Kosgeb market iş planı örnekleri Onaylı

Kosgeb market iş planı örnekleri

Kosgeb market iş planı örnekleri
2 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, ilk kez okundu.


Kosgeb market iş planı örnekleri

Kosgeb market iş planı örnekleri isimli yazımızda Yeni işyeri kredisi market açmak  için alınabilir mi?, şartları nelerdir, market iş planı örnekleri hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Kosgeb kredisi ile market açmak

Kosgeb market, büfe ,bakkal, manav, şarküteri,süper market açacak olan girişimcilere destek kredisi veriyor. Market iş planı ile kosgebe başvuru yapan girişimcilere yeni iş kredisi kapsamında 50 bin TL hibe 100 Bin TL faizsiz kredi verilmektedir. Kosgeb Konaklama, yiyecek, içecek sektörlerinde hibe kredisi vermektedir. Mevcut manav,büfe ve market işyerlerinin büyütülmesi için İşyeri büyütme kredisi alarak bu krediden yararlanarak işyerlerini büyütebilirler.

Market açmak için devlet desteği

Kosgeb market iş planı örnekleri ile Kosgeb desteği ile birçok girişimci market açmaktadır. Kosgeb onay almış market iş planı projelerinden örnek alarak hazırlayacağınız iş planlı ile market açmak için hibe kredisi alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden de sizlerle paylaştığımız Örnek iş planlarını indirerek projenizi oluşturabilirsiniz.

Kosgeb iş planı hazırlamak için öncelikle Uygulamalı girişimcilik eğitimi katılmak gereklidir. Kurs bitirme belgesi olan girişimcilik sertifikasına sahip olan girişimciler kurs bilgileriyle hazırladıkları iş planları ile Kosgeb’e başvuru yaparak kosgeb hibe kredisi alabiliyor.Girişimcilik eğitiminin amacı iş planı hazırlanmasını öğretmektir. Kosgeb hibe kredisine başvururken desteklerden faydalanmanız için iş planı projeniz  uygun olması gerekmektedir. Kosgeb veri tabanına kayıt olarak ta iş planı projenizi hazırlayabilirsiniz.

Kosgeb kredisi haricinde büfe, market açmak isteyen girişimciler bayilik veren firmalarla görüşerek bayilik alabilirler.Market açmak için iş planı hazırlama

Market açmak isteyenler Kosgeb veri tabanına kayıt olarak iş planı projesini oluşturabilirler demiştik. Market açmak isteyen girişimciler Kosgeb iş planı proje örnekleri üzerinde değişiklik yaparak da plan hazırlayabilirler. Örnek olarak hazırlanan ve girişimcilere yardımcı olacak onaylı proje örneklerine para vermeden indirebileceğiniz linkleri bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sizlere yardımcı olmak için İş Planı hazırlanmasında sizlere yardımcı olacak bilgilerin bölümleri ve açıklamasını yapabiliriz.

  1. İşletmenizin iş fikrinin oluşturulması için ilk bölümde yazılması gereken genel bilgilerin oluşturulması kısmında yapacağınız işin ana fikrinin ne olduğunun yazabilir ve hedeflerinizi belirtebilirsiniz.
  2. İşletme yapısının açıklanması ile girişimci işletmenin özelliklerini belirtebilirsiniz. Bu kısımda girişimci işletmede şahıs veya şirket bilgilerinin belirtilmesi gereklidir.
  3. Kosgeb tarafından en çok önemli olan bölüm Pazar bölümüdür ve iş yerinin açılacağı bölge ve potansiyelinin belirlenmesi ile Pazar durumu açıklanmalıdır.
  4. İmalat veya hizmet sektöründe iş yapacak olan girşimciler imalat alanında iş yapacaksa immalatın ne olduğunun, hizmet sektöründe ise hizmetin açıklamasını yapmaları gereken bölümde üretim Planı oluşturulur.
  5. Organizasyon planının belirlendiği bölüm olan Yönetim planında yöneticilerin, ast üst ilişkileri yazılır.
  6. Yıllık kar marjının tahminen yazılacağı Finansal plan bölümünde bir çok   alt plan bulunmaktadır. Yalnız siz genel kar oranını yazabilirsiniz.
  7. Kosgeb tarafından oluşturulmuş olan programlardan hangisi olacağı konusunda Kosgebten talep edeceğiniz destekleri belirtmelisiniz.

Market açmak için iş planınızı bu bilgilerden yararlanarak oluşturabilirsiniz. Kosgeb market iş planı hazırlamak içn danışmanlık hizmeti veren firmalardan yardım alabilirsiniz. Danışmanlık firmaları onaylı iş planları üzerinden yararlanarak hazırladıkları iş planları için sizden para isteyeceklerdir. Sitemiz üzerinden örnekleri indirebilir, iş planı hazırlamada  yaralanabilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git