KOSGEB İşyeri Büyütme Kredisi (ESNAFA ÖZEL TEŞVİK)

KOSGEB İşyeri Büyütme Kredisi

KOSGEB İşyeri Büyütme Kredisi


Yeni işyerinize taşınmak için KOSGEB desteği alın

Yeni bir şube açmak, dükkanını değiştirmek, çarşı merkezine taşınmak, AVM.de işyeri açmak, yeni bir bayilik vermek, bayilik sistemine geçmek, bir ortak ile birlikte büyük bir işe girmek isteyen esnaf ve sanatkara kosgeb iş büyütme desteği sağlıyor.  Kosgeb’in temel kuruluş amaçlarından biri işletmesini büyütmek isteyenlere destek olmaktır. Kosgeb’in amacı yeni bir işyeri açan, işyeri açmak isteyen ve işyerini büyütmek isteyen girişimcileri desteklemektir. Kosgeb kendi işini kurmak veya kurmuş oldukları iş yerini geliştirmek isteyenlere gerekli şartları sağlamaları durumda faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. İş yeri geliştirmeyi düşünen kobi ‘ler için en uygun kredi imkanı verilmektedir.

Kosgeb işyeri büyütme kredisi nedir?

Kosgeb ve İş-kur işbirliği ile düzenlenen Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere 50 bin lira hibe verilecektir. Girişimciler, işlerini kurduktan sonra 1 yıl sonra iş yeri büyütme kredisine başvuru yaparak faizsiz 100 bin lira kredi de kullanabilecektir. 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz kredi ve nasıl alınacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kosgeb mevcut işletmenizin birinci yılını doldurması halinde iş yerini büyütmek için talep edilmesi durumunda işyerini büyütmek isteyen girişimcilere 100 Bin lira faizsiz kredi vermektedir. İkinci bir şube açmak veya iş yerinizi daha büyük bir alana açmak isteğiniz olabilir. Bunun için Türkiye de sayısı 1 milyonun üstüne çıkmış olan küçük işletmelerin bir anlamda büyüten ve büyümek düşüncesinde olanların gideceği ciddi bir adres olan Kosgeb ile işyerinizi büyütebilirsiniz.

Kosgeb işyeri büyütme desteği nasıl alınır?

Kosgeb tarafından desteklenen sektörlere 50 bin TL karşılıksız geri ödemesiz hibe, 100 bin TL 0 faizli (faizsiz geri ödemeli) hibe kredisi verilmektedir. İşyeri büyütme kredisi 100 bin TL faizsiz geri ödemeli hibe kredisi kapsamında verilmektedir. Kosgeb ten alınan 100 bin TL kredi 2 yıl sonra geri ödemeli ve 8 eşit taksitle 3 ayda bir geri ödenmektedir. Bir işletme sahibi olan ve işini büyütmek isteyenler bunun için başka bir şube açmak, reklam yapmak, web sitesi oluşturmak ve benzeri birçok eyleminiz için devlet desteklerinden yararlanabilirsiniz. Devlet destekli kosgeb kredisi ile verilen sıfır faizli geri ödemeli kredi ile kurmuş olduğunuz iş yerini geliştirebilir ve büyütebilirsiniz. Ülke ekonomisini canlandırmak ve küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek amacıyla kurulmuş olan Kosgeb İle İş yerinizi büyütebilirsiniz.

Geliştirmek ve büyütmek istenen işyeri için devlet destekli kredi almak isteyenler Kosgeb uzmanlarının kurmuş oldukları kurul tarafından onay alabilecek iş planı projenizin olması şartını koymuşlardır. Kosgeb bir çok işyeri için faizsiz kredi imkanını sunmaktadır. Yeter ki elinizde kurulan kurul tarafından onay alabilecek iyi bir iş planı projeniz olsun. Yenilikçi ve ileriye yönelik yatırıma açık projeler iyi bir iş planı projesi kapsamında ilgili kurumdan onay alabilmektedir. İş planı projesinin nasıl hazırlanır linkinden konu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Aynı Yerde Saymak İstemeyenlere!

Kosgeb işyeri büyütme kredisi ile mevcut işletmenizi ve iş yerinizi girişimcilik destek programı desteklerinden sabit yatırım desteği kapsamında verilen 0 faizli geri ödemeli krediler ile geliştirebilir ikinci bir şube açabilir, veya daha büyük bir alana taşıyabilirsiniz.Etiketler:


BEĞEN DEVLET DESTEKLERİNİ TAKİP ET!KOSGEB İşyeri Büyütme Kredisi Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. Seher KOSGEB dedi ki:

  Kosgeb kredisi Almak istiyorum. Ben girişşimci bayanım. iş planı örneği doldursam olur mu?

 2. baian bekiroğlu dedi ki:

  şu anda istanbul kartalda faliyette olan dükkanımı büyütmek istiyorum artı dükkan devr alacağım ne gibi bir işlem yapacağım

 3. levent dedi ki:

  bir işyerim var parekende satış uzerine beş ay once yeni bir işyeri açtım parekende tekstil ürünlri üzerine fakat şu an giderler yuzunden tıkandım bir sigortalı çaiısanım var nasıl bir destek alabilirim

 4. Burhan dedi ki:

  Mevcut çalışmakta olan muğla fethiyede iş yerim var ikinci şube olarakta Denizliye açmak istiyorum kosgebden nasıl yararlanabilirim?

 5. kamile dedi ki:

  iş yerimi büyütmek istiyorum ne yapmam gerek

 6. umut yiğit dedi ki:

  mevcutta bulunan ekmek fırınımızı yenileyip yanına poğaça simit ve çeşitlerini de ürün gamımıza ekleyerek işimizi büyütmek istiyoruz yardımcı olabilir misiniz ?

 7. Gökhan dedi ki:

  Kasap dükkanım var ama lokantaya çevirmek istiyorum yardımcı olursanız neler yapacağım hakkında sevinirim

  1. yavuz dedi ki:

   kasap olan işyerinizi lokantaya çevirmek istiyorsunuz demi danışman bulup herşeyi güzelce anlaya bilirsin kimse sana yardımcı olmazsa bana ulaş

 8. mehmet levent dedi ki:

  küçük kırtasiyeyim işimi büyütmek istiyorum yardımcı olurmusunuz

 9. Terlik imalati yapıyorum dedi ki:

  İşletmeni büyütmek istiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz

 10. oto tamir dedi ki:

  oto tamir dukkanım var am işimi buytmek istıyom

Sayfa başına git