Kosgeb Desteği Alan Var mı? En Son Destek Alan Projeler Listesi


Kosgeb Desteği Alan Var mı? Hangi Sektörlere Veriliyor

Kosgeb Desteği Alan Var mı? Hangi Sektörlere Veriliyor


Yeni bir işyeri açmak isteyen iş fikri sahibi girişimci, açmak istediği işletmesinin nace kodlarında yer alıp almadığını, destek verilip verilmediğini bilmek zorundadır. Eğer işletme sahibi bu bilgilere sahip değilse, yarın öbürgün destek için başvuru yaptığında, sektörün desteklenmediğine yönelik bir cevap alabilir. Bu kapsamda daha önce destek alanların tespi edilmesi, onaylanan sektörlerin incelenmesi ve bugüne kadar KOSGEB kredisi alan işletme sahipleri ile görüşülmesi büyük önem taşımaktadır. Bu içeriğimizde girişimcilerimiz için Kosgeb Desteği Alan Var mı? Hangi Sektörlere Destek Veriliyor sorularını yanıtladık. İşte detaylar..

Kosgeb Desteği Alan Var mı? Hangi Sektörlere Destek Veriliyor?

Genellikle aile ekonomilerine katkı sağlamak için ek iş yapan ev hanımlarının tercih ettiği bir uygulama olan Kosgeb iş yeri açmak isteyen bayanlara karşılıksız 50.000 liraya kadar hibe veya 100.000 liraya kadar %0 faizli geri ödemeli kredi imkanı vermektedir. Bayanların iş hayatına daha çok katılmaları açısından Kosgeb başvuru sırasında bayan katılımcılarına öncelik tanımaktadır. Kosgeb‘den yaralanmak isteyen bayanların ilk olarak yapmaları gereken uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmaları gerekmektedir. Kursları başarıyla tamamlayan girişimci adayı bayanların açmak istedikleri iş yeri için girişimlerini başlatmaları gerekmektedir. Daha sonra açacakları iş yerleri ve iş planını hazırlayan bayanlar Kosgeb’den hibe başvuruları yapabilmektedir. Uygun görülen projeler için işletmenin kuruluş desteği, makine, teçhizat ve ofis malzemeleri ve işletme gider desteği adı altında hibe desteği alabilmektedir. Aynı zamanda ilk 30 ay geri ödemesiz 30. aydan sonra 24 ayda ödemek koşulu ile 100.000 liraya kadar %0 faizli kredi alabilmektedirler.

Kosgeb’den Destek Alan İş Planı Örneklerini incelemelisiniz!

Bu uygulamayı evlerinde çalışarak para kazanan bayanların işlerini büyütmek için veya evde yapmak yerine bir iş yeri açarak daha fazla müşteriye hitap etmek için iş yeri açma fikirlerine sahip olan bayanlar çok tercih etmektedir. Etrafımıza baktığımız zaman birçok bayanın bu uygulama sayesinde iş yeri açtığını ve güzel paralar kazandığını görebilmekteyiz. Sizde işinizi büyütmeyi veya yeni bir kurmayı düşünüyorsanız bu yöntem ile etrafındaki bayanlara ilham veren girişimci bayanların başarı hikayelerini okumalısınız.

Kosgeb’den aldığı kredi ile tatlı dükkanı açan Songül Tekneci

Aile ekonomisine katkı sağlamak için evinin balkonunda komşularının düğün, bayram gibi özel günlerinde baklava yapan Songül hanım işini büyütmek için bir dükkan kiralamıştır. Etrafından bulduğu borç para ile kendine bir iş yeri açmaya çalışan Songül hanım bir arkadaşının tavsiyesi üzerine Kosgeb’e başvuru yapmıştır. Evinin bir köşesinde küçük piknik tüpü ile pişirdiği tatlılarını şuan yanında 5 – 6 çalışanı ile birlikte son teknoloji ürünlerini kullanarak güzel paralar kazanmaktadır. Songül hanım Kosgeb’den iş yeri Makine ve teçhizatları için 18.000 lira peşin para ve dükkan giderlerini karşılamak için 1 yıl boyunca aylık 1.000 liradan 12.000 lira toplamda ise geri ödemesiz 30.000 lira hibe desteği alarak yeni açtığı iş yerinin neredeyse bütün masraflarını karşılamıştır. Sizde evinizde bu tarz işler yapıyorsanız Kosgeb’e başvuru yaparak işinizi büyüterek bir iş yeri sahibi olabilirsiniz. Kosgeb’den aldığı hibe kredisiyle bugün güzel bir işletmeye sahip olan Songül hanımın haberlere çıkan başarı öykünü izleyebilirsiniz.

Kosgeb’den aldığı kredi ile mantı evi dükkanı açan Ülkü Gök

Kosgeb’in açtığı uygulamalı girişimcilik kursunu başarı ile tamamlayan Ülkü Gök Kahramanmaraş’da kendi yaptığı mantıların satışını yapacağı bir iş yeri açtı. 8 yıl boyunca etrafındaki insanlara evinde mantı yaparak okuyan çocuklarının eğitim masraflarını karşılamaya çalışan Ülkü hanım daha fazla insana ulaşmak ve gelirini arttırmak için bir iş yeri açmaya karar vermiştir. Ekonomik anlamda bir iş yeri açması pek mümkün olmayan Ülkü hanım Kosgeb’in bayan girişimcilere vermiş olduğu hibe desteğinden yararlanmak için başvurusunu yapmış ve sunduğu projesini kabul ettirmiştir. Kendi başına mantı yapmaktan yorulan Ülkü hanım bu sayede yanında mantı yapacak bayan çalıştırmaya başlayarak hem başkalarına gelir kapısı haline gelmiş hemde daha fazla ürün satarak kazancını arttırmıştır.

Kosgeb’in girişimcilere verdiği 30.000 liralık hibeden yararlanan Ülkü hanım bir mantı salonunun açılmasında bu paranın yeterli olduğunu belirtmektedir. Aynı zaman da yakın bir zamanda Kosgeb’in işini büyütmek isteyenlere verdiği 30 ay geri ödemesiz 100.000 liralık %0 faizli kredisini kullanarak iş yerini büyütmeyi planladığını belirtmektedir. Kahramanmaraş’lı Ülkü hanımın başarı öyküsünü izleyerek etkilenen binlerce ev hanımı aynı yolu izleyerek Kosgeb’den hibe kredisine başvuru yapmıştır.

İş fikrinize kredi verilip verilmeyeceğini öğrenmek için KOSGEB Desteklenen Sektörler Listesini inceleyin!

Kosgeb’den aldığı kredi ile kokulu taş dükkanı açan Funda Yelkovan

15 yıllık muhasebeci geçmişine sahip olan Funda hanım işinden bunaldığı için farklı iş dallarında araştırmalar yaparak işini değiştirmek amaçlı çıktığı bu yolda kendi işinin patronu olmuştur. Hayalini kurduğu küçük bir iş yeri ile kendi işinin patronu olmak isteyen Funda hanım bu hayalini gerçekleştirmek için gerekli sermayeye sahip olamadığı için sürekli ertelemek zorunda kalmış..

Sonunda bir arkadaşının tavsiyesi üzerine Kosgeb’in bayan girişimcilere vermiş olduğu hibe kredisine başvuru yapmıştır. Uygulamalı girişimcilik kursunu başarı ile tamamlayan Funda hanım bu kursun kendisine moral ve motivasyon verdiğini belirtmiştir. Kosgeb’in bayan girişimcilerine vermiş olduğu 30.000 liralık hibe kredisi sayesinde yıllardır hayalini kurduğu iş yerini açtığını belirten Funda hanım kendi işini kurmak isteyen bayanlara bu yöntem ile rahatlıkla bir iş yeri kurabileceklerini belirtmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git