Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar Hangileridir? (GÜNCEL)

Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar Hangileridir? (GÜNCEL)
10 Ocak 2019 tarihinde güncellendi.

Maddi yardıma ihtiyaç duyanlara kimse yok mu derneği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, diğer vakıflar ve dernekler, belediye başkanlıkları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı birimleri, sosyal hizmet birimleri para desteği ve çeşitli yardımlar yapmaktadırlar. Bunlarla birlikte okuyan öğrencilere birçok kuruluş tarafından burs verilmektedir.

Yardım dernekleri ve vakıflar

Maddi koşullar kişilerin ödeme kuvvetleri hakkında belirleyici rol oynamaktadır. Maddi bakımdan sıkıntıları bulunan herhangi bir kişi bankadan alacağı kredinin geri ödemesinde muhtemelen birtakım sıkıntılar yaşayacaktır. Bankalarda kişilere esasen bu kapsamda kredi imkânları sunmaktadır. Bunların haricinde birtakım hususi durumlarda söz konusu olmaktadır. Örnek vermek gerekir ise banka üzerinden kredi çeken bir işadamı işinde gerçekleşecek olumsuz olaylar sonucunda aldığı bu kredinin geri ödemesini gerçekleştiremeyebilir. Bu gibi olaylar yaşayan kişilerin kredilerini ödemeleri oldukça zor olacaktır. Elbette ki kredisini geri ödeyemeyen vatandaşlar diğer herhangi bir banka üzerinden de kredi imkânından faydalanamayacaktır. İşte bu yüzden sonucu icraya varacak kadar ilerleyen bu gibi zamanlarda vatandaşlarımızın mantıklı ve çözüm temelli düşünce yapıları ile hareket etmeleri gerekmektedir. Eğer bu şekilde hareket edilmez ise içinde bulunduğunuz durum çok daha sıkıntılı bir hal alabilir. Peki, bu durumda nereden ya da kimden maddi yardım alabilirim diyorsanız Kimse yok mu derneği hakkında bilgi sahibi olmanızın size mutlaka faydası dokunacaktır.

Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar

Ekonomik destekten faydalanmanın birkaç metodu bulunmaktadır. Vatandaşlar kimse yok mu müracaat formunu tamamlamayarak bu desteklerden faydalanmaya hak kazanırlar. Bahsettiğimiz birkaç yöntemden ilki bankaların cazip miktarlarda verdiği kredilerdir. Ülkemizde hâlihazırda hizmet veren çoğu banka bulunmaktadır. Bu bankalar değişik faiz oranları ve değişik vade süreleri ile kişilere birtakım kredi imkânları sunmaktadır. Örnek vermek gerekir ise ihtiyaç kredileri, eğitim kredileri, taşıt kredisi ve benzeri gibi çeşitli çoğu kredi seçenekleri vardır. Kimse yokmu derneğinden nasıl yardım alırım diyen kişiler ise ilgili bankalarına müracaat etmelerinin ardından gerekli görülen onaylardan geçerek kredi imkânından faydalanabilmektedirler. Bankalar tarafından verilen bu kredi imkânlarından faydalanma süreci sanıldığı kadar basit bir süreç değildir. Vatandaşın banka hesaplarının durumları, aylık geliri, geçmiş zamanlarda kredi alıp almadığı, eğer alındıysa bu kredinin düzenli ödenip ödenmediği gibi durumlar araştırılmaktadır. Bu araştırmanın ardından vatandaşın kredi sahibi olup olamayacağı karara bağlanmaktadır.

Hangi Destekler Verilmektedir?

 • Barınma Desteği: Zor bir süreçten geçen kişilerin ülkemizin verdiği destekler kapsamında internet siteleri aracılığı ile kimse yok mu müracaat formunu tamamlayarak barınma desteği imkânından faydalanma fırsatları bulunmaktadır. Çağımızda ülkemiz barınma kapsamında kişilere insan sağlığı ve sorumluluğu bilincine sahip olması doğrultusunda barınma destekleri vermektedir. Aile bakanlığının bu kapsamda birçok planı ve hizmetleri bulunmaktadır.
 • Yemek ve Yakacak Desteği: Vakıflar ve dernekler müracaat formu ile her ay ülkemizin belirlemiş olduğu seviyelerde yakacak ve gıda desteklerinden faydalanabilmektedirler.
 • Eğitim Yardımı: Eğitim yardımı diğer desteklere nazaran vatandaşların daha pratik bir şekilde faydalanabildiği destek çeşididir. Yüksek öğrenim veya diğer düzeylerde bulunan öğrenciler vakıf burs başvuru formunu doldurarak bütün eğitim yardımlarından yararlanabilmektedirler.
 • Engelli Parası: Ülkemiz engelli parası kapsamında kişilere destekler vermektedir. Engel çeşidine ve seviyesine bakılarak belirlenen bu miktar ile kişiler rahat bir nefes alabilmektedirler.
 • Dul Maaşı Yardımı: Eşi vefat eden vatandaşlar gerekli müracaat işlemlerini gerçekleştirmelerinin ardından dul maaşı desteğinden faydalanabilmektedirler.
 • Bebek Bakım Yardımı: Zor durumdaki ailelerin bebeklerinin bakım masraflarının giderilmesi amacıyla verilen destek biçimidir. Sosyal Yardım Kurumunun internet sitesi aracılığı ile müracaat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fakirlere Yardım Eden Kurumlar ve Kişiler isimli içerikte, kuruluşlar haricinde hayırsever vatandaşların, iş adamlarının ve diğer zenginlerin yardımları anlatılmaktadır.

Şuan Türkiye’de 111.323 adet faal durumda dernek bulunmaktadır. Bu derneklerin bir bölümü yardım amacıyla, bir bölümü de, belirli bir faaliyetin icrası için örgütlenmiştir. Türkiye’de ki tüm dernekler https://www.dernekler.gov.tr/ internet sitesi olan Dernekler Dairesi Başkanlığına kayıtlıdır.Dernekler Dairesi Başkanlığı

Fakire ve yoksula yardım etmek amacıyla Dernekler Dairesi Başkanlığından izin almadan her dernek yardım toplama yetkisine sahip değildir. İzin almadan yardım toplama hakkına sahip, Kızılay, Yeşilay gibi toplamda 12 adet dernek mevcuttur.

Son dönemde Fakir Ailelere Devlet Yardımı yapılmaktadır. Bunun için talepte bulunan ailenin yardıma ihtiyacı olup olmadığı araştırılmakta, kurul tarafından verilen karara göre destek sağlanmaktadır.

Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar Hangileridir?

Aşağıdaki derneklerin bir bölümü maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara Dernek ve Vakıf mevzuatları kapsamında yukarıda belirtilen yardımlardan biri bölümü sağlamaktadırlar.

DİKKAT BU DERNEKLERİN HEPSİ MADDİ YARDIM YAPMAMAKTADIR!

 • Unices Türkiye Milli Komitesi: Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüs 2.Cadde 3.Sokak Bilkent Ankara Tel: 0312 290 3390
 • İHH İnsanı Yardım Vakfı: Büyük Karaman Cad. Taylasan Sk. No: 3 34083Fatih / İstanbul Tel: 0212 631 21 21
 • Uluslararası İnsani Yardım Derneği: Yeşilova Mh. Akdeniz Cad. No:2 Küçükçekmece İstanbul Telefon:0212 541 48 00
 • Eskişehir İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği : 0222 222 1442
 • Türkiye Yardım Sevenler Derneği: Dr. Mediha Eldem Sok. No:67 Kocatepe Çankaya ANKARA Telefon: 0312 431 62 20 , 21, 22, 23, 24
 • Çanakkale İnsani Yardım Derneği: Kemalpaşa Mah. Değirmenlik Çıkmazı 2. Sok. No:7/3 Çanakkale
 • Aip Acil İhtiyaç Projesi Vakfı: Nispetiye Mh. Gökçe Sk. İlser Apt. No:2 D:1 Ulus / İstanbul Telefon: 0212 534 33 82
 • Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği: Kavaklı Mah. Veziri Cad. No: 38 Osmangazi / BURSA Tel: 0224 223 31 81
 • Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 55/3 Maltepe Çankaya Tel:  0312 231 4545
 • İnsani İnşa Derneği: Yamanevler Mahhallesi Fatih Sultan Mehmet Cad. No:48/3 Ümraniye / İSTANBUL Telefon: 0 216 631 32 30
 • İyilikder Yardımlaşma Derneği: Ali Kuşçu Mah. Başimam Sokak No: 11 Daire:1-2 Fatih – İstanbul 0212 534 68 25  – 26
 • Beşir Derneği: Yeni Mahalle Süreyyapaşa Cd. Sardunya Sk. No:24 Pendik – İSTANBUL 0216 375 40 42
 • Diyarbakır İnsani Yardım Derneği: Dr. Sıtkı Güral Caddesi 67 Sk. Asur Karakoç Apt. No:1 Kayapınar
 • Kocaeli İnsani Yardım Derneği: Adres Ömer Ağa Mah. Cumhuriyet Cad. Gülistan Apt. No: 126 K: 4 D: 7 İzmit 0262 325 22 02
 • Rida Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği: Musalla Bağları Mah. Güllüce Sk. No:13 Selçuklu / KONYA Tel: 0332 234 16 16
 • Vuslat Derneği: İstoç Ticaret Merkezi 1. Yol Sokak (2416 Sokak) Aktem Plaza No:4/3 (PTT Yanı) Bağcılar İletişim No: 0212 659 28 80
 • Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı: Küçük çamlıca Mahallesi Çilehane Yolu Caddesi No: 12 Posta Kodu: 34696 Üsküdar 0216 428 39 60
 • Endes Engellilere Destek ve Yardım Derneği: Parseller Mah. Taşköprü Cad. Selda Sok. No: 40 / A Ümraniye Tel: 0507 899 45 56
 • Düşün Taşın Derneği: Vatan Mah. Esenler Cad. Begonya Sok. (Eski Adı Akasya Sok) No: 7/3 Bayrampaşa 0212 501 49 87

Bu dernekler haricinde Türkiye’nin tüm illerinde fakirlere ve yoksullara maddi destek sağlayan bir çok dernek mevcuttur. Derneklerin bütçe durumu, yardım projeleri ve mevzuat hükümlerine göre başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Web sitemizden hiçbir şekilde maddi yardım veya destek sağlanmamaktadır. Eğer isterseniz, sitemize yorum yazabilirsiniz. Ancak güvenliğiniz için cep telefonunuzu, banka hesap ve IBAN numaranızı, kişisel bilgilerinizi göndermeyiniz. Etiketler:

Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar Hangileridir? (GÜNCEL) Konusuna 235 Yorum Yapıldı
 1. Orhan kanik dedi ki:

  Ben antalya alanyada yasiyorum 4 tane cocugum var onlari hayata tutunmalari icin okutuyorum esim yok 7 yildir gayri mesru evlik yapdigindan bosadim hakim cocuklari bana verdi hepsini kirada oturuyorum zor durumdayim

 2. Çok zordayım dedi ki:

  Eşim ağır kalp hastası.ayrıca yeğenimin oğluna bakıyor eğitimini karşılıyorum ve kendimde koa tedavisi görüyorum. Şuan 12 milyar borcumu ödeyemezsem . Yasal takibe girecek. Çaresizim..çok zor durumdayım. Aylardan beri yoruldum dayanacak gücüm kalmadı. Lütfen borç olarak yardım edin bana..

 3. Yardim dedi ki:

  Merhaba ben 38 yaşındayım evliyim eşim 41 yasinda aklı basında iki kişiyiz bizim hayatta birbirimizden başka kimsemiz yok ne yazıkki ailemiz var ama larda malesef bizim hikayemiz şu ben 30 sene istanbul ve 2 yıl tekirdag olmak yaşantımız gurbette geçti ve en son eşimin memleketi olan bursaya geldik tekirdağ dan bursa mudanya guzelyaliya geldik bursa ile guzelyali arasında 30 km var eşimin ailesinin isteği üzerine eşimin ailesinin yanına yerleştik 1 ay kaldık aile yanında ve bize psikolojik şiddet baski bize yapılmaması gereken eziyet yapıp en son bizi evden kovdular malesef sokağa atıp egolarını tatmin edip bizimle alaycı laflar söyleyip durdular ve sokakta kaldık malesef gidecek devlete sığınalım dedik bulunduğumuz yerde kaymakamlık dahil valilik dahil hiç kimse yardımcı olmadı ne haliniz varsa görün dendi ben tc vatandaşıyım ve oy kullanıyorum bu ülkede ve devlet bana yardımcı olmuyor malesef suriyeli olsak yardımcı olurlardı ama ve şuan eşimle birlikte geçici olarak kalacak yer bulduk ama ne paramız ne işimiz ne paramız var çünkü bulunduğumuz yerde is olanağı yok bunun dışında bursa uygun ev ve iş bulduk ama ise gidecek para nede evi tutacak para yok geçici olarak kaldığımız yeri iki üç gün içinde boşalt mamız ifade edildi karnımızı doyurmakta zorluk çekiyoruz bize yardim eli uzatinnnn yoksa evlilik bitecek..

 4. Zordurumdayız yardım edin dedi ki:

  Hayırlı akşamlar ben ilknur ekim 3tane oğlum var önceden çalışırken eşim kazayapmıştı onun masrafları için kiredicektim şuan ödeyemiyorum ödeyemezsem hapisyatarsın diyorlar Bankanın avukatları korkuyorum lütfen yardım edin çok borcum var yakacak kömürbile alamadım cocuklarım okuyor beslenme bile koyamıyorum sesimi duyun yardım edin nolur çok yardıma ihtiyacım var

 5. selime çelik dedi ki:

  selamünaleyküm benim eşim engelli %84 bipolar duygulanım bozukluğu şeker, tansiyon, damar tıkanıklığı ayaklarında yaralar var 650 tl engelli maaşı var. evimin taksitlerin ödeyemedim oğlum anaokuluna gidiyor aidatın ödeyemedim 900 tl doğal gazı ödeyemedim kış gününde inşallah kesilmez çok zor durumdayım. ne olur allah rızası için yardim edin tel: 26 ulasırsanız sevinirim.

 6. perihan dedi ki:

  iki çocuğum var kiramı ödeyemedim gazım elektrigim kesik eşim cezaevinde oğluma okul harçlığı veremiyorum kızıma mama bez alamıyorum etrafımda maddi ihtiyaçlarımızı karşılayacak kimse yok evim buz gibi nolur yardim edin Allah rızası için çok zor durumdayım ev sahibi çıkaracak ne olur yardım edin

 7. Zor durumdayımm dedi ki:

  Bankalara 100.000 liraya yakın borcum var. Birçok ise girdim ve hepsinde ya dolandirildim ya da vicdanima kurban gidip millete yardımda bulunarak kendim zor duruma dusurdum. Pişman mıyım hayır. Yine durumum olsun yardıma muhtaç insanlara yardım ederim. Fakat şuan benim yardıma ihtiyacım var. Ailemin bu borçlardan haberi yok icralık noktaya geldim çok az kaldı onların öğrenmesine . Kendim için istemiyorum onlar öğrenirler ise sağlıklarına zarar gelmesinden Allah korusun daha kotusunden korkuyorum. Ben sadaka veya hibe istemiyorum . Eğer ki bana 100.000 lira destek çıkabilecek birileri var ise aylık geri ödemesini yapabolirim. Veya her ne isterlerse onu da yapabirim. Çok zor durumdayım lütfen duyarsız kalmayın. Her ne olursa olsun yapmaya hazırım yeterki aileme zarar gelmesin. Artık çok yaslandilar ve korkuyorum birşey olacak diye. Saygılar.

 8. Fatma dedi ki:

  Ben fatma Aydoğdu şuan yardıma çok muhtacım 3 bin liralık 2 kira borcum var ve Elektrik su doğalgaz borcum var bana yardım edecek biri varsa ALLAH rızası için çok mutlu olurum cep no.

  1. Yardım borç para dedi ki:

   Merhabalar ben Konya Mevlana müzesinde güvenlik yapmaktayım 2 çoçuğum doğdu ve eşim işten çıkmak zorunda kaldı bana 2 seneliğine 2000 tl aylık ödemeli 50000 tl verecek olan varsa yardım etsin lütfen gücü olan varsa yardım etsin faiz artık gittikçe içine çekiyor ysnk

 9. Selim dedi ki:

  Merhaba , kredi borçlarım yüzünden nefes alamaz duruma geldim yardımsever bir insan bana yardım ederse geri ödemesini yaparım senet ile ama şu an işlerim durdu 1-2 aylığına cebimde metelik kalmadı artık evleneli daha 2 sene oldu ama sıkıntılar yüzünden yuvam yıkılacak allah rızası için yardım edin …

 10. Ali dedi ki:

  Bende zor durumdayım buraya yazıyorum ama allah için biri sesimi duyar allahtan ümit kesilmez 3 çocuğum var okutamıyorum işsiz kaldım 70 binliraya yakın borcum var maaş hacizli babjalar peşimi bırakmıyor yardım edin allah için

 11. Burhan gamsız dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin yeni evlendim 6 aylık kızım var çok zordayım evime haciz gelecek allah muhammed aşkına dilenci değilim geri ödemeli allah rızası için yuvan yıkılmasın yalvarırım size yardım edin bana 25 bin borçum var çaresizim kafayı yiyecem ne olursunuz senet yapın ne isterseniz yaparım razıyım

 12. oktay Tatlısu dedi ki:

  Ben Oktay tatlısu okadar zor durumda yım ki evime ekmek almaya param yok çocuğum okula yırtık ayakkabı ile gidiyor okuldaki arkadaşlarından yol parası alarak gidip geliyor Allah zülcelal hazretleri ninrızası 35000 lira borcumvar maaşım haciz li ya olursanız sevinirim teşekkürler Allah’a zülcelal hazretleri ne emanet olun inşaallah

 13. Doğukan dedi ki:

  Merhabalar, öncelikle Allah kimseyi bu sayfalara düşecek kadar madur etmesin hayat bu bir takım sınavlardan geçiyoruz dostumuzu düşmanımızı tanimak için düşmek lazım bugünlerde geçecek Allah büyük 2 senede 150bin TL borca girdim evliyim 5 yaşnda bi kızım var o olmasa çoktan intihar etmiştim imkani olan yardimsever iyi insanlardan yardım istiyorum ayda 1000 tl ödeme yapabilirim umudum yok ama çıkmazdayız napalim
  Istanbulda ikamet ediyorum

 14. Seher dedi ki:

  Benimde hıdrosefalı hast.gelişim bozuklugu bebegım war zor hastane bajımı maması elımden gelenı ypıyorum ama yetısemiyorum lutfen yardım edin duacınız olurum…

 15. Berna yurdakul dedi ki:

  Bende esimden ayrildim simdi iki kizim la ortada kaldim binlira faturamvvar odeyemiyorum evimde yakacak hicbir seyim yok kizlarim hasta sogukta yatip kalkiyoruz mutfak giderlerimi alamiyorum yardim ederseniz size dua ederim

 16. Faruk dedi ki:

  Selamünaleyküm ben öğrenciyim üniversite 3.sınıf öğrenciyisim iki dönem eğitimi hem Alanya da hemde Niğde de yapmak zorundayım buda çok masraflı oluyor lütfen yardım evenilirmisiniz

 17. Necmettin dedi ki:

  1972dogumlu Yozgat akdagmadeninde oturmaktayim 28 yaşındaki oğluma 1 senedir kız istedik ama maddi durumumuz olmadığı için bir türlü düğün yapamadik Allah rızası için hayır sever insanlardan yardım bekliyoruz acilen

 18. fiko dedi ki:

  allah rızası için yardım istiyorum makarna yeyip çoğcuklarımla yatıyorum ne olur kendimi çoğcuklarımı yalvarıyom iş verdin tek tuvalet temiz lerin yavrularıma pazara giyip artık topluyoruz çopten ekmek topluyoruz gece konduda oturuyorum kiralarımı veremiyorum ben türk vatandaşıyım allah rızası için yalvarıyom allah yalvarıyom sabahlara kadar allahım al canımızı diye dua ediyorum bize lere çektirme yaraabiim diye dua ediyoruz gelin bakın ankaradan yazıyorum çoğcun okula giderken yemek koyamıyoruz allah rızası için hergün makarna yiyoruz çöpten ekmek bulursak yiyoruz tüm türk iyiye sesleniyorum gelin evime bakın

 19. ÇARESİZLİK dedi ki:

  LÜTFEN YARIM EDİN GÖNLÜNÜZDEN NE KOPARSA RAZIYIM 81 YAŞINDA BABAM 78 YAŞINDA ANNEM İLE KİRADA OTURUYORUZ BALIK TUTUP SATMAYA ÇALIŞIYORUM KIŞ ZAMANI ODA OLMUYOR BABAMIN EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 1400 TL İLE GEÇİNMEYE ÇALIŞIYORUZ AMA YETMİYOR EVİMİZE YİYECEK ALAMAZ OLDUK 900 TL KİRA ELETRİK SU BABAMIN EMEKLİ MAAŞI YETMİYOR BABAM KULAK RAHASIZLIĞI VAR DUYMUYOR ANNEMDE KEMİK ERİMESİ HASTALIĞI VAR BEN ONLARI DÜŞÜNMEKTEN GEÇİNENEMEKTEN HASTA OLDUM SAĞLIĞIM BOZULDU LÜTFEN ALLAH NE MURADINIZ VARSA VERSİN YARDIM EDİN GÖNLÜNÜZDEN NE KOPARSA ALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN ,,

 20. bayram dedi ki:

  selamün aleyküm ben işsizim öç çocuk babasiyim oturduğum ev kira borcumdan dolayı doğal gazım kapalı ve doğalgaz sayaçımı süküp götürdüler çaresizim çocuklarım çok öşüyor havalar çok soğuk allah rızası için yardım edin

 21. Çetin osmankocaoğlu dedi ki:

  Ben işitme Enğelli iki kulağıma işitme cihazı gerekiyor.Ben Çalışamıyorum kalp tansiyon Astım hastasıyım.Benim Ailem yok Evde hiç yiyeçek yok ekmek almaya param yok.Allah risazi için yardım etmenizi istiyorum. Bana onbinlira para gerekiyor.T.C.ziraatbankasi.Samsun.Bafra şubesi.Telefonum. .aramanisi istiyorum.selami aleykumselam

 22. Yildiz dedi ki:

  Merhaba bende zor durumdayim bin lira faturalarim var ödüyemiyorum kiram birikti iki evladım var egitimleri için sizden yardım istiyorum allah rızası için eşime şiddeten uzaklaşma verilmiş iki çocuğumla ortada kaldım 05

  1. ESRA dedi ki:

   bana ulaşın

   1. Kadir dedi ki:

    Esra abla bana ulaşırmısınn

   2. ÇIKAMIYORUM dedi ki:

    Esra hanım merhaba mail den yazarsanız sevinirim teşekkürler

 23. ugur dedi ki:

  Oncelikle selaymun aleykum degerli yardimseverler ben de sokaklarda kaliyoruyorum insaaatlardayim bana ne olir yardim edin bir evim olsun birazda para yardimi allah riRizasi icin siz degerli yardimseverler sizdeb haber bekliyorum telefonum 0 sizden en yakinda cevap bekliyorum allah rizasi icin bana bir yardim edin calisiyorum ama gunluk evim yok sizden en yakin zamanda telefon bekliyorum ben cekmekoydeyim benden bu kadar msn yok telefon veya mesaj bekliyorum sizden nefes darligi hastaligimda var fazlada calisamiyorum ve calistirmiyorlar fazla bana bir yardimci olun allah rizasi icin

 24. Semra dedi ki:

  Ben 3cocygumla yanlız devlet yardımıyla yaşıyorum kalb hastasıyım lütfen. Bize yardım edin

 25. mehmet dedi ki:

  Hayırlı günler ismim mehmet 2014 te kanser hastalığına yakalandım kemoterapi tedavisi görüyorum istanbul çapa tip fakultesinde 3 ayri ameliyat geçirdim bunlar testis karnimdan ve Akcigerden ameliyat oldum çok zor durumdayim maddi yardımlarınizi ricada bulunuyorum saygılarımla

 26. Hüseyin Akan dedi ki:

  Kendim yüzde 94 engelliyim 6 nüfusum var kaymakamlıktan her ay 650tl maaş alıyorum bir bebegim iki ilköğretime giden öğrencim var 6aydir kirami veremiyorum çocuklar iyi besleyemiyor dudakları ben beyaz doğalgazı açamıyorum çünkü ödeyemiyorum hep hastayız ilaçlarımı alamıyorum sağlıklı olamıyoruz çocuklar okula aç gidiyor bir ayakkabı bir mot dahi yok bize acil yardımlarınızı bekliyorum kendim kocaeli derindere oturuyorum tlf 29 bana lütfen ulaşın allah rızası için keşke iyi olsaydın da çalışaydım pisikolojik çok bozuk

  1. ESRA dedi ki:

   bana ulaşın

   1. Zor durumdayımm dedi ki:

    Nasıl ulaşacağiz ki size . Mail veya telefon numarası da yok. Çok zor ve çaresiz bir noktadayim. Yardiminiza çok ihtiyacım var. lütfen ulasirmisiniz

 27. Mehran dedi ki:

  Selamün Elıyküm TÜM insan Oğlu Ve Tüm Türk Halkına, Biz Türkçe Konuşan,Türk Kanı Damarlarında Akan Bir Çift Azeri Türküyüz.Bazılerine Göre Yabancıyız Ama Bayrakınızı Ve Toprakınızı Kendi Bayrak Ve Toprakımız Gibi Seven İnsanlardanız…
  Biz İki Ay Önce İstambula Yerleştik Ve Bazı Nedenlerden Paramızi Birilerine Kaptırdık.Şimdi Eşyasız Ve Boş Bir Dairede İnsan Gibi Yaşamaya Çalışıyoruz.BİZİM AÇİLEN BİR İŞE ve EV EŞYALARINA İHTİYACIMIZ VAR…Bu Konularda Bize Yardımcı Olusanız Çok Seviniriz…İstersenız Yakından Gelip Kendiniz Göre Bilirsiniz…
  Allah Hepinizden Razı Olsun..

 28. Esra dedi ki:

  Selamin aleykum. Ben esra. Evliyim iki yasinda cocugum var. Uc hafta arayla oz babami kayinvalidemi kaybettim. Esimin 50 bine yakin borcu var psikolojisi iyice bozuldu calisamaz durumda ben bir pastanede calisiyorum. Allah rizasi icin yardim edebilecek biri varsa her ay bin bin taksit seklinde geri odemek sartiyla dilenci degilim hibe de istemiyorum. Eger yakinda olmazsa esim ya kendine ya cocugumla bana zarar verecek su borclar yuzunden bi aile daha yikilmasin. Duyarli iyi durumda biri yardim ederse cok duaci olurum.

 29. Duygu dedi ki:

  Merhaba şuan çaresiz ve kimsesiz kalmış bir kadınım ve iki aylık hamileyim. Üniversite mezunuyum yaptıgım yanlış tercih sonucunda ailem bni reddetti tercih ettiğim insan da bni ortada bıraktı. Şuan için bi hayırseverde geçici süreliğine kalıyorum. Allah rızası için kimseye muhtaç olamayacağım bir ev ve iş istiyorum. Hertürlü yardıma muhtaç durumdayım bebeğimi korumak ve ayakta kalabilmek adına bna yardım edin lütfen.

  1. ercan dedi ki:

   Şuan ne durumdasınız 05 arayın beni ciddi bir evlilik istersen ev tutup beraber güzel yaşantı istersen çocuk proolem değil öncelikle isterseniz görüselim

 30. Ümit dedi ki:

  Selamun aleykum evli iki çocuğum var kiradayım istanbul esenyurtda 650kira 25aydat veriyorum elektrik doğalgaz su tlfn gıda ve diğer giderlerle başa çıkamıyorum evimdeki eşyalar eski ve ev sahibinin beni sokağımda sorabilirsiniz yardım ederseniz seviniriz

 31. Esin çiçek dedi ki:

  Hayırlı geceler %76 engelli hiç bir ihtiyacı kenfisi karşılayamayan eşim ve 8 yaşında ilkokul 3.sınıfa giden oğlum var ben eşimle ve oğlumla ilgilendiğim için çalışamıyorum eşim 650 tl engelli maaşı alıyor 350 ev kirası 160 okul servisi toplam 180 cıvarı alektirik su faturası bize ev ihtiyaçlarımızı oğlumun yiğimi kuşamı bile alamıyoruz çok çaresiz durumdayız artı evimiz sobalı ve fırtına çıktığı zaman kömür bastırıyor oğlum buronşit hastası sürekli hastalığı tetiklenıyor bandırma 100.yılda ikamet etmekteyiz Allah rızası için oğlum için bize yardım eli uzatın ev sahibimizin wifiden girdim sağolsun lar izin verdiler lütfen oğlumun yüzü gülsün yeter bana

  YER: Bandırma 100 YIL.
  Mail Adresi : e_si_n34 @ hotmail . com

 32. Osman dedi ki:

  Adım osman 2 bacağından ameliyat oldum calisamıyorum 5 ayrı yerden icram var 11 yasinda okula giden oğlum 4 yasinda kızım var doğal gazı actiramadim kira 3 aydır odeyemedim elektirik 1 hafta ya kesilecek allah için bana yardım edin ben bittim artık calisiyom dedim 3 gün çalışabildim 1 hafta hastanede yattım 8 tane ilaç kullanıyorum lütfen yardım edin 545

 33. Farah dedi ki:

  Yardım edin bana yalvarıyorum.50 milyar bana borcum var.çok zordayım.hiç birşeyi sağlıklı düşünemiyorum..yalvarıyorum yardım edin bana eşim kalp hastası..eğitimini karşılayıp baktığım 8 yaşında erkek çocuğumuz var..yalvarıyorum bankaya olan borcumdan dolayı yaşantım mahvoldu..yalvarıyorum yardım edin bana….

 34. Gulsah dedi ki:

  Merhaba acil 15 bine ihtiyacım var geri ödemek koşuluyla yardım istiyorum lütfen 9

 35. aysegül kaya dedi ki:

  50 yas dul bir kadinim sağlık sorunlarım var calismiyorrum lisede okuyan oglum var cocugu mun hıcbir ıtıyacını karsı layamıyorum
  kıs ayında oldıgumuz halde cocukguma bot kaban gibi temel ıtıyacını dahi alamıyorum böyle giderse cocugumu okuldan alcam cok zor durumda yım allah rızası için yardım edin

 36. Kağan dedi ki:

  merhaba bn nevşehir derinkuyu yazıhüyük kasabasında ikamet etmekdeydim köyde evim olmadığı için istanbula göç etmek zorunda kaldım 3 cocugumla askeri ucretle gecinemedigim icin koyume donmek isdiyorum ama evin ve arazim olmadigi icin gidemiyorum ne olur benimle bir iletisime gecin allah`askina 055

 37. Selma dedi ki:

  Benim oglum var 30 yaşında motorcu kurye fakat 5 aydir is bulamadı kolu amaliyatli 3 aylık bebeto var 5 yaşında hasta bir oğlu var ve su anda bebeğe ne bir bez ne bir mama ne bir kirasini veremedi konu komşunun getirdiği yemekleri yiyor kirası dörtyüz milyon bir attı bir evi var artık intahar etme hale geldi sizlerden allah rızası için acil yardim istiyorum nolur çocuklar aç su an mama süt yok gelip kendiniz görün

 38. Emre dedi ki:

  Yeni çocuğum oldu kız inanin mama alacak param yok kredi ve kredi kartları doldu odeyemiyorum bunalıma girdim kendime zarar vermeye başladım psikolojik bozuldu allah Rıza için bi el uzatan varmı bana

 39. Arif ateş dedi ki:

  Selamun aleyküm 10000 tl borcum var bankaya aylik 1000 tl geri ödemeli borç verecek bu faiz den kurtaracak bir hayir sever varsa yardimini bekliyorum senet yapalim nasil odememi istiyorsa o koşulları yapalim yeter ki faiz batağindan kurtulayim tlf numaram 0530

  1. Hande dedi ki:

   Slm yardim edebilirim

   1. Kadir dedi ki:

    Hande abla kaç aydır sitee site geziyorum iddia oynuyorum az daha olmazsa krediye başvurucam onuda istemiyorum geri ödeyemem diye öğrenciyin çünkü 10.000 tl ihtiyacım varok acil ama bi türlü bulamıyorum sizden umutlandım yani destek olurmusunuz Allah rizası için 10.000 tl ve acil gerçekten

   2. Burhan dedi ki:

    Merhaba ben utana utana göz yaşı döke döke. Yazıyorum şuanda bunları dilenci değilim sakın kimse yanlış anlamasın beni iş yok çalışmıyorum çok zordayım yeni evlendim bi kızım var ellerinizden öper mobilya aldım işler olmadığından ödeyemedim çok zordayım allah rızası için yardım istiyorum geri ödemeli her ay 500 geri öderim vallahi evime haciz gelecek diye korkuyorum yardımlarınızı. Bekliyorum allah rızası için

 40. Sinan dedi ki:

  Işten çıkarıldım iş bulamadım zor durumdayım gerçekten hiçbir gelirim yok kiralarim var ev sahibi evden atacak bizi yiyecek ekmeğe muhtacim ne yapacağımı bilmiyorum. Çocuklarım resmen aç kaldı kimseden bu güne kadar yardim almadım ama şimdi yardıma muhtacim ne olur yardım edin 0542

 41. gülizar dedi ki:

  ben gülizar iki cocum var ama ben calisamiyorum sizden çocuğum için sizde yardım istiyorum bi ben bide Allah biliyor çaresizlik okadar zorki sesimi doyun ne olur hayır sevenlere

  1. ESRA dedi ki:

   size yardımcı olabilmem için bana ulaşın

   1. Tuba dedi ki:

    Esra hanim size bişey diyebilirim

   2. süheyla dedi ki:

    Ben 3 çocuk annesiyim kiracıyız 15 bin borcumuz var tek çalışan eşim kiralarımızı ödeyemez hale geldik ne olur yardım eli uzatın çok zor durumdayız

   3. Acil yardıma ihtıyacım var dedi ki:

    Abla bana yardımcı olabılırmısınız acaba 05 3 cok zor durumdayım Allah rızası için yardım edebılırmısınız abla

   4. Emine dedi ki:

    Bana da yardımcı olabilir misiniz acil 30000 ne ihtiyacım var kredi filan da kullanamıyorum eşimin sicili bana yansıyor evimde doğalgaz kesildi 5 buçuk aylık bi tane bebeğim var eşim çalışamıyor kira yı yatıyaramoyorum çocuğuma mama bez alamıyorum borçlular kapıya geliyor artık lütfen bana da yardım edin çok zor durumdayım

   5. Yardım dedi ki:

    Merhaba ben sakarya da oturan bir gencim bir çok zor durumdayım ihtiyaçlarımı gideremiyorum yaşım daha 20 arkadaşlarım istediklerini yapabilirken ben çalışacak yer ve iş arıyorum çok desteğe ihtiyacım var annem babam bana sahip çıkmıyor açık öğretim lisesinde okumak zorunda kaldım ne olur yardım edin

 42. Yılmaz dedi ki:

  Slm Aleykum ben Yılmaz 4 çocuk babasıyım iflas ettim şu an 4 bankaya borçluyum icralık oldum işsizim çok çaresizim lütfen yardım edin.

 43. Semra dedi ki:

  Bankalara borcum var maddi yardim allah razı için bulunma girdim çok caresim allah aşkına calismayorumda hastayım

 44. ali dedi ki:

  cocukları mı. okuyamıyorum üctane ben engelliyim cocuklarıma yardım edin

 45. Yusuf dedi ki:

  TV aldık borcunu ödemeden küçük oğlum ekrana oyuncak fırlattı kirdi paneli kırıldı panel için 2800 TL gerekiyor lütfen yardım edin

 46. sami dedi ki:

  merhaba ben sami bolu yeniçağdan biz dört kişiyiz eşim ben 2 oğlum biri 3 diyeri 19 yaşında 1 aydır işsizim çok zor durumdayız bize yardım edecek biri varmı bunu utanarak yazıyorum çocuğum aç süt istiyo alamıyorum.

 47. Raziye yazıcı dedi ki:

  Selamün aleyküm benim 3 yaşında down sendromlu oğlum var kiradayim oğluma 3 aydabir özel ayakkabı almak için sizden yardımcı olmanızı istiyorum 3000 TL ihtiyacım var diğer maslarlari için de yardımcı olursanız sevinirim

 48. Mehmet dedi ki:

  Selamün aleyküm benim 5binlira borcumu var 2bini bankaya bana aylık 200tl geri odeye bileceğim şekilde borç vere bilecek biri varmı

 49. cihan dedi ki:

  Ey Rabbim bana oyle bir kapi acki hayirla nimetlendir biz aciz kullarin senden başka ne siğinacak bir kapimiz nede medet umacağimiz bir kurtuluşumuz vardir sen bizlerin ve tum kainatin sahibisin tum teslimiyetim ve samimiyetim ile sana yoneldim bana ve darda olan kullarina hayirli rizik ver Allahim sana yonelen hicbir kulunu zor durum da birakma Allahim Merhametin ile bizlerin dunya imtihanini kolaylaştir Rabbim /Esselamun Aleykum

  1. Sami Süslü dedi ki:

   Selamün aleyküm benim cok borcum var belgeli artı ben mahkumum evımın ve kızımın hıc bir ıhtıyacını karşılamıyorum bilmiyorum ne yapacagımı şaırdım lütfen ALLAH icın yardım edın

1 2 3 4
Sayfa başına git