Kosgeb İş Planı Örnekleri 2018 (HİBE ALAN PROJELER)


Kosgeb İş Planı Örnekleri

Kosgeb İş Planı Örnekleri


Kosgeb onaylı iş planı örnekleri

Kosgeb iş planı örnekleri; Daha önce kosgeb kredi başvurusu yapmış ve onaylanan, destek alan ve hibe kredisi verilen iş planı örneklerini sizlerle paylaştık. Yazımız içeriğinde word formatında cafe, kahvehane, büfe, giyim mağazası, dükkan, bakkal, market, lokanta, pastahane açmak için kreş açmak çeşitli örnekler mevcuttur.

Kosgeb onayı alan hibe projeleri

Kosgeb iş planı hazırlamak için uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanız gerekmektedir.  32 saat süren bu eğitimde kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Eğer iş planı hazırlamayı bilmiyorsanız, sitemiz üzerinden hazır iş planlarını inceleyebilirsiniz. Kosgeb iş planı örnekleri arasında size uygun iş planını tercih edebilirsiniz.

Word Formatında İş Planı Örnekleri

Aşağıda word uzantılı (.doc) Microsoft Office Word programı ile açılabilen iş planı örneklerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Kosgeb boş word uzantılı örnekler

Kosgeb iş planı örnekleri arasında size uygun projeye bulamadıysanız, proje nasıl doldurulur gibi sorularınız için Kosgeb tarafından hazırlanan iş planı doldurma rehberinden yararlanabilirsiniz. Kosgeb Proje hazırlama rehberini indirebilirsiniz. Kosgeb işgem örnek iş planını yükleyebilirsiniz. Sizde bu örnekler üzerinde düzenleme yaparak, aklınızda ki iş fikri için bir proje hazırlayabilirsiniz.

Giyim mağazası açacak bir girişimci yukarıda bulunan örneğin ayakkabı mağazası projesini düzenleyerek kendi istediği şekle sokabilir ve 2018 yılında bu proje ile başvuru yapabilir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz projenin illaki sizin iş kurmak istediğiniz sektöre ait olması gerekmez. Gıda ticari ile uğraşan esnaflarımız birbirleri ile aynı sektöre sahip veya aynı nitelikteki projeleri düzenleyebilirler. Aynı alanda olmasa bile, örneğin bir inşaat malzemeleri firmasının hazırladığı projeden, aylık, 3 aylık ve yıllık hedefler örnek alınabilir.

Bazı esnaflarımızın daha önce aldıkları destekler hakkında 24 adet iş projesini https://www.esnafkredi.net/kosgeb-is-plani-ornekleri-hibe-kredi-alan-projeler/ isimli sitede görüntüleyebilir, bu desteği alma amaçlarını ve başarı hikayelerini değerlendirebilirsiniz.

Eğer hayvancılık veya tarım alanında bir yatırım yapmayı düşünmekte iseniz Devlet destekli faizsiz hayvan kredisi çekebilirsiniz.

Yukarıda bulunan hazır projeler ile 2018 yılında sizde geliştirmiş olduğunuz fikrinizle bir başvuru yapabilirsiniz. Ancak bunu öncesinde eğitime katılmanız ve hizmet merkezlerinin bildirmiş olduğu diğer faaliyetleri de yerine getirmeniz şarttır. 2018 yılında işyeri sahibi esnaflara verilecek olan 50 bin lira sıfır faizli kredi desteği için proje hazırlamanız gerekmez. Bu para destek amacıyla verilen geri ödemeli faizsiz bir destektir. Danışmanlık firmaları 2018 yılında ortalama 750-1000 TL. civarında bir para karşılığında proje hazırlamaktadırlar. Eğer bu konuda herhangi bir birikiminiz veya bilginiz yok ise, bu firmalarla da görüşmeniz mantıklı olacaktır.

Yukarıda yer alan gerek boş, gerekse yeni esnaflar için hazırlanan iş projelerini örneklerden oluşmakta olup, danışmalık firmalarına başvurmak yerine ufak düzenlemeler ile kendi projenizi hayata geçirebilirsiniz.Etiketler:

Kosgeb İş Planı Örnekleri Konusuna 92 Yorum Yapıldı
 1. bilge dedi ki:

  engelli bakım merkezi açmak için bir iş planına ihtiyacım var yardımcı olur musunuz ?

 2. Mert dedi ki:

  Canım ben biliyorum bizdede verdiler hangi üniversitesin

 3. Nurcan dedi ki:

  Merhabalar ben 7 yıllık deneyimli Anaokul öğretmeniyim ama kendi işim olsun istiyorum ve bir organizasyon alanım olsun istiyorum partievi cafe tarzı bir yer. Yardımcı olurmusunuz

 4. Samet dedi ki:

  Merhaba ben bir oto ve hali yıkama işi kurmak istiyorum bu grisimcilik egitimini aldim belgem var is icin cok uygun da biryer buldum fakat arsa yani uzerine isletmeye uygun bir sekilde kapatmak gerekiyor yani yapim masrafi da var ekipman bina maliyeti ortalama 90 100 bin civarı sermayem hic yok afsayi kiralayip kosgep onaylasin para versin diye mi bekliycem en alfarnatif en kisa yol nedir tesekkurler

 5. Eğitimci dedi ki:

  KOSGEB başvuru sürecinde gerekli olacak iş planının nasıl hazırlanacağına dair eğitimimiz yayına girdi!! Soru & Cevap bölümüyle de aklınıza takılan her şeyi cevaplıyoruz.

 6. meral dedi ki:

  üniversite okumaktayım hocamız girişimcilik dersinde ödev verdi işletme kurucaz .nasıl yapılacak aşamaları nasıl yatrdımcı olurmusunuz

1 2 3
Sayfa başına git