Ziraat TKK Sıfır Faizli İnek Kredisi 2018-2019-2020 (3 SENE)


Ziraat TKK Sıfır Faizli İnek Kredisi 2018-2019-2020 (3 SENE)

Ziraat TKK Sıfır Faizli İnek Kredisi 2018-2019-2020 (3 SENE)

Hayvan kredisi çekmek isteyene Tarım ve Orman Bakanlığının projesi kapsamında TKK ve Ziraat Bankası tarafından çiftçilerimize 2018 yılı için verilen küçükbaş hayvancılık, inek, koyun, keçi, süt hayvanı ve besicilik için destek sağlanmaktadır. Köyüne yerleşerek inek almak isteyen vatandaşlarımıza ise bir çok banka tarafından düşük faizli finansman sağlanıyor. Bununla birlikte Bakanlık her yıl inek yetiştiriciliğine 30 bin lira geri ödemesiz hibe veriyor. Şartlar ve bankalar haberimizde..

Devlet teşvik ve hibeleri ile hayvancılık işine girmek isteyen çiftçilerimiz için 2018 ve 2019 yılı içerisinde verilecek olan öncelik Hibe ve Teşviklerden faydalanmaları, daha sonra ise 2018 SIFIR FAİZLİ KREDİ imkanlarını incelemeleri yararlarına olacaktır. Zira Devlet sosyal kalkınma ve ekonomik refahın inşası için özellikle Çiftçilerimize Tarım ve Hayvancılık alanlarında birçok destek ve projeyi uygulamaya sokmaktadırlar. 2018 yılında Devlet Destekli İnek Kredisi ve teşvikler aşağıdadır.

inek kredisi

İnek Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Büyükbaş hayvan satın alacak vatandaşın sıfır faizli veya düşük faizli Ziraat Bankası Tarım Kooperatif kredisi alabilmesi için, öncelikle çiftimizin şartlarının hem ziraat bankası hemde Tarım Kredi Kooperatifine uyması gerekiyor. Bunun anlamı şudur ki, eğer sizin kredi borçlarını var ise, kara listede iseniz, Ziraat Bankasından bireysel kredi çekebilecek durumda değilseniz, işiniz zor. Yine bu şartları taşıyor olsanız bile, İnek Kredisi çekmek için Tarım ve Kredi Kooperatifi tarafından bahsedilen Tarım Kredi Şartlarını taşıyor olmanızda ikinci bir şarttır. Bankadan çekebileceğiniz SIFIR FAİZLİ İNEK KREDİSİ için hem bankanın hemde Kooperatifin onay vermesi gerekmektedir. Kooperatif şartlarını inceleyin.

Eğer Ziraat Bankasından 2018 yılı içerisinde hem İnek Kredisi, hemde koyun kredisi (küçükbaş hayvan besiciliği) çekmek isterseniz, bu kez banka ve kooperatif size, en üst limitten kredi verilen destek hangisi ise, o desteğin ve lehinize olan krediden yararlanmanızı sağlayacaktır.

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından üretici ve çiftçilere büyükbaş inek, dana düve yetiştiriciliği alanlarında kredi imkanı sunmaktadır.

Tarım Kredi Kooperatifi İnek Kredisi

 • 2018 yılında Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvancılık Devlet tarafından desteklenmeye devam edecek.
 • Çiftçilere hayvan başına destekleme ödemesi verilecek.
 • Milli Tarım Projesi devreye alınacak ve bu proje kapsamında çiftçiye hibe ve teşvikler verilecek.
 • Havza ekim planı dahilinde, ülkemizde ki tüm havzaların devlet kontrolü ile ekilmesi sağlanacak.
 • Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi tarafından çiftçimize sıfır faizli büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık ve tarım kredisi verilecek.
 • Esnafımıza KOSGEB tarafından 50 bin lira Kobi İşletme Desteği kredisi verilecek.
 • IPARD2 Projesi ile TDKD projelerini sürdürecek ve girişimci çiftçilerimiz projeleri karşılığında inek, koyun, keçi, besihane ve benzeri yatırımlarına finansman bulabilecekler.
 • Şekerbank, Halkbank, Garanti, TEB gibi bankalar tarafından da çiftçilerimize ister inek kredisi, isterlerse küçükbaş hayvan kredisi verilmeye devam edecek.
 • Tarım Bakanlığınca verilen hayvancılık desteklemeleri verilmeye devam edecek.


Bakanlık her yıl devletin sağladığı bütçe olanakları ile çiftçi ve üreticilere elinden geldiğinde destek vermeye çalışıyor. Sermayesi olmayan ve köyüne yerleşip sıfırdan bu işe girecek çiftçilerimize büyükbaş hayvancılık yerine koyun yetiştiriciliğini tavsiye ederiz. Çünkü bu iş inek yetiştiriciliğine göre daha az sermaye gerektiren ve daha az risk içeren bir yatırım türüdür. Devletin verdiği teşvikleri anlatmaya devam edelim. 😉

 • Damızlık Süt Hayvanı Yetiştiriciliği Başlangıç için sıfır faiz desteği, ileri ki zamanlar için %50 faizli kredi
 • Damızlık etçi kombine sığır için %25 Başlangıç masrafı ve %50 oranında ise ilerleye zamanlarda verilecektir.
 • 2018 yılında Damızlık düve yetiştiren çiftçilere SIFIR FAİZLİ kredi ve %25 oranında işletme desteği verilmektedir.
 • İnek Düve ve Sığır Yetiştiriciliği için 2018’de başlangıç için %50 kredi ve destek içinse %75 oranında faizli kredi verilmektedir. İnek Sığır Besiciliği 2018 yılında popüler hayvancılık sektörlerinden biri olup, bu işi yapmak isteyenlere Kooperatif ve Ziraat Bankasınca %50 oranında kredi verilmektedir.
 • Eğer sermayeniz hiç yoksa montofon inek kredisi veren bankalar ve Devlet kuruluşları hakkında hazırladığımız yazımızı incelemelisiniz.

Eğer 2018 yılında Tarım ve Hayvancılık Devlet destekli sıfır faizli kredilerden faydalanmak istiyorsanız hemen kooperatif üyeliğinizi gerçekleştirin. Eğer Tarım Kooperatifine üye değilseniz, üyelik talep ettiğiniz bir dilekçe yazınız. Dilekçenizin ekine eğer mevcut ise ÇKS belgenizi, ikametgah ve resmi kimlik belgenizin fotokopisini mutlaka ekleyiniz.  İnek kredisi çekerek besicilik yapmak yerine 2018 yılının yeni yatırım trendlerinden olan İnek Bank projesine dahil olmayı düşünebilirsiniz. Eğer yatırımcı iseniz, bu durum sizin avantajınıza olabilir.

inek-kredisi-2018

ÖNEMLİ NOT:

ÇKS kaydınız yok ise, Mutlaka Gıda Tarım ve Hayvancılık İl İlçe Müdürlüklerine başvuruda bulunarak çiftçi kayıt sistemine kaydınızı yaptırınız. 2018 yılında Milli Tarım Projesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Genç Çiftçi 2018 projesi veya Köye Dönüş Projesi kapsamında düşük faizli veya hibe inek kredisi verilmesi durumunda ÇKS kaydınız yok ise, bu destekten faydalanamazsınız.

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvancılık Kredisi 2018-2019-2020

2018, 2019 ve 2020 yıllarında geçerli olan Ziraat Bankası tarım kredi kooperatifleri kredileri kapsamında 750 bin liraya kadar %100 faiz indirimi uygulanmaktadır. Bu kapsamda çiftçilerimiz yatırım dönemlerinde bu 3 yıl içinde başvuru yaparlarsa 750.000 TL. civarında sıfır faizli inek kredisi alabilirler.

Eğer çiftçimiz bu başvuruyu ihtiyaç döneminde yaparsa, çekeceği krediye %50 oranında indirim yapılır.

750 binden fazla çekerseniz ise yatırım döneminde %25, işletmede ise %50 faiz ödersiniz.

Damızlık sığır almak istiyorsanız Tarım Kredi ve Ziraat’e başvurun. Yine 750 bin liraya kadar SIFIR FAİZLİ (YATIRIM DÖNEMİ)

İşletme döneminde ise %50 sıfır faizli kredi alabilirsiniz.

Damızlık düve yetiştiriciliğine girmek istiyorsanız ise, Ziraat Bankası SIFIR FAİZLİ KREDİ veya %75 indirim avantajı sağlıyor.

Yetiştiricilik için ise %50 – %25 3 MİLYON TL.

Besicilik alanında %50 – %50 faiz indirimli kredi vermektedir. Üst limit 5 MİLYON TL.

Etiketler:

Ziraat TKK Sıfır Faizli İnek Kredisi 2018-2019-2020 (3 SENE) Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. Cesur dedi ki:

  Damızlık inekdüve hostein var satılık
  Tel 0538

 2. Soner dedi ki:

  Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için devletin sunduğu teşvikten nasıl yararlanacağım ?

 3. Mehmet Ali birfidan dedi ki:

  bende büyükbaş hayvan almak istiyorum. İnek kredisi % kaç faizle veriyor?

 4. Cemre Konuşkan dedi ki:

  365 hibe çıktı bana Pamukkale ilçesine bağlı Yeniköy’de yaşayan 41 yaşındaki hikaye yaptığı açıklamada iki çocuğunun süt ihtiyacını dışarıdan karşılamak için 2001 yılında annesinden aldığı birkaç buzağı büyütme başladığını zamanla hayvanların çoğalmaya başladığını anlattı anda 28 tane sanırım var toplam 55 60 tane hayvanım memnunum hayvanların iğnesi olsun herşeyini ben kendim elimden geldiği kadar kendim yapıyorum yani harmanlanmış.

 5. izzet celik dedi ki:

  duve simentel almak istiyom kanadan yasiyom en az50 adet duve kiredi istiyom hangi evralarla basburuda bulunuŗom cevãp békliyom tlfun 1

  1. izzet celik dedi ki:

   50 adet duve simentell kiredem gecer miym

 6. niyazi dedi ki:

  ben bir genc girişimci olarak büyük baş hayvan almak istiyorum

 7. Mustafa dedi ki:

  Slm

 8. Mehmet dedi ki:

  Hayırlı günler camız yetiştirme çifligi açmak istiyorum devletten nasıl kredi alabilirim selamlar

 9. büyük baş kendime ait ayırım var 20 hayvan kapasteli dedi ki:

  Devletin cifcilere sunduğu kredilerden yararlanmak istiyorum nereye bas vurmam gerekiyor

 10. büyük baş kendime ait ayırım var 20 hayvan kapasteli dedi ki:

  Ben köye dönüş büyük baş inek almak istiyorum

Sayfa başına git