Kadınlara 50 Bin Lira İş yeri Açma Hibesi

Kadınlara 50 Bin Lira İş yeri Açma Hibesi
21 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

Kadın Girişimcilere Verilen Hibe Krediler

Bir çok ev hanımı evlerinde canları sıkıldığı için küçük maliyetli işler yaparak kendilerine hobi bulurken aynı zamanda da üretimlerini yapmış oldukları ürünlerin satışını gerçekleştirerek aile ekonomisine destek çıkmaktadırlar. Bu yıl içerisinde KOSGEB ev hanımları ve kadın girişimciler için 50 bin liraya varan hibe kredi olanakları sunarak bayanlarımızın da iş hayatına atılmalarını ve ayakları üzerinde durmaları gerektiğini hedeflemiştir. Tüm bunları göz önüne alarak bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Kadınlara 50 Bin Lira İş Yeri Açma Hibesi, İşletme kurmadan hibe kredi başvurusu yapılabilir mi? Girişimci Adayları Hibe Krediler İçin Kaç Kere Başvuru Yapabileceklerdir? adlı başlıklara değerlendirerek bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Kadınlara 50 Bin Lira İş Yeri Açma Hibesi

Ev hanımlarının elinden her iş gelir diye boşuna dememişler. Ev hanımları oturmuş oldukları yerden para kazanmanın kolay yolunu bulmuşken KOSGEB sayesinde evlerinde yapmış oldukları işleri büyüterek kendi işletmelerini kurabilecek ve çok daha fazla üretim yaparak yüksek karlar elde edebileceklerdir. Örgü, dantel, ev yemekleri, işlemeler, hamur işleri, kuaförlük, el sanatları gibi bir çok alanda üretim yapan ev hanımları kendi işletmelerini kurarak ayaklarının üzerinde durabilir ve bir çok ev hanımına da örnek olabilirler. Kadınlara 50 bin lira iş yeri açma hibesi veren KOSGEB ev hanımlarımızı iş hayatına atılmaları için desteklemektedirler. KOSGEB 50 bin lira hibe başvuruları aşamasında yapılacak olan işlemler üzerinde değişiklik meydana getirerek başvuru aşamalarını dahada kolaylaştırmıştır. Şimdi sizler için Kosgeb 50 bin liralık hibe kredilerden nasıl yararlanabileceğinize dair bilgiler vereceğiz.

İşletme Kurulmadan Hibe Kredisi Başvurusu Yapılabilir mi?

KOSGEB Başkanı Sayın Recep Biçer Girişimcilik destek programlarında yeni düzenlemelerin meydana geldiğini dile getirerek sözlerine şu şekilde devam etmiştir. Geçmiş olduğumuz aylarda girişimcilik eğitimini tamamlamış olan ve sertifikasını alan girişimcilerimiz işletmelerini açmış olduklarında KOSGEB‘e başvuru yaparak hibe kredi imkanlarından yararlanabiliyordu. Yeni getirmiş olduğumuz düzenlemelerde ise bu durum değiştirildi ve girişimciler, işletmelerini kurmadan da hibe kredi imkanlarından yararlanabileceklerdir. Ülkemizde girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve başarılı işletmelerin kurulması hedeflenmiştir. Kendi iş yerlerini kurmak isteyen girişimcilerin iş kurma konusunda çok daha fazla bilgi sahibi olması için ve sağlıklı bir iş planı hazırlayabilmeleri için deneyim kazanmaları konusunda uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin alınması gerektiğini de belirtmekte fayda görülmüştür diyerek sözlerini tamamlayan KOSGEB Başkanı Sayın Recep BİÇER tüm girişimcilerimiz için bol şans dilemeyi de unutmamıştır.Girişimci Adayları Hibe Krediler İçin  Kaç Kere Başvuru Yapabilirler

 Girişimci Adayları Hibe Krediler İçin  Kaç Kere Başvuru Yapabilirler

Girişimci Adayları Hibe Krediler İçin  Kaç Kere Başvuru Yapabilirler

Yapılan yeni düzenlemelerin ardından KOSGEB başkanı Sayın Recep Biçer İşletmelerini kurmadan KOSGEB başvurusunda bulunan girişimcilerin başvuru formlarını doldurmuş olduklarında Açılacak olan işletmelerin karlılık, sürdürülebilirlik, sektörel fırsatlar gibi konuların değerlendirilerek olumlu ve olumsuz sonuçlarını başvuru sahibi olan girişimci adayına bildirileceğini açıklamıştır. Başvurusu olumlu sonuç alan girişimci adayları 90 gün içerisinde işletmelerini kurabilecekler ve KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırarak taahhütnamelerini imzalayacaklardır. Girişimciler bu işlemleri 90 gün içerisinde tamamlayamazlar ise başvuruları reddedilecek ve hibe kredi olanaklarından yararlanamayacaklardır.

Başvurusu reddedilen adaylar ve girişimci adaylar hibe kredilerden yararlanabilmek için 3 kez başvuru yapabileceklerdir. 3 Başvurusundan da olumsuz sonuç alan girişimci adaylarının ise başvuru hakları kalmıyor. Aynı zamanda girişimciler bu destek programlarından bir kez yararlanabileceklerdir.

Girişimcilik destek programı üzerinde yapılan bu değişikliğin ardından işletmesini kuran ve aynı zamanda KOSGEB müracaat etmeyen girişimciler en geç 31 aralık 2018 tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir. Bu tarihin ardından başvuru yapacak olan girişimcilerin ise işletmelerini açmadan KOSGEB e başvuru yapmaları gerekecektir. Çünkü yanlızca işletmesini açmadan başvuru yapan girişimcilerin başvuruları onaylanacaktır.

KOSGEB hakkında bilmediğiniz daha bir çok konu için sitemize giriş yapabilir ve kategori bölümünden merak etmiş olduğunuz konu başlıklarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. KOSGEB destekleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen linke TIKLAYINIZ. Kosgeb 2019 destek programı hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz. Kadınlara 50 Bin Lira İş yeri Açma Hibesi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Huriye koçak dedi ki:

    Butik açmak istiyorum maddi durumum yok destek çıkarsaniz sevinirim .

  2. Tunahan Kur dedi ki:

    KOSGEB nakit para desteği veriyor ancak proje kabul olsa bile ilk önce hibe nakit teslimi yapılmıyor yatırımcıyı ilk harcamaları kendi yapıyor Daha sonra fatura faturalar ile ödemesini geri alabiliyor programın amacı girişimciliğin desteklenmesi girişimciliğin yaygınlaştırılması başarılı işletmelerin kurulmasıdır Bu programın amacı KOSGEB programlarının genel amacı burada 50.000 TL’lik ibe için belli bir yaş aralığı var ama KOSGEB’in birçok olanağı var girişimcilere için bunlar için yaş sınırı aranan da var ama yanında var programdan kişiler yararlanabilir küçük ve orta ölçekli işletmeler ve yeni girişimciler yararlanabilir kendi işini kurmak isteyen girişimci gençlere geliştirdikleri projeler karşılığında 50 bin liraya kadar karşılıksız hibe nakliye destek verilecek ilk kez iş bulan her gencin maaşı bir 1 yıl boyunca devlet tarafından karşılanması sağlanacaktır devlet kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyen gençlere verdiği 50.000 liralık hibe üzerinden yeterli gelmemesi durumunda 100.000 TL olarak faizsiz kredi verecek gençlere faizsiz kredi için kredi fonu aracıyla 185 kefaret sağlanacak yeni iş kuran gençlere 3 yıla kadar gelir vergisi ödenmeyecek Burada kendi işinizin patronu olmaya hazırmısınız uygulamalı girişimcilik eğitimi gibi resmimiz var yani çilemiz şartlar nelerdir Buna bak bakalım şartları kanunu tasarısı tam sana göre bu desteklenen ticari hayata ilk defa atılan 18 yaşından büyük ve 30 yaşından küçük olanlar yararlanacak bu 50.000 TL ve 100 TL’lik destek için 100.000 TL’lik kredi için devlet desteği ticari hayata başlanılan ilk vergilendirme Döneminden itibaren 3 vergilendirme dönemi için uygulanacak buradaki üç vergilendirme denilen olay 3 yıl boyunca asgari ücret üzerinden yüzde 15’lik vergi oranı alınmayacak belirtilmek isteniyor yani burada özet şeklinde zaten vermişim bunu 18 ve 30 yaş arasındaki Genç Girişimciler 3 yıl boyunca 10 yıl uygulanan Asgari ücretin yüzde 15’inde vergiden kesecek indirecek vermeyecek yani Asgari ücretin 115 lik kadar bir kısmını bu uygulama ile kendi işini kurmak için ticarete atılan gençler devlet 3 yıl süreyle vergi muafiyeti tanınıyor Bu sayede Paraya ihtiyaç duyduğu ilk dönemler arasındaki maddi destek biraz da olsa sağlanmış oluyor vergi desteğine bakacak olursak yine bunun da detaylı şartları nelerdir diye bakarsak 3 yıl boyunca olduğunu söylemiştik girişimciler için bir de 4 tane şartımız var bu teşviklerden yararlanması için girişimciler kendi işinde çalışıyor olmalı.

Sayfa başına git