KOSGEB Giyim Mağazası İş Planı Örneği ve Nace Kodları

KOSGEB Giyim Mağazası İş Planı Örneği ve Nace Kodları

KOSGEB Giyim Mağazası İş Planı Örneği ve Nace Kodları


Küçük bir giyim mazağası açmak isteyen girişimcilerin, yapacakları işi, dükkanı nerede açacakları, kaç para sermayeye ihtiyaç duydukları, ne kadar müşteriye hitap edecekleri, giyim mağazasında hangi malları satacakları ve bu malları nereden alacakları gibi konuları içeren Giyim Mağazası Kosgeb İş Planı hazırlamaları gerekmektedir. Bu projenin hazırlanmasının amacı, girişimcinin zarar etmesini engelleyici tedbirlerin alınması ve 150 bin liranın kaybolmaması için Devlet’in danışmanlık hizmeti  sağlamasıdır. Proje hazırlayan kişiler, ismini kendilerinin vereceği bir bayan iç giyim dükkanından tutun da, şehrin en büyüğü olan ve marka ürünler satan bir giyim ve ayakkabı mağazasını hedefleyebilirler. Plan ve proje hazırlanması aynıdır ancak tek fark, satış miktarları ve destek talep edilen bütçedir. Kosgeb kredisi alarak çocuk, bebek, erkek, bayan iç giyim deri ve aksesuar satışının yapılacağı giyim mağazası açmak isteyenler için Giyim mağazası için Kosgeb iş planı örneği ve daha önceden onay almış projeler yazımızda.

Giyim Mağazası Açmak için KOSGEB Kredisi

Kosgeb girişimcilik destek programı kapsamında erkek, bayan, çocuk iç giyim, deri ve aksuar satışı yapılacak olan Giyim mağazası açacak olan girişimcilere hibe krediler ile destek olmaktadır.

Kosgeb yeni girişimci destek programı kapsamında yeni iş yeri açacak olan girişimcilere 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz krediler vererek destek olmaktadır. Kosgeb iş planı hazırlamak için Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak zorunludur. Elinizdeki kurs bitirme belgenizin yanı sıra sizden istenecek olan aşağıdaki iş planı örneklerine göre hazırladığınız iş planı, Kobi beyannamesi bilgi dokümanı, işyeri açılışındaki yapılan harcamaların faturaları, Ticari sicil gazetesi ve Faaliyet belgelerinin tanzim edilmesi ile Kosgeb girişimcilik hibe desteklerinden yararlanabilirsiniz. Sizlere 2 adet farklı proje örneği sunuyoruz. Bu projeleri bilgisayarınıza indirip, word formatında düzenleyebilirsiniz.

Giyim mağazası açmak için kosgeb kredisi nasıl alınır?

Yeni girişimci desteğinden yararlanarak kosgeb hibe ve faizsiz kredi alacaklar Kosgebin istediği şartları yerine getirmelidir. Kosgeb desteklenen sektörlerden Toptan ve perakende ticaret kapsamında Tekstil ürünlerinin ticareti giysi ve ayakkabı ticareti kapsamında Giyim mağazası açmak isteyen girişimcilere destek vermektedir.

Kosgeb boş iş planı örneği indirebilirsiniz. Boş işplanı üzerinde örnek projelerden yardım alarak kendi iş planınızı hazırlayabilirsiniz. Giyim mağazası açmak için Kosgeb desteği alma süreci aşağıda sıralanmıştır;

 1. Uygulamalı girişimcilik eğitime katılarak girişimci sertifikası alınmalıdır.
 2. Açılacak olan giyim mağazası ile ilgili olarak iş planı projesi hazırlayarak Kosgeb müdürlüklerine başvuruda bulunulmalıdır.
 3. Kosgeb revize etmek üzere geri verdiği iş planlarınızı Kosgeb’in istediği yerlerinde değişiklik ve düzeltmelere yaparak Kosgeb yetkililerine kabul edilmesi için sunum yapılmalıdır
 4. Giyim mağazası açacak olan girişimcilere açacakları işyerleri için bayilik alarak mağaza açabileceği gibi, kendi markalarını da oluşturabilir. Kosgeb gıda haricinde giyim mağazası, market, tekstil gibi birçok bayilik veren firmalara da hibe krediler vermektedir. Kosgeb desteklenen sektörler içerisinde bayilik alabileceğiniz firmalara uygun sektörleri belirleyebilir, çeşitli bayilik firmaları ile görüşerek giyim mağazası açabilirsiniz.
 5. Bayilik alacak olan girişimciler firmalar ile görüşerek piyasa araştırması yapabilir. Bu sayede kurulu işletmelerin yıllık kar paylarından ve şartlarından yaralanabilirsiniz.
 6. Kosgeb giyim mağazası iş projesine onay verdiğinde işletme açılmalıdır. 2017 yılında yapılan bir düzenleme ile işletmeyi açmadan önce ÖN ONAY almak şart haline getirilmiştir. Bu sebeple vatandaş önce ön onay alacak, daha sonra işletmesini açmalıdır.
 7. Giyim mağazası açılışını Kosgeb hibe kredi alarak gerçekleştirebilir 50 bin lira kosgeb hibe kredisinden açılış giderlerinin karşılanması amacıyla kullanabilirsiniz.
 8. Kosgeb yeni iş yeri kredisi ile Giyim mağazası açabilirsiniz. Ayrıca kosgeb cinsiyet ayrımı yapmadan erkek , bayan, çiftçi ,esnaf ve sanatkarlar ile engelli girişimcilere işyeri açma kredisi kapsamında hibe krediler vererek ekonomiyi canlandırmak ve istihdamı sağlamak için destekler vermektedir.
 9. İlk kez giyim sektöründe iş kuran ve başvuru ve diğer işlemler hakkında bilgisi olmayan girişimcilerimiz KOSGEB Giyim Mağazası Kredisi isimli yazıyı okuyabilirler.

Aşağıda yer almakta olan görselde, her türlü giyim mağazasının başvuru kodları yer almaktadır. Toptan ve perakende ticaret G kategorisinin;

 • 47.71 alanında giyim eşyalarının satışı için,
 • 47.72 sayılı Nace kodu ile de, ayakkabı çanta gibi deri eşyaların satışına destek sağlanmaktadır.
KOSGEB Giyim Nace Kodları

KOSGEB Giyim Nace Kodları

Kosgeb  giyim mağazası açmak için iş planı nasıl hazırlanır?

Kosgeb yeni işyeri kredisi kapsamında verdiği hibe kredileri almak için nitelikli ir iş planı projesi hazırlanmalıdır. Kosgeb girişimcilik kursuna katılan ve girişimci sertifikasına sahip olan girişimciler Kursta öğretilen bilgiler ile iyi bir iş planı hazırlamayı öğrenmektedir. Kursta öğretilen bilgiler ışığında iyi bir iş planı projesi hazırlayan kursiyerler Kosgeb’e başvuru yapabilmektedir. Kosgeb yetkililerine  iş planları proje olarak sunulmaktadır. Yetkililer iş projelerini belli ölçütlere ve kıstaslara göre değerlendirmektedir. Değerlendirilen iş planı projelerine onay verilmesi durumunda hibe krediler almaya hak kazanılmaktadır. Hak kazanan girişimciler giyim mağazası açılışındaki giderlerin karşılanmasında Hibe kredilerden yararlanabilirler.Etiketler:


BEĞEN DEVLET DESTEKLERİNİ TAKİP ET!Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git