İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi?


İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi?

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi?


Bankalardan geçmiş dönem borçları yüzünden kara listede olup, sicili bozuk olanlar ve haklarında yasal takip kararı alınarak icralık ve avukatlık olanlar nasıl kredi çekebilir? Bankalardan ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi alarak ödeme tarihlerini aksatıp hiç ödeme yapamayan, zamanında ödemediği kredi borçları yüzünden banka tarafından tüketicinin kredi notu düşürülmesi gibi nedenlerle kara listeye alınanlar bankalardan ve finansman kuruluşlarından kredi nasıl alabilir? Detaylar haberimizde..

İcralık ve Avukatlık Olanlara Kredi Verilir mi?

Kara listede olup, sicili bozuk olanlar bankalardan normal şartlarda yeni bir kredi talebinde bulunamazlar. Mevcut kredi borçlarını ödeyebilmeleri için başka bankadan kredi talebinde bulunduklarında da genellikle kredi cevaplarına onay alamazlar. İcralık olarak avukata borcu yasal takibe düşen tüketicilerin bu durumdan kurtulabilmek için başvurdukları finansman kuruluşları genellikle bankalar değil de yasal olarak veya yasa dışı kredi eren kurumlar olmaktadır. Kara listede adı geçen, sicili bozuk olan ve  kötü sicile sahip olan tüketiciler bankalardan kredi alamadıkları için genellikle bu durumlarından faydalanmak isteyen yerlerden kredi almak zorunda  kaldıklarından, senetle, yüksek komisyonlar ve faiz oranları ile karşı karşıya kalmaktadır.

İcralık Avukatlık Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

İcra dosyaları

Yüksek faiz oranları ile istedikleri limitlerde ve vadelerde kredi veren bu gibi kuruluşlardan kredi talebinde bulunmadan önce yani mağduriyet yaşamamanız adına ilk olarak icralık ve avukatlık olan kişilerin mutlaka borçlarının bulundukları banka ile görüşmeli ve durumunu banka yetkililerine izah etmeleri bu durumlarından yararlanmak isteyen kişiler ile görüşmeden kendi çalıştıkları banka ile görüşerek bankaya borç yapılandırma talebini iletmeleri daha akıllıca olacaktır.

İcralık Olan Kişilere Kredi Veren Bankalar

Bankalardan ihtiyaç, otomobil ve konut kredisi alarak veya kredi kartının borcunu ödemeyen kişiler bankalar tarafından ilk olarak uyarı alırlar. Bu uyarılara rağmen borcunu zamanında ödemeyen tüketicilerin borçları temerrüde düşerek borç sahibine yasal takip işlemi başlatılır. Borç sahibine veya kefile başlatılan yasal takip işleminde öncelikle borcun tahsili için kişi avukata verilir ve borç alacağını artık avukat ile halledilmesi gereklidir. Bu durumda olan kişiler icralık olurlar ve icra takibine düşen kişiler halen borcunu ödemezse bu durumda artık icra işlemi başlatılır. Yasal takibe alınan ve borcu dolayısıyla mal varlığına el koyulacak olan yani icralık olan kişilerin durumları öncelikle banka tarafından avukatlara iletilir.Banka avukatları tarafından icra mahkemesine yapılan müracaat ile borç sahibine veya kefile icra emri gönderilerek mal varlığına el koyulması ile borcun tahsil işlemi bu şekilde sonlandırılır. İcralık olan kişilerin bu durumları bankalar tarafından açıkça görülmektedir. Bu nedenle bankalardan kredi başvurusunda bulunan icralık ve avukatlık olanlara bankalar kredi vermezler ve hiçbir şekilde kredi taleplerine onay çıkarmazlar. Bunun nedeni ise bankalar kredi alan kişinin ödeme gücünün olmadığını açıkça gördüklerinden kredi vermekten çekinirler hiç bir bağlayıcı dayanağı olmayan bu durumdaki kişilere verilen kredinin geri ödemesinin yapılamaması gibi bir durumu var olduğundan bu kişilere bankalar tarafından hiçbir şekilde kredi verilmez.

icralık-olanlar-kredi-çekebilirmi

Mevcut borcunuz için kredi çektiğiniz banka ile iletişim halinde olun ve borcunuzu yapılandırma yoluna gidin.

Borcundan dolayı bankanın yasal takibine düşen ve icralık olan kişilerin yapması gereken ilk işlemi mutlaka mevcut borcunun bulunduğu banka ile irtibata geçmek  olacaktır. Borcunuzun yapılandırması için borç yapılandırma talebinde bulunarak borcunuzu belirlenen vadelerde günü gününe ödeyerek kapata yolunu tercih etmek en akıllı işlerden birisi olacaktır. Bankaya olan kredi ve kredi kartı borcunuzu bankanın belirlediği vadelere yayarak belirli faiz oranları ile taksitlendirme yaparak borcunuzu belirlenen vadelerde taksitler halinde ödeyerek borcunuzdan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Banka ile irtibata geçen ve borç yapılandırma talebinde bulunan ve borç ödeme gayreti içindeki kişilerin icra emri kaldırılarak icralık  ve avukatlık durumlarından kurtulabileceklerdir.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar ile görüşürseniz, puanınız düşük olsa da, kredi çekebilirsiniz.

Borç ödeme gayreti içinde olan tüketicilerin her ne sebeple olursa olsun borcunu zamanında ödeyememesi gibi durumlarda icra emri gönderilmesi bankanın alacağını thsil etme yöntemlerinden ilki olduğundan tüketicilerin bu gibi durumlara maruz kalmaları halinde yapmaları gereken ilk işleri mutlaka banka ile irtibata geçmek olmalıdır. İcralık olanlar bu şekilde bir tavırla banka ile borçlarını ödemek üzere görüştüklerinde mutlaka zaman içinde kara listeden de çıkarılarak sicili temizleyebilecektir.

İcralık durumdan çıkmanın ilk yöntemi banka ile görüşüp borç yapılandırması talebinde bulunmak, ikinci yöntemi ise borcunu tek bankada birleştirme olmalıdır. Uzun vadeli kredi alarak, borcunuzu tek bankadan birleştirmek için borç kapatma kredisi adı altında verilen kredi ürünlerine başvuru yaparak icralık durumunuzdan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Eğer kara listedeyseniz, bankalardan borç kapatma kredisi alarak borcunuzu kapatabilirsiniz. Bankalar ise borç kapatma kredisi adı altında verdikleri krediler için kredi talebinde bulunan kişilerden teminat, kefil ve rehin gibi bazı şartları yerine getirmeleri halinde kredi vermektedir. Sağlam bir kefil, taşınmaz arsa, tarla, ev gibi ipotek göstereceğiniz mal varlığınızı bankaya teminat olarak gösterip, borç kapatma kredi alarak icralık durumunuzdan bu yolla kurtulabilirsiniz.İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. İsmet KORU dedi ki:

    benim başıma bir kere icra gelmişti. 2 evimi birden aldılar. Ama şuanda da kredi kartımı yenileyeceğim yenileyebilir miyim? yani herhangi bir sıkıntı olur mu?

  2. Sezgin YILDIRIM dedi ki:

    Merhaba, çalıştığım işyerinin 1 yıllık ödemesi yapı kredi bankasında bulunan hesap ile gerçekleştirilmesine rağmen istediğim kredi olan 1.500 tl yi vermiyorlar. Bunu bu kadar gözlerinde büyütecek borcum da olmamasına rağmen kredi vermek istemiyorlar. 6 ay sonra tekrar başvurun o zaman kredi çıkar dediler ancak 1 yıl oldu hala vermiyorlar. Sebebi nedir acaba?

  3. Cihan dedi ki:

    BDDK denen kurum piyaların kötü olmasına küçük işletmelerin çıkmaza girmelerine sebep sizsiniz.Esnaf icralık oldu diye ödemeleri düzensiz diye kredi vermeyen bankalar,sizede tek kelime allah gözünüzü doyursun.Kaldırın kardeşim şu abuk zübük kurallarınızı piyasayı hareketlenirim Siz böyle yaparsanız bu 300 bin işletme yarın 700 bin olur.Aklımızı başınıza alın

Sayfa başına git