Garanti Bankası 2019 Emekli Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası 2019 Emekli Kredisi Hesaplama
26 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

Yıllarda sigortalı olarak çalışıp ev sahibi olamayan emeklilerimize Garanti Bankası en uygun faiz oranları ile konut kredisi ve kişisel her türlü ihtiyaçları için ihtiyaç kredileri veriyor. Özellikle de maaşını Garanti Bankasından alan emeklilerimiz Garanti Emekli Kredisi sayesinde her ihtiyacına finansman bulabiliyor.

Türkiye Garanti Bankası Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankasıdır. 2014 yılında pekiştirilmiş aktif büyüklüğü yaklaşık olarak 107 milyar dolar olarak tespit edilmiştir. Garanti bankası teknolojik olarak en büyük yatırımları yapan bankalardan birisidir. Garanti bankası yurt içinde yaklaşık olarak 984 şube, yurt dışında 8 şubesi bulunmaktadır. Garanti Bankası ihtiyacı olan kişilere uygun şartlarda kredi vermektedir. Tüm TC vatandaşları Garanti Bankasından kredi almak için başvuruda bulunabilirler. Garanti Bankası Kredi bölümü emeklilere özel uygulamalar ve kampanyalar yapmaktadır. Emekli vatandaşlarımızın emeklilik kredisine başvurmak için aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Garanti bankası emekli maaşı kredisi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Garanti Bankası Emekli Kredisi ve Şartları Nelerdir?

 • Öncelikle emekli olarak devletten maaş almak, maaş banka hesap defterini göstermek,
 • T.C. kimlik kartı,
 • Emekli kartı,
 • Daha önce alınmış kredilerde ödeme problemi olmaması,
 • Bankalar arası kredi notunuzun uygun aralıkta olması gerekmektedir.

Garanti Bankası Emekli Kredisine başvurmak için evinize en yakın Garanti Bankası şubesine gidebilirsiniz. Aynı şekilde Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri de emekli vatandaşlarımızın kredi başvurularını canlı olarak alacaklardır. Gelişen teknoloji ile birlikte internet bankacılığı ile de bazı işlemler yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı hesabı olan emekliler internet bankacılığı üzerinden de emekli kredisi için başvurabilmektedirler. Emekli vatandaşlarımız Garanti bankasından kredi aldıklarından sonra eğer emekli maaşlarını Garanti bankasından alıyorlar ise kredi taksitleri maaşlarından otomatik olarak tahsil edilmektedir. Emeklilik kredisi ödemeleri için şubeye gitmelerine gerek yoktur. Garanti bankası ayrıca maaşını 3 ayda bir alan emeklilere özel şartlarda kredi verebilmektedir. Maaşını 3 ayda bir alan emekliler kredi ödemelerini 3 ayda bir yapabilmektedirler.

Garanti emekli kredisi

Garanti Bankasının Emeklilere Sunduğu Avantajlar

Örnek olarak 10.000 TL kredi için başvuru yapan emekli vatandaşlarımız krediyi aldıktan sonra aylık olarak 379,84 TL ödeyecektir. 36 ay boyunca ödenecek olan bu kredi toplamında 13.724 TL geri ödenmektedir. Garanti bankası emeklilik kredisi kampanyası kapsamın da alınabilecek kredi tutarı maksimum 100.000 TL dir. Garanti bankasının tüm şubelerinden emeklilik kredisi başvurusu yapılabilir. Kredi verirken uygulanan sigorta masrafları kredi alacak kişinin yaşına göre değişiklikler gösterebilir. Emekliler isterler ise Garanti Emekli Kredisi için internet bankacılığı ile başvuru yapılabilir. Kredi çıkması durumunda gerekli evraklar ile en yakın Garanti Bankasına gitmesi yeterli olacaktır. Kredi için başvuru sırasında gerekli bazı belgeler istenebilir. Bu belgeler şu şekildedir. Maaş ücret bordrosu, gelir belgesi, ikametgâh belgesi, SGK web belgesi ya da gelir yazısı talep edilebilir.

Garanti Bankasının emeklilere yönelik bir diğer uygulaması ise emekli her ay düzenli olarak aldığı maaşı Garanti Bankasından 3 yıl boyunca almayı taahhüt eder ise Garanti Bankası tarafından bir adet çeyrek altın hediye edilmektedir.Garanti Bankasının Emeklilere Sunduğu Avantajlar

Garanti Bankasının Emeklilere Sunduğu Avantajlar

Emekli Kredisi Geri Ödemelerinde Nelere Dikkat Etmek Gereklidir

Emekli kredisi alan vatandaşlarımız kredi geri ödemeleri düzenli olarak gününde veya gününden bir kaç gün önce yaptıkları zaman kendi finansal değerlendirmeleri için artı puan alacaklardır. İleri ki zamanlarda tekrar kredi almak istedikleri zaman daha hızlı bir şekilde kredi alabilirler. Hatta kredi alabilme limitleri de finansal puanlarına göre artacaktır. Eğer krediyi alan emekli maaşını başka bir bankadan alıyor ise maaş ödemesini de Garanti Bankasına taşıması halinde emekli kredisi ödemesi için her ay düzenli olarak Garanti Bankası şubesine gelmesine gerek kalmadan otomatik olarak emekli maaşından kesilmesi için talimat verebilir.

Başvuru için gerekli evraklar; (BAŞKA BANKADAN MAAŞ ALANLAR İÇİN)

 1. Kimlik aslı
 2. Maaş bordrosu
 3. Emeklilik belgesi
 4. İkametgah belgesi
Kredi TutarıFaizOranı (%)Vade SüresiTaksitlerTahsis ÜcretiSigorta ve Vergi DahilYıllık MaliyetKredinin Toplam Maliyeti
15.0002,5736695,7075,00281,2544,574525.123,64
25.0002,49361143,05125,00431,2542,963641.280,84

Tabloda Garanti Bankasının emeklilere verdiği kredinin faiz oranları gösterilmektedir. 25 bin TL’ lik kredi için ayda %2,49 faiz oranı ile kredi çekebilirsiniz.

Faizler sürekli değişiklik göstermektedir. En net faiz oranları bankadan öğrenilebilir.

Garanti Bankasından Maaş Alan Emekliler için Kredi talebinde gerekli tek evrak kimlik belgesidir.

Bu şekilde hem emekli kredisini zamanında ödemiş olur hemde gelecekte kredi çekmek için limitlerini arttırmış olur. Eğer emekli kredisinin ödemelerinde bir aksaklık olur ise sonraki dönemler için kredi puanınız düşeceği için ilerde kredi çekme şansınızı azalmış olursunuz. Diğer bir konu ise ani çıkan bir aksilik finansal kriz durumunda ödemelerinizi aksatacağınızı düşünüyor iseniz Garanti Bankası şubesine gelerek emekli kredisi ödemelerinizi yeniden taksitlendirerek ödeyebilirsiniz.Yeni emekli kredi ödemelerinizi aylık olarak veya 3 ayda bir ödeme gibi düzenleyebilirsiniz. Eğer finansal durumunuz iki üç ay içerisinde normale dönecek ise 4-5 ay taksitlerinizin ödemesinin daha az , 6. aydan itibaren daha yüksek bir aylık ödeme seçeneği seçebilirsiniz.

Unutmamanız gereken nokta ödemelerin zamanında ve aksatılmadan yapılmasıdır. Yeni düzenlenen kredi ve bankacılık kanunlarından dolayı tüm T.C vatandaşlarına finansal puanlar verilmektedir. Sizlerde kredi puanlarınızı banka şubesinden öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası düşük faizlerle emekli kredisi veriyor.Garanti Bankası 2019 Emekli Kredisi Hesaplama Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Erkan ince dedi ki:

  Emekli maaşım garantide para lazım

 2. Erkan dedi ki:

  Emekliyim kredi cıkmıyor

 3. Osman Rüzgar dedi ki:

  Banka kredileri 5 gün içerisinde sonuçlanmaktadır çok kısa bir süre sonra ön değerlendirme sonucunda kredi başvuru içerisinde değerlendirilir.

Sayfa başına git