KOSGEB Kredisi Alan Kişiler ve Sektörler (2018 YORUMLARI)


KOSGEB Kredisi Alan Kişiler ve Sektörler

KOSGEB Kredisi Alan Kişiler ve Sektörler

KOSGEB HİBE DESTEĞİ ALANLARIN YORUMLARI

Kosgeb kredisi alan kişilerin proje ve örneklerinden yararlanarak sizde kendi iş fikrinize  göre bu projeleri örnek alarak oluşturarak Kosgb desteklerine hiç düşünmeden başvurabilirsiniz. Kosgeb iş kurma kredisi başvurusu yapan, hazırladığı iş planı ile kredi alanlar, destekleme ve onay alabilen proje örnekleri, kadın veya erkek girişimciler içinde kosgep hibesi alabilenler desteklenen projelerden onay alabilenler hakkında bilgiler vereceğiz. Kosgeb açıldığı günden bugüne kadar binlerce kişiye iş kurma kredisi, devlet destekli hibe kredi, faizsiz devlet kredisi ve çeşitli desteklemeler vermeye devam ediyor. Ülkenin birçok yerinde kurulan hizmet merkezleri sayesinde, tüm ülkemize hizmet verebilen, iş kurmak isteyen herkese kredi vermeye devam ediyor.

kosgeb

İş kurmak isteyenlere Kosgeb tarafından destek verilmeye devam ediyor.

Kosgeb kredisi alan kişilerin proje örnekleri

Destek alan projeler dahilinde, iş kuran girişimcilere 2018 yılında 50 bin hibe 100 bin faizsiz kredi verilmeye devam ediyor. Şimdi sizlere daha önce kredi başvurusu yapan ve kredi ile iş kuran örnek projelerden bahsedeceğiz.

 • Destek ile Akhisar’da, İtalyan yemekleri ve bir çok menünün bulunduğu Salata Cafe ve Restoran açıldı.
 • Destekleme alan projelerden biri de, doğal cilt bakım ürünleri atölyesidir. Bu proje ile Balıkesir Sındırgı ilçesinde cilt bakım ürünleri atölyesi açıldı ve çalışmalarına devam ediyor.
 • 10 bin lira hibe kredi alarak Bolu dağında Et Mangal Tesisi açıldı.
 • Düşünce gücüyle hareket eden kredi desteği aldı. Sanayi ve Ticaret Bakanlığından sağlanan 100 bin lira ve KOSGEB’den aldıkları 75 bin liralık hibe desteğiyle düşünce gücüyle hareket edebilen servis robotu geliştirdi.
 • Sesli Göz Projesi Gaziantep’te görme engellileri gitmek istedikleri bölgeye kimsenin yardımı olmadan sesle yönlendiren “sesli göz” cihazı geliştirildi. Cihaz için 350 bin lira KOSGEB bütçesi ayrıldı.


 • Kendi işyerini açtı ve ütü evi kuruldu. Kosgeb’den 27 bin lira iş kurma kredisi alan kadın girişimci ütü evi projesini hayata geçirdi ve işyerini açmayı başardı.
 • Hatice hanım işyeri açma kredisi ile iş kuran kadın girişimciler arasında yer aldı. Destek alan projeler içinde yer alan projesi ile börekçi dükkanı açtı.
 • Medya Nur firması kosgeb’den 27 bin lira destekleme aldı. Kredi desteği alan projeler arasında yer alan Medya Nur firması işini büyütmeyi amaçlıyor.
 • Kişiselleştirilmiş kemoterapi programı da bu projeler arasında yer aldı. Kemoterapinin hastalara olan yan etkilerini elemek amacıyla hazırladıkları proje desteklenerek, destek alan projeler arasında yer aldı.
 • Kosgeb desteği ile acuka üretimine başladı. 27 bin lira hibe kredi ile açılan iş yerinde üretime devam ediliyor.
 • El işi plaj elbisesi işyeri açan kadın girişimci, imalata devam ediyor. Ev hanımlarına ve bayanlara iyi bir proje geliştirerek, başvurmalarını tavsiye ediyor.
 • Bayraklı’da hayata geçirilen Happy Kitchen işletmesi destek alan projeler arasında yer aldı. Projesi onaylanan 120 işletmeden 80’inin kadın girişimcilere ait olduğu belirtildi.
 • Sanat market internet sitesi de destek aldı. Kosgep desteği ile açılan sanal market internet sitesi ile proje sahibi 6 aylık hedefine 2 ay içerisinde ulaştı.
 • Biyometrik kredi kartı projesi de destekleme aldı. Başvuruda bulunulan teknolojik projelerden biri olan biyometrik kredi kartı, birçok girişimcinin hedefleri sektörler arasında yer alıyor.
 • Sakarya’da anakartı ve yazılımı yerli bir tablet üretildi. İzec ismi verilen firma 500.000 TL. para aldı.

Geri ödemesiz veya faizsiz destek kredisi alan projeler bunlarla da bitmiyor. Köfteci dükkanı projesi, Ayakkabı ve çanta üretim, Seramik tasarım atölyesi, araç yedek parça üretim iş planı,  Örgü oyuncaklar, Bergama Sofrası, Ambalajlama Makinesi, e-kantin uygulama, balıkçı lokantası, ev yemekleri lokantası, el işi ürünler pastahanesi,  kauçuktan malzeme üretimi, mobilya üretim atölyeleri, takı tasarımı, el sanatları ve dikiş nakış işleri, gömlek üretimi iş yerleri kosgeb kredisi alan projeler içindedir.

Etiketler:

KOSGEB Kredisi Alan Kişiler ve Sektörler Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. emrah dedi ki:

  hocam çiftliğe destek vermiyor.ama çiftliği kurup yanına yumurta paketleme ambalaj ekipmanı almaya kalkarsan o tarz destek veriyo diye biliyorum

 2. berrak dedi ki:

  kosgeb proje yada is plsni hazirlanir. %100 onay alinir.

  1. Gizli dedi ki:

   Lütfen benimle irtibata geciniz 0531-

 3. Ayse arslan dedi ki:

  Aralık ayından beri uğraşıyorum kurulu geçtim kosgep uzmanını geçemedim resmen olmasın diye ekstra çaba sarfediyorlar delirmek üzereyim işimi kurdum paramı vermemek için ellerinden geleni yapiyorlar

  1. Nesenur dedi ki:

   Selam benimkide onaylanmis uzman nezmn sonra geldi ve niye gecemediniz bende kasimda actim daha yeni onaylandi birbirimizi bilgilendirelim

   1. Hafize dedi ki:

    Nesenur hanim merhaba bende kosgeb destegi almak istiyorum ama fikir konusunda takilip kaliyorum destek verirmisiniz

 4. Hasan huseyin dedi ki:

  Kamel ya atolyesi ve marangoz acacam Buna yardim edermi kosgep yardimci olurmusunuz

 5. ismail dedi ki:

  Hukumluyum organik yumuta tavuk ciftligi acmak istiyorum proje konusunda yardimci olabilirmisiniz 054

 6. Sabun ve temizlik urunleri paketleme isi istiyorum gemlik bursa dedi ki:

  Merhaba ven sabun ve temizlik mazemeleri pajetleme is yeri kurmak istitorum bunun icin bana destek clkarmlslnlz ben bulgaristan gocmenitim vurda evliyim yeni bir yllk kimlik aldlm heran Asll kimlimi ala bilirim ama esim tc vatadasl bize yardlmcl olurmusunuz . Tesekurler

 7. geliklik dükkanı dedi ki:

  kosgeb hazırlamam lazım ögrenciyim lütfen yardım edin

Sayfa başına git