Halı Saha Açmak İçin Kredi ve Devlet Desteği (GÜNCEL)


Halı Saha Açmak İçin Kredi ve Devlet DesteğiSpor konusunda halkın spor alanlarına aktif katılımlarını sağlamak amacıyla devlet teşvik paketleri ile yatırımcılar desteklenmektedir. Halı saha açmak için kredi  kullanacak olan yatırımcılara teknik alt yapı desteği veren devlet teşvik paketleri günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca vergi kolaylığının sağlanması ile spor yatırımcısı korunmakta ve desteklenmektedir. Girişimcilerin devlet teşvik paketlerinden yararlanarak açacakları halı sahalarının arsa desteği de sağlandığını bilmek  gerekiyor.

Devlet teşvik sistemi halı saha açacak olan girişimciye verilirken tesisin açılacağı belediyeye de verilmektedir. Devlet planla teşkilatı çim halı sahaları ile basketbol sahaları başta olmak üzere yüzme havuzları, atletizm pisti gibi bir çok tesis yatırımına ve açılmasını yatırım olarak değerlendirerek destek olmaktadır. Devlet teşvikleri ile açılacak olan halı saha tesisi maliyetinin %50’sini karşılayarak teşvik planlarının ilk etapta 18 milyon daha sonra 30 milyonluk bütçe ayrılarak desteklenmesi beklenmektedir.

Halı saha açmak için sermaye ve maliyetinin karşılanmasından sonraki elinize kalacak  günlük gelir 100 TL ila 150 TL arasındadır. Uzun vadeli bir yatırım aracı olarak girişimciler tarafından yüksek karlı iş fikri olan halı saha açılışı ile Aylık 25,000 TL gelir elde edebilirsiniz.

Halı saha açmak için en önemli unsur çevredir. Öncelikle bir çevre araştırma yapmanız gerekecektir. Şayet düşündüğünüz mahallede yaşlı bir kesim varsa kazanamayacaksınız. Ayrıca 1 maçtan ne kadar kazanabilirim, kârım ne kadar olur gibi tüm maliyet unsurlarını hesaba katmak gerekmektedir. Bu nedenle bu işe başlamadan önce iyi bir araştırma yapmak yararınıza olur.Ortalama büyüklükte bir halı saha

Bu da ömür boyu ve sürekli bir kazanç sistemi ile yüksek paralar kazanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Halı saha açmak için kredi alacağız bankalar ile uygun faiz oranlı iş yeri kredilerinden yararlanarak her türlü ekipman alımı ve giderlerinde kullanabilirsiniz.

 Para kazandırabilecek yeni iş fikri olan Bowling salonu açma fikrini değerlendirebilirsiniz.

Halı saha açmak için gerekli sermaye ihtiyacını bankaların verdiği iş yeri kredisi ile karşılamak mümkündür. Bankaların verdiği iş yeri kredilerini esnek ödeme koşulları ve en uygun vade şartları ile alabilirsiniz. Halı saha açmak için kredi alabileceğiniz bankaların şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Sitemiz üzerinden de iş yeri kredisi veren bankaları araştırabileceğiniz gibi, devlet teşvik kredilerine başvurusu yapabilirsiniz.

  1. Akbank,
  2. İş Bankası,
  3. TEB,
  4. Garanti Bankası,
  5. INGBank

girişimcilere ve yeni bir iş kurmak isteyen tüm gençlere kredi ve finans hizmeti sağlamaya devam etmektedir. Ancak KOSGEB tarafından halı saha açmak için kredi veya destek verilmektedir. Bunun nedeni halı sahaların KOSGEB nace kodları arasında olmamasıdır. Bunun yerine yine de halı saha açmak için Esnaf Kefalete başvuru yapılabilir. Esnaf Kefalet Halı Saha Kredileri için tıklayın.Etiketler:

Halı Saha Açmak İçin Kredi ve Devlet Desteği Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. şemsi dedi ki:

    ben küçükde olsa halı saha açmak isterim

Sayfa başına git