Genç Çiftçi Hibe 2018 Başvurusu Nasıl Yapılır? 30 Bin TL Destek!


Genç Çiftçi Hibe 2018 Başvurusu Nasıl Yapılır? 30 Bin TL.

Genç Çiftçi Hibe 2018 Başvurusu Nasıl Yapılır? 30 Bin TL.


2018 yılı 300 koyun projesi başvurları alınırken Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu yıl yine 30 bin TL. hibe projesine start verdi ve başvuruların 02 NİSAN – 30 NİSAN 2018 tarihleri arasında yapılacağını açıkladı. Bakanlık tarafından bu yıl yine köye dönüş yapan gençlerimize 30 bin TL. hibe verilecek. Kamuoyunda 30 bin lira yerine 50 bin lira verileceğine ilişkin söylentiler olsa da, Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğname ile 30 Bin TL. Hibe verilmesinin kesin olduğu açıklandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan gerekli şartlar, başvuru tarihleri, proje konuları ve taahhütnamenin yer aldığı 2018/12 nolu tebliğnameye http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/03/20180324-14.htm sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

2018 yılı Nisan ayında Genç Çiftçi Hibe 2018 Başvurusu ve 300 koyun projesi yakında başlıyor. 50 bin lira köye dönüş hibesinden yararlanabilmek için mutlaka çiftçilerin başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.  Köye dönüş yapacak olan 20 bin nüfusun altındaki kırsal alanlarda proje süresi boyunca kesin kalmanın taahhüdünü veren 18/41 yaş aralığındaki genç çiftçiler 2017/2020 yılları için alacakları 30 bin lira köye dönüş hibesi 2018 yılında 3 ana kategoride yatırım yapma şartı ile geçtiğimiz yılda verilen yine aynı şartları taşımalar sayesinde verilecektir.  Destekten yararlanabilmeleri için mutlaka genç çiftçilerin başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

GENÇ ÇİFTÇİ 2018 50 BİN TL. HİBE

https://goo.gl/T1SF1t

Gepostet von Devlet Destekleri am Sonntag, 11. Februar 2018

02 – 30 NİSAN tarihleri arasında başvuru yapılan projede destekten yararlanabilmeleri için çiftçilerin 3 ayrı kategoride yatırım yapmaları isteniyor. Çiftçilerin desteklenen sektörde yatırım yapmaları için proje oluşturmaları gerekiyor. Tarım ve hayvancılık alanında verilen bu destekler ile hayvan alımları yapılabilecek. 2018 yılında genç çiftçilere verilecek olan köye dönüş hibeler hayvancılık alanında büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımları,  tarımsal alanda yapılacak yatırımlar ile tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği alanına yapılacak olan yatırımlar için verilecektir. 3 ayrı kategoride genç çiftçilere verilecek olan destek ile sadece bu alandaki yatırımlar desteklenecektir.

Genç çiftçi 2018 hibe başvurusu için tıklayın.

2018 Genç Çiftçi Hibe Desteği Şartları Nelerdir?

Tamamen ihtiyaç sahipleri için oluşturulan hibe desteğinden yararlanabilmek içi bu alanlarda yatırım yapmak isteten çiftçilerin herhangi bir yerde çalışmaması ve işsiz olması, kendi adına kayıtlı ticari işletmesinin bulunmaması yani esnaf olmaması şartlarının yanında çiftçilerin ÇKS’ ye kayıtlı olmaları ve mutlaka belirlenen yaş şartını sağlamaları gerekiyor. 18 /41 yaş aralığındaki çiftçilere verilecek olan hibe desteğinin amacı ise kırsal alanlardaki tarım ve hayvancılık alanlarında yatırımların desteklenmesi, istihdamın sağlanarak kırsal alanların kalkındırılması ve köye kesin dönüş yapacak olanların desteklenmesidir. 2018 yılında verilecek hibe desteği 2020 yılına kadar geçerli olup yapılan tarım ve hayvancılık alanlarında yapılan yatırımlar için 3 yıl boyunca destekler verilmeye devam edilecektir.

MADDELER HALİNDE ŞARTLAR ŞUNLARDIR

 1. 18-41 yaş aralığı daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda geçerli oldu. Bu yaşlar arası başvurular alınacak.
 2. Herhangi bir iş yerinde SGK olarak çalışmama şartı yine aranmaktadır. Ancak isteğe bağlı sigortalılar ve orman işletmelerinde hizmet akdiyle süresiz çalışanlar ile toplum yararına çalışanlar hariç tutuldu.
 3. Vergi mükellefi olan esnaf yine başvuru yapamayacak.
 4. 15 adet büyükbaş hayvan ve 50 küçükbaş hayvan sahibi olmamak gerekiyor.
 5. Arıcılar için 50 kovan arıdan fazlası olmaması şartı aranıyor.
 6. Daha önceki senelerde 30 Bin TL: Hibe alanlar, sözleşme imzalamaya hak kazanmasına rağmen sözleşme imzalamayanlar veya sözleşmesi iptal edilenler başvuru yapamaz.

Genç Çiftçi 2018 Hibe Projesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Genç çiftçi hibe desteği başvuruları 2018 yılı için açılacak olan gencciftci ekranından yapılacaktır. https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/Login üzerinden yapılacak başvurular için çiftçilerin kullanıcı girişi için mutlaka veri tabanına kayıt olmaları gerekiyor.

Bu ekran üzerinden Yeni Çiftçi Kaydına tıklayarak gerekli kişisel bilgilerinizini (Tc kimlik numarası, Ad, Soyad, E-posta, Telefon şifre ve doğrulama kodunu) bu ekran üzerine yazarak TC kimlik numarası ve alınan şifre ile  Çiftçi Girişi Ekranından Kullanıcı girişini TC kimlik numarası ve aldığınız Şifre ile yaparak gerekli başvuru işlemlerinin yapılması ve sistemden alınan başvuru belgesi ile gerekli diğer evrakları temin ederek bağlı bulunan Tarım İl/ İlçe müdürlüklerine başvuru yapılması gerekmektedir.

2018 Genç Çiftçi Hibe Desteği Başvuru Evrakları

Gencciftci desteği almak için başvuru yaptığınızda en son bölümde gerekli evraklar kısmında yer alan belgeleri temin etmeniz gereklidir. Köye dönüş hibesi başvurusunda bulunabilmek için gerekli belgeler öncelikle çiftçinin genç çiftti hibe desteği başvuru dilekçesini alması gereklidir. Çiftçinin herhangi bir yerde ücretli olarak çalışmadığını gösteren belgenin alınması gereklidir. Bu belgeyi temin edebilmek için SGK’dan hizmet dökümanını yani çalışmadığınıza dair belge almalısınız.

Projesi Şartları Nelerdir?

Bu proje desteği tamamen ihtiyaç sahipleri için oluşturulduğundan almanız gereken ilk belge budur. Sonrasında mutlaka Tc kimlik numaranızın olduğu kimlik belgenizin fotokopisi de gerekli evraklar arasındadır.  Okur-yazarlık belgesi olarak en son mezun olunan okula ait diploma ile birlikte ekte yer alan diğer belgeler, yapacağınız yatırım için oluşturulan projenin nerede olduğuna dair gerekli belge olan proje yerinin tapusu eğitim belgesi, coğrafi işaret tescil belgesi, çiftçinin kalacağı kırsal alandaki proje süresince yaşayacağı ikametgah belgesi, ve İşin yapıldığı yere ait kira sözleşmesi veya tapu gerekmektedir. Projenin tanıtıldığı  form ve her hangi bir gelirinizin olmadığını gösteren gelir belgesi ile birlikte  gerekli şartlara uygun bir şekilde başvuru yaptığınıza dahil taahhütname ile Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine başvuruda bulunarak işlemleri tamamlamanız gerekmektedir.

Genç çiftçi hibe projeleri

Köye dönüş hibesi olarak genç çiftçilere verilecek hibe desteğinden yararlanabilmek için çiftçilerin tarım alanında yapacakları yatırım ve oluşturmaları gereken proje yatırım alanları ise; en çok meyve veren meyve bahçesi olarak kapama meyve bahçelerine, Fidan, fide ve bahçe süs bitkisi yetiştiriciliğine, kültür mantarı yetiştiricilerine, örtü altı tarım yani seracılık yapacak olan çiftçilere ve Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiricilerine verilecektir.

Genç Çiftçi 2017 Hibe Projesi Başlıyor

Başvurular 02 – 30 NİSAN tarihinde

Hayvancılık alanında ise büyükbaş hayvan olarak düve manda sığır, inek gebe düve alımı küçükbaş hayvan oalrak koyun ve keçi alımı için 30 bin lira köye dönüş hibesi verilecektir. Yine kanatlı hayvancılık alanında tavuk çiftliği kurmak için, salma tavukçuluk ile hindi, ördek, kaz almak için köye dönüş hibesi verilecektir.

Proje şartlarını taşımayanlar diğer banka ve finans kuruluşlarından hayvan kredisi alabilirler.

Çiftçiler tarafından merakla beklenen Genç Çiftçi 2018 Hibe Projesi 02-30 nisan TARİHLERİNDE planlanan köye dönme hibesinden yararlanmak için sizde köye dönüş yaparak tarım ve hayvancılık alanında yatırım yapmak için başvurularınızı yaparak işlemlerinizi tamamlayarak yatırımlarınızı devlet desteği ile yapabilirsiniz.

300 Koyun Projesi Sonuçları Yakında Açıklanacak!

GTHB Eşref FAKIBABA köye dönen çiftçilere arazilerini ipotek altına almaları karşılığında 300 koyuna kadar geri ödemeli destek verileceğini açıkladı. Köyde kendi işini yapmak isteyen çiftçimiz, köye dönüş yaptıktan sonra hayvanlarına bakacak ve belirli dönemde kuzuları satarak devlete olan borçlarını ödeyecek. Devlet kuzulara satın alma garantisi verecek 700 – 800 TL. arasında satın alabilecek. Çiftçi her yıl 150 civarında kuzusunu Devlete vererek borcundan düşürebilecek. Çiftçimize bununla birlikte hayvanları için veteriner ve aşı giderleri karşılanırken, yem desteği de verilecek. Yine başvuru sahibi vatandaşımıza Devlet tarafından belirli süreler içerisinde asgari ücret ödemesi yapılacak. Vatandaşın tüm borçları belirlenecek ve çiftçinin aylık geliri asgari ücretin altına düşmeyecek şekilde hesaplama yapılarak geriye kalan kuzulardan ödeme yapılarak borcu tahsil edilecek. Elinde kalan kuzular için destekler devam edecek.

Eğer 300 koyun projesine şartlarınız uymamış ise bu ay itibariyle hemen 30 Bin TL. hibeye başvurabilirsiniz.Etiketler:

Genç Çiftçi Hibe 2018 Başvurusu Nasıl Yapılır? 30 Bin TL. Konusuna 59 Yorum Yapıldı
 1. Necmettin çoban dedi ki:

  Benim Oğlum 15 yaşında yüzde 50 zihinsel raporu var
  Ne kadar hibe alabilir

 2. İşsiz kral dedi ki:

  Ben bir kere başvurdum bir koyun kuzu çıkmadı. Yine başvurucam
  fakat umudum yok. Yine sürünmeye devam. Başvuruların
  sayısına göre çok az kişiye veriyolar. Ben inanmıyorum bunlara. Az kişiye göstermelik veriyorlar. Ondan sonra bir koyun kuzu yemiş gibi övünüyorlar.

 3. Arif dedi ki:

  Bu sistemde benim oturduğum köy çıkmıyor acaba her bölgeye yok mu hibe nasıl ogreniriz

 4. Burhan Altun dedi ki:

  Salma Tavukçuluk yapmak istiyorum ama herhangi bir toprak yok yardimci olur musunuz

  1. inovasyon eğitim proje danışmanlık dedi ki:

   Merhabalar
   Yaygınlaşan kuş gribi salgınından dolayı genç çiftçi desteklerinde tavukçuluk ile ilgili başvuru alınmamaktadır.Dilerseniz başka hibe programlarından yararlanmanıza yardımcı olabiliriz.
   İyigünler

 5. Ali dedi ki:

  pike Tapulu arazim yok merada yapabilirmiyim

 6. Muradiye cetin dedi ki:

  Nisanin ikisinde basladi kayitlar

 7. Muradiye cetin dedi ki:

  Cok sacma olmus bugun aksama kadar ugrasip evraklari hazirladim en son tarim ilceye gittim esim sgkli oldugu icin isim olmadi sinirden agliycam

  1. zafer dedi ki:

   sgksız olana veriliyor iyice okusaydın keske.işsiz olunlar için zaten bunlar..iyi okumaman saçma

 8. bülbül dedi ki:

  İL/İLÇE TARIM DAKİ YETKİLİLER, BAŞVURU YAPANLARA GELSİN BAKSIN İNCELESİN ONA GÖRE HİBELER VERİLSİN.TORPİLİN,YANDAŞIN OLMADI Bİ ÜLKE NE ZAMAN OLACAZ BİZ…

 9. musa dedi ki:

  ben de genç çiftçiye başvuru yapamıyorum sonlandırılmıştır diye. yapar bilen var mı

 10. Cengiz dedi ki:

  Bizde basvurdum ama açıkçası endişeliyiz sonradan başımıza bi iş çıkar diye korkuyoruz alan varmı yardımcı olabilirmisiniz

 11. Hasan dedi ki:

  Ben hibe falanda istemiyorum sadece kayıt istiyorum hepsı bu cektıgım parayı ceke bılmek için çks isdiyo banka nasıl kayıt olurum ipotek verdım herseyı yaptık cks dıye bısey var onu ısdıyo dedıkkı sen sadece ıkı yıl ödemesız faızlı para ver işimizi görek nekadarsa alak verek tmm mı dıyo hersey tmm sadece cks lazım dıyo oda neyse sonradan arasdırdımkı çiftcı kayıtmıs önceden böle bişiy demıyodu alıyorduk canbazlık edıyordum sımdı bıde bu cıktı arkadas

 12. Hasan dedi ki:

  Bildiğiniz bişiy varsa ayın besinde olacagını nerden okuduysan söylede bizde bilgi alalım ustam

 13. Melis dedi ki:

  sayfada üyelik kayıtları nisan ayında açılacaktır

 14. Cemil dedi ki:

  Ben 50 bin hibe aldım.

  1. Rıza dedi ki:

   Ne zaman verdiler ?? Bi de nasil alabilirim bu kresiyi

  2. Kadir dedi ki:

   Nasil aldin bende ugrasiyorum

  3. Nut dedi ki:

   Nereden aldınız

 15. Ahmet çiftçi dedi ki:

  Cvp yazın
  Başvuru yapamıyoruz sonlanďırimiş neden.
  Mart ‘ta başlayacak dediler hanı nerde

 16. Serdar musul dedi ki:

  Bende 30 yasindayim koyume dönüp hayvancilik yapmak istiyorum hayvanciligi daha önce de yaptim biliyorum Erzurum da yaptim devlet destegi alip hayvancilik yapmak istiyorum nasil ala bilirim

 17. Ersin toprak dedi ki:

  Başvuru yapamıyoruz genc cifcci sayfası baş vuru sonlandırılmışrrır diyor başvvuruyu nasıl yapacaz

 18. Hayati dedi ki:

  Köyde tapulu arazim var. Ancak ben başka bir ilde yaşıyorum. Proje açılınca ikametimi köye aldırıp müracatımı yapsam olur mu? Teşekkür ederim.

 19. Aylin dedi ki:

  Başvuru yapmak istiyorum fakat genççiftçi sayfasına kayıt olamıyorum çünkü gördüğünüz harfleri doğru da yazsanız sitede bir sorun çıkıyor ve üyelik sonlandırılmıştır diyor.

  1. Yasin kandemir dedi ki:

   Bizde de aynisi oluyor basarabildiniz mi acaba

  2. Celal dedi ki:

   Başvurular nisan 5 de başlayacak arkadaslar

1 2
Sayfa başına git