Montofon İnek Kredisi Veren Bankalar ve Hesaplama


İnek Kredisi ve Devletin 2018 Hibe Şartları

İnek Kredisi ve Devletin 2018 Hibe Şartları


Montofon inekleri süt ve et bakımından oldukça verimli olduğu için büyükbaş hayvan besiciliği yapmak isteyen girişimcilerimiz özellikle montofon ineği yetiştirerek daha verimli ürünler elde etmektedirler. Bu hayvana halk arasında mandafon ineği de denmektedir. Aynı zamanda bu cins her iklime ve bölgeye kolayca uyum sağlayabildiği için girişimciler tarafından çok daha fazla tercih edilmektedir. Bugün makalemizde siz değerli girişimcilerimiz için Montofon inek kredisi veren bankalar, Ziraat bankası büyükbaş süt hayvancılığı finansmanı, damızlık süt sığırcılığı kredisi, damızlık etçi sığır yetiştiriciliği, Montofon inek yetiştiriciliği için devlet destek veriyor mu gibi başlıklara değinerek bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Montofon İnek Görseli

Montofon İnek Kredisi Veren Bankalar

Montofon inek kredisi veren bankalar

Büyükbaş hayvan, küçükbaş hayvan, kümes hayvancılığı, kanatlı hayvan yetiştiriciliği, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri gibi işletmelerin kurulumu için finansmana ihtiyaç duyan girişimciler arasında büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapıp montofon inek türünü yetiştirmek isteyen girişimciler için de kredi imkanı sağlayan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar kamu ve özel kuruluşlu bankalar olurken aynı zamanda ihtiyaç duyulan finansman desteğini devlet kamu kurum ve kuruluşları tarafından da sağlayabilirsiniz. Montofon inek kredisi veren bankaların listesi aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 1. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat banaksı
 2. Halkbanksı
 3. Yapı ve kredi bankası
 4. Ing bank
 5. Denizbank
 6. Akbank
 7. Garanti bankası
 8. Vakıfbank
 9. Türkiye ekonomi bankası

Denizbank tarımsal kredi türlerinden yararlanmak için lütfen linke tıklayınız. http://www.denizbank.com/bankacilik/tarim-bankaciligi/kredi-urunleri/tarimsal-yatirim-kredileri.aspx

Ziraat bankası büyükbaş süt hayvancılığı finansmanı

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası büyükbaş, küçükbaş hayvan çiftlikleri kurmak isteyen girişimcilerimiz için düşük faizli finansman imkanı sağlarken aynı zamanda büyükbaş süt hayvancılığı yapan girişimcilerimiz için de finansman sağlamaktadır. 10 baş ve üzerinde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için işletme kurmak isteyen veya kurulu olan işletmesini büyütmeyi hedefleyen girişimcilerimize özel düşük faizli büyükbaş süt hayvancılığı kredileri sunulmaktadır. Bu kredi türlerinden yararlanmak isteyen girişimcilerimizin aşağıdaki maddelere uyum sağlıyor olması gerekmektedir.

 1. Süt sağım ünitesi ve süt soğutma tankı almak için 
 2. Barınak yapımı ve tadilatı için
 3. Gübre yönetimiyle ilgili altyapı ve alet/ekipman alımı için
 4. Yem hazırlama ünitesi alımları için
 5. Balya makinesi, Çayır biçme makinesi ve silaj biçme makinesi alımları için 
 6. Türkev kayıt sistemine kayıtlı olan kültür ırkı veya melezi, en az 48 aylık ve bir doğum yapmış büyükbaş hayvan alımı için 

Ziraat bankası büyük baş süt hayvancılığı kredi türlerinden yaralanarak kurmak istedikleri işletmelerini daha rahat bir şekilde açabilirler.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası hayvancılık kredisi türlerinden yararlanmak için lütfen linke tıklayınız. https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Tarimsal/HayvancilikKredileri/Pages/HayvansalUretimKredileri.aspx

Damızlık süt sığırcılığı kredisi

Büyükbaş Hayvancılığa Destek

Damızlık süt sığırcılığı kredisi

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat  bankası Montofon ineği, Manda, Holstein siyah alaca, Holstein kırmızı alaca, Brown swiss, Smental ve Jersey ırkı hayvanlarda 10 baş ve üzerinde işletme kurmak isteyen girişimcilerimiz için kredi imkanı sağlarken Damızlık süt sığırcılığı kredisi adı altında finansman imkanı sunmaktadır. Bu kredi türünden yararlanmak isteyen girişimcilerimiz ise aşağıdaki maddelere uyum sağlıyor olması gerekmektedir.

 1. Yem hazırlama ünitesi alımı için
 2. Barınak yapımı ve tadilatı için
 3. Gübre yönetimi ile ilgili altyapı alet ve ekipman alımı için
 4. Balya makinesi ve çayır biçme makinesi alımı için
 5. Süt sağım ünitesi ve süt soğutma tankı alımı için 
 6. Türkvet kayıt sistemine kayıtlı olan damızlık belgeli en fazla ilk doğumunu yapmış veya ilk yavrusuna gebe olan en az 36 aylık sığırların alımı için
 7. Türkvet sistemine kayıtlı olan ilk doğumu yapmış veya ilk yavrusuna gebe olan en az 48 aylık mandaların alımı için 

Saymış olduğumuz bu maddeler doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası süt sığırcılığı işletmeleri için damızlık hayvan üreticilerine kredi imkanı sağlamaktadırlar.

Damızlık etçi sığır yetiştiriciliği

Damızlık etçi sığır yetiştiriciliği yapmak isteyen girişimcilerimiz için Ziraat bankası finansman desteği sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyen girişimcilerimiz için çok cazip fırsatlarla ve düşük faiz oranları ile kredi imkanı sağlarken aynı zamanda çiftçi girişimcilerimize desteklerini vermeye devam etmektedir.

Montofon inek yetiştiriciliği için devletimiz çiftçi girişimcilerimize destek vererek hibe kredi imkanlarından yararlanmanızı sağlamaktadır. Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı, kanatlı hayvancılık çiftlikleri için et ve et ürünleri, süt ve süt ürünlerinin işletmesini kurmak isteyen girişimcilerimiz için de devletimizin destek vermiş olduğu kurum ve kuruluşlar hibe kredi imkanları sunmaktadırlar. Büyükbaş hayvancılık çiftiliği kurmak isteyen girişimcilerimiz son zamanlarda montofon inek türünü yetiştirmek için finansmana ihtiyaç duymaktadır. Montofon ineği her iklime ve bölgeye kolayca uyum sağladığı için girişimciler tarafından yetiştirilmek istenirken aynı zamanda et ve süt bakımından da çok verimli olduğu göz önünde bulundurulduğu için diğer cinslere göre daha çok kar kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Bu sebeple de bir çok girişimcimiz montofon ineği yetiştirmeyi tercih etmektedir. Peki montofon ineği için destek veren kurum ve kuruluşlar hangileridir?

Saymış olduğumuz bu kurumlar sayesinde devlet destekli hibe kredi imkanlarından yararlanarak işletmenizi kurabilir ve oldukça başarılı bir işveren olabilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git