KOSGEB Erkek Girişimci Desteği (2019 Güncel)

KOSGEB Erkek Girişimci Desteği (2019 Güncel)
9 Nisan 2019 tarihinde güncellendi.

Bugüne kadar her zaman kadın girişimciler hakkında Kosgeb avantajlarından bahsedildi. İş kurmak isteyenler için Kosgeb erkek girişimci desteğini inceleyeceğiz. Kendi işini kuran, Kosgeb desteği ile salça yapan, turşu kuran ve bu işler için kredi alabilen ev hanımları ve bayanlar yerine, gençlere, erkeklere kredi ihtiyacı olan, kendi işini kurmak isteyen beyefendilere verilen Kosgeb desteklerini inceleyeceğiz.

Kosgeb İşyeri Açma ve İş Kurma Desteği (Erkek Girişimciler İçin)

Cevabınız evetse, erkekler için verilen girişimci kredisinden bahsedeceğiz. Kosgeb erkek girişimcilere önceden hazırladığı paketler ile iş kurma kredisi veriyor. Kosgeb için, girişimcinin erkek veya bayan olmasına göre sadece destekleme miktarları değişiyor. Bunun haricinde kosgeb, cinsiyetten öte gerçekten iş kurmak isteyen, iş kurmaya ihtiyacı olan, bir işyeri açıp yönetebilecek, ekmek parası kazanabilecek, aklında yeni iş fikirleri olan gerçek girişimcileri arıyor.

Kosgeb İşyeri Açma ve İş Kurma Desteği (Erkek Girişimciler İçin)

Kosgeb İşyeri Açma ve İş Kurma Desteği (Erkek Girişimciler İçin)

Erkek Girişimcilere 50 Bin Lira Hibe 100 Bin Lira Faizsiz Kredi

Kosgeb kredisi almak isteyenler için, 50 bin lira hibe kredi desteği isteyenler için, internet ortamında, televizyon kanallarında, haberlerde duyurular ilanlar yapılıyor. Tek amaç ülkenin kalkınması için işsiz olan kitlenin iş sahibi olması ve bu alanda Devletin erkek girişimci desteği ile iş kuranları desteklemesidir. İş kurmadan önce, en çok sorulan sorulardan biri de, Kosgeb’ in parayı nasıl ve ne zaman ödediği sorusudur.

Kosgeb kredi onayı alan kişilere, para ödemesini faturalandırılan giderler için yapmaktadır ve bu ödeme, Kosgeb’e bildirilen tedarikçi firmalara veya hesaplarına yapılmaktadır.

Kosgeb İş Kurmak İsteyen Erkek Girişimcileri Arıyor

Ancak buna rağmen bazıları, Kosgeb’in istediği iş kurma projesini gereksiz bularak, 50 bin lira hibe krediyi elinin tersi ile iterek, banka kredilerine yönelmektedirler. Bazıları ise, hibe kredisini alarak, Kosgebi dolandırmayı, bu parayı başka şeyler için kullanmayı amaçlamaktadırlar. Özellikle erkek girişimciler tarafından, param olsaydı Kosgeb’e ihtiyaç duymazdım, param olsa zaten Kosgeb’ e başvurmam gibi yorumlar yapılmaktadır. Unutulmaması gereken bir durum var ki, Kosgeb işyeri açmak isteyen erkek veya bayan girişimcilere DEVLET DESTEĞİ sağlar. Bu durum desteklemenin, yardım etme, ilerlemesini sağlama, fayda sağlama olarak anlatıldığı aşikardır. Buna rağmen 50 bin lira hibe krediyi almak istemeyenlere veya kafasında bir iş projesi olmamasına rağmen Kosgeb’den para almayı düşünenler için malesef herhangi bir yardımımız yoktur.

İş Kurmak İsteyen Erkek Girişimciler Ne Yapmalı ?

Eğer iş kurmak için krediye ihtiyaç duyur iseniz, kosgeb hibe kredisi almak için uygulamalı girişimcilik eğitimi tarihlerinde kurslara katılabilirsiniz. Bu kurslar Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde olduğu gibi, yurdun dört bir tarafında da açılmaktadır. Uygulamalı kursa katılan girişimciler 32 saatlik eğitimin sonunda Kosgeb Girişimci sertifikası almaya hak kazanırlar.Kosgeb Girişimci sertifikası alan erkek girişimci adayları, Kosgeb erkek girişimci desteği başvurusu yapabilirler ve hazırladıkları iş projeleri ile Devlet desteğinden yararlanarak iş kurabilirler. Gerekli evraklara sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Kosgeb Yeni Destekler

Kosgeb tarafından verilen desteklerde 2019 yılında değişiklik söz konusu olacaktır. 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi bu yıl sonu itibari ile son bulacak olup destek miktarlarında artış gözlemlenecektir. Girişimcilik Destekleri için son başvuru tarihi 31 Aralık’dır. 1 Ocak 2019 itibari ile diğer program için başvurular başlayacaktır. Girişimcilik Destekleri Programı yerini Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’na bırakacaktır. Bu destek kapsamında;

 1. Geleneksel Girişimcilere; 60 bin TL,
 2. İleri Girişimcilere ise; 360 bin TL destek sağlanacaktır.

Geleneksel ve İleri girişimcilerin verilen destekten yararlanmaları için işletmelerini; başvuru tarihini takiben son 1 yıl içinde kurulmuş olması gereklidir. Gerçek kişi statüsünde kurulmuş işletmeler için verilecek olan kuruluş desteği 5 bin TL, sermaye şirketi statüsünde kurulmuş işletmelere ise 10 bin TL kuruluş desteği sağlanacaktır. 

Girişimcilere bir de performans desteği sağlanacaktır. İşletmeler yatırdıkları prim gün sayısı kadar destek alacaktır. Bu destek iki performans dönemi olarak incelenecektir.

Birinci performans döneminde toplam prim gün sayısı; 180 ile 539 olması halinde işletmeye 5 bin TL, 540 ile 1079 olması halinde işletmeye 10 bin TL, 1080 ve üzeri olması halinde işletmeye 20 bin TL destek sağlanacaktır.

İkinci performans döneminde toplam prim gün sayısı; 360 ile 1079 olması halinde işletmeye 5 bin TL, 1080 ile 1439 olması halinde işletmeye 15 bin TL, 1440 ve üzeri olması halinde ise işletmeye 20 bin TL destek sağlanacaktır.

Bu performans dönemlerinde yeterli prim gün sayısına ulaşmaları halinde girişimcilerin; gazi, şehidin birinci derece yakını, genç, kadın ve engelli olması durumunda belirlenen tutarlara her bir performans dönemi için 5 bin TL ek para ödenecektir.

İleri Girişimciler için Makine Teçhizat ve Yazılım Desteği de verilecektir. Bu destek kapsamında; Düşük Orta- Düşük Teknoloji düzeyine 100 bin TL, Orta Yüksek Teknoloji Düzeyine 200 bin TL, Yüksek Teknoloji düzeyine ise 300 bin TL destek verilecektir. Bu destekler %75 oranında sağlanacaktır.

İleri Girişimcilere son olarak Mentörlük, Danışmanlık ve İşletme Koçluğu Desteği sağlanacaktır. Bu desteğin miktarı 10 bin TL, sağlanacak destek oranı ise %75’dir.

Kosgeb tarafından verilen Girişimcilik Destek Programından yararlanmak için son günler. Verilen desteğe son başvuru tarihi 31 Aralık.KOSGEB Erkek Girişimci Desteği (2019 Güncel) Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Jale dedi ki:

  Ben 2 yıl kadar önce kosgeb girişimci desteği ile seyahat acentesi kurdum ve ardından iş yerim için nitelikli personel desteği aldım ve 2016 yılında çıkan KOSGEB KOBİ Gel destek programındanda destek aldım. KOSGEB’in desteklerini alırken ne yalan söyliyim hep danışmanlık hizmeti aldım ve halada danışmanlık almaktayım çünkü kosgeb’e gittiğimde kosgeb personeli bana doğru dürüt bilgi vermedi yani bu işi bilen birine hep ihtiyaç duydum. Ben KOSGEB destekleri konusunda hizmet aldım ve çok memnunun sizde tavsiye ederim.

  1. göktem dedi ki:

   bana yardımcı olur musunuz öncelikle ne yapmalıyım

 2. Halı saha acmak dedi ki:

  Osmaniye liyim Kosgeb den yardım istiom 18 yaşındayım şuan futbolu sevdiğim için halı saha açmak istiom yardımcı olursanız sevinirim

 3. rdmkrkmz dedi ki:

  benim anlamadığım konu şu ben iş kurmak istiyorum ,
  kosgeb den kredi almam için fatura ibraz etmem gerekiyor
  benim bu faturayı ödeyecek gücüm olsa burada işim ne

Sayfa başına git