KOSGEB Butik Otel Açma Desteği Nasıl Alınır? (2019)

KOSGEB Butik Otel Açma Desteği Nasıl Alınır? (2019)
21 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

Kosgeb programı girişimcilere butik otel açabilmeleri için destek sağlıyor. Butik otelin dışında apart ve pansiyon desteği de vermektedir. Turizm Bakanlığının otel teşvikleri de bu işi yapmak isteyenler için bulunmaktadır. Bir butik otel açmak istiyorsanız Kosgeb tarafından verilen destekten faydalanabilirsiniz. Uygun iş planı örneğini sunmanız halinde verilen destekten faydalanabilirsiniz. Butik otel açma desteği ile ilgili tüm detayları içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

KOSGEB Turizm Destekleri

KOSGEB destekleri sayesinde hayalini kurmuş olduğunuz işleri yürütmek ve iş yeri açmak oldukça kolay bir hal almaya başlamışken doğru sektöre giriş yapmakta oldukça önem taşımaktadır. Bu sebeple siz değerli okurlarımıza KOSGEB Butik Otel Açma Desteği Nasıl Alınır? Butik Açmak için girişimci desteği nasıl alınır? İş projesi nasıl hazırlanır? adlı başlıklarımıza değinerek bilgiler vermeye devam edeceğiz. Ayrıca KOSGEB’in destek vermiş olduğu sektörler ile NACE listesi sayesinde iş yeri kurmak isteyen vatandaşlarımız daha bilgili ve sağlam temeller atarak işlerini yürütmektedirler.

KOSGEB Butik Otel Açma Desteği Nasıl Alınır?

2009 yılı itibari ile açılacak olan ve açılan işletmelerin devlet desteklerinden yararlanması için KOSGEB’e tam yetki verilmiş ve iş yeri açmak isteyen ve aynı zamanda hali hazırda kurulu olan fakat işletmesini büyütmek isteyen girişimcilere özel devlet destekli hibe kredi veya faizsiz kredi imkanları sağlanmıştır. Bu imkanlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın bu kuruma başvuru yapmaları gerekmektedir. Aynı zamanda çok sayıda sektörü destekleyen bu kurum NACE listesinde yer alan iş yerlerini destekleyici programlar vererek girişimcilerin daha sağlam temeller ile işlerinde ilerlemeleri konusunda da destek vermektedir.

NACE Listesi Nedir?

                             NACE Listesi Nedir?

NACE Listesi Nedir?

Avrupa’da ekonomik faaliyetler üzerinde yürütülen bir sistem olan NACE kodlaması altı haneli olarak işletme sahiplerine verilmektedir ve bu kodlar sayesinde de bir çok işletme Avrupa Birliğine uyum çalışmaları kapsamında işlerini yürütmektedirler. NACE, Avrupa topluluklarında ekonomik faaliyetlerin istatiksel sıralaması olarak da bilinmektedir..

NACE listesi hakkında vermiş olduğumuz bu kısa bilginin ardından Butik açmak için girişimci desteği nasıl alınır adlı başlığımıza değinebiliriz.Butik oteli açmak için girişimci desteği nasıl alınır?

Butik Oteli açmak için girişimci desteği nasıl alınır?

Butik açmak isteyen girişimcilerimiz sektöre ilk defa giriş yapacaklar ise yeni girişimciler destek programından yararlanarak ilk adımlarını atacaklardır. Bu sektörde ilerlemek isteyen girişimcilerin öncelikle kendilerine sağlıklı bir iş planı çıkarmaları gerekmektedir. Daha sonrasında ise çıkarmış oldukları bu iş planı ile birlikte KOSGEB’e başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan girişimcinin ise paragrafımızın girişinde bahsetmiş olduğumuz yeni girişimciler destek programına katılması ve sertifika alması gerekmektedir. Tüm bu adımları tamamlayan girişimciler ise devlet desteklerinden yararlanarak işletmelerini açabilirler.

Girişimcilik sertifikası almak isteyen vatandaşlarımız Belediyelerden, Halk eğitim merkezlerinden, İş-kurdan ve bazı meslek odalarından ücretsiz olarak bu eğitimi alabilir ve eğitim sonunda ise sertifikayı almaya hak kazanabilirler.

İş projesi nasıl hazırlanır?

Sağlıklı bir iş projesi hazırlamak istiyorsanız eğer öncelikle yapmanız gereken KOSGEB’in internet sitesine giriş yaparak iş planı örneklerini incelemelisiniz veya indirmelisiniz. İndirmiş olduğunuz bu iş planları üzerinde değişiklik yaparak kendinize uygun bir iş planı hazırlayabilirsiniz. Veya tüm bunların dışında profesyonel bir yardım alarak iş planı projesi hazırlatabilir ve sağlıklı bir iş projesi düzenleyebilirsiniz. İş projenizi hazırlamadan veya hazırlatmadan önce yapmak istediğiniz işin üzerinde sıkı bir araştırma yapmalı ve bu sektörde ilerlemenin yollarını bulmalısınız. Daha sonrasında ise rakiplerinize nazaran fark yaratacak parlak iş fikirleri ile projenizi hazırlamalı ve sektöre sağlam ayaklarla giriş yapmalısınız.

turizm

Kosgeb turizm sektöründeki girişimcilerin de yardımcısı.

Butik Otel açmanın püf noktaları nelerdir?

Butik açmak isteyen bir girişimci bu sektöre giriş yapmadan önce rakiplerini iyice araştırmalıdır. Kar veya zarar olasılıklarını tespit etmeli ve bu duruma göre hareket etmelidir. En çok tercih edilen ürünler üzerine yönelmeli ve arz talep konularını yakından takip etmelidir. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelere yönelmeli ve bu bölgeler üzerinde işletmesini açmalıdır. Dükkanın büyük veya küçük olması önemli değildir. Önemli olan müşterinin dükkan içerisinde kendisini rahat hissetmesidir. Aynı zamanda dış ve iç dekorasyona önem verilmeli ve müşterilerin dikkatini çekecek çıkışlar yapılmadır. Örneğin zarar etmeyeceğiniz ürünler üzerinde haftalık veya aylık olarak indirim günleri düzenlemeli ve daha fazla müşteri kitlesine ulaşmayı hedeflemelisiniz.

Her zaman bir misyon ve vizyonunuzun olması ise sizi daha ileriye götürecektir. Bu sebeple işinize dört elle sarılmalısınız ve müşterilerinizi memnun etmelisiniz. Kosgeb tarafından verilen Girişimcilik Desteklerinden yararlanmak için son başvuru tarihi 31 Aralık’dır. 1 Ocak 2019 tarihi itibari ile Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile destekler verilmeye devam edilecektir.KOSGEB Butik Otel Açma Desteği Nasıl Alınır? (2019) Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Butik otel dedi ki:

  Hatay Antalya da eski bir Antakya evi sahibiyim nasıl bir süreç izlemeliyim ve ne kadar bir destek sağlıyor kosgep

 2. cemil dedi ki:

  Bir şey merak ediyorum. Arazi sahibi değilim, arazi satın alımında Kosgeb’ in bana bir desteği oluyor mu? Teşekkürler şimdiden.

 3. ÖZLEM TEZVER dedi ki:

  izmir seferihisar sığacık ta bir arsam var. burada teşvik alarak butik otel kurmak istiyorum. nereden ve nasıl başlamalıyım. girişimcilik sertifikam var.

 4. Şeyma Altıngüzel dedi ki:

  bende bir butik otel açmak istiyorum. Neden bu otelin adı butik otel?

Sayfa başına git