-ciftligi-kredisi/ adresinden de tavuk çiftliği için bir fikir alabilirsiniz.

  2. eray dedi ki:

   merhaba benım denızlı camelı ılcesınde 5 donum tarlam var 1400 mtrede ve gunes ısınlarının dırek ındıgı yer raporu var bı goruselım

  3. Rabia dedi ki:

   Merhaba ben daha önce bu işi yaptım 2 ay önce işten çıktım düşünürseniz bende katılmak isterim

  4. Taha dedi ki:

   Bende arazi var katdeiwm

 17. cem dedi ki:

  ıyı gunler bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

 18. Fatih dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar İstanbul Beylikdüzü’nde yeni açmak istediğim işyerine 20000 lira ile aylık kişi başı 4 ila 5 bin lira arasında para kazanmak isteyen arkadaşlar (araç ile takas olur) pazarlama ve satış değildir…

  1. ümit dedi ki:

   Merhaba bu iş ile ilgili bilgi verir misiniz.

 19. Turgut dedi ki:

  Adım turgut manisada hazır kurulu unlu mamuller imalatım var askeri kantin ihalelerine katılıyorum çok sermaye gerektiren bir iş fakat getiriside cirosuda çok gűzel benimle iş yapmak isteyen arkadaşları bekliyorum en az sermaye 1 milyon tl aylık cirosu 800 bin tl dir

 20. Ramazan dedi ki:

  Ben ramazan dükkanım var izmirde boş sermayem yok dukkan kiralık ama 5 sene kontratımm var değerlendirmek istiyorum ne yapabilirim 30 metre kare canlı işlek yerde

  1. Turgut dedi ki:

   Unlu mamuller satışı yapabilirsin yer haraketli caddeyse izmirin neresinde dűkkan

  2. Harun dedi ki:

   0544 44 arayın iş için diye hatırlat

 21. Yaşar dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.
  Ben kişiye özel iş fikirleri veriyorum.
  Kısaca şöyle çok az sermayeniz var ama ne iş yapacağınızı bilmiyorsunuz.. Ben sizin yapabileceğiniz para kazanma yöntemlerini size ileteceğim. Siz bu fikirlerden birini yada bir kaçını yaparak para kazanabilirsiniz.. ve uygun görürseniz dilediğiniz rakamı bana fikirlerimin karşılığı olarak gönderebilirsiniz.
  Kaybedeceğimiz birşey yok.

  1. Hamza dedi ki:

   Bana ulaşin

  2. OKAN dedi ki:

   Size nasıl ulaşabilirim ?

 22. turgay ozdemir dedi ki:

  aklimda guzel bir fikir var guzelde parasi var ama benim butcem olmadigi icin butcesiolan ulassin emaille

 23. Nazif Köseoğlu dedi ki:

  İstanbul’un Yen’i gelişmekte olan bir semtinde Yen’i yapılmış çok sayıda toki ve Dumankaya siteleri var ama oto yıkama yok ben araç kiraladığımda 6 7 km yol gidiyorum yıkatmak için. Benim fikrim, yapabilme becerim ve eleman bulabilmek için çevrem var ama sermayem yok. Kenarda sermayesi olup işletmek isteyen mail adresimden ulaşabilir. İyi günler.

 24. Kardelen dedi ki:

  İş iş kurmak istiyorum ama net olan bir fikir yok aklımda. Ortak fikir bulup ortak olabileceğim birisi olursa çok güzel olabilir. Aynı düşüncede olan mail adresime ulaşırsa sevinirim.

  1. Onur dedi ki:

   Merhaba,güzel bir kaç fikrim var ilgilenirseniz görüşelim.

  2. Fatih dedi ki:

   Merhaba Fatih ben İstanbul Beylikdüzü’ndeyim iş konusunda bir fikrim var bildiğim bir iş beraber çalışmak şartıyla ortak arıyorum

   1. birol dedi ki:

    büyükçekmecedeyim fikrini uygun görürsem düşünebiliriz

  3. samet dedi ki:

   iş kurmak isterseniz küçük çaplı cafede işlek yerde nargile isletebilirsiniz mesala ben günde 50 nargile satıyorum 25 liradan 1.250 lira ciro yapıyorum tabi bu işe yönelmek fikir sahibi olmak gerekir mesala dropshopping sermayesiz kar yapmak için instagramda ekim kayayı takip edin yeni fikirler elde edin asgari ucretle beyaz yakalıların kölesi olmaktan kurtulmak elimizdedir

 25. Oğuzhan Yiğit dedi ki:

  Selamın aleyküm italyan el açma pizza ustasıyım iş fikirlerim var kendi yerimi açmak istiyorum ama maddi gücüm yok sermayeye ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz? Saygılar Oğuzhan.

 26. İbrahim dedi ki:

  Merhaba ben ibrahim. 3d tasarim teknik ressamlık makina ve kalıp tasarımı konusunda 12 yıllık deneyime sahibim. Tasarım üretim ve imalata yönelik çok iyi iş planlarım var ve bunun için sermayeye ihtiyacım var. Deneyimlerime ortak olup sermaye çıkaracak ve piyasaya tasarim teknik danışmanlık 3 boyutlu yazıcı desteği saglamak sureti ile iş kurmak isteyen ve büyük hedefleri olan kişi yada kişiler lütfen benimle irtibata gecsin.

  1. Burak dedi ki:

   Mailden yazar mısınız bana

  2. murat dedi ki:

   ibrahim bey meslektaşız ve aynı şeyleri düşünüyoruz mailden ulaşın bana

 27. Erhan dedi ki:

  50bin tl param var nasıl bir iş yaparım bursada yaşıyorum ortak arıyorum

  1. samet dedi ki:

   30 bin tl ile nargile takımı yaptır 0 takımlar ve bu iş için tütünleri ogren közleri felan sonra nargile işleten bir cafe ile anlaş deki kazandıgım paranın %15 20 senin yani 7 bin kazansan 2 bini cafe işletenin olsun çünkü cafe sahibinin işine gelicek o daha cok kazanıcak sende hiçbir zararı olmayan iş yapabılırsın aklına yatarsa smtylmzz instagramdan dm at

 28. Bilal sever dedi ki:

  Selam ben Bilal Antalya’da yaşıyorum 30 yaşındayım iş fikirlerim var ama maddi gücüm yok. Antalya’da izlenimlerime göre bir turşu dükkânı yok Kemal kültür le görüştüm destek oluyor iyi Bir yerde dükkan açmak için sedece sermaye ye ihtiyacım var ararsanız sevinirim lütfen saygılar Bilal

 29. ümit dedi ki:

  Ben 25 yaşındayım fas food restaurant lokantada 13 yandan buyana çalışıyorum.50 bin sermayeye çok güzel bir iş yapacağımzı düşüyorum maddi destek vererek ortak olmak isteyen varsa buyursun gelsin.

 30. Mustafa dedi ki:

  Finans var iş yapacak ciddi ve Çalışkan kişi var mı ?

  1. Süleyman dedi ki:

   Merhaba, bilgisayar mühendisiyim ve uzun zamandır ciddi bir şekilde iş kurmayı düşünüyorum. Bu konu da çok hırslıyım Fakat henüz hangi sektörün ve işin kazançlı olacağını netleştiremedim. Dilerseniz mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.

  2. Sadiye dedi ki:

   Kendimden eminim ve yapabilirim.

  3. Mahmut Hüdayi Küçükoğlu dedi ki:

   Üstad on yıldır alanimda profesyonel bir şekilde calisiyorum. İş hakkında bilgi almak için detaylari görüşmek isterseniz ulasin lutfen. Paranizi 4-5 ayda amorti edersiniz.

 31. Mahi dedi ki:

  Ben antalyada dört çocuk annesiyim boşandım evde satış yaparak para kazancı sağlayabilirim simdilik çünkü çocuklar bırakacak yerim nede onları bırakıp calısma imkanım var ama bir iki sene sonra işe giriyorum ama o zaman kadar belki bir işi büyütürsem kendim dükkan acabilirim ama tek kurusum yok bu yüzden de napabilirim bilgi alabilir miyim

 32. Siya Siyabend dedi ki:

  Merhaba güzide ülkemin nadide girişimcileri!
  Babam köyden çok genç yaşlarda İstanbul’a göç etmiş, kısa sürede İstanbul’daki sayılı esnaflardan biri olmayı başarmış biridir. Fakat başarısının ardından yanlış yatırımlar, dolandırıcılar ve çalışanların sadakatsizliği gibi birçok sebepten dolayı iflası da hızlı ve şiddetli gerçekleşti. Dünyaya gözlerimi açtığımda bolluk bereket içinde olan ailem, 16 yaşlarımda iflasın eşiğinden iflasın dibine kifayetsizce çekiliyordu. Ben ise genç yaşta Jimnastik, kickboks ve taekwondo sporlarında ufak başarılara ulaşmış, sosyal ve iyi sayılan bir öğrenciyken; 16-18 yaşlarındaki maddi problemlerin de beraberinde gelen manevi ızdıraplarla, spordan ve başarıdan ziyade şiddete ve kötü alışkanlıklara sürüklenen, kaybedenler liginin şampiyonasına yarışmış biriyim. Şimdi tüm bunların üstünden bayağı zaman geçti, üniversite yarım kaldı, spor yarım, aşk yarım… Şuan bir cep telefonum bile kalmadı 🙂 Arayan yok, soran yok… Önceden bir gecede çarçur ettiğim parayla birkaç ay geçinebilir haldeyim! Boşlukta, yokluğa gem vurup hiçe dönüştürüyorum bir anlamda. Anladım ki; kaderinin ilahi bir işleyişte ilerlemesini seyrederken tek yapmak gereken sabretmekmiş. Ama sabretmek, sadece beklemek değilmiş. Üç kuruş para kazanbilmek için 16 saat ayakta duran insanın verdiği mücadele imiş. Zor günlerin ızdırabına dayanabilir ve hayatını etik kurallara uygun biçimde yaşamaya devam ettirebilmekmiş sabretmek! Dolandırıcılar ve gayrimeşru işlerle doldu etrafım. Çok para kazanma yollarını takip ederken oldu bu. Önceden zor günlere, ‘bekleyerek’ sabreden ben; şimdi gayrimeşru işlere el uzatmamak üzere sabreder oldum. Henüz ehliyet alabilecek yaşta olmadığım için illegal kullanırdım babamın arabalarını, bazen çarparak ve uçarak; uzak ,geçmiş yıllarda.. Şimdi bırak taksiyi, dolmuş parasını bile uç uca getirmeye çalışıyorum. Babamın eski tandıklarından olan bir sürücü kursunun patronu ehliyet verelim sana dedi, Sadece devlete cüzi miktardaki sınav parasını yatırmam yeterliymiş. Her neyse o sınava da on dakika geç kaldım ben. Almadılar içeri 🙁 Param var mı? -Hayır. Aç mıyım? -Yine hayır… e vardır herşeyde bir hayır:) Başıma geldiği için biliyorum; birilerinin hakkına girmek en kötü tercih! Bunu sabırsız biri olsam bile tercih etmeyeceğim!!! Geçenlerde duyduğum bir haber; Çobanın Serzenişi; ‘devlet, kredi verip hayvancılığa teşvik ediyormuş fakat kredi için de ipotek isteniyor gayrimenkul fln gibi,, “Yahu” diyor çoban, “Benim ipotek edecek malım olsa ve hayvancılık yapacak param yoksa. Malımı satar, parasıyla hayvancılık yaparım.” diyor.. E haklı.. Çünkü onun malda mülkte gözü yok(!) Aslında gerçekten malı mülkü ikinci plana atıp, iş yapmayı ve üretmeyi hedefleyen bir bakış açısıdır bu.. Bu ülkenin çobanı bunu düşünür fakat milyoner iş adamları ‘aman malıma mülküme zarar gelmesin’ hevesiyle devletten destek alarak üretim yapar! Necip Fazıl’ın da dediği gibi;”On pulu bekleyedursun on kul. Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul!” Sanat da ancak bu şekilde ilerleyebiliyor zaten, toplumun sorunları, beraberinde sanatı getiriyor.
  ‘Ağrısız başım, kaygısız aşım’ demiş atalardan biri.. Para kazanacağım, başarılı olacağım falan diye hayatı yaşamaktan müzdarip olmayalım. Neyzen Tevfik de demiş bişeyler; “Durma sor halini hastanın sağın,, tabi solacak gülleri bağın!”.. Hedefi tutturan; diğer herşeyi ıskalamış olur yani. Bir yarışmada herkes birinci olamaz. Fazla para sahibi olmak şart değil, başarılara imza atmak çok gerekli değil. Çünkü bize başarı gibi görünen, başka birine gereksiz bile görünebilir. Yani hırs ve hevaya kapılıp da altından kalkamayacağın yükün altına girmemeli. Faydalı şeyler hakkında ilkleri başarırım diyorsan da sakın durma, yola devam et derim, en nihayetinde. (Eğer bilgisayar, internet(wifi:)) icad edilmemiş olsaydı şuan buraya bişeyler yazabilir miydim ki?..) Bu kadar yazmayacaktım aslında ama içim döküldü işte,, hem diğer yorumlar da yazmaya teşvik etti nedense.. Bu yorumu yayınlayacak admine teşekkür etmeden geçmek de olmaz herhalde! Onaylamazsa da canı sağolsun be. Sadece sonuna kadar okuyan işsiz arkadaşlarıma birkaç parça müzik tavsiye edeceğim naçizane:)
  …………..
  Rehber – Bilir (…Youtube’dan ulaşabilirsiniz…)
  ………….
  Siya Siyabend – Ağrı dağında uçtum ” ” ”
  ………..
  SAGO – Zorla Güzellik
  SAGO – sÖYLENECEK ÇOK Şey Var,, Yakın ve Uzak, 40… İnsafa Gel… vs vs işte…

  kendinize iyi bakın…

 33. Kadir dedi ki:

  Merhabalar, kendim uzun zamandan beri makina teknisyeni ve CNC Kalifiyeli Elemaniyim, niyetimde ileriye dönük, savunma sanayisine faydamiz olabilecek bölümünde katkisi olabilecek ekip olusturmak ve ciddi yatirip hedefimiz vardir, katilmak isteyen, elinde kalifiye belgesi olanlar bana yazabilir. Ehil elemeanlar tercihimdir. Saygilarimla

  1. ŞAFAK dedi ki:

   Mrb bende sizin anlattığınız nitelikte biriyim ne yapabiliriz.?

 34. Aslan gürsoy dedi ki:

  Yaw arklar ne boş adamlarsınız madde 1 ortak iş kurulmaz büyüyemezsiniz ortak güvenmek için kişiyi çok iyi tanıyor olmanız lazım.(ççoookkkk) nasıl olurda msjlarda güveniyosunız ben şahsen hiç güvenmezdim.ayrıca bu ülkede işkurmak kolay değil işyeri açıyosun devlet diyokii hopp dur banada bi işyeri aç yetmedi sana diyoki hoopp çok kazandın yarısını öde ayrıca 50bintl ile bi iş kurmayı düşünüyosan onu 100bintl olarak düşün çünki en az seni 3 5 ay yeticek kadar para olması lazım yoksa hemen batarsın yada hemen haciz olursun.sanayi artık ülkemizde bitiyor.ayakta kalan isimler büyük oynayanlar sana pabuç bırakırlarmı?biz küçüğüz arkadaş bi abimiz derdiki develer depreşir karıncalar titreşir.

 35. isa calkak dedi ki:

  Slm edirneden isa hayvancilik isini yapmak istiyorum ama param yok hayvancilik isini seviyorum ne olur yardimci olun saygilar cvp manevi destek

 36. Umut dedi ki:

  Pra olsa fikir cok kendi uretecegimiz havlu bornoz plaj havlusu otellere terlik sabun vs urunlerin dis pazari iyi cogu firma fasoncu ariyo ev textili 2 gunde bir proje ayda 15 urun demek seri uretimide kolay iscide ucuz ornegin ev kadinlarina part time saatlik para kazanma sansi polisajcilara eldiven uretiyorum parasizliktan kumas bile alamiyorum satacagin ve urettiginin paran yoksa degeri yok

 37. Umut dedi ki:

  Elimde pprc pilastik tesisat malzemeleri var uygun verecem tesisat dogalgaz nalbur acacaklarin dikkatine

 38. cenk can dedi ki:

  merhaba ben 26 yaşındayım şuan işsizim bilgisayar teknik servisliği yaptım ama sorun şu ki makine olmadan iş yapamıyorsunuz ben de iş kurmak istiyorum fakat maddi destek yok malesef ortak olmak isteyen varsa benimle iletişime geçebilir teşekkürler

1 2
Sayfa başına git