Kadınlara 50 Bin Lira İşyeri Açma Hibesi 2017 Yılı Destekleri


Kadınlara 50 Bin Lira İş yeri Açma Hibesi

Kadınlara 50 Bin Lira İş yeri Açma Hibesi


Kadın Girişimcilere verilen hibe krediler

Bir çok ev hanımı evlerinde canları sıkıldığı için küçük maliyetli işler yaparak kendilerine hobi bulurken aynı zamanda da üretimlerini yapmış oldukları ürünlerin satışını gerçekleştirerek aile ekonomisine destek çıkmaktadırlar. 2017 yılı içerisinde KOSGEB ev hanımları ve kadın girişimciler için 50 bin liraya varan hibe kredi olanakları sunarak bayanlarımızın da iş hayatına atılmalarını ve ayakları üzerinde durmaları gerektiğini hedeflemiştir. Tüm bunları göz önüne alarak bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Kadınlara 50 Bin Lira İş Yeri Açma Hibesi, İşletme kurmadan hibe kredi başvurusu yapılabilir mi? Girişimci Adayları Hibe Krediler İçin Kaç Kere Başvuru Yapabileceklerdir? adlı başlıklara değerlendirerek bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Kadınlara 50 Bin Lira İş yeri Açma Hibesi

Kadınlara 50 Bin Lira İş yeri Açma Hibesi

Kadınlara 50 Bin Lira İş Yeri Açma Hibesi

Ev hanımlarının elinden her iş gelir diye boşuna dememişler. Ev hanımları oturmuş oldukları yerden para kazanmanın kolay yolunu bulmuşken KOSGEB sayesinde evlerinde yapmış oldukları işleri büyüterek kendi işletmelerini kurabilecek ve çok daha fazla üretim yaparak yüksek karlar elde edebileceklerdir. Örgü, dantel, ev yemekleri, işlemeler, hamur işleri, kuaförlük, el sanatları gibi bir çok alanda üretim yapan ev hanımları kendi işletmelerini kurarak ayaklarının üzerinde durabilir ve bir çok ev hanımına da örnek olabilirler. 2017 yılı içerisinde kadınlara 50 bin lira iş yeri açma hibesi veren KOSGEB ev hanımlarımızı iş hayatına atılmaları için desteklemektedirler. KOSGEB 50 bin lira hibe başvuruları aşamasında yapılacak olan işlemler üzerinde değişiklik meydana getirerek başvuru aşamalarını dahada kolaylaştırmıştır. Şimdi sizler için Kosgeb 50 bin liralık hibe kredilerden nasıl yararlanabileceğinize dair bilgiler vereceğiz.

İşletme Kurulmadan Hibe Kredisi Başvurusu Yapılabilir mi?

KOSGEB Başkanı Sayın Recep Biçer Girişimcilik destek programlarında yeni düzenlemelerin meydana geldiğini dile getirerek sözlerine şu şekilde devam etmiştir. Geçmiş olduğumuz aylarda girişimcilik eğitimini tamamlamış olan ve sertifikasını alan girişimcilerimiz işletmelerini açmış olduklarında KOSGEB‘e başvuru yaparak hibe kredi imkanlarından yararlanabiliyordu. Yeni getirmiş olduğumuz düzenlemelerde ise bu durum değiştirildi ve girişimciler, işletmelerini kurmadan da hibe kredi imkanlarından yararlanabileceklerdir. Ülkemizde girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve başarılı işletmelerin kurulması hedeflenmiştir. Kendi iş yerlerini kurmak isteyen girişimcilerin iş kurma konusunda çok daha fazla bilgi sahibi olması için ve sağlıklı bir iş planı hazırlayabilmeleri için deneyim kazanmaları konusunda uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin alınması gerektiğini de belirtmekte fayda görülmüştür diyerek sözlerini tamamlayan KOSGEB Başkanı Sayın Recep BİÇER tüm girişimcilerimiz için bol şans dilemeyi de unutmamıştır.Girişimci Adayları Hibe Krediler İçin  Kaç Kere Başvuru Yapabilirler

 Girişimci Adayları Hibe Krediler İçin  Kaç Kere Başvuru Yapabilirler

Girişimci Adayları Hibe Krediler İçin  Kaç Kere Başvuru Yapabilirler

Yapılan yeni düzenlemelerin ardından KOSGEB başkanı Sayın Recep Biçer İşletmelerini kurmadan KOSGEB başvurusunda bulunan girişimcilerin başvuru formlarını doldurmuş olduklarında Açılacak olan işletmelerin karlılık, sürdürülebilirlik, sektörel fırsatlar gibi konuların değerlendirilerek olumlu ve olumsuz sonuçlarını başvuru sahibi olan girişimci adayına bildirileceğini açıklamıştır. Başvurusu olumlu sonuç alan girişimci adayları 90 gün içerisinde işletmelerini kurabilecekler ve KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırarak taahhütnamelerini imzalayacaklardır. Girişimciler bu işlemleri 90 gün içerisinde tamamlayamazlar ise başvuruları reddedilecek ve hibe kredi olanaklarından yararlanamayacaklardır.

Başvurusu reddedilen adaylar ve girişimci adaylar hibe kredilerden yararlanabilmek için 3 kez başvuru yapabileceklerdir. 3 Başvurusundan da olumsuz sonuç alan girişimci adaylarının ise başvuru hakları kalmıyor. Aynı zamanda girişimciler bu destek programlarından bir kez yararlanabileceklerdir.

Girişimcilik destek programı üzerinde yapılan bu değişikliğin ardından işletmesini kuran ve aynı zamanda KOSGEB müracaat etmeyen girişimciler en geç 31 aralık 2017 tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir. Bu tarihin ardından başvuru yapacak olan girişimcilerin ise işletmelerini açmadan KOSGEB e başvuru yapmaları gerekecektir. Çünkü yanlızca işletmesini açmadan başvuru yapan girişimcilerin başvuruları onaylanacaktır.

KOSGEB hakkında bilmediğiniz daha bir çok konu için sitemize giriş yapabilir ve kategori bölümünden merak etmiş olduğunuz konu başlıklarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. KOSGEB destekleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen linke TIKLAYINIZ.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git