Giyim mağazası için kosgeb iş planı örneği ÜCRETSİZ !

Giyim mağazası için kosgeb iş planı örneği

Giyim mağazası için kosgeb iş planı örneği
2 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, ilk kez okundu.


Giyim mağazası için kosgeb iş planı örneği

Giyim mağazası için Kosgeb iş planı örneği isimli yazımızda Kosgeb kredisi alarak çocuk, bebek, erkek, bayan iç giyim deri ve aksesuar satışının yapılacağı giyim mağazası açmak için verilir mi, kosgeb iş planı örnekleri hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Giyim mağazası için kosgeb iş planı örneği

Kosgeb girişimcilik destek programı kapsamında erkek, bayan, çocuk iç giyim, deri ve aksuar satışı yapılacak olan Giyim mağazası açacak olan girişimcilere hibe krediler ile destek olmaktadır.

Kosgeb yeni girişimci destek programı kapsamında yeni iş yeri açacak olan girişimcilere 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz krediler vererek destek olmaktadır. Kosgeb iş planı hazırlamak için Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak zorunludur. Elinizdeki kurs bitirme belgenizin yanı sıra sizden istenecek olan aşağıdaki iş planı örneklerine göre hazırladığınız iş planı, Kobi beyannamesi bilgi dokümanı, işyeri açılışındaki yapılan harcamaların faturaları, Ticari sicil gazetesi ve Faaliyet belgelerinin tanzim edilmesi ile Kosgeb girişimcilik hibe desteklerinden yararlanabilirsiniz.

Giyim mağazası açmak için kosgeb kredisi nasıl alınır?

Yeni girişimci desteğinden yararlanarak kosgeb hibe ve faizsiz kredi alacaklar Kosgebin istediği şartları yerine getirmelidir. Kosgeb desteklenen sektörlerden Toptan ve perakende ticaret kapsamında Tekstil ürünlerinin ticareti giysi ve ayakkabı ticareti kapsamında Giyim mağazası açmak isteyen girişimcilere destek vermektedir.

Kosgeb boş iş planı örneği indirebilirsiniz.  1. Uygulamalı girişimcilik eğitime katılarak girişimci sertifikası alınmalıdır.
  2. Açılacak olan giyim mağazası ile ilgili olarak iş planı projesi hazırlayarak Kosgeb müdürlüklerine başvuruda bulunulmalıdır.
  3. Kosgeb revize etmek üzere geri verdiği iş planlarınızı Kosgeb’in istediği yerlerinde değişiklik ve düzeltmelere yaparak Kosgeb yetkililerine kabul edilmesi için sunum yapılmalıdır
  4. Giyim mağazası açacak olan girişimcilere açacakları işyerleri için bayilik alarak mağaza açabileceği gibi, kendi markalarını da oluşturabilir. Kosgeb gıda haricinde giyim mağazası, market, tekstil gibi birçok bayilik veren firmalara da hibe krediler vermektedir. Kosgeb desteklenen sektörler içerisinde bayilik alabileceğiniz firmalara uygun sektörleri belirleyebilir, çeşitli bayilik firmaları ile görüşerek giyim mağazası açabilirsiniz.
  5. . Bayilik alacak olan girişimciler firmalar ile görüşerek piyasa araştırması yapabilir. Bu sayede kurulu işletmelerin yıllık kar paylarından ve şartlarından yaralanabilirsiniz.
  6. Kosgeb giyim mağazası iş projesine onay verdiğinde işletme açılmalıdır. Kosgeb işletme giderleri için hibe krediler verdiğinden işletme içn yapılan harcama faturalarını Kosgeb’e başvuru yapıldığında diğer belgeler ile verilmelidir.
  7. Giyim mağazası açılışını Kosgeb hibe kredi alarak gerçekleştirebilir 30 bin lira kosgeb hibe kredisinden açılış giderlerinin karşılanması amacıyla kullanabilirsiniz.
  8. Kosgeb yeni iş yeri kredisi ile Giyim mağazası açabilirsiniz. Ayrıca kosgeb cinsiyet ayrımı yapmadan erkek , bayan, çiftçi ,esnaf ve sanatkarlar ile engelli girişimcilere işyeri açma kredisi kapsamında hibe krediler vererek ekonomiyi canlandırmak ve istihdamı sağlamak için destekler vermektedir.

Dükkan açmak için kosgeb iş planı örneği ve kredi destekleri

Kosgeb  giyim mağazası açmak için iş planı nasıl hazırlanır?

Kosgeb yeni işyeri kredisi kapsamında verdiği hibe kredileri almak için nitelikli ir iş planı projesi hazırlanmalıdır. Kosgeb girişimcilik kursuna katılan ve girişimci sertifikasına sahip olan girişimciler Kursta öğretilen bilgiler ile iyi bir iş planı hazırlamayı öğrenmektedir. Kursta öğretilen bilgiler ışığında iyi bir iş planı projesi hazırlayan kursiyerler Kosgeb’e başvuru yapabilmektedir. Kosgeb yetkililerine  iş planları proje olarak sunulmaktadır. Yetkililer iş projelerini belli ölçütlere ve kıstaslara göre değerlendirmektedir. Değerlendirilen iş planı projelerine onay verilmesi durumunda hibe krediler almaya hak kazanılmaktadır. Hak kazanan girişimciler giyim mağazası açılışındaki giderlerin karşılanmasında Hibe kredilerden yararlanabilirler.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git