Kira Kontratı ile Kredi Çekilir mi? Sözleşme ile Başvurun!


Kira Kontratı ile Kredi Çekilir mi?

Kira Kontratı ile Kredi Çekilir mi?

Kira kontratı ile kredi çekilebilir mi?  bu sorunuzun cevabını veriyoruz. Evet. Bankalar özel durumda olan müşterileri için her zaman prosedürlerin dışına çıkma eğilimine girmekte ve özel durumdaki müşterileri için kredi vermenin yollarını kolaylaştırmaktadır. Aylık gelirinizi resmi olarak ispatlayamıyorsanız, yani ek bir gelire, kira gelirine sahipseniz ama bankaya bunu resmi olarak istedikleri gelir belgesi olarak veremiyorsanız krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler yani kira sözleşmenizi bankaya ibraz ederek kredinizi alabilirsiniz. Peşinatsız konut kredisi veren bankaları incelediniz mi?

Dükkan Sahiplerine Kontratlı Krediler

Her banka kendi belirlediği mevzuatlarına göre kredi talep eden kişilerden farklı şartları yerine getirmelerini istemektedir. Bu tamamen doğal bir şeydir. Bazı durumlarda bankalar kendi belirlediği mevzuatlardan taviz verdikleri zaman da avantajlı kredi ürünlerini hizmete sunmaktadır. Bir banka böyle bir durumda nasıl ki faizsiz kredi için kredi şartlarını nasıl kendi bünyesinde hazırlıyor ve hizmete sunuyorsa kredi başvurusunda gerekli şartları da kendi bünyesinde belirleyebilir. Bankalar bu gibi özel durumlarda kredi başvurusunda bulunanlar için taviz verilen şartları uygulama hakları kendilerine saklı tutulmaktadır.Kira Kontratı ile Kredi Çekilir mi?

Kira Kontratı ile Kredi Çekilir mi?

Bazı bankalar kredi notu düşük olanlar için bazı özel şartları yerine getirmeleri sayesinde kredi kullandırırken başka bir banka kredi notu düşük olan müşterilerine hiç bir şekilde kredi vermez. Çünkü bankalar kredi notu düşük olanların diğer şartları yerine getirip getirmemelerine hiç bakmadan direk kredi talebine olumsuz cevap vermektedir. Dediğimiz gibi kriterleri uygulama hakkı bankaların kendi insiyatifinde olan bir şeydir. Bankalardan bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizde genellikle bankalar kişilerden öncelikle kimlik belgelerini, başvuru formunu, kişinin çalışma durumunu gösteren gelir belgesi, maaş bordrosunu ve şube tarafından istenecek diğer belgeleri talep etmektedir. Bankalar kredi başvurusunda bulunanların ilk olarak TC kimlik numaralarından kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu eğer düşük ise bazı bankalar diğer ek koşulları sağlamaları halinde kredi verebilir. Bu koşullar ise her zaman bir kefil, ipotek gösterilecek taşınmaz mallar ve kira kontratı olmaktadır. Evet bankalar eğer kredi notunuzu düşük olarak değerlendirip kredi vermiyorsa bu gibi özel durumlar için bazen de aylık gelirini resmi olarak ispatlayamayanlar ama kira geliri gibi ek geliri olan kişilerden kira kontratını isteyerek bu belgeler ile kredi başvurularını onaylarlar.

Kira kontratı ve tapu fotokopisini isteyen bankalar bu durumda olan özel müşterileri için kira karşılığında ve teminat olarak gösterilen mallar karşılığında kredi vermektedir.

kira-kontratı-ile-kredi

Nasıl Başvurmak Gerekir?

Bankalar kredi başvurusunda istediği en önemli belge hiç şüphesiz gelir belgesidir. Bunun yanında bankalar krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler ile kredi talebinde bulunanlar için kredi vermektedir. Bankalar tarafından istenen gelir belgesinin yerine geçen Kira kontratı ile  belirli oranlarda kredi çekilebilir. Sizde eğer gelirinizi ispatlayamıyorsanız ama ek gelire yani kira gelirine sahip iseniz kira kontratını bankaya beyan ederek istediğini limitlerde kredi alabilirsiniz. Çünkü kira kontratı gelir belgesi yerine geçer, bu belge ile belirli oranlarda kredi çekilebilir.

Kira Kontratı ile Kredi Çekilir mi? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Eslem dedi ki:

    Kira kontratı ile krediyi nereden çekebilirim hangi banka kredi veriyor?

Sayfa başına git