Oyuncakçı açmak için kosgeb kredisi Yeni İşyeri Devlet Desteği

Oyuncakçı açmak için kosgeb kredisi

Oyuncakçı açmak için kosgeb kredisi
5 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, ilk kez okundu.


Oyuncakçı açmak için kosgeb kredisi

Oyuncakçı açmak için kosgeb kredisi isimli yazımızda Oyuncakçı dükkanı açmak için Kosgeb devlet desteğinden bahsedeceğiz.

Oyuncakçı açmak

Oyuncakçı açmak isteyen girişimcileri Kosgeb desteklenen sektörlerden Plastik ve kauçuk ürünlerin imalatı desteklemektedir. Ayrıca oyuncak dükkanı açarak kendi işyerini kurmak isteyen girişimcilere Yeni girişimci destek programı kapsamında verilen hibe ve faizsiz krediler ile desteklemektedir.

Oyuncakçı açmak için kosgeb kredisi

Kosgeb tarafından Yeni girişimci destek  programı kapsamında verilen 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz  kredi imkanlarından yararlanacak olan genç girişimciler KOSGEB’in istediği şartları yerine getirmelidir.

Bunun için;

 1. Girişimcilere öncelikle Kosgeb veri tabanına kayıt olunmalıdır.
 2. Uygulamalı girişimcilik eğitimi katılmak ve sertifika almak gereklidir.
 3. Sertifika sahibi girişimciler iyi bir iş planı hazırlamalıdır.
 4. Kosgeb kursta öğretilen bilgilerle hazırlanan iş planlarının kabul edilmesi için Pazar bölümüne ve hedefine göre onay vermektedir. Büyümeyi hedefleyen ve iyi bir pazarı olan her iş planı Kosgeb tarafından onay alır.
 5. Veri tabanına kaydı olan girişimciler bu sistemde daha önceden hazırlanan Kosgeb boş iş planı örneği üzerinden de iş planı hazırlayabilirler.
 6. İş planı projesini Kosgeb uzmanlarına sunarak ve iş planını Kosgeb’e kabul ettirmelidir.
 7. Kabul edilen iş planlarına Kosgeb hibe ve faizsiz kredi vermektedir.
 8. İşyerinizi kurun Kosgeb uzmanlarının denetime gelmelerini bekleyin.Onay verildikten sonra 6 ay içinde kosgeb Hibe ve faizsiz krediniz alın.Hibelerden yararlanarak işyeri kuruluş giderlerini karşılayabilirsiniz.


Oyuncakçı açmak için Kosgebin istediği iş planının iyi olmasıdır. İyi hazırlanmamış ve hedefi tam olarak belirtilmemiş iş planları girişimciye tekrar revize etmek üzere iade edilir.3. kez iadeden sonra aynı proje değerlendirmeye alınmaz. Bu yüzden daha işin başındayken iyi bir proje hazırlayarak Kosgeb’e projenizi kabul ettirmelisiniz. Daha öncede onay almış olan iş planı projelerinden yararlanarak eksikleriniz varsa tamamlayabilir ve iş projenizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca oyuncak dükkanı açmak isteyen girişimciler bayilik alarak bayilik veren firmalar ile anlaşma yaparak iş yeri kurabilirler.

Örnek iş planları aşağıda verilmiştir.

 1. Tisort elbise uretimi kosgeb is plani ornegi
 2. Tekstil kosgeb is plani ornegi
 3. Toptan kumas triko uretimi kosgeb is plani ornegi
 4. Giyim magazasi kosgeb is plani ornegi
 5. Elektronik yedek parca işi is plani
 6. Yumurta-ticareti-kosgeb-is-plani ornegi
 7. Kosgeb Medikal satis  yapmak için is plani
 8. Kumpir isletmesi kosgeb is plani ornegi

Sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz onay almış iş projeleri örneklerinden eksik bilgileriniz varsa düzeltmeler yapabilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git