Hayvan Hibesi, Projeleri ve Faizsiz 100 Bin TL. Kredi

Hayvan Hibesi, Projeleri ve Faizsiz 100 Bin TL. Kredi
25 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

Geçtiğimiz yıl genç çiftçi 30 bin lira hibe projesine bir yenisi ekleniyor. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan hibesi projeleri kapsamında; eğer proje bakanlar kurulundan geçerse küçük ailelere 300 koyun/keçi veya 5 büyükbaş gebe düve hibe edileceği söyleniyor. Projeye eğer 65 bin lira aile başına bütçe ayrılabilirse, küçük aile işletmelerine 5 büyükbaş hayvan yada 30 koyun hibe edilecek.

Bahse konu uygulama proje aşamasında olup, henüz uygulamaya başlanmadı. Eğer Bakanlar kuruluna sunulur ve onaylanırsa,  uygulamaya başlanacak.

5 Damızlık Düve 300 Koyun Hibesi Projesi

Geçtiğimiz gün proje hakkında açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı bir bayanın 5 inek veya 300 koyuna bakabileceğini, küçük aile işlemelerini destekleyeceklerini anlattı. Bu kapsamada hayvancılık ile geçimini sağlayan aile işletmelerinin devlet destekleri sayesinde belirli bir sürü sayısına ulaşarak başka bir işe ihtiyaç duymamaları ve yerli üretimin arttırılması planlanıyor. Projeye göre şu destekler sağlanacak.

 1. Genç çiftçi projesine başvuran gençlerimize 30’ar bin lira hibe verilecek.
 2. Eğer proje onaylanırsa, küçük aile işletmelerine 300 koyun veya 5 inek hibe edilecek.
 3. Küçük ailelerin sigorta masrafları Devlet tarafından karşılanacak.
 4. Hibe edilen 5 büyükbaş hayvan için günlüğü 7 liradan kesif yem parası desteklemesi ödenecek.
 5. Besi sığırlarına 220 kilogram olma şartıyla 250’şer lira destekleme ödenecek.
 6. Küçükbaş hayvancılıkta kuzu ve tekelerin erken kesilmesinin önüne geçilmesi için kuzu ve teke başına da destekleme ödenecek.
 7. 5 damızlık düve hibe veya 300 koyun hibe alan ailelerin 3 yıl boyunca desteklenmesi sağlanacak ve büyükbaş hayvan bakan ailelerin 3 yılın sonunda 15 büyükbaş hayvana sahip olmaları sağlanacak.
hayvan-hibeleri

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hibe desteklemeleri yapılmaya devam ediyor.

Hayvancılık Destekleri Arttırılacak!

Yurt genelinde Tarım ve Orman Bakanlığının Manda, Düve, Teke ve Koç üretim tesislerini kurulmasına devam ediyor.Belirlenen illerde bakanlık tarafından canlı hayvan alımına yüzde 50 oranında hayvan alım hibesi ödeniyor.

Mera hayvancılık yetiştiriciliği bölgesi adı verilen 30 ilimizde ise düve alımına %30 oranında hibe devam ediyor.

Destekleme ödemeleri kapsamında 4 aydan büyük buzağıları Bakanlık 750 TL. destekleme ödemesi yapıyor.

Ziraat Bankasınca halen verilmeye devam eden hayvan kredisi faiz oranları düşürülecek. Bunun sonrasında 5 gebe düve hibe edilen veya 30 koyun hibe edilen ailelere, Ziraat Bankasında düşük faizli hayvancılık kredileri verilecek. Bankanın kredi verme şartlarında düzenlemeye gidilecek.

Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Facebook Sayfamızı Takip Edin!

Genç çiftçi 30’ar bin lira hibe projesinin %80 oranında bütçesi hayvancılık sektörüne aktarılacak. Bu sayede tarımdan daha önce yerli hayvan üretiminin desteklenmesi sağlanacak.

KÖYE DÖNÜŞ YAPANLARA 300 KOYUN HİBE EDİLECEK

Geçen yıl köye dönüş yapan çiftçilerimize 300 küçükbaş koyun verilmiş ve bu koyunlar 300 koyun kuzuladığında geri ödenmeye başlanmıştır.

 • Çiftçiden 300 koyun karşılığında tarla tapusu ipotek alınacak.
 • ÇKS kaydı olmak zorunlu olacak.
 • Çiftçiye belirli dönem asgari ücret maaş ödenecek.

Henüz şartlar netleşmedi ancak ödemelerin çiftçiden belirli bir dönem sonunda tahsil edilebileceği değerlendiriliyor. Ayrıntılı bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

02 MAYIS 100 BİN TL FAİZSİZ KREDİ

300 koyun projesi başladı ancak bu sayıda hayvan alınabilmesi amacıyla Ziraat Bankası 100 Bin Liraya kadar sıfır faizli hayvan kredisi veriyor. Bunun için çiftçinin 250 bin düve veya 300 koyun projesi dahilinde bankaya başvurması gerekiyor.

Verilen destekleme ve krediler için başvuru tarihleri sona ermiş olup 2019 yılında devam etmesi halinde gerekli bilgileri ve başvuru şekillerini sizlerle detaylı bir şekilde paylaşacağız.Hayvan Hibesi, Projeleri ve Faizsiz 100 Bin TL. Kredi Konusuna 20 Yorum Yapıldı
 1. devlet desteği dedi ki:

  çsk belgesi ve üzerine kayıtlı tarla tapusu var ise il veya ilçe tarıma gidip destek için müracaat edebilirsinz

 2. Gökhan ünal dedi ki:

  Hibe başvurusu icin bas vurmak istiyorum

 3. Selami kırsal dedi ki:

  Yani Net niye böyle hep Neden böyle acaba biz bunu nasıl ithalat olmadan dışarıdan satın almadan Vatandaşlarımızın et ihtiyacını karşılar ve bunun sebeplerini indiğimiz zaman zaten en başta buzağı olduğunu görüyoruz Yani hep Tabii sağ olsun arkadaşlar da bir öğreniyorum bunları yani at olmadan Et ve süt olmaz ana olmadan dana olmaz yani bu bağlamda da esasında Sağlık Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı hemen hemen aynı özelliklere sahip benden önce Arkadaşlarımla çok güzel şekilde bahsettiler.

 4. Emrah tanriver dedi ki:

  Bende köyume geri dönmek istiyorum 300 koyundan yararlanmak için ne yapmak lazım bana yardımcı olur musunuz

 5. Ferruh Özbek dedi ki:

  Balıkesir Bandırma ilçesi kuş cenneti mahallesinde Süt sığırcılığı yapmaktayım hali hazırda 30 büyük başa sahibim bu adedi 50 başa çıkarmak istiyorum işletmemi büyütmek için nasıl bir yol izlemem gerekir bilgi verirmisin.
  Aşağıdaki mail adresinden irtibat kurabilirsiniz saygılarımla…

 6. murat dedi ki:

  bede köye dönüş yapıp hayvacılık yapacam ama ilçe tarım destek yok diyor ne yapmalıyım

 7. akar karadaş dedi ki:

  ben geri donmek istiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz sizden rıca ediyorum

 8. Kıyasettin Kaplan dedi ki:

  köye dönüş yapanlara 300 koyun hibe edilecek projesinden yararlanmak istiyorum. konuyla ilgili hiç bilgim yok nasıl faydalanabilirim

 9. Mehmet İsa Doğu dedi ki:

  İletişim numarasını arıyorum.Bunlar yardımcı olmuyor iletişim bilgilendirme yardımcı olmak için ordaki bayan başından def ediyor telefonu yüzümüze kapatı.

 10. Amasyalı dedi ki:

  Neymiş ÇkS olacakmış kardeşim ipotek karşılığında ver 300 koyunu yap denetlemesini yapamayan olursa veya sahtekarlık yapan olursa ipotek lere elkoy.bin dereden su getirmenin bir manası yok!yapacak olan insana verin koyunu hipeler anca zengine yaramasın.Neymiş barınağı olacakmış ben belki şehirdeki evimi satıp köye yerlesecegim kendim yapacağım ağılımı!

 11. Gökhan dedi ki:

  Bu sayfaya yazanlar hep muzdarip hiç iç açıcı bir.gelişme yokmu. Yada bu kadar bilgiyi bir araya getiren. Teşvik bilgilendirme sitesi yetkilerinden yönlendirici ve yahut bilgilendirici bir yazı olmaz mı. Sorularımıza cevap alsak ne iyi olur.

 12. muhammet bozkurt dedi ki:

  abi bende yazildim kackere ama ilcetarim daki personeller kimin kiravati varsa ona veriyor adamın durumu onnumara ev var araba var sigorta var bilgisinde bisiyok neymiş hanımlar bespuan ondeymisde bunasildestekleme hep zenginler destekleniyor garibana gene bisiyok

 13. muhammet bozkurt dedi ki:

  bende çok yazildim ama ilcetarimdaki personeller seçme yapıyor arkası kalabalık olmayana yardımcı olmuyorlar adamda 2 araba artı sikorta herşey var durumu cogundan iyi ama o alıyor ben de evyok ocak yok sigorta yok bahceyok biz gidince hanımı yzdirdigorlar bu destek hep zenginlere çıkıyor neden acaba bi acilama bekliyorum

 14. Ahmet dedi ki:

  Başvuru ne zaman olacak

 15. ismai gökkaya dedi ki:

  slm ben 50 büyükbaş yetiştirmek için 6 dönüm arazi içerisine mandra kurdum tamamını kendi imkanlarımla yaptım bütün kurumların izni ile yaptım şu anda iskan alındı bu desteklerden faydalanabilirmiyim sicilimde hiçbir sıkıntı yoktur

 16. merve dedi ki:

  Başvuru tarihi belli mi hangi tarihte başvuru yapılacak?

 17. Ramazan CANGÜR dedi ki:

  genç çiftçi ve eski hükümlü başvurularında dayisi olanlar faydalanıyor ayrıca kırsal köylerde kimse proje hazırlamakta zorlanıyor kamu kurumları gelir testleri ve durum bildirir raporların yanlış veriyor puanla ada oyunlar oluyor

 18. Genç Çiftçi 2018 dedi ki:

  Yaş sınırı olması nedeniyle yararlanamıyoruz yaş sınırı 55 olmalı ayrıca projenin zorlukları çok örneğin hala tapu kadastro guncellemeleri 37 yıldır yenilenmediginden kişisel tapu olasılığı olmadigindan ortak kullanım veresiye iştirak hisseli tapu olarak kullanildigindan ve resmi kurumlarin yaptirimlarinin zayif kalmasiyla suruncemede kalan ortakligin giderilmesi zorluklari insanligi fakirlige tembelliğe sürüklemekte toprak reformu ve ortakligin giderilmesi hızlandırılması için kanunlar çıkarılmalı harekatından muaf tek kişi başvurarak ortaklık giderilmeli

 19. ilker dedi ki:

  ben köye dönmek istiyorum

 20. İsmail sarikaya dedi ki:

  Slm ben cifciyim yaziliyom bana cikmiyor hep başkalarına cikiyor

Sayfa başına git