Özel Okul Devlet Teşvikleri 2019 Dönemi Başvuruları

Özel Okul Devlet Teşvikleri 2019 Dönemi Başvuruları
26 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

2019 eğitim öğretim yılı için bir çok özel okul devlet teşviki vererek çok sayıda öğrencinin daha uygun fiyatlarda okul kayıt işlemlerini gerçekleştirmektedir. Özel okullarda eğitim gören öğrencilerin geleceği daha parlak olarak görünmüş olduğu için çok sayıda aile çocuklarının özel eğitim alması için çırpınmaktadır. Tüm bu durumları göz önünde bulundurarak bu gün siz değerli okurlarımız için Özel okul devlet teşvikleri 2019 şartları nelerdir? Burslar ve devlet destekleri ne kadardır? Başvuru tarihleri gibi başlıkları değerlendirerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Özel Okul Devlet Teşvikleri 2019 Henüz Kesinleşmedi

2019 eğitim öğretim yılı bayramdan sonraki hafta başlayacak ve haziran ayına kadar devam edeceği söyleniyor. Milli Eğitim Bakanlığının geçen dönem yapmış olduğu bu açıklamanın ardından ise özel okullar devreye girerek teşviklerden yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuru tarihlerini belirlemiştir. Bu yıl özel okulların teşvik tarihi 10 Ağustos 2018 tarihinde başlayarak ve 6 Eylül 2018 Tarihine kadar da devam edeceği tahmin ediliyor. Teşvik için başvuru yapacak olan öğrencilerin talepleri ise MEB tarafından belirlenen tarihlerde yapılacak.

2019 Eğitim Öğretim yılında geçen dönem olduğu gibi 74 bin den fazla öğrencinin devlet teşviklerinden yararlanabileceği ve özel okullara kayıtlarını gerçekleştirebilecekleri değerlendiriliyor.

Eğitim AlanıKontejanEğitim Yılı
Okul öncesi eğitim6 bin öğrenci2019 Yılı
İlkokul15 bin öğrenci2019 Yılı
Ortaokul15 bin öğrenci2019 Yılı
Lise15 bin öğrenci2019 Yılı
Temel Liseler24 bin öğrenci2019 Yılı

Yukarıda bir tablo yardımı ile paylaşmış olduğumuz alanlarda alınacak öğrenci sayılarını siz değerli okurlarımız için değerlendirmeye aldık. Bunlar net olmayan tahmini değerlerdir. Asıl bilgi MEB’den alınabilir.

Özel Okul Teşvik Şartları Nelerdir?

Özel Okul Teşvik Şartları Nelerdir?

Özel Okul Teşvik Şartları Nelerdir?

Özel okulda eğitim almak isteyen öğrenciler için devletimiz teşvik vererek çok sayıda ailenin rahatlamasını sağlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu teşviklerden yararlanmak isteyen öğrencilerin aşağıda paylaşmış olduğumuz maddelere uyum sağlıyor olması gerekmektedir.

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Okul öncesi eğitimde 17 Mart 2013 ile 17 Eylül 2014 tarihlerinde veya arasında doğmuş olmak,
 • İlkokul birinci sınıflarda 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla kayıt şartlarına sahip olmak,
 • Beşinci sınıfa devam edeceklerde 17 Eylül 2018 tarihi itibariyle ortaokul veya imamhatip ortaokulu kayıt şartlarına sahip olmak,
 • Ortaöğretime devam edeceklerde ortaöğretim kurumlarının kayıt şartlarına sahip olmak,
 • Eğitim ve öğretim desteği alırken 2017-2018 eğitim öğretim yılı sonunda sınıf tekrarı yapmamış olmak,
 • Resmî/özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarının ara sınıflarında kayıtlı olmak,
 • Eğitim ve öğretim desteği almak istediği okul türünün kayıt ve nakil şartlarına haiz olmak,

Özel Okul Bursları

Özel okullarda eğitim almak isteyen öğrenciler için bir çok okul burs imkanı sağlamaktadır. TEOG puanı yüksek olan öğrenciler için sağlanan burs yardımları KYK bursu olmamaktadır. Burs desteğinden faydalanacak olan öğrenciler tamamen okulun kendi bütçesinden ayırmış olduğu destekten yararlanabileceklerdir.2019 Eğitim Öğretim yılında Özel okulların vereceği tahmin edilen burs oranları aşağıda yer almaktadır.

 1. TEOG 490 ile 500 arası %100,
 2. TEOG 480 ile 489 arası % 75,
 3. TEOG 425 ile 459 arası % 50,
 4. TEOG 375 ile 399 arası% 30 burslu okuyabileceklerdir.

Özel Okul Devlet Destekleri Ne kadardır?

Özel okulların öğrenciler için sunmuş olduğu devlet teşvikleri toplamda 3 bin lira ile 4,610 TL. arasında değişiklik göstermektedir. Özel okul devlet desteklerini aşağıda maddeler halinde siz değerli okurlarımız ile paylaştık.

 • Okul Öncesi Eğitim Alanında 3.290,00 Türk Lirası civarında devlet desteği sağlanmaktadır.
 • İlkokul Alanında 3.960,00 Türk Lirası civarında devlet desteği sağlanmaktadır.
 • Temel Liselerde 3.960 Türk Lirası civarında devlet desteği sağlanmaktadır.
 • Ortaokul alanında 4.61000 Türk Lirası civarında devlet desteği sağlanmaktadır.
 • 2019 döneminde toplamda Toplam 75.000 TL. destek sağlanacak.

Devlet Teşvik Tarihleri

Özellikle liseye geçiş esnasında Okul puanına göre Anadolu liselerine giriş yapamayacak olan öğrencilerin velileri, çocuklarını özel okullara göndermek istemekteler. Bu doğrultuda ortalama 10 bin lira civarında olan özel liseler için devletten 5 bin lira civarında destek alınabiliyor. Bu destek için özel okul size yol gösterebiliyor. Yapılan başvuru neticesinde bir puanlama sistemi yapılıyor. Daha önce teşvik almak kolay olsa da 2019 döneminde zor olacağından bahsediliyor. Puanlama da aranan hususlardan bazıları;

 • Ailede kaç öğrencinin okuduğu (başka öğrenci varsa ve maaş tek ise çıkma ihtimali yüksek)
 • Ailenin toplam belgeli geliri,
 • Ailenin nüfusu,

Eğer çocuğunuzu özel liseye veya diğer okullara vermeyi amaçlıyor iseniz, teşvik yok gibi düşünmenizi tavsiye ederiz. Zira eğer talebiniz kabul görmez ise şartlarınız zorlaşacaktır.  Çocuğu üniversite okuyan ailelere aylık maaş adlı haberimize göz atın!

TAVSİYE EDİLEN BENZER KONU: DEVLETİN ÖĞRENCİLERE VERDİĞİ PARA YARDIMI

Devlet Desteği Başvuru Tarihleri

 • Destekten Yararlanmak İsteyen Özel Okulların MEBBİS Üzerinden Başvuruları 16 Ağustos 2018 – 06 Eylül 2018
 • Destekten Yararlanmak İsteyen Öğrencilerin e-Okul Üzerinden Başvuruları 16 Ağustos 2018 -06 Eylül 2018 
 • Tercih İşlemi Yapabilecek Öğrencilerin İlanı 07 Eylül 2018 
 • Öğrencilerin Tercih İşlemleri 07 -14 Eylül 2018 
 • Yerleştirme Sonuçlarının İlanı 17 Eylül 2018 
 • Nakil ve Kesin Kayıt İşlemleri  17-21 Eylül 2018 
 • Ek Yerleştirme Sonuçlarının İlanı 24 Eylül 2018 
 • Ek Yerleştirme Kayıt İşlemleri 24-28 Eylül 2018 

Başvuruda doldurulması gereken taahhütname örneğini; Özel okul teşvikleri gelir beyan taahhütnamesi bağlantısından, Resmi Gazete’de yayımlanan puanlama çizelgesini devlet teşvik puanlama listesi linkinden indirebilirsiniz.

Verilecek olan destek şartları ve başvuru koşulları hakkında MEB tarafından yayınlanan kılavuzu inceleyebilirsiniz. 2019 yılı için başvuru tarihleri henüz netleşmemiştir. Başvurular hakkında kesin bir bilgi elimize ulaştığında sizleri de bilgilendireceğiz.Özel Okul Devlet Teşvikleri 2019 Dönemi Başvuruları Konusuna 60 Yorum Yapıldı
 1. arz dedi ki:

  teşvik devlet okullarına yapılsa, fiziki koşulları iyileştirilse, laboratuar imkanları sağlansa, sınıf mevcutlarını azaltmak için ek bina yapılsa, öğretmenler geçim sıkıntısına düşmeden çocuklarımızı eğitse kimse özel okula göndermeyi düşünmez ki! tek maaşla özel okula gönderecek durumu olmayan yalnız bir anneyim.oğlumun spor faaliyetlerini destekliyorum. bu vesile ile aldığı derece ile puanına 40 puan daha eklemiş olduk! düzgün eğitim görmesi için tüm çabam! teşvik devlete değil özele ise, benim de bu teşviğe ihtiyacım var!

  ancak özel sektörün çalışanları asgari ücret üzerinden sigortalandıklarından maaşları düşük gösteriliyor, doktorlar bile! memur olunca her vergi maaştan kesiliyor, hak edişin çok altında maaş alıyoruz. milyoner şirket sahibi vergi kaçırıp asgari ücretli göründüğünden, benim gibilerden daha iyi yaşıyor olmasına rağmen fakir muamelesi görüp destekleniyor! bu düzene dur diyen olacak mı?destekler ne aman gerçek ihtiyaç sahiplerini bulacak!?

 2. Zeynep dedi ki:

  Teşvik kaç puana verildi okul oncesi

 3. Mustafa güler dedi ki:

  Benim özel okula gönderme gibi bir lüksüm yok bir yardım veriliyorsa özel okula gidenlere degilede sıradan okullara verilmesi gerek degilmi sizce özel okula gönderen zaten zengindir ben biraz saçma görüyorum buolayı

  1. Songül dedi ki:

   Devlet bursluluk sınavları var öğrenci o sınavı kazanırsa devlet 3 ayda bir 648 veriyor

 4. Unal polat dedi ki:

  merhaba ikiz kızların var .devlet tesviki ikizler için nasıl uygulanıyor .tek başvurumu yapacağım.ayri ayrı mi.birine çıkıp diğerine çıkmama durumu olur mu.kardes puanı sadece 20.ama ben aynı anda aynı sınıfta iki çocuk okutacağım.

 5. şengül çakır dedi ki:

  ben ssk çalışanıyım eşim çalışmıyor ssk yok,kızım 11.sınıfı temel lisede okudu bankadan kredi çektim ve kredi kartına dayanıyorum sürekli.Şu anda 12.sınıfa geçti üniversiteye hazırlanıyor.Oğlum da bu sene liseye başlayacak .Kaydımız tercihe göre istediğimiz liseye iyi bir meslek lisesine düştü .Ve ayrıca babam ait olan 1 evden 900 tl ve istanbuldaki kayınvalideme ait olan diğer evden de 1.400 tl kira yardımı alıyoruz.Bize teşvik çıkar mı?

 6. Tuba dedi ki:

  Böyle sistem olurmu heryere nefes almadan yazıyorum oğlum 5mart 2013 doğumlu 12 gün ile teşvik başvurusunda bulunamadık ki ben engelliyim engelli oranları çok etkiliyor çıkma olasılığını ancak meb şart koymuş okul öncesi için 17 mart sonrası doğmuş olmak diye bu 1.sınıfa giderse başvurabilir deniyor 5yaşındaki çovuk nasıl 1 e gidebilir bu ne saçmalık daha çocuk renkleri tanımıyor 12 gün ile başvuramamak ne demek bu nasış bir sistem ya

 7. Adnan dedi ki:

  merhaba

  çocuğum 24.04.2014 doğumlu, özel kreşe göndermek istiyorum destekten nasıl faydalanacağım, başvuruyu nereye nasıl yapacağım, konuyla ilgili detaylara nasıl ulaşırım.
  selamlar.

 8. başar uzuntuna dedi ki:

  %48 engelli raporum var çoçuğum için teşfik için faydası olur mu?

 9. Nisa dedi ki:

  Kaç senedir teşvige başvuruyorum ama malesef çıkmadı bu sene son senem babam esnaf abim üniversite ogrencisi ablam üniversitr ohrencisi ama gidmiyor istedigş bölüm gelmedigi için bide küçük kardeşim var mal gelirimiz bi ev bi dükkan bide araba ama arkadaşlatımın okadar durumları iyiki neden bana çıkmadıııııııı nedennnnn

 10. Abdullah umit dedi ki:

  Başvuruyu nasil yaptınız e okul uzerinden biz bulamadik

 11. Berna dedi ki:

  Merhabalar Ben 9. Sınıfa geçtim teşvik için başvuruda bulundum puanım 501 sizce çıkar mı

  1. Sema dedi ki:

   Nasıl başvuru yaptınız öğrenebilir miyim size zahmet

  2. Abdullah umit dedi ki:

   Başvuruyu nasil taptiniz

 12. Arzu dedi ki:

  İndirim yanlizca kayit olukenmi oluyor yoksa her sene varmi

 13. Arzubegdi dedi ki:

  Devlet destegi yanlizca kayit sirasinda bir defami yapiliyor her sene oluyormu?

 14. Dilek dedi ki:

  Oğlum 23/12/2012 doğumlu raporla anasınıfına kayıt olacağız devlet desteği çıka rmı?

 15. Eda dedi ki:

  TEŞVİKLERDE LÜTFEN YALAN BEYAN VERENLER ONLENMELİ BAZİLARİ ESLERİ OZEL OKULDA CALİSİYOR AMA BUNU CALİSMİYOR GOSTERİYOR DİGER COCUKLARİN HAKKİ YENİYOR VE BİR DE COK SEYLER DONUYOR BORDROLUYA CİKMİYOR AMA ADAM MUTEAHHİT BORDROSU YOK KAZANCİNİ DUSUK GOSTERİP ALİYOR TESVİGİ COK HAKSİZLİKLAR VAR

  1. Nuran dedi ki:

   Benim iki çocuğum da özel okulda. Her yıl başvuru yapıyoruz ben ve eşim memur olduğumuz için çıkmıyor. Zenginler kendilerini çalışan gibi gösteriyo ya da çalışmıyo gösteriyor ve onlara teşvik çıkıyor. Bence devletin bu olaya el atması lazım artık.

 16. Poyyy dedi ki:

  Cocugumun velayeti bende.mahkeme kararina gore cocuga babasinin nafaka vermesi gerekiyor ancak babasi odemiyor. Bu durumda nafakayi gelir olarak belirtecek miyim? Ayrica nafakayi cocugun almasi gerekiyor ben degil.

 17. Ayşen dedi ki:

  Kolejle konuştuk devlet teşviği ile başvuru yapmak için
  Gidip koleje kayıt yapmanız gerekiyor dediler .
  Yani koleje kayıt yaptıktan sonra teşvik başvurusu
  Yapmamız lazımmış doğru mu bu onu merak ettim ?

  1. Aysel dedi ki:

   Devlet okullarından da teşvik başvurusu yapabilirsiniz illahi özel okula kayıt yaptırmanız gerekmez

  2. süreyya dedi ki:

   evet doğru. her okulun kendi teşvik kontenjan sayısı var. kayıt yaptırdıktan sonra başvuru yapabiliyorsunuz.

 18. Özlem Alaca dedi ki:

  Merhabalar 8 Ekim 2014 doğumlu kızım okul öncesi için teşvik alabilirmi?

 19. Berrin dedi ki:

  2013 doğumlu kızımı özel anaokuluna göndermek istiyorum önce okula kayıt yaptırıp daha sonra teşvik başvurunda mı bulunmam gerekiyor.. böyleyse neden 20 tane tercih hakkı diye bişey yazılmış anlayamadım..bir de bir anaokulu bizde yararlanamazsınız dedi bütün okullarda geçerli değil mi cevaplarsanız çok sevinirim

 20. Emel dedi ki:

  Merhabalar kızım 17/03/2014 doğumlu geçen yıl devlet okuluna gitti bu yıl özel okula vermek istiyorum devlet teşviği alabilirmiyim ? Ne yapmam gerekiyor alabilmek için ?

 21. Zeynep_Antalya dedi ki:

  Merhaba,
  Benim birisi 1.sınıfa diğeri 2.sınıfa başlayacak 2 çocuğum var.Şu anda 2 sininde devlet okullarına kaydı çıkmış E-okulda görebiliyorum.Ancak ben 2 sinide özel okula kaydettirdim ve Devlet teşvikinden faydalanmak istiyorum.Bu durumda teşvik başvuru öncesinde devlet okulu kayıtlarını sildirmem gerekiyor mu?Yardımcı olabiliseniz sevinirim

  1. Hüseyin Gün dedi ki:

   Devlet okulundan başvuru yapabilirsiniz nisan-mayıs bey haziran ayı maaş bordo su isteyecekler eğer eainde çalışıyorsa toplam 5000 altındaysa 350 puan ve kardeşten 20 puan alır toplam 370 puanla çıkar eğer dediğim aylar 5000 uzermdeyse çıkmaz…

 22. Mihrace dedi ki:

  Hastanede çalışıyorum eşimde çalışıyor bordolu olduğumuz için yıllardır başvurduğumuz halde çıkmıyor.iş sahiplerine karısı ev hanımı olup dışardan sigortalı olanlara çıkıyor.Bizim suçumuz iki kişi çalışmak dürüst olmak mı iki çocuk okutuyoruz.Memura çıkmıyor evde oturan herkese çıkıyor.tprpil heryerde olduğu gibi

  1. Turgay dedi ki:

   Geçen sene 2017-2018 döneminde çocuğumu 5. Sınıfa özele kayıt ettirdik.. Eşim çalışmadığı halde 2. Çocukta okuttuğum halde bizede çıkmadı.. Teşvik çıkanların çoğu anne baba ayrı, üniversitede okuyan kardeş öğrenci, şehit ve gazi yakınları, spor dalında 1.lik vb.. özelliklere sahip çocuklara teşvik çıkmıştır.. Bu özellikler sizdede yoksa çıkması çok zor..

  2. Gülay dedi ki:

   Aynen canım karı koca tırmalayak çalışıyoruz fakat Üst komşum 5000 dönüm arazi işliyor altında mercedesi eşinin ve çocuğunun arabalarını söylemiyorum bile üç çocuğunada teşvik çıktı hakmı buuuuuu

   1. sedef dedi ki:

    maliye bakanligina sikayette bulununuz.

 23. Senem dedi ki:

  Merhaba,kızım 2013 eylül doğumlu.Geçtiğimiz yıl 2.dönem özel anaokuluna gitti.biz de teşvikten yararlanabilir miyiz acaba?

 24. Cihangir dedi ki:

  Selamlar.oğlumuz bu sene 3.sınıfa gidecek daha önce devlet okulundaydi.özele okula bu sene versek trafikten yararlanma şansımız varmıdır.

 25. Cgdm dedi ki:

  Merhabalar benim ilk evliliğinden bir oğlum var babasıyla ayrıyız lise iki öğrencisi teşvik başvurunca ilk mahkeme kararınimi vercem yoksa 2. Eşimin maaş bosrosunumu böyle bir durumda gelir olarak ikinci evliliğim mi dikate alınır ben çalışmıyorum. Ilk eşimde çocuk için ayda 200 tl nafaka veriyor

  1. M.K.E. dedi ki:

   Cgdm hanım; devlet eğitim ve öğretim teşviği başvurusu esnasında, işlemlerinizi yaptırdığınız kurum sizden mahkeme kararının(nafaka alıyormuşsunuz) fotokopisini ve 2.nci eşinizin Haziran, Temmuz ya da Ağustos 2018 maaş bordrolarından birini isteyecektir. Eğer siz SGK’ya tabi değilseniz, ev hanımı iseniz, size en yakın SGK’dan herhangi bir işyerinde çalışmadığınızı beyan eden bir belge isteyecektir. İşyeri sahibi iseniz, bağlı olduğunuz serbest muhasebe mali müşavirlik bürosu size 6 aylık şirket bilançosu verecek ve bunu başvuru yaptığınız özel okul idaresine teslim etmelisiniz. Ayrıca, eğer başka gelirleriniz varsa(kira geliri gibi) okul idaresinin size doldurtacağı taahhütnamede belitmelisiniz(buna nafaka da dahil). 2018-2019 yılı için henüz kılavuz açıklanmadı. MEB sitesini takip etmelisiniz. Başvurular 10 Ağustos’ta başlayacak şeklindeki haberlere itibar etmeyiniz. Ben bir özel okul(kolej) çalışanıyım. saygılar. M.K.E.

  2. Mehmet dedi ki:

   Cgdm hanım; 2018-2019 kılavuzu henüz açıklanmadı. ancak başvuru yapacağınız özel okul idaresinin sizden talep edeceklerini aşağıda sıraladım.
   1. Oğlunuzun velayetinin sizde olduğunu ve nafaka miktarını belgeleyen mahkeme kararı.
   2. Herhangi bir yerde çalışmadığınızı belgeleyen SGK çıktısı.
   3. Şimdiki eşinizin Haziran – Temmuz ya da Ağustos 2018 maaş bordrolarından herhangi biri.
   4. Başvuru sırasında size bir Gelir Taahhütnamesi doldurtulacaktır. Buna kira geliriniz ve diğer tüm gelirleriniz dahil.
   5. Mahkeme kararının fotokopisi hariç, diğer tüm belgeler ıslak imzalı ve kaşeli olmalı.
   Ben bir özel okul (kolej) çalışanıyım. saygılar. iyi günler dilerim.
   Not: Sadece ve sadece MEB’in sitesinin basın açıklamaları ve duyurularını takip ediniz.

   1. Neval dedi ki:

    Teşekkürler, detaylı açıklamışsınız.

   2. emine dedi ki:

    özel okulda burslu okuma şartları nelerdir
    benim iki çocuğumda özelde
    biri üstün zeka üstün yetenek
    ama haklarımı bilmiyorum
    yardımcı olursanız memnun olurum

  3. Bayram EYÜPOĞLU dedi ki:

   Hane gelirine bakılır. Çocuğun velayeti kimin üzerine ise onun bulunduğu adresteki hane gelirine bakılır.

 26. Derya dedi ki:

  Burçin hanıma katılıyorum 8 sene anasifindan itibaren teog sınavına kadar kolejde okudu o sene anadolu lisesine girdi 420 puanla ve o lisedende takdir aldı oğlum yani özelde de takdir devlette de takdir aldı çocuk çalışırsa heryerde başarılı olur üzülmeyin şartlar çok acik öncelikli çocuklar var yetim öksüz asker polis çocuğu anne baba ayrı olan ssk olmayan çalışmayan ev nüfusu başka okuyan çocuk vs

 27. sevil dedi ki:

  Benim oğlum lise bire gidecek. Devlet teşvik için sizin söylediğiniz gibi 5 bin lira veriyormuş. Bunun şartları neler olacak.

 28. Yaşar dedi ki:

  Ben bu 2018-2019 eğitim dönemi lise için okullara başvurdum. Fiyatlar doğru aşağı yukarı bu fiyatları istiyorlar. Bence teşvik miktarları da aynı olacak. Bilgilendirme yazısı için çok teşekkür ederim.

 29. Onur B. dedi ki:

  sayfadaki haber niteliğindeki yazı 2017-2018 Devlet desteği kılavuzunda yer alan bilgileri içermekte olup 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı devlet desteği ile alakası yoktur. LÜTFEN HABERİ DÜZELTİN.

 30. Çiçek dedi ki:

  Mrb oğlum 2011 doğumlu bu yıl ikinci sınıf olucak özel okula kaydını yaptırdık teşvik başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak bilgi verirmisiniz

 31. İnci kurt dedi ki:

  Kızım özel okulda devlet teşviki ile okuyordu lisede yine aynı okula kayıt yaptırdık devlet desteğinden yararlanabilmesi için tekrar başvuru yapabilir miyiz ? Devlet destekten yararlanmaya devam edebilir mi❓

 32. sinan dedi ki:

  benim kızım 17.03.2014 doğumlu teşvikten yaralanabilirmiyiz ve nasıl başvurmalıyız

  1. Mehmet YILDIRIM dedi ki:

   yararlanabilirsiniz. bunun için size en yakın ilkokul veya ana okula gitmeniz gerekiyor.
   sizden
   1- maaş bodrosu
   2- açık lise veya üniversitede okuyan çocuklarınız var ise bunların öğrenci belgeleri istenecek.
   3- ailede var ise engeli olana ait rapor
   4-anne baba ayrı ise mahkeme kararı istenecek. orada ayrıca bir beyan doldurup başvuru yapabilirsiniz…

   1. Ali dedi ki:

    Ankaradaki evimi liraya verdim afyondan kiraya girdim kiracımdan aldığımı ev sahibine veriyorum.kira gelirim varmış gibi görünüyor ne uapmam gerekir

 33. Elif dedi ki:

  Merhaba ben 2005 doğumluyum bu sene 8.sınıfı özel okulda devam edicem başvuruyu ne zaman yapi cam ?

 34. nisa dedi ki:

  2014 haziran doğumlu kardeşim var okul öncesi için devlet teşviğinden yararlanmak istiyorum nasıl başvuru yapabilirim başvuru tarihleri ne zaman acaba?

  1. alara dedi ki:

   10 agustosta kadar Devan edicekmis

 35. ELİF dedi ki:

  merhabalar oğlum 27 haziran 2013 doğumlu.Okul öncesi için 2017-2018 yılında teşvikten yararlandım.2018-2019 da tekrar anasınıfına gidecek.Teşvik için tekrar müracaat etmem gerekiyor mu? Bir eğitim kademesi için mi veriliyor teşvik?
  Eğer teşvik devam ediyorsa öğrencimi başka bir özel anaokuluna nakil yaptırdığımda teşvik hakkım sona mı eriyor?

  1. cemre dedi ki:

   elif hanım merhaba
   malesef 2. kez anasınıfı okuyacagı için öğrenci tekrar teşvikten yararlanamaz 1. sınıf olduğunda tekrar başvuru yapılması gerekli

 36. Barış demir dedi ki:

  375 in altında olan indirim alamayacak mı?

 37. Deniz dedi ki:

  460 puan aldıysa gideceği liseden burs talebinde bulunun.

 38. Gül dedi ki:

  Bu sistem tamamen zenginlerin işine yaradı.Benim kızım ünüversitede okuyor iyi bir bölüm 40 bin ysptı sayısal. eşim emekli ,devlet bursu mslesef çıkmadı bir tanede oğlum var liseye giden 460 puan aldı ama ben nasıl göndereyim özel liseye çok istesemde olmuyor 3500 teşvik aldım diyelim peki kalanını nasıl ödicez bunu ödicek kişiler zenginler onların işine yaradı ve özel okula giden arkaşlarımın çocukları var üzülüyorum oğlum için gelecek için umudumux kırılıyor malesef

  1. Burcin dedi ki:

   Gul hanim hic uzulmeyin okuyan cocuk calisan cocuk heryerden hersey kazanir.Benim cocugum iki yildri ozel okulda ama su an acikta kaldi napacagimizi bilmiyoruz.Cocuk caliskan bir cocuktu zaten ona uzuluyorum.Ozele hic gerek yokmustu.Bu sartlarda bu sistemde mahalle okuluna giden bir cocuk daha iyi yerlesti.Siz de nereye girebiliyorsa aldigi puanla oraya gonderin.Calisip elinden geleni yaparsa en iyi yerlere girer Allah in izniyle.Ozel okullarda yaptiklari ayricalikli hicbirsey yok.Sadece parayla bol bol test kitabi aldiriyorlar.Ama calismayan cocukta hicbir ise yaramaz.Siz kemdiniz de etraf es dost veya internetten daha cuzi rakamlara bircok degisik test kitaplari edinebilirsiniz.Sakin uzulmeyin ozel okula gonderemiyoruz diye.Girebildigi bir okul varsa ne mutlu size ve cocugunuza.Yolu acik olsun insllah.

   1. Buhara dedi ki:

    Ne kadar doğru açıklamışsınız tamamen katılıyorum size yeterki çocuk istesin herşey olur hayırlısıysa mutlu kalın

Sayfa başına git