Organik Gıdalar Dükkanı Nasıl Açılır? (Güncel İş Planı)

Organik Gıdalar Dükkanı Nasıl Açılır? (Güncel İş Planı)
8 Nisan 2019 tarihinde güncellendi.

İnorganik besinlerde bulunan katkı maddelerinin sağlıksız olduğunun düşünülmesi sebebi ile organik besinlere daha fazla ilgi duyulmaya başlandı. Bu rağbetin artışından siz de kendinize pay çıkartabilirsiniz. Kendinize organik gıda dükkanı açmaya ne dersiniz? Endişelenmeyin biz bu iş ile ilgili sizlere bütün bilgileri vereceğiz. Organik olarak; gıda takviyesi dükkanı, kuru bakliyat dükkanı, organik yumurta dükkanı, zeytinci gibi birçok ürün çeşitliliğinin bulunduğu dükkan açabilirsiniz. Bunun için ilk olarak ürünlerinizi kendiniz mi yetiştireceksiniz yoksa gıda toptancılarından mı alacaksınız buna karar vermelisiniz. Gelin birlikte organik gıda dükkanı nasıl açılır inceleyelim. Detaylar içeriğimiz de..

Organik Gıdalar Dükkanı Açmak

Organik gıdalar dükkanı açmak isteyenler Organik gıdaların satıldığı işyerinin açılmasında devlet desteğinden yararlanarak işyeri açabilirler. Son yıllarda GDO’lu ürünler yerine köyde doğal ortamda yetişen ürünleri almak isteyen müşteri sayısında yaşanan artık nedeniyle, küçük esnaf organik gıdalar işine girmeye başladı. Doğal köy ekmeği, zeytin, peynir, yumurta, reçeller, katı ve sıvı gıdaların tümünde organik ürünler son yılların trendi haline geldi.

Organik Gıdalar Dükkanı Açmak Mantıklı mı?

Organik  adı üzerinde doğal şartlarda üretilen ürünleri satmak için organik belgesi almak zorunludur. Organik gıdalar her zaman yüksek fiyatlarda satılmaktadır. Sağlık açısından her şeyin en doğalının ve en sağlıklısının tercih edilmesi ile beraber son zamanlarda organik dükkanı açmak popüler hale gelmiştir. Organik gıda satışı yapacak olan girişimcilerin organik gıdaların teminini yaparken organik belgesi olan ürünleri almaları gereklidir. Bu da yüksek fiyatlı olduğundan bazı müşteriler almadan gitmektedir. Bu önlemek için arada organik olarak yetiştirilmiş ama belgesi olamayan ürünleri temin ederek satış yapmak akıllıca olacaktır.

Organik Gıdalar Dükkanı Açmak Mantıklı mı

Organik Gıdalar Dükkanı Açmak Mantıklı mı



Organik yumurta, organik bal, organik reçel gibi pek çok çeşitte doğal ürünlerin satışını yapmak için açılacak olan dükkan giderlerinin karşılanması amacıyla devlet desteğinden yararlanabilirsiniz. Organik gıdaların satıldığı dükkan açmak isteyen girişimciler işyerlerinin açılışında kullanılmak üzere bankalardan işyeri kredisi alarak da organik gıdalar satışının yapılacağı dükkanları açabilirler. Yeni girişimci destek programı kapsamında işyeri açacak olanlara verilen 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi desteği alarak organik gıdalar dükkanı açılışında işletme giderlerinin karşılanmasında kullanabilirsiniz.

Kosgeb organik dükkan açılışında yeni işyeri kredisi vermektedir. İşyeri kuruluşundaki malzeme alımlarının hibe ve faizsiz krediler ile giderebilirsiniz.İş fikirlerinden farklı olanı ve her zaman tercih edilecek olanı yaparak geleceğinizde yüksek karlı bir yatırım yapabilirsiniz.

Organik Gıdalar Dükkanı KOSGEB Proje Örneği

Yapabileceğiniz değişik iş fikirlerinden oluşan yazılarımızı ve iş planlarını sizler için paylaştık. Farklı iş fikirleri ve projelerden oluşan yazılarımızdan yararlanarak da işyeri açabilirsiniz. Ayrıca organik gıdalar dükkanı açmak için hazırlayacağınız iş planını örnek projelerin bilgilerinden yararlanarak da oluşturabilirsiniz. Devlet desteğinden yararlanmak için iyi bir iş planı hazırlamak gerektiğinden Örnek olarak paylaştığımız iş projelerinden yararlanarak iş projenizi oluşturabilirsiniz. İş planı örnekleri arşivi arasından düşündüğünüz gibi bir örnek bulabilirsiniz.

Organik Gıdalar Dükkanı KOSGEB Proje Örneği

Organik Gıdalar Dükkanı KOSGEB Proje Örneği

Organik Gıdalar Dükkanı Kaç Paraya Açılır?

Böyle bir dükkanın maliyeti, kurulacağı yere ve satılacak ürünlere bağlıdır. Mahalle arasında bir dükkan açıp, köy yumurtası, ekmek, reçel, salça, peynir gibi ürünler satmak isterseniz, 10 bin liraya bu dükkanı açabilirsiniz. Ancak ben çarşı merkezde iş yeri açacağım ve çok para kazanacağım derseniz, bu iş 200 bin liradan fazla sermaye gerektirebilir.

Organik Gıdalar Dükkanı Açmak İçin Gerekli Evraklar; Bu işyeri için ustalık belgesi almanıza gerek yok. Belediye, Vergi Dairesi ve Esnaf odaları sizden farklı evraklar talep edecekler. Bunun için İşyeri açmak için gerekli evraklar nelerdir? isimli yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Eğer organik gıda dükkanını açmak için Kosgeb üzerinden 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi desteğinden yararlanmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız. Bu desteğe yapılacak başvurular için son tarih 31 Aralık’tır. 2019 yılı başlangıcı itibari ile yeni desteklemeler verilmeye başlanacaktır. 



Etiketler:

Organik Gıdalar Dükkanı Nasıl Açılır? (Güncel İş Planı) Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. İş dedi ki:

  Mrb ev reçeli üzerine dükkan açmak istiyorum bunun için neler yapmam gerekli

 2. Coşkun Ayvaz dedi ki:

  Mrh arkadaşlar benim işim yok ve çok sıkıntı yaşadım son zamanlarda her işe girdim günde farklı farklı işlerde 2 saatlik işlerde çalıştım biraz param var Allah’a çok şükür ve sadece bir küçük bir dükkan kiralayıp organik yumurta ve salça reçel satışı yoğunlukla yumurta satmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim biraz bilgiye ihtiyacım var bana yardım edin artık sağda solda patanaj çekmekten yoruldum sadece belli başlı ufakta olsa bı küçük dükkanın olsun yagmasada damlasin istiyorum bilgilendirir Şeniz sevinirim..tşk ederim

 3. Hacı ömer dedi ki:

  SElamınaleyküm yag peynir yumurta dukkan acmak istiyorum memeleketten getirtip nasıl bir yol izlemek lazım acaba gerekli izinler vs nedir tesekkürler

 4. Fevzi UÇAR dedi ki:

  Merhabalar,
  Kendi bahçemde ürettiğim organik sertifikalı ürünlerimi internet sitesi üzerinden satmak istiyorum. Bu konuda nasıl bir süreç izlemeliyim ve kendi ürünümü sattığım için birinden alım-satım yapamayacağım. Nasıl olacak.

 5. İlyas dedi ki:

  Çiftlikten organik süt ürünleri ile ilgili dükkan açmak istiyorum perakende satış yapmak istiyorum kosgebten nasıl hibe ala bilirim

 6. İSMAİL AYDEMİR dedi ki:

  merhaba,

  Evde yaptığımız özel organik tarhana için teşvik alınabilir mi? Bu şunu arkasından getirecektir, organik pazar piyasasından sürekli olarak 12 ürün alınarak bu tarhana yapılacak. teşvik bu alanda var mıdır? yardımcı olursanız seinirim*

 7. organik kurutulmuş sebze ve meyve kurutulmuş yöresel köy ürünleri dedi ki:

  facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz organik yiyecek ve kahvaltılk ürünler kurutulmuş sebze meyve ve köy ürünleri Whappsap İletişim.

 8. organik gıda perakende ve toptan satış merkezi dedi ki:

  ankara akyurt- çubuk ve kızılcahamam köylerinden elde edilen yumurta, bakliyat , köy emkeği , tereyağı , peynir ve süt ürünleri ile alakalı iş kurabiliriz, fakat ürün aldığımız köylüler fatura kesemiyor çünkü tamamen kendi imkanları ile yaptıkları ürünler ticari olarakl yapılmamaktadır. herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım ?

  1. organik gıda perakende ve toptan satış merkezi dedi ki:

   ürün aldığımız köylüler fatura kesemiyor çünkü tamamen kendi imkanları ile yaptıkları ürünler ticari olarakl yapılmamaktadır. herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım ? Sorunuz bu

   Muhasebeci biriyle görüşseniz size Müstahsil Makbuzu kesmeniz gerektiğini söylerdi.

   Stopaj ve Fon Payı ödeyeceksiniz aylık

 9. Makam şoförlüğü dedi ki:

  Güzel

Sayfa başına git