Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar 2019

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar 2019
26 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

2022 şartlarına uyum sağlayan engelli vatandaşlarımız için verilen maaş türüdür. Engelli aylığı alan vatandaşlarımız bankalara başvuru yapmış olduklarında kredi çekme haklarına da sahip olabileceklerdir. Bu konuyu göz önünde bulundurarak 2022 Engelli ve özürlü Maaşına Kredi Veren Bankalar, Kredi veren bankaların listesi, Ziraat bankası engelli vatandaşlarımız için kredi desteği sağlıyor isimli başlıklara değinerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

2022 Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar

               2022 Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar

2022 Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi başvurusunda bulunan vatandaşlarımızdan gelir belgesi isteyerek kredi taleplerini karşılamaktadırlar. Bankalar geçmiş olduğumuz yıllarda engelli olan vatandaşlarımız için kredi imkanı sağlamazken son bir kaç yıldır kredi için başvuruda bulunan engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçları dahilinde kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bankalar engelli olan vatandaşlarımıza kredi verirken maaşlarının 10 katı kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. Engelli aylığı 3 ayda bir verilir ve toplam tutarı 1.000 Türk Lirası civarındadır.

Ancak bu her engelliye 2022 maaşı alana kredi verildiği anlamına gelmez. Bu bankanın inisiyatifindedir.

Bankaların engelli olan vatandaşlarımıza vereceği en yüksek kredi tutarı almış oldukları aylıkların 3/1 tekabul ederken bu tutarın vade sayısı ile çapımı kadardır. 900 lira maaş alan bir engelli vatandaşımız aylık olarak 300 lira alacağından bankalardan çekmiş olduğu kredi tutarının geri ödemesini aylık olarak 300 lira ödeyecektir. 36 ay vade ile kredi çeken bir vatandaşımız 10.800 lira kredi çekebilecektir. Yani 36*300=10.800 lira olacaktır. Bu durum bankalara göre değişiklik gösterecektir. Bazı bankalar bu rakamın üzerinde kredi imkanı sağlarken bir çok banka da bu tutarda veya altında kredi imkanı sağlayabilecektir.

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankaların Listesi

Engelli olan vatandaşlarımız için çok sayıda banka kredi imkanı sağlarken bankalar engelli vatandaşlarımız için ihtiyaç kredilerini çok nadir çıkartmaktadırlar. Bu durum karşında engelli olan vatandaşlarımız için kredi imkanı sağlayan bankaları araştırdık ve kamu kuruluşlu bankaların bu konuya önderlik ettiğini gözlemledik. Kredi veren bankaların listesini ise aşağıdaki yazımızda maddeler halinde paylaştık.

 • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Denizbank
 • Akbank
 • Garanti bankası
 • Yapı ve Kredi bankası

Saymış olduğumuz bu bankalar engelli olan vatandaşlarımıza kredi imkanı sağlarken en düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile kredi desteği sağlamaktadırlar.

Ziraat bankası engelli vatandaşlarımız için kredi desteği sağlıyor

Ziraat bankası engelli vatandaşlarımız için kredi desteği sağlıyor

Ziraat Bankası Engelli Vatandaşlarımız İçin Kredi Desteği Sağlıyor

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası Engelsiz destek paketi adı altında bir çok engelli vatandaşımıza kredi desteği vermektedir. Kamu kuruluşlu olan bankanın yapmış olduğu bu önderlik sayesinde bir çok özel kuruluşlu bankalarda engeli bulunan vatandaşlarımıza kredi imkanı sağlamaktadır.Ziraat bankası engeli bulunan vatandaşlarımızın ticari hayata giriş yaparak sosyalleşmelerine destek verirken aynı zamanda ülke ekonomisinin de canlanmasını sağlamaktadırlar. Banka engelsiz destek adlı kredisi ile çok sayıda engelli vatandaşımıza uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade farkları sunarken aynı zamanda masrafsız kredi, bireysel emeklilik ve sigorta çözümleri gibi cazip tekliflerle de karşınıza çıkmaktadır. Üstelik bu kredi imkanından sadece engelli vatandaşlarımız değil bu vatandaşlarımız için iş imkanı sağlayan firmalarda yararlanabileceklerdir.

Ziraat bankasının engelli vatandaşlarımıza sunmuş olduğu kredi avantajları aşağıda yer almaktadır.

 • Bankacılık işlemlerinde özel indirimler
 • 60 aya varan vade koşulları ve uygun faiz oranları
 • Bireysel emeklilik planı
 • Ziraat sigorta güvencesi

Ziraat bankasının sunmuş olduğu bu kredi tütünden yararlanmak için en yakın banka şubelerine başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca Engelsiz destek paketi hakkında ayrıntılı bilgi almak için Ziraat bankasının sitesine giriş yapabilir ve bu paket hakkında geniş çaplı bilgilere ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Tarafından Verilen Destekler

KOSGEB girişimcilerimiz için destek imkanları sağlarken aynı zamanda engelli olan vatandaşlarımız için de yeni girişimci programları hakkında destekler vermektedirler. KOSGEB engelli olan tüm vatandaşlarımız için %90 oranında destek sağlarken aynı zamanda verilen bu oran iş yeri açacak olan girişimciler için sağlanan destek programları ile alakalı olmaktadır.

Ayrıntılı bilgi almak için https://www.kosgebkredisi.com/engellilere-kosgebden-tam-destek/ lütfen linki tıklayınız.

Engelli vatandaşlarımız için verilen diğer destekler nelerdir?

   Engelli vatandaşlarımız için verilen diğer destekler nelerdir?

Engelli Vatandaşlarımız İçin Verilen Diğer Destekler Nelerdir?

Kredi destekleri dışında engeli bulunan vatandaşlarımız için bir çok alanda maddi ve sosyal yardımlar yapılarak aradaki engellerin kaldırılması hedeflenmektedir. Bir çok alanda yapılan destekler sayesinde çok sayıda engelli vatandaşımız sosyal hayata bağlanmıştır. Yapılan sosyal ve maddi desteklerin listesini aşağıdaki yazımızda maddeler halinde siz değerli okurlarımız ile paylaştık

 1. Engelli aylığının bağlanması
 2. Evde bakım maaşı
 3. Muhtaç aylığı
 4. Vergi indirimleri ve muafiyeti
 5. Özel eğitim hakkı
 6. Devlet tiyatro girişlerinde indirim hakları
 7. Müzelere girişte engelli indirimi
 8. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları indirimi
 9. Milli parklara giriş indirimi
 10. Engelli kimlik kartı
 11. Şehirler arası otobüs şirketlerinin sağlamış olduğu indirimler
 12. Türk Telekom tarafından yapılan indirim hakkı
 13. Türk Hava Yolları indirim hakları
 14. İnternet tarifelerinde yapılan indirimler
 15. Telekomünikasyon şirketleri tarafından yapılan indirim hakları
 16. Engelli vatandaşlarımız için yapılan kamu kurumu ve özel sektör alanlarında istihdam hakkı

Engellilere yardım destekleri hakkında bilgiler edinmek için sitemizde paylaşmış olduğumuz diğer yazılarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Bankaların verdiği kredilerden yararlanabilirsiniz.Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar 2019 Konusuna 12 Yorum Yapıldı
 1. bilgilendirme dedi ki:

  kusura bakmayın ama bu haber gerçek deyil ben hemen hemen tüm bankalara başvurdum bana söyledikleri tek kelime engelli maaşına kredi vermiyoruz ve ayrıca tanıdığım arkadaşlarımda başvurmalarına rahmen vermediler emekliyseniz veya sigortalıysanız her türlü alırsınız

 2. Emre tan dedi ki:

  Yüzde 85 raporum var hangi bankalar kredi veriyor

 3. engelli kredisi dedi ki:

  Engelli maaşı içni kredi veren bankalar hangisi?
  Akbank,
  Ziraat
  Denizbank veriyor mu?

 4. Şenay tunç dedi ki:

  Yüzde kırk engelliyim borcum var kredi çekmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 5. Haydar dedi ki:

  Annem 3aydan 3aya özürlü Maaşı alıyordı Şimdi Her ay Oldu her ay aliyor Kredi Çekmek istiyor Kredi Cekme Hakkı varmı.. .. Kredi çekebilirmi…

  1. Deneyimli dedi ki:

   İlk defa başvuru yapacaksanız raporunuzla birlikte şahsen başvuru yapınız…NOT: Raporunuz süreli ise veya zamanı dolmak üzere ise banka verdiği krediyi garanti altına almak için ek gelir yada kefil isteyebilir…

 6. esengul gormez dedi ki:

  750 engelli ayligi aliyorum kredi kullana bilirmiyim

 7. Sabiha gümüş dedi ki:

  Bana hiç bir banka vermiyor boşuna uğraşmayı birde koş kos geri dönüyorum

 8. Selma dedi ki:

  Vakıf bank bu krediden veriyor mu

 9. atike ecevit dedi ki:

  bankalar engelli bakım maaşına kredi diyor hiç biri vermiyor

  1. Hakan Aktan dedi ki:

   Ben birkaç bankaya başvurdum. Ek gelirimde vardı Ziraat bankasından kredi çektim.

   1. Naz dedi ki:

    Peki ne kdar kredi çektiniz geri ödemesi yüksek mi oluyor

Sayfa başına git