Fakir Ailelere Devlet Yardımı( Nakit, Barınma, Yakacak)

Fakir Ailelere Devlet Yardımı( Nakit, Barınma, Yakacak)
26 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

Durumu Olmayan Aileye Yapılan Yardımlar

Maddi yetersizlikler sonucunda geçimini sağlamakta zorlanan ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamayan aynı zamanda da ailesini geçindiremeyen vatandaşlarımız için devlet tarafından yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlar hakkında çeşitli bilgiler topladık. Toplamış olduğumuz bu bilgilerin başlıkları ise makalemizde şu şekilde yer almaktadır. Fakir ailelere devlet yardımı, Sosyal hizmetler para yardımı, Kaymakamlık yardımı, devletten kira yardımı nasıl alınır, Fakirlik maaşı nasıl alınır, Belediyelerden yardım nasıl alınır gibi başlıklara değinerek siz değerli okurlarımız için bilgiler vereceğiz.

Fakir Ailelere Devlet Yardımı

Fakir Ailelere Devlet Yardımı

Fakir Ailelere Devlet Yardımı

Durumu olmayan ve ailesini geçindiremeyen vatandaşlarımız için devletimiz kapılarını açarak bir çok yardımda bulunmaktadır. Maddi yardımların yanı sıra kira, giyecek, yiyecek, yakacak yardımları da verilmektedir. Ülkemizde çok sayıda vatandaşımız açlık sınırının altında yaşamaktadır. Bu nedenle de bir çok aile maddi yetersizlikler sonucunda oldukça sıkıntı yaşamaktadır. Devletimiz ilk olarak İş-kur tarafından işsiz olan vatandaşlarımıza iş imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra çalışamayacak durumda olan ve hiç bir geliri bulunmayan vatandaşlarımız için fakirlik maaşı verilerek bir çok aileye maddi destek sağlanmaktadır.

Fakirlik Maaşı Kimlere Verilir

Devletin muhtaç ailelere vermiş olduğu bu maaş hiç bir geliri olmayan, hiç bir sosyal güvencesi bulunmayan ve hiç bir şekilde devlet tarafından maddi yardım almayan aileler için verilmektedir. Muhtaç aylığından yararlanacak olan vatandaşların hiç bir geliri olmaması şart koşulurken aynı zamanda üzerine kayıtlı menkul veya gayrimenkul bir mala sahip olmamaları gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayan yoksul ailelere maddi yardımlar yapılmaktadır.

Sosyal hizmetler para yardımı

Sosyal hizmetler para yardımı

Sosyal Hizmetler Para Yardımı

Maddi yetersizlikler sonucunda çocuklarının eğitim masraflarını karşılayamayan ve okutamayan aileler için Sosyal hizmetler para yardımı yapmaktadır. Bu uygulama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gündeme getirilmiştir ve çocuk hizmetleri genel müdürlükleri tarafından yürütülmektedir.Bu uygulamanın gündeme getirilmesindeki asıl amaç ise maddi yetersizlikler sonucunda çocuğunu okutamayan ve yurtlara teslim eden ailelerin önünü kesmektir.

Sosyal hizmetlerin vermiş olduğu para desteğinin miktarı ise aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

Eğitim DüzeyiYardım Miktarı
Okul öncesi eğitim456,28
İlköğretim684,41
Ortaöğretim730,04
Yükseköğretim821,30

Yukarıda tabloda belirtmiş olduğumuz eğitim düzeyindeki öğrenciler için belirlenen yardım miktarları her ay düzenli bir şekilde ödenecektir. Fakat ailenin maddi durumu düzelmiş olduğunda ve aile kendi kendini geçirmeye başlamış olduğunda bu destekler kesilecektir.

Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için sitemizde daha önce yayınlamış olduğumuz öğrencilere para desteği veriliyor adlı yazımızı yakından inceleyebilirsiniz.

Kaymakamlık Yardımı

Kaymakamlık yardımlarından yararlanacak olan ailelerin maddi durumlarının oldukça düşük olması gerekmektedir. Maddi yetersizlikler sonucunda ailesini geçindiremeyen, çocuğunu okutmakta zorlanan ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere kaymakamlıklar tarafından maddi yardımların yanı sıra gıda, giyim, eğitim, sağlık ve yakacak gibi desteklerde verilmektedir. Bu yardımlardan yararlanacak olan ailelerin taşınabilir veya taşınamaz mülkünün bulunmaması gerekmektedir.Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Kira yardımından yararlanacak olan vatandaşların hiç bir şekilde sosyal güvencesinin olmaması ve hiç bir gelirinin bulunmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kentsel dönüşümden yararlanan vatandaşlar için de devlet kira yardımında bulunmaktadır. Kira yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların bulunmuş oldukları il müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İl müdürlüklerine yapılan başvurular daha sonra bakanlıklara iletilmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar için ise yapılacak kira yardımı aylık 600 Türk Lirasını geçmeyecek şekilde olmaktadır.

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır

Fakirlik Maaşı Nasıl Alınır?

Fakirlik maaşından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın sosyal yardımlaşma ve kaymakamlıkların ilgili birimleri ve il valiliklerinin ilgili birimlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvurusu onaylanan vatandaşlara fakirlik dosyası açılır ve her ay düzenli olarak maaşa bağlanırlar. Fakirlik maaşından yararlanacak olan vatandaşların ise aşağıda maddeler halinde paylaşmış olduğumuz evrakları tamamlaması gerekmektedir.

 1. Hiç bir sosyal güvencesinin bulunmadığına dair bir belge
 2. Gelir getirici taşınır veya taşınmaz hiç bir gayrimenkul veya menkule sahip olmadığını gösteren bir belge
 3. Annesi veya babası olmayan çocukların veya %40 engeli bulunduğuna dair bir belge
 4. Herhangi bir gelir veya aylığa sahip olmadığını gösteren bir belge
 5. Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar yardıma ihtiyaç duyan aileler ikinci bir alternatif teşkil eder.

yukarıda saymış olduğumuz maddelere uyum sağlayan vatandaşlarımız fakirlik maaşından yararlanabilirler.

Belediyeden yardım nasıl alınır?

Belediye başkanlıklarına maddi yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Belediyeden Yardım Nasıl Alınır?

Maddi durumu olmayan vatandaşlarımızın bulunmuş oldukları il veya ilçe belediyelerine başvuruda bulunmaları sonucunda gıda, giyim, yakacak, eğitim, sağlık gibi yardımların yanı sıra iş imkanları da sağlanmaktadır. Bu yardımlar sayesinde çok sayıda vatandaşımız ailesinin geçimini sağlayabilmekte ve çocuklarının eğitim masraflarını karşılayabilmektedir. Fakir ailelere yardım eden kurumlara başvuru yapmak için tıklayınız.

Geliri Olmayan Kişilere Devlet Tarafından Yapılan Yardımlar

Geliri düşük olan ailelere devlet tarafından yapılan birçok yardım bulunmaktadır. Devletin ihtiyaç sahipleri için verdiği yardım miktarları aşağıdaki gibidir;

 • Yakacak için 500 kilo kömür,
 • Eşi vefat etmiş kadınlar için aylık 250 TL,
 • Engelli ve 18 yaş altındaki vatandaşların ailesi için aylık 261 TL, 
 • Evde 65 yaş üstü bir birey bulunuyor ise aylık 130 TL,
 • Gıda başvurusuna göre aylık 274 TL,
 • Barınma için başvuruya göre aylık 317 TL, 
 • Çocuk için sağlık yardımı aylık 30 TL, 
 • Üniversite öğrencileri için aylık 200 TL ve bir defaya mahsus geri ödemesiz 12 bin TL destek sağlamaktadır.

Devlet tarafından fakir ve muhtaç vatandaşlara yapılan yardımlar bu şekildedir. İhtiyaç sahibi iseniz devletin sağladığı imkanlardan yararlanabilirsiniz.Etiketler:

Fakir Ailelere Devlet Yardımı( Nakit, Barınma, Yakacak) Konusuna 199 Yorum Yapıldı
 1. Songül ateş dedi ki:

  Slm yardım için erzak eşiy para yardım için allah rızası için esenyurt oturuyorum başvudum gelmiyor lütfen yardım yapın

 2. Songül ates dedi ki:

  Yardım için lütfen yardım yapın erzak eşiy para yardım için allah rızası için esenyurt oturuyorum

 3. Ne olur yardım edın uc cocugum var eşim işsiz kiramı veremedim dedi ki:

  Lutfen gerı donus yapın ıhtıyacımız var

 4. Yardım dedi ki:

  Mrb ben 2 sene önce dizmiden çapraz bağ ameliyat oldum. İş bulamıyorum dogru Düzgün bulduğum iştede 3 veya 3.5 ay sözleşme yapıp çıkartıyorlar. Ameliyatlı olduğum için iş bulamıyorum. Tuzla da oturuyorum. 2 çoçuğum.var eşimle ayrılma noktasına geldik. Ailemden ayrılmak İSTEMİYORUM cebimde tek kuruş para kalmadı kiracıyım. Belediye 6 ayda bir 500 TL diyor. Sosyal hizmetler eşime biz dul olanlara yardım ediyoruz demiş. sabır diyorum her gecenin bir sabahı var diyorum. Ama olmuyor. Benden kötüsüde var biliyorum. Şükürler olsun ama olmuyor.kızıma her bişey istediğinde, param olunca alacam diyorum ama para olmuyor. ALLAH kimseyi düşürmesin.4 aydır işsizim.eve 1 kuruş girmiyor. ALLAH herkese yar ve yardımcı olsun.

 5. Özel dedi ki:

  Merhabalar Kolay gelsin sizden bişey rica edicem si Allah rizasi için Bihayır yapmanızi istiyorum aklıma sizin kapınızı calmak geldi 3 yıldır eşimden ayrıydım yeni den Bi araya geldık ve sıfırdan Bi ev kurucaz ama hic birseyimiz yok 2 cocgumuz var ve işten cıkarıldım zor durum dayız yardım edebilirsiniz inanın cok büyük sevaba giricek siniz cocuklar dan ayrı yaşıyorum eşim annesinde ben annemlerde lütfen Bi hayrdim edin bize şimdiden cok tşk ederim Allah razı olsun cok büyük hayır duası yapıcaz

 6. Türkan gümüş dedi ki:

  Selamun aleykum benim 3tane çocuğum var en küçugu2yasinda ortanca4 en büyugu6 yaşında eşimden ayarıyım şiddet gördüğüm için mahkemeliğiz hâlâ devam ediyo sed yardımı alıyım bin tele ama hiçbir şekilde ihtiyaçlarımızı karşılayamiyoruz kiramı verim elektrikli yoksa sumu çocukların bezi sütümü siz söyleyin saygıdeğer büýüklerim yakaçağim bitti evim buz gibi çocuklarım hep hasta allah rızası için yavrularım için yardım edin kimim kimsede yok çalışamıyorum üçüde çok ufak ne olur yardım edin bize

 7. Maddi yardım desteği istiyorum dedi ki:

  Meraba benim 3tane çocuğum var kiracıyım eşimden ayarıyım tedbir kararım var 2ci yıla girdik sed yardımı almaktayım bin tele veriyorlar ama hiçbir şekilde yetmiyor kiramı elektrikli şu mu yoksa bezi sütümü siz söyleyin sayın büyüklerim ben ne yapım allah rızası için yardım edin maddi desteğe ihtiyaçım var evim buz gibi yalvarıyorum yardım bekliyorum ne olur enküçüğü2 yaşında ortanca4 yaşında en büyüğü6 yaşında bir anne olarak ne olur yardım kimim kimsede yok yalvarıyorum

 8. Yardim dedi ki:

  Hayirli aksamlar benim iki cocugum var biri 7 yasinda digeri 2 yasinda esimden ayriyim evim kira sagin solun bakimiyla geciniyorum cocuklarimin ihtiyaclarini karsilayamiyorum maddi durumum yok cok zor durumdayim kaymakamliktan yardim aliyorum ama henuz 4 ayda bir veriyorlar ev kirasini veremiyorum cocuklarimin ihtiyaclarini katsilayamiyorum cocugum okula gidiyor isteklerini alamiyorum ne olursunuz biz cok zor durumdayiz bizede yardimda bulunun cocugum kucuk oldugu icin calisamiyorum kimse bizlere bakmiyor ailemde sahip cikmiyor annem mide kanseri babam akciger kanseri duyun sesimizi bizede yardim edin ne olursunuz

 9. Yardim dedi ki:

  Ben evimi gecindiremiyom kıramı veremedim sıkıntıya girdim geçici olarak hanımın ablasının evinde kalıyoruz bizede yardım edin ceza evinden çıktık DİE kimse iş vermiyor ne olur bir iş bir evim olsun bende eşimi ölümü bakıyım

 10. Çok çaresizim dedi ki:

  Çok zor durumdayım aylardır kiramı ödeyemiyor iki çocuğum var kızım böbrek hastası çok zor durumda olmasam yazmazdım.. Ben bir böbreğimi satmak istiyorum Allah Rıza’sı için ihtiyacı olan bana ulaşsın çok zor durumdayım 053

 11. Suzan dedi ki:

  Selamün aleyküm çok maddi sıkıntısı çekiyoruz eşim iş bulamiyor is yok devletten herhangi bir maaş alamıyorum kacarak evlendik hic bir seyimiz yok kirada oturuyoruz kiracimiz yardım ediyor ara sira mobilyamiz hic bir şey yok çok sikinti yaşıyoruz nolur yardim edin destek olun esimin ailesi maddi manevi hic yardimci olmadi allahim sen büyüksün lutfen birileri de bizim sesimizi duysun

 12. cvp dedi ki:

  sosyal yardimlasma ve dayanisma vakfi sydv gitmelisiniz her ilde var onlar gerekli belgeleri onayladiktan sonra olur yada olmaz sms atarlar

 13. Yardim dedi ki:

  Benim ailemin yardıma çok ihtiyacı var kirada oturuyorlar da sahibi ewi satmış başka ewe çıkmak için para lazım ama malesef yok lutfen yardim edin iki tane kardeşim var biri 14 yaşında kiz biri 16 yaşında kız babam kollarından engelli sadece asgeri ücretli maaş alıyor durumumuz çok kötü

 14. ögrenci yardımı dedi ki:

  hiç bir guvencem yok 3 cocum var 1 ri unıversıte 2 si orta ögrenim yetiştiremiyorum ögrenci yardımı almak istiyorum

 15. Aylin dedi ki:

  Daha bugün gittik bilgi almak ve yardım alabilme imkanımız var mı diye resmen sorguya çekiyorlar dalga geçer gibi bu verilen yardımlar çok cüzzi bir miktar gibi cümleler kurup yardım alamayacağımızı söyleyip başlarından savdılar ailelerimizden hiç bir destek yok iki çocuğum var ev kira gideri geliri eşimle tek başımayız bu hayatta ihtiyacımız olmasa gitmezdik resmen dalga geçtiler o miktar onlar için cüzzi miktar olabilir ama bizim için çok şey evet çalışabilme imkanım oradaki görevli çok bilmiş iki hanım belirrti var fakat çalıştığım asgari ücret iki çocuğun kreşine tam gelir sizce ben ne için çalışmış olurum ev için mi giderler için mi borçlar için mi çocuklarımın ihtiyacı için mi yoksa sadece iki çocuğun kreş parası için mi ve daha kaç kişiyi yardım alabilme imkanı varken geri gönderdiler kim bilir bence bu yardımları veren yerler ve çalışanları iyice bir denetlenmeli

 16. yardim bekliyorum dedi ki:

  Yardim istiyoruz yok bobregimi satsam pa ra edermi hic degilse ailem iyi yasasin

  1. Yardim dedi ki:

   Merhaba iletisime geciniz iletisim kuralim sizinle

 17. Yeter dedi ki:

  Merhabalar ben 3cocuk annesiyim. 2kere evlilik yaptîm çocuğun,1tanesi ilk eşimden özürlü eşimin 90binlir kredi kart borslarî var 3tane çocuğum var 4aydîr kirayî veremiyorum ev sahibi evden cîkarcak cocuklarîma süt ekmek alamîyorum ne olur cocuklarîma yardîm edin

 18. Yardım dedi ki:

  Esnafım piyasa çok kötü dükkanı kapama noktasına geldim hep içeriye gidiyo hep borç aliyorum
  Lütfen yardımcı olun

 19. Şükran dedi ki:

  Ben sukran 3 cocuk annesiyim kalp hastasiyim esim cezaevinde ne kirami odeyebiliyorum oglumda erken dogumuna bagli beyninde leke var ayaginda aksama var maddi durumum yok ne elektrik ne su parasini odeyemiyorum lutfen yardimci olun

  1. yrdm dedi ki:

   nerde oturuyosun

 20. Evımız yandı dedi ki:

  ilcesınde zafer mahallesi 2 sok. Normal. 8 evimizde yangın cıktı ve hersey yandı istinaden 9 gun gectı nazilli belediyesi aydın belediyesi hıc bir yardımda bulunmadı biz kıs gun sokakta kaldık kimse sormadı sormuyor babam ve annem 60 yasında hasta babam annemle kimse ilgilenmedi biz t. C vatandaşıyım hak nerede Disney sessiz mı kalınıyor ilkemiz benim ve ailemin kalacak yatacak cebimizde paramız evimiz yok insalar sizler el uzatırsınız

 21. mrhaba dedi ki:

  mrhaba benm eşimde işten cıkarldı kıra elektrk su dogalgaz kapanmk uzere 2 tane kucuk cocgm var kaymakamlıga ngdp anlattm kıra vs. herhangi bi yardm verlmıo gıda veriyo nrden nasl yardm alablrz bilen sölesn alah rızası için

 22. Yardım istiyorum lütfen yardımcı olun dedi ki:

  Merhaba ben pınar şahin 3 tane çocugum var 2 kızım okula gidiyor biri 2 sınıfa diğer kızım anasınıfına gidiyor maddi durumum kötü ev kira.kiramı karşılayamıyorum eşim rahatsız ankilozan sipondilit hastası calışamıyor.zor geçiniyorum dolabım boş.elektirik su dolgaz faturasını ödeyemedim.elektirim saatim yandı değişti 5 aydır fatura gelmedi yüksek gelecek ödeme durumum yok lütfen yardım edin.yardımınıza çok ihtiyacım var.

 23. Asiye KILINÇER dedi ki:

  Merhaba ben sadece eğitim yardımı istiyorum 4 çocuk okutuyorum ikisi lise ikisi lise ikisi orta okulda kirada oturuyoruz kızımın biri yozgat fen lisesinde okuyor iki tane servis ücretleri var sizden yardım bekliyorum

 24. Yardim istiyorum 0 dedi ki:

  Ben metin evim kira ben yazin calisiyorum kışin işim yok butun işlere suriyelileri almişlar is aradigimizda bize iş yok herhangi ustumde mal varliği yok 2 kücük coçuğum var bakmakmaktan cok zorlaniyorum ne yapacağimi bilmiyorum lütfen yardim edin bana

 25. halil dedi ki:

  kocaelinde yaşıyorum kira yardımına ihtiyacım var 0

 26. Yardım dedi ki:

  Selamun aleyküm durumu çok kötü olan varsa bu numaradan bana ulaşabilirsiniz 0

  1. Yardım istiyorum dedi ki:

   Allah rızası için lütfen bana yardım edin kızımın sağlık nedenlerinden dolayı çalışamıyorum borcum var ödeyemiyorum maddi durumum çok kötü 10000 TL borcum var devamlı kizimdan dolayı elden borçlarım var ödeyemiyorum 3 yıldır uyuyamıyorum Allah rızası için yardım edin yalvarıyorum size Tel

  2. İzzettin dedi ki:

   Aleykümselam kiramızdan 4 ay geçti ödeyemiyoruz işlerde durgun ben mobilya ustasıyım lütfen okul servisi 2 ay oldu bakkal borcu yüklü ne yapacam bilmiyorum 536

  3. yardim dedi ki:

   Numaraniz yok gercekten yardım edebilirmisiniz bilirmisiniz

  4. ozlem dedi ki:

   Numaramız yok gercekten yardım ede bilecekseniz lütfen yardiminizi bekliyorum

  5. ozlem dedi ki:

   Hadi Allah rızası için bekliyorum

  6. Yatdim dedi ki:

   Ne gibi bir yardım yapiyirsunuz evim.kira eşim işten çıkarıldı oğlum 5 yaşında dovm sendromlu konusamiyir altı bezli çok zor günler yaşıyoruz belediyeden eşime iş istoyirum avcılardayım kiram birikti evden atılca faturalatin birikti

 27. Nezaket dedi ki:

  SEL FELAKETİNDE LOGARLARIN TAŞMASİ SONUCU EVİM DEKİ BÜTÜN EŞYALARIM TELEF OLDU 2 KÜÇÜK ÇOCUĞUM VAR AİLEME YAŞAM ALANI YAPABİLME İÇİN 22 bin TL KREDİ BORCUNA GİRDİM EV KİRASI.FATUTA.ÇOCUK,LARIN GİDERİ .KREDİ TAKSİTİ.İÇİNDEN ÇIKILAMAZ BİR HAL ALDI AİLE DÜZENİM BOZULDU maddi yardım aramaktayım Allah rızası için yavrularıma ıyi şartlarda BAKABİLMEK için yardım edin

 28. ozlem diker dedi ki:

  Ben bir anneyim sabahlara kadar uyuyamayan Iki cocugum var yarin ne pisirecem 1 Lira kimden alip cocuklara verecem hastalandiklarinda nasil.hastaneye goturecem diye diye uyku gozume girmiyo bazen canima kiymaya kalkiyom cocuklarim aklima geliyo vaz geciyom ondan bundan isteyincede minnetle veriyolar neyapacagimi bilmiyorum baña yardim edin eşim Bel fitigi ameliyatı oldu doktorlar 1 kilodan fazla kaldiramasin dediler buna rağmen eşim yine çabalıyorlar ama olmuyor yetişmiyor çocuklar okula gidiyorlar test parası sınav parası kimi 60 lira kimi 2 lira onu bile veremiyoz kiradayim sobali ev kuramı bile veremiyom bana bize yardım edin güzel yaradanimin hatrına huzurlu yaşamak istiyoz eşimin parası yok diye kimse yüzüne bile bakmıyor o benim çocuklarımın babası benimde dert ortağım lütfen yardım edin bize lutfen utanarak yazdim ama mecburum gururumu yenmem lasin cocuklarim için eşim için bu zor günümde bana yardım edin eşime süpriz olsun düşünmekte n oda,yoruldu bende dayanacak gücümüz kalmadı

 29. Nilgün Ünal dedi ki:

  Söze nasıl başlanır bilmiyorum inanın utana sıkıla yazıyorum 2bucuk yıl oldu eşimden ayrıldım 2kızım var 16 yaşında çalışıyordum ama saglık sebebin den dolayı ayrılmak zorunda kaldım 5ay dır işsizim kirada oturuyorum hiç bir gelirim yok kızlarım okuyor ne yiyecek ne yakacak hiç bir şey kalmadı artık bütün faturalar duruyor kira lar duruyor ev sahibi artık idare etmiyor psikolojim bozuldu dayanacak gücüm kalmadı lütfen yardım edin

 30. Tacettin öz dedi ki:

  Yadıma ihtiyacım var kiramı evime ekmek bebeğime
  Mama alacak param Yok elektriğimiz doğal gaz
  Kapanacak yardım edin

 31. Ramazan dedi ki:

  Ankaradan yazıyorum 2çocuk babasıyım küçük oğlum damak yarıgı ve pierre robin sendiromlu dil bağı yök gırtlak yapışıklıgı var kendim ponömokonyos hastasıyım eşim ve diğer oğlum astım hastası şuan issizim faturalarını yatıramadım doğal gazım ve suyum kesilecek duyarlı gönlü bol insanlarımızdan yardım bekliyorum allah rızası için yardım edin borç olarak 1 günü kaldı kış günü çok zordayım

 32. Hakan dedi ki:

  Ev eşya borclarim var lütfen yardım edin lütfen zor durumda yım

  1. Whatsapp Kredisi dedi ki:

   WhatsApp aracılığıyla KREDİ FİRMASI’NDAN SONRA çok para çektim artık.

 33. Tülin dedi ki:

  Selamınaleküm eşim şu an çalışmıyor iş arıyor 13 yaşında oğlum var Evim kira ben çalışıyorum ama kiram 1450 lira zaten bütün faturalarım üstüste bindi ne yapacağımı bilemiyorum çaresiz kaldım tabi insan yaşadıklarının hepsini burayada yazamıyor inanın istediğim eşime çalışacağı iş imkanı lütfen birde birazcık erzak yardımı inanın mutfağımda hiçbirşey kalmadı Peygamber efendimiz (SAV) ne demiş komşusu açken tok yatan bizden değildir tek ricam bu sağolun

 34. MAHMUT dedi ki:

  BENM ESIM AGIR HASTA LÜTFEN MADI YARDİM BEKLENIYOR ALLAH ICIN HIÇ BIŞEYIM YOK HASTAMA NEDENILE HIC ÇALİŞMA ÇÜNKÜ HEP HASTANDEYIM 0

 35. alaaddın dedi ki:

  benım annem babam ayrı nolursunuz sesımı duyun allah rızası elımızde avcumuzda yok kardesımın okuluda o yuzden yarım kaldı bızde bıraz destek cıkarmısınız ev tutmaya calısıyoz maddı sorunuzmuzdan dolayı tutamıyoz ev paramız yok bırımız bıyerde bırımız bıyerde kalıyoz el uzerınde kalıyoz allah rızası ıcın yardımcı olurmusunuz beledıyeye yalvardım muhtarlıktan fakırlık kagıdı aldım goturdum agladım bıle yalvardım cok ama arıcaz dedıler henuz daha aramadılar allah rızası ıcın cok zor durumdayız nolursunuz yardım edın maddı paramız hıc yok nlur gerı donus yaparsanız gmaıl hesabıma cok sevınırım annem bıde kolon kanserı cok hasta kardesımınde kalpten rahatsızlıgı basladı ıkıdebır kalbı sıkısıyor kardesımın nolursunuz yardımcı olun nolursunuz

 36. Necla dedi ki:

  Merhaba benimde maddi sıkıntıları.çok var.4 yaşında ıkizlerim ve 2. Sınıfa giden oğlum var.3 aylık evimin kirası faturalarım ödenecek duruyor.Evimin ihtiyaçlarını alamıyorum paşa sıkıntısından dolayı çok çaresiz kaldım yardım edecek kimsem yok ne olursunuz bir çare yardım edin.

 37. Hakan dedi ki:

  28 yaşinda %40 engelliyim 4 cocugum var biri %70 engelli çalişamıyorum eşim bıraktı gitti 5 senedir ben bakıyorum cocuklarıma hem annelik hem babalık yapmaya çalişiyorum çok zor durumdayım egitim yardımına ihtiyacım var maddi ihtyaca ihtiyacım var bu gün bir ekmek bile alamadım sadece cocuklarıma havuç ve sogan salatasıyla besledim kimsem yok ne olur yardım edin bana ŞİMDİDEN YARDIM EDENDEN DE ETMEYENDEN DE ALLAH RAZI OLSUN

 38. Eda dedi ki:

  Ne olur yarfım edin ev sahibi evden atıyor kiramu veremedim 2 cocugum var yardım edin

 39. Yasemin dedi ki:

  Merhabalar ben Yasemin 30 yaşındayım çok çaresiz kaldığım için yazıyorum yardıma ihtiyacım var kızım tek böbrek doğuştan sürekli ölüceğini söylüyor kızım 6 yaşında Eşimden ayrıldım nafaka almıyorum Annemle ve kızımla beraber yaşıyorum hiçibir gelirimiz yoktur sosyal güvencem olmadığı için hayırseverin yardımlarını bekliyorum abim 2 yıldır maltepe cezaevinde yatıyor kimsemiz yok Allah için yardımcı olun bu çok önemli bir durum bakıma muhtaç Annemle birlikte yaşıyoruz ve tek kuruş gelirimiz bile yoktur komşunun verdiği yemekle karnımızı doyuruyoruz maddi desteğe ihtiyacım var çok çaresizim çaresiz kaldığım için hayırsever insanlara sesleniyorum lütfen bize yardım edin çok zor durumdayız bizi ailece zor günler bekliyor lütfen sesime duyarsız kalmayın Bir ekmeye bile ihtiyacım var lütfen destek olun bize Allah yardımlarınızın karşılığını size muhalak verecektir. Yasemin. Acil olarak destek olursanız çok mutlu oluruz.

1 2 3
Sayfa başına git