KOSGEB Desteği ile Kurulan İşletmeler

KOSGEB Desteği ile Kurulan İşletmeler
21 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

KOSGEB Desteği ile Kurulan İşletmeler

Kosgeb kendi işini kurmak ve iş yeri açmak isteyene genç girişimcilere verdiği hibe ve teşvik kredileri ile her yıl desteklerini sürdürüyor. Kosgeb Desteklenen sektörlerde iş yeri açmak isteyen girişimcilerin hazırladıkları iş projeleri karşılığında 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi vererek geleceğin yeni iş fikrilerini hayata geçirilmesine katkıda bulunuyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekleme kurumu olarak küçük ölçekli işletme kuran girişimcilerin aldıkları bu hibeler ile iş yerleri açabiliyor. KOSGEB Desteği ile Kurulan İşletmeler Kosgeb tarafından işletme kuruluş giderleri, iş yeri kuruluş dönemi makine teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği, işletme giderleri desteği ve sabit yatırım desteği olarak 150 bin liraya kadar hibe ve faizsiz kredi desteklerini alarak bu zamana kadar birçok girişimci hayalindeki iş yeri kurdu. Kadın girişimci engelli girişimci gazi ve birinci  derecede şehit yakını olan girişimcilere destekleri sürdüren Kosgeb 2019 yılında da desteklerine devam edecektir.

Kosgeb Desteği İle Kurulan İşletmelere Örnekler;

Ottonom Mühendislik Çözümleri AŞ

KOSGEB Desteği ile Kurulan İşletmeler

KOSGEB Desteği ile Kurulan İşletmeler

Bu zamana kadar Kosgeb destekleri ile kurulan işletmeleri inceleyecek olursak Ottonom Mühendislik Çözümleri AŞ buna güzel bir örnek olabilir. 2013 yılında Kosgeb’in yeni girişimci desteği ile kurulan firma 41 kişilik mühendislik kadrosu ile otomotiv ana ve yan sanayi, havacılık, raylı sistemler, beyaz eşya ve savunma sanayisinin ürün geliştirme ve devreye alma sürecinde ihtiyaç duydukları tasarım ve imalat desteğini vermek amacıyla kurularak ürün geliştirme ve süreç geliştirme alanlarında otomotiv sektörü dışında da faaliyet göstermeye başlamıştır. Bursa merkezli Ottonom Mühendislik Çözümleri AŞ. Bursa dan sonra İzmir’ de de ofisini açacak ve büyüme hedeflerini gerçekleştirerek gelecekteki yerini korumayı hedeflemektedir.

Kosgeb desteği ile kurulan işletmeler ülkemizde ilk üç işletme adına girmeye adaydır. KOSGEB destekleri yenilikçi iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen genç girişimcilerin her zaman yanında olmaya devam edecektir.

Kosgeb desteğiyle kurulan bir diğer İşletme de Muğla’ nın Bodrum ilçesinde kurulmuştur. 2016 yılında Kosgeb desteğiyle kurulan kilit üretim işletmesinde Bodruma yakın köylerde kadınlar tarafından kilit üretilmektedir. Kilit üretimi yapılan işletmede kadın istihdamı yapılarak, Bodruma yakın farklı köylerde yaşayan 13 kadını iş sahibi yapmıştır. Ege bölgesinde özellikle Bodrumda böyle bir işletmenin Kosgeb desteğiyle kurulması yatırımın bölge ekonomisine katkı sağlayacak başka sektörleri de bu alana çekeceğinin en güzel örneğidir.Zamur Tekstil

Kosgeb desteğiyle açılan bir diğer işletme ise ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’ dedir. 50 kişilik kadrosuyla tekstil atölyesi olarak Zamur Tekstil ünlü markala fason üretim yapmaktadır. 27.07.2015 tarihinde bir tekstil atölyesi kiralayarak Kosgeb desteğine başvuruda bulunan girişimci Kosgeb desteği alarak atölyesini büyütüp bu günlere getirmiş ve iş fikri olarak bölgede yaşayanlara örnek olacak bir işfikrini hayata geçirmiştir. Mardinin Kızıltepe ilçesinde faaliyet gösteren Zamur Tekstil 300 kişilik kadrosuyla bölgede bir marka olmayı hedefleyerek yurdışında ihracat yapmayı hedeflemektedir.

Afrapoli Terlik Ayakkabı

2013 yılında Kosgeb desteği ile  Gaziantep’te kurulan Afrapoli Terlik Ayakkabı işletmesi de destek almak isteyenlere örnek olacak nitelikte bir işletmedir. 20’nin üzerinde yurtiçi müşterisi ve 8 yurtdışı ülkesine satış yapan  Afrapoli Terlik Ayakkabı Kosgeb destekleri ile kurulan işletmeler arasındadır. Irak ve yurtiçi gibi değişken dinamikler olan pazardan kurtulup yakın vadede Afrika’da daha etkin ve sürekli bir pazar yakalamak, orta vade de ise Avrupa pazarına girebilme hedefini taşıyan Afrapoli ayakkabı işletmesi girişimcilere güzel bir iş fikri olabilir.

KOSGEB Desteği ile Kurulan İşletmeler

KOSGEB Desteği ile Kurulan İşletmeler bulunmaktadır.

KOSGEB Desteği ile Kurulan İşletmeler ve işyerlerine örnek olarak Bozok Üniversitesinde Kosgeb desteği ile bebek ve çocuklar için pişik filmi yapımı, Akasya Ayakkabı,  Arma Bağlantı Sistemleri AŞ., Adıyamanlı 52 yaşında girişimci olan Girişimci Naile Şahinin kesme sucuk ve pestil fabrikası, Güleç Tekstil Firması, Saykal Elektronik ve Yazılım Mühendislik San. gibi firmalar Kosgeb destekleri sayesinde fabrika hayaline kavuşanlar olarak sıralanabilir.

Sizde Kosgeb desteği alarak iş kurmak, kendi işinizi açmak için iş fikirlerine ihtiyaç duyuyorsanız KOSGEB Desteği ile Kurulan İşletmeler ve fabrika örneklerinden ilham alarak, öncelikle desteklenen sektörlerden birinde oluşturacağınız iş planı projesi ile Kosgeb genç girişimci destek programına başvuruda bulunarak hayalinizdeki iş fikrinizi aldığınız hibe ve faizsiz kredi destekleri ile hayata geçirebilirsiniz. Kosgeb Girişimcilik Desteklerinin son başvuru tarihi 31 Aralık’dır. 1 Ocak 2019 itibari ile Girişimciliği Geliştirme Destek Programına başvuru yapabilirsiniz.KOSGEB Desteği ile Kurulan İşletmeler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. DAHA ÖNCEDEN KREDİM ONAYLANDI dedi ki:

    KOLAY GELSİN DAHA ÖNCEDEN KREDİM ONAYLANDI FAKAT NASIL İŞLEMLEMLERE BAŞLICAMI BİLMİYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  2. Buğra Kaz dedi ki:

    Afrapoli ayakkabı dükkanı açarsak herhangi bir banka kredi verir mi? ve afrapoli terlik ayakkabı nerede kullanılıyor.

Sayfa başına git