Market Büfe Şarküteri Açma KOSGEB Kredisi 2018 TEŞVİK


Market Büfe Şarküteri Açma KOSGEB Kredisi

Market Büfe Şarküteri Açma KOSGEB Kredisi

Market büfe şarküteri açmak için kosgeb desteği nasıl alınır, kimlere veriliyor, devlet destekli market açılabilir mi? Kosgeb hangi sektörlere kredi veriyor? Bakkal kredisi, büfe desteği, mini market, süpermarket destekleri hakkında bilgiler vereceğiz.

İş kurmak isteyenlere 50 bin  hibe 100 bin faizsiz kredi

İş kuracaksınız ancak paranız yok. İş kurmak istiyorum ama param yok diyenlere Kosgeb  50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi desteği veriyor. Birçok kişi için özellikle küçük çaplı esnaflar için iş kurma kredisi olarak iyi bir başlangıç olduğu değerlendiriliyor.  Kosgeb market, büfe, şarküteri açmak isteyenlere de kredi desteği sağlıyor.

Kosgeb Konaklama, yiyecek içecek hizmetleri sektöründe de hibe desteği veriyor. Desteklenen sektörler arasında yer alan Konaklama, yiyecek içecek hizmetleri sektöründe hazırlayacağınız Market iş planı ile kosgeb desteği alabilirsiniz.

iş-kurmak-istenlere

Kosgeb kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Barlar, kokteyl salonları, diskotekler, tavernalar, birahaneler, kahve salonları haricinde 14 farklı hizmete işyeri açma kredisi desteği veriyor.

Devlet destekli kosgeb kredisi ile BAKKAL, MANAV, ŞARKÜTERİ, BÜFE, KASAP, SÜPER MARKET, EKOMİNİ ve benzeri küçük esnaf ait işyerleri açılabiliyor. Halen çalışmakta olan bakkal dükkanları, marketler, süpermarketler, kasap, manav ve benzeri büfe gibi işyerleri de, Kosgeb’den kredi desteği alabiliyor.

Kosgeb kredisi almak için önce kursa gitmeniz gerekiyor. Kurs hakkında detaylı bilgiyi Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi konusunda detaylı olarak anlattık. Bu kurslara katılanlar kurs sonunda iyi bir proje hazırlayarak kosgeb kredi başvurusu yapabiliyorlar.

Market büfe şarküteri açmak için kosgeb desteği iş planı örneği indirebilir, destek almak için daha önce hazırlanan ve Kosgeb’den onay alarak onaylanan kosgeb iş planı örneklerini de inceleyebilirsiniz.Kosgeb kredi desteğini bayilik almak için kullanabilirsiniz !

İsterseniz, müstakil olarak bir bakkal dükkanı açmak yerine ekomini ve benzeri bir firmadan bayilik alarak Kosgeb kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kosgeb gıda satışı haricinde yüzlerce sektöre destekleme vermektedir. Kosgeb desteklenen sektörler içerisinde size uygun olan bir sektörü seçebilirsiniz.

MARKET AÇMAK İÇİN BOŞ İŞ PLANI ÖRNEĞİNİ BİLGİSAYARINIZA İNDİRİP DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ.

büfe-market

Kosgeb desteği almak için başvuruda bulunmak gerekir.

Market büfe şarküteri açmak için kosgeb desteği nasıl alınır?

Market büfe şarküteri açmak için kosgeb desteği almak için;

 1. KURSA KATILIP SERTİFİKANIZI ALIN.
 2. İŞ PROJESİ HAZIRLAYIP KOSGEB HİBE KREDİ BAŞVURUSU YAPIN.
 3. PROJENİZDE DEĞİŞTİRİP DÜZENLEMENİZ GEREKEN YERLERİ DÜZENLEYİP KOSGEB’ E YENİDEN SUNUN. ONAY ALANA KADAR DÜZENLEYİP TEKRAR SUNUN. ÖN ONAY ALMADAN SAKIN İŞYERİNİZİ AÇMAYIN.
 4. BAYİLİK VEREN FİRMALAR İLE GÖRÜŞÜP BAYİLİKLER HAKKINDA BİLGİ ALIN. PİYASA ARAŞTIRMASI YAPIN.
 5. KOSGEB MARKET AÇMA KREDİSİ ONAYLANDIĞINDA İŞYERİNİZİ AÇIN.
 6. DÜKKANI TUTUN, TOPTANCILARLA ANLAŞIN. TEDARİKÇİLERİ TESPİT EDİN.
 7. İŞYERİNİZİ AÇIN VE 30 BİN LİRA KOSGEB İŞYERİ AÇMA KREDİSİNDEN FAYDALANIN.

Kosgeb işyeri açma kredisi alarak iş kuranlar içine katılabilir, bayanlara, ev hanımlarına, işsizlere, destekleme isteyenlere verilen market, büfe, şarküteri açma küçük esnaf desteklerinden faydalanabilirsiniz. Hayırlı işler dileğiyle 😉

Etiketler:

Market Büfe Şarküteri Açma KOSGEB Kredisi Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Mehmet kardaşoğlü dedi ki:

  Bakkalimiz vardi babamın adina borçlardan dolayi kapatmak zorunda kaldık bişey yapmadık tekrarında acmak istiyorum ama KOSGEB kredisinden faydalanmak istiyorum

 2. Nurten dongelli dedi ki:

  Slm ben bufe acmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim girişimcilik eğitimi girdim belgemi aldim

 3. rahim karagöz dedi ki:

  ben ısı yalıtım dükkanı açtım oda yeni birde av bayisi veya gıda üzerine market açmak istedim . kabul edilmedim sorulan soruların hepsine cevap verdim kabul görmedim zaten konyada kosgep müdürü tutuklandı anlaşılan sadece yardım veriliyor aksi taktirde bana verilmesi lazım yüzde 69 da engelliyim bunların için de daha hala içlerinde var bunların öyle düşünüyorum

 4. SELMA dedi ki:

  KENDİ BAKKALIM VAR AMA MALIM AZ OLDUĞU İÇİN BAKKALIMI KAPATMAK İSTEMİYORUM TEK GELİRİM BURDAN BORCUM OLDUĞU İÇİN KREDİ ALAMIYORUM KOSKEB SERTİFİKAM VAR NASILYARARLANBİLİRİM

Sayfa başına git