Sera Kurmak için Devlet Desteği 2018 Örtüaltı Tarım Hibesi


Sera Kurmak için Devlet Desteği ve Teşvikler

Sera Kurmak için Devlet Desteği ve Teşvikler


Örtüaltı tarım için geri ödemesiz teşvik

Sera kurmak için devlet desteği  ile  sera kurmak için teşvik ve hibe kredileri, domates, biber, patlıcan, salatalık yetiştirmek için örtü altı tarım serası kurulumu devlet desteği ve örtüaltı yetiştiriciliği yapabilirsiniz.

Sera kurmak için devlet desteği

Devlet, genç çiftçi projelerinin desteklenmesi kapsamında köye dönüş hibesi olarak verdiği 30 bin TL hibe alacak olan çiftçilerin başvuru aşamasında uygulamakta zorunlu olduğu sera projelerinden en az 1.000 m2’ ik alanda ve basınçlı sulama sistem içerikli kontrolü örtü altı tesisinde  sebze veya muz yetiştiriciliği projelerinde devlet destekli 30 bin lira hibe kredi vermektedir.  Hibe projelerinin bütçeleri KDV hariç hesaplanacak olup, 81 ilde 20 binin altındaki yerleşim alanında yaşayarak tarım ile uğraşmak isteyen çiftçilere sera kuracak olanlara verilecektir.

Devlet Destekli Sera Kurmak

Yerli üretimi desteklemek amacıyla seracılık ile uğraşmak isteyen çiftçilere, üreticilere ve sera kurmak için devlet desteği almak isteyenlere Ziraat bankası tarafından, Kosgeb tarafından ve çiftçi projesi destek hibesi olarak devlet destek vermektedir.

Devlet destekleri çiftçilerin ve üreticilerin yapacağı işin büyüklüğüne, türüne ve süresine göre değişmektedir.

Sera Kurmak İçin Kosgeb Kredisi

Sera kurmak için devlet desteği veren kurumlardan biri olan Kosgeb Çiftçilere verdiği 50 bin lira hibe kredi, 100 bin lira 0 faizli hibe krediler ile sera kurmak isteyenlere devlet desteği vermektedir. Kosgeb sera kredisi başvurusu yapmak için, Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmalı, sertifika almalı ve bu sertifika ile iş planı hazırlayarak Kosgeb’e başvurmalısınız. Çiftçilere verilen hibe krediler ile işletme faaliyetlerinde kullanılacak olan ekipman ve demirbaş alımlarında kullanılacaktır.

Ziraat Bankası sera kurmak için devlet destekli krediler

Ziraat Bankası sera kurmak için devlet desteği veren bankalar arasındadır. Ziraat bankası sera kurmak isteyen çiftçilerden en az 1 dekar büyüklüğündeki seralarda kontrollü örtüaltı üretim  yapma standartları dahilinde üretim yapan çiftçilere ve üreticilere ve ÖKS’ye kayıtlı sera üretim işletmelerine Sera kurmak için devlet desteği vermektedir.tarafından sağlanmaktadır. Ziraat Bankası tarafından verilen tarım kredi ürünlerinden Seracılık kredileri şunlardır; Bitkisel Üretim Kredileri, Seracılık Kredileri, İyi Tarım Uygulamaları Kredileri, Organik Tarım Kredileri, Modern Basınçlı Sulama Kredileri, Tarım Makinaları Kredileri, Hasat ve Pazarlama Kredileri, Arazi Alım Kredileri, Sertifikalı Tohum, Fide ve Fidan Üretim Kredileri, Sertifikalı Tohum, Fide ve Fidan Kullanım Kredileri, Çok Yıllık Yem Bitkisi Üretim Kredisidir.

Sizde Sera kurmak için devlet desteği başvurarak, sera kurabilir, seracılık ile ilgili tarımsal yatırımınızı yapabilir, Sera kurmak için devlet destekli kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.Etiketler:

Sera Kurmak için Devlet Desteği ve Teşvikler Konusuna 54 Yorum Yapıldı
 1. cahit yaşarbaş dedi ki:

  15 dönüm tapulu arazim var seracılık yapmak istiyorum bu konuda bilgilendirilirsem sevinirim destek alabilirmiyim Erzurum yakutiye sınırları içindeyim selamlar

 2. MURAT dedi ki:

  kesme çicekçilik işiyle ugraşmaktayım şuan 7.5 dönüm arazi işletiyorum işimi büyütmek istiyorum 5 veya 10 dönüm sera yapmak istiyorum devletimizin bana ön görecegi kredi ne olur acaba

  1. ali dedi ki:

   merhaba çiçekçilik ile uğraşmak istiyorum bu işi yapan birisiyle konuşmak istiyorum

 3. SEMRA ERGEN dedi ki:

  merhaba 5 dönüm civarı yerim var. devlet destekli sera kurmak istiyorum. henüz hiç bir yere kaydım yok. nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

 4. MUHASEBECİ dedi ki:

  MRH TOPRAKSİZ TARİM YAPİP İC VE DİS PAZARDA SATİSA SUNMAK İSTİYORUM FAKAT HİC SERMAYEM YOK TOPRAKSİZ TARİM İCİN EN AZ KAC M2 YER GEREKLİ SİFİR SERMAYE İLE NASİL YAPABİLİRİM

1 2
Sayfa başına git