Katılım Bankaları Faizsiz Katılım Payı Kredileri 2018'de Çoğaldı


Katılım Bankaları Faizsiz Katılım Payı Kredileri Çoğaldı

Katılım Bankaları Faizsiz Katılım Payı Kredileri Çoğaldı

Faizsiz kredi kullanmak isteyen ve ihtiyaçları dahilinde finansman desteğine gereksinim duyan vatandaşlarımız ülkemizde bulunan katılım bankaları sayesinde ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Katılım bankaları faizsiz katılım payı kredisi sayesinde islami usullere göre ihtiyaçlarını gidermek isteyen vatandaşlarımız da gönül rahatlığı ile bu kredi türünden yararlanabileceklerdir.

Katılım Bankaları Faizsiz Katılım Payı Kredisi

                Katılım Bankaları Faizsiz Katılım Payı Kredisi

İslami yönden faiz kullanmak istemeyen ve krediye ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için helal yönden kredi imkanı sağlayan bankalara katılım bankası denilmektedir. Katılım bankaları konut veya araç kredisi için başvuruda bulunan vatandaşlardan faiz yerine kar payı alarak işlemlerini sürdürmektedirler. Ülkemizde çok sayıda özel ve kamu kuruluşlu bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların yanı sıra katılım bankalarının sayısı da oldukça fazladır. Katılım bankaları aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

Faizsiz katılım payı kredisi veren bankalar

Katılım Payı kredisi nasıl alınır?

Katılım Payı Kredisi Nasıl Alınır?

Katılım bankalarını diğer bankalardan ayıran en büyük özelliği kar payı alarak çalışmış olmasıdır. Yani faiz hesabı ile çalışan bankaların aksine katılım bankaları müşterilerin talep etmiş oldukları finansman için sağlamış oldukları nakit paranın üzerine faiz yerine kar payı ekleyerek çalışması sistemidir. Şimdi sizler için Katılım bankalarının konut kredisi karşılığında alacakları kar tutarları hakkında örnekler vereceğiz.

Ziraat Katılım

Kamu kuruluşlu olan Ziraat katılım bankasının müşterilerine sunmuş olduğu faizsiz konut kredisinde yüz bin lira (100.000)lira tutarındaki kredinin %0,95 kar payı olarak alınmasını isteyen vatandaşlarımızdan aylık olarak 1.400,24 Türk Lirası alınacaktır.Ziraat katılım bankasının faizsiz konut kredilerini hesaplamak için lütfen TIKLAYINIZ.

Vakıf Katılım Bankası

                       Vakıf Katılım

Vakıf Katılım

Kamu kuruluşu olan bir diğer bankamız ise Vakıf katılım bankası olarak bilinmektedir. Vakıf katılım bankasının sunmuş olduğu konut kredilerinden yararlanmak isteyen müşterilerin (100.000) yüz bin lira tutarındaki bir konut için faizsiz kredi talebinde bulunmuş olduğunu var sayarsak eğer 120 ay vade ile %0,99 kar oranından çekilen kredinin aylık ödeme tutarı 1.427,28 Türk lirası olabileceği gibi yüz bin liranın üzerine eklenen kar oranından sonra toplamda ödeme yapacağı tutar ise 171.333,72 Türk Lirası tutarında olacaktır.

Vakıf katılım bankasının sizler için sunmuş olduğu konut kredisi hesaplama işlemleri için LİNKİ TIKLAYINIZ.

Albaraka Türk Katılım

Ülkemizde bulunan kamu kuruluşlu katılım bankalarının dışında bulunan bir diğer bankamız ise Albaraka Türk Katılım Bankasıdır. Bu banka üzerinden çekilecek olan herhangi bir kredi türü için örnek verecek olursak eğer yapılacak işlemler ve alınacak ödenecek tutarlar şu şekilde olacaktır. Dayanıklı tüketim ihtiyaç kredisine örnek verecek olursak eğer 10 bin lira tutarındaki bir kredinin 24 ay vadeli olarak çekilmiş olmasını varsayarsak eğer aylık kredinin ödemesi 506 lira olacaktır. toplam ödeme ise 12 bin lira olacaktır.

Katılım bankaları faizsiz katılım payları çoğaldı !

Kuveyt Türk Katılım

Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden (20.000) Yirmi bin lira tutarında ve 36 ay vade ile araç kredisi çekmek isteyen bir vatandaşımızın aylık ödeyeceği taksit tutarı 711,24 Türk Lirası olurken toplam ödeyeceği tutar ise 25. 615,25 Türk lirası olmaktadır. Kuveyt Türk hesaplama aracına ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Taşıt almak isteyen ve bankaların sunmuş olduğu kredilerden yararlanırken aynı zamanda faiz ödemesi yapmak istemeyen vatandaşlarımız için Türkiye Finans Katılım Bankası 48 aya varan vade imkanları ile ihtiyaç duymuş olduğunuz finansmanı size sağlamaktadır. 20 bin liralık bir taşıt kredisi için 36 ay vade imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın aylık ödeme miktarı 737,58 Türk Lirası olurken toplam ödenecek tutar ise 26.552,88 Türk lirası olmaktadır.

Katılım Bankaları Faizsiz Katılım Payı Kredileri Çoğaldı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sancak dedi ki:

    Faizsiz şeyi veya bir söylemsel sadece Diyorsunuz ki biz faiz Yok şimdi bunu arkada 11 işleyişi bir garantörlüğü yar ben getireceğim size paramı yatırdım sizdedir Tamam Faizsiz ne yani gerçekten öyle mi yoksa arkada başka bir şey mi var ya çok samimi söylüyorum soru işareti diyor Ben bir şeye Dayanıyorum Ben anlamadım ben aşağı yukarı 30 yıldır Bu sistemin içindeyim kuruluşundan beri ve Bu sistemin her türlü mekanizmasında bulundu mutfağında da bulundum tezgahında da bulundum Tepe yöneticiliğinde de bulundum düzenlemelerin oluşumunda da bulunma her şeyde bulundu burada halktan Parayı biz kar ve zarar hesabı akdiyle topluyoruz yani sözleşmemiz tasarrufuyla belli var dedi Onu 10 parasının banka tarafından işletilmesine yönelik bir sözleşme ile topluyoruz.

Sayfa başına git