Hayvan Hibesi 2018 Projeleri (30 Koyun 5 İnek Hibesi)

Hayvan Hibesi 2018 Projeleri (30 Koyun 5 İnek Hibesi)

Hayvan Hibesi 2018 Projeleri (30 Koyun 5 İnek Hibesi)


2018 yılında genç çiftçi 30 bin lira hibe projesine bir yenisi ekleniyor. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan hibesi 2018 projeleri kapsamında; eğer proje bakanlar kurulundan geçerse küçük ailelere 30 koyun/keçi veya 5 büyükbaş gebe düve hibe edileceği söyleniyor. Projeye eğer 65 bin lira aile başına bütçe ayrılabilirse, 2018 yılında küçük aile işletmelerine 5 büyükbaş hayvan yada 30 koyun hibe edilecek.

Bahse konu uygulama proje aşamasında olup, henüz uygulamaya başlanmadı. Eğer Bakanlar kuruluna sunulur ve onaylanırsa, 2018 yılında uygulamaya başlanır!

5 Damızlık Düve 30 Koyun Hibesi 2018 Projesi

Geçtiğimiz gün proje hakkında açıklamalarda bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref FAKIBABA bir bayanın 5 inek veya 30 koyuna bakabileceğini, küçük aile işlemelerini destekleyeceklerini anlattı. Bu kapsamada hayvancılık ile geçimini sağlayan aile işletmelerinin devlet destekleri sayesinde belirli bir sürü sayısına ulaşarak başka bir işe ihtiyaç duymamaları ve yerli üretimin arttırılması planlanıyor. Projeye göre şu destekler sağlanacak.

 1. 2018 yılında genç çiftçi projesine başvuran gençlerimize 30’ar bin lira hibe verilecek.
 2. Eğer proje onaylanırsa, küçük aile işletmelerine 30 koyun veya 5 inek hibe edilecek.
 3. Küçük ailelerin sigorta masrafları Devlet tarafından karşılanacak.
 4. Hibe edilen 5 büyükbaş hayvan için günlüğü 7 liradan kesif yem parası desteklemesi ödenecek.
 5. 2018 yılından itibaren besi sığırlarına 220 kilogram olma şartıyla 250’şer lira destekleme ödenecek.
 6. Küçükbaş hayvancılıkta kuzu ve tekelerin erken kesilmesinin önüne geçilmesi için kuzu ve teke başına da destekleme ödenecek.
 7. 5 damızlık düve hibe veya 30 koyun hibe alan ailelerin 3 yıl boyunca desteklenmesi sağlanacak ve büyükbaş hayvan bakan ailelerin 3 yılın sonunda 15 büyükbaş hayvana sahip olmaları sağlanacak.

2018 Yılında Hayvancılık Destekleri Arttırılacak!

Yurt genelinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Manda, Düve, Teke ve Koç üretim tesislerini kurulmasına devam ediyor. 2018 yılında bu işler hızlandırılacak.

Belirlenen illerde bakanlık tarafından canlı hayvan alımına yüzde 50 oranında hayvan alım hibesi ödeniyor.

Mera hayvancılık yetiştiriciliği bölgesi adı verilen 30 ilimizde ise düve alımına %30 oranında hibe devam ediyor.

Destekleme ödemeleri kapsamında 4 aydan büyük buzağıları Bakanlık 750 TL. destekleme ödemesi yapıyor.

Ziraat Bankasınca halen verilmeye devam eden hayvan kredisi faiz oranları düşürülecek. Bunun sonrasında 5 gebe düve hibe edilen veya 30 koyun hibe edilen ailelere, Ziraat Bankasında düşük faizli hayvancılık kredileri verilecek. Bankanın kredi verme şartlarında düzenlemeye gidilecek.

Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Facebook Sayfamızı Takip Edin!

2018 yılında genç çiftçi 30’ar bin lira hibe projesinin %80 oranında bütçesi hayvancılık sektörüne aktarılacak. Bu sayede tarımdan daha önce yerli hayvan üretiminin desteklenmesi sağlanacak.
BEĞEN DEVLET DESTEKLERİNİ TAKİP ET!Hayvan Hibesi 2018 Projeleri (30 Koyun 5 İnek Hibesi) Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. ismai gökkaya dedi ki:

  slm ben 50 büyükbaş yetiştirmek için 6 dönüm arazi içerisine mandra kurdum tamamını kendi imkanlarımla yaptım bütün kurumların izni ile yaptım şu anda iskan alındı bu desteklerden faydalanabilirmiyim sicilimde hiçbir sıkıntı yoktur

 2. merve dedi ki:

  Başvuru tarihi belli mi hangi tarihte başvuru yapılacak?

 3. Ramazan CANGÜR dedi ki:

  genç çiftçi ve eski hükümlü başvurularında dayisi olanlar faydalanıyor ayrıca kırsal köylerde kimse proje hazırlamakta zorlanıyor kamu kurumları gelir testleri ve durum bildirir raporların yanlış veriyor puanla ada oyunlar oluyor

 4. Genç Çiftçi 2018 dedi ki:

  Yaş sınırı olması nedeniyle yararlanamıyoruz yaş sınırı 55 olmalı ayrıca projenin zorlukları çok örneğin hala tapu kadastro guncellemeleri 37 yıldır yenilenmediginden kişisel tapu olasılığı olmadigindan ortak kullanım veresiye iştirak hisseli tapu olarak kullanildigindan ve resmi kurumlarin yaptirimlarinin zayif kalmasiyla suruncemede kalan ortakligin giderilmesi zorluklari insanligi fakirlige tembelliğe sürüklemekte toprak reformu ve ortakligin giderilmesi hızlandırılması için kanunlar çıkarılmalı harekatından muaf tek kişi başvurarak ortaklık giderilmeli

 5. ilker dedi ki:

  ben köye dönmek istiyorum

 6. İsmail sarikaya dedi ki:

  Slm ben cifciyim yaziliyom bana cikmiyor hep başkalarına cikiyor

Sayfa başına git