Kosgeb E-kobi kayıt ve giriş sayfası (Faizsiz Kredi Başvurusu)

Kosgeb E-kobi kayıt ve giriş sayfası

Kosgeb E-kobi kayıt ve giriş sayfası
19 Aralık 2016 tarihinde eklendi, ilk kez okundu.


Faizsiz kredi almak için E-kobi sayfasından giriş yapan esnaflarımız, devlet destekli sıfır faizli 50 bin lira krediden yararlanmak için yeni kayıt ve ilk başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. KOBİ kredisi talep eden esnafımız, kayıt işlemlerinin tamamlanmasını müteakiben sifirfaiz sitesinden başvuru yapmalıdır. Şimdi sizlere Kosgeb E-kobi kayıt ve giriş sayfası hakkında bilgiler vereceğim.

Faizsiz KOSGEB kredisi almak için E-KOBİ sayfasından giriş yapın

Faizsiz KOSGEB kredisi almayı 4 adımda anlatabiliriz. Bu adımlar aşağıdaki görselde daha net belirtilmiştir. İlk olarak yapmanız gereken işlem KOSGEB veritabanına kayıt işlemidir. Bunun için sitenin ana sayfasında bulunan ve E-KOBİ yazan linke tıklamanız ile başlayacak ve yeni üye kayıt butonu ile devam edecektiir. Kobi kayıt işlemleri için ilk basmanız gereken buton E-KOBİ butonu iken, bu sayfadan da KAYIT olmak siteyen esnaflar için yeni üye kaydı butonu olmaktadır.Kosgeb E-kobi kayıt ve giriş sayfası

Kosgeb E-kobi kayıt ve giriş sayfası

  1. Kosgeb KOBİ E-KAYIT sayfasına ulaşmak ve veritabanına nasıl kayıt yapacağınızı bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Kosgeb sayfasına giriş yaparak VERİTABANI KAYDI yapmadan faizsiz KOBİ kredisi alamazsınız. Bu nedenle herşeyden önce bu işlemi gerçekleştiriniz.
  2. Bir bakkal dükkanınız var. Ya da bir büfeniz, veya çay ocağı sahibisiniz veya 10 işçinin çalıştığı küçük bir işletmeniz var. Öncelikle KOBİ olup olmadığınızı test edilmesi gerekiyor. Bu nedenle eğer 1. adımda belirtilen KOSGEB KAYIT işlemleriniz tamamlanmış ise sırada Kobi beyannamesi doldurma işlemi var. Bu sayfada çok basit bir şekilde nasıl beyananme vereceğiniz, kobi olup olmadığınızı öğrenme metodları, basitçe anlatılmıştır. Bu nedenle yazımızın içeriğinden tüm esnaflarımız başvuru yapmadan önce beyanname vermeyi öğrenerek bu içerikler doğrultusunda, güncel ve doğru şekilde kobi beyannamesi verebilirler.
  3. KOSGEB beyannameleri hizmet merkezleri tarafından kontrol edilmektedir. Eğer güncel olmayan veya hatalı beyanname veren kişiler var ise, girişleri kabul edilmemektedir. Esnafa verilen 50 bin lira için başvuru yapan esnaflarımız için yine, beyannameler doğru doldurulmadığı takdirde KOSGEB ÖN ONAY aşaması geçilemeyecektir. Yine KOSGEB günler önce başvuru tarihlerinin 19 ARALIK olduğunu, bu tarihe kadar tüm esnafların beyanname ve kosgeb’e ilk kayıt sayfalarının doldurma işlemlerini halletmeleri gerektiğini bildirmişti.
  4. Yukarıda ki 3 işleminde olumlu sonuçlandığını varsayarak şimdi faizsiz kobi kredisi için başvuru yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Bunun için sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden giriş yaparak, mail ve şifre bilgilerinizi sisteme giriş yapmalı ve KOSGEB giriş sayfasından 50 bin lira faizsiz esnaf kredisi başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
KOSGEB E-KOBİ KAYIT GİRİŞİ

KOSGEB E-KOBİ KAYIT GİRİŞİ

Sıfır faizli kredi alabilmek için bu adımların gerçekleştirilmesi ve E-KOBİ giriş sayfasından giriş yapılarak başvuruların tamamlanması gerekmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git