Mikro Kredi Verilen Sektörler (BAYANLARA ÖZEL KREDİ)


Mikro Kredi Verilen Sektörler

Mikro Kredi Verilen Sektörler


Mikro kredi verilen sektörler

Mikro kredi bir iş fikrine sahip olan ve ekonomik durumu olmayan bayanlara iş kurmaları için verilen küçük ölçekli bir kredi türüdür. Komşu veya arkadaşlarınızdan oluşturacağınız 5 kişi ile birlikte Valilik İl Özel İdarelerinde bulunan birimlere başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Yapmak istediğiniz iş görevliler tarafından değerlendirilmekte olup olumlu sonuçlanan proje sahipleri ile 3 günlük bir bilgi paylaşımı gerçekleştirilmektedir. Alacağınız mikro krediler yapacağınız işin hacmine göre belirlenmek ile birlikte ilk yıl alabileceğiniz miktar 1.000 liradır. Almış olduğunuz bu parayı 1 yıl içerisinde haftalık taksitler ile ödemeleri gerekmektedir. Ödemelerini düzenli olarak yapan ve toplantılarına katılan girişimcilerin mikro kredi limitleri yükseltilerek daha yüksek miktarda kredi çekmeleri sağlanmaktadır. Mikro kredi başvurusu yapacakların aşağıdaki belgeleri hazırlamaları gerekmektedir.

  • Mikro kredi başvuru formu
  • Fakirlik ilmühaberi
  • Nüfus aile bildirimi
  • Kira kontratı
  • Sabıka kaydı
  • Sosyal güvencesi olmadığına dair belge
  • ikametgah belgesi
  • Ailesinin mal bildirimi
  • Mikro kredi talebinde bulunulacak işin talebi

Alınan mikro krediler ile ne tür iş yapacağınıza önceden karar verilmeli ve hesapların yapılması gerekmektedir. Ülkemizde binlerce maddi durumu iyi olmayan ve evinde bir şeyler yapmak isteyen ev hanımları mikro kredi uygulaması ile ailesini geçindirecek miktarda para kazanmaktadır. Sizde el beceriniz veya bulunduğunuz bölgenin kültürel zenginliklerini kullanarak evinizde arkadaşlarınız ile birlikte bu tür kredi kullanarak bir başlangıç yapabilir ve ilerleyen yıllarda işlerinizi büyüterek güzel paralar kazanabilirsiniz. Mikro krediyi alabilmeniz için yapacağınız iş türü için bir sınırlama bulunmamaktadır. Aklınıza yapan bir çok iş türünden istediğinizi seçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken başvuru sürecinde yapacağınız işin özelliklerini ve getirisini yetkililere ispatlamanız olacaktır.

Mikro kredi ile evde mantı işi

Evlerinde küçük ölçekli iş yaparak para kazanmak isteyen ve ekonomik sıkıntılarından dolayı bu işe başlayamayan ev hanımlarının rahatlıkla yapabileceği işlerden bir tanesi de evde mantı işi olarak dikkat çekmektedir. Genellikle ev hanımları tarafından başvuruların el becerilerine yönelik olduğu bu tür işlerde yüzlerce seçenek bulunmaktadır.Mikro kredi şartlarından biri olan 5 kişilik ekip için uygun olan bu iş sayesinde sizde mikro kredi kullanarak evinizde mantı işi yapabilirsiniz.

Evde mantı işi

Evde mantı işi

Bilindiği üzere evde mantı yapma işi tek başına yapılması çok zor ve yorucu olmaktadır. Arkadaşlarınız ile iş bölümü yaparak bu işi rahatlıkla yapma imkanına sahip olacaksınız. Bulunduğunuz bölgedeki ev yemekleri satışı yapılan dükkanlar ile görüşerek mantı satışını rahatlıkla yapabilir ve ilerleyen yıllarda büyük ölçekli krediler sayesinde sizde kendi iş yerinizi açabilirsiniz.

Bayanlara Ev Hanımlarına Kosgeb Hibe Kredisi hakkında bilgi alabilirsiniz!

Mikro kredi ile evde dikiş işi

Mikro kredi kullanarak evlerinde çalışarak para kazanmak isteyen ev hanımlarının güzel paralar kazanabileceği bir iş dalıda dikiş işi olarak dikkat çekmektedir.

Dikiş konusunda deneyiminiz var ise sizde bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Etrafınızda bulunan konfeksiyonlardan veya tül perde satışı yapan iş yerlerinden talep edeceğiniz işler sayesinde bu işten para kazanabilir ve ilerleyen yıllarda kendi dikiş atölyemizi kurabilirsiniz. Aynı zamanda etrafınızdaki insanlara dikiş işi yaptığınızı duyurarak müşteri temin edebilirsiniz. Bu işi yapmak için gerekli olan dikiş makinesini temin etmenizde mikro kredi size yardımcı olacaktır.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git