Evlilik Kredisi 2018 Kampanyaları ile Düşük Faiz Oranları


2018 Yılı Evlilik Kredisi Kampanyaları

2018 Yılı Evlilik Kredisi Kampanyaları

2018 Yılı Evlilik Kredisi Kampanyaları

Evlilik hazırlığında mısınız? Evlilik kredisi 2018 yılında da söz merasimi, nişan töreninin ardından nihayet evleniyorum ama düğün için gerekli tüm finansmanı sağlayabilmek için kredi lazım ne yapmalıyım diyenler arasındaysanız Ziraat bankasının evlilik kredisini size tavsiye edebiliriz. 2018 yılında da, 2017 yılında olduğu gibi, çeyiz yardımı ve Devlet destekli evlilik kredisi 2018 yılında verilmeye devam edecek. 3 yıl önceden birikim yapan gençler ise devlet çeyiz hesabı sayesinde 2019 yılında 3 yıllık birikimle evlilik katkısı alacaklar. İşte sizler için en uygun evlenme kredileri..

Ziraat Bankasından 2018’de Yüzde Yirmi Kampanyası

Ziraat bankası aracılığıyla verilecek olan faizsiz düğün kredisi  bilindiği üzere devletin çeyiz yardımı olarak evlenecek olan çiftlere para biriktirmeleri şartıyla verilmekteydi. Çeyiz yardımı kapsamını tam olarak bilmeyenler için kısa bir açıklama yapacak olursak; Çeyiz yardımı evlenmek için bankalardan çeyiz hesabı açarak 3 yıl boyunca para biriktirme şartıyla çiftlere ödenecek olan % 20 devlet katkısıydı. % 20 devlet desteğini yani 5 bin liraya kadar olacak çeyiz parasını alabilmek için çiftler ayrı ayrı olarak hesap açtırabildikleri gibi hesaplarına 3 yıl boyunca düzenli olarak para yatırarak birikim yapmalarıyla sağlanan devlet desteğiydi.

evlilik-kredisi

Evlilik kredisi

Hesap açtıran çiftler toplu olarak % 40 devlet desteği alma imkanları yoktu tek tek olacak şekilde kendi isimleri üzerinden hesap açtırarak söz konusu destekten yararlanmaya hak kazanabileceklerdi. Ortak hesap açtırılmasına izin verilmeyen ve tek tek hesap açtıran çiftlere ise 3 yıl sonunda biriktirdikleri paranın % 20 ‘ si olacak şekilde devlet teşvikleri verilecekti. Tüm  söz konusu desteklerden yararlanmak için bankalar çeyiz hesabı açma işlemlerini 2016 nisan ayında başlatmış olup 27 yaşına kadar evlenecek olan çiftlerin yararlanabilmesi için 24 yaşındaki kişilerin hesaplarının açtırarak bu şartları taşıyacak olan genç çiftlerin birikim yapmaları sağlanacaktır.

Bekarlık sultanlık derler ya, evli bir editör olarak sizleri uyarmak istedim. 🙂

Evlilik Kredisi ve Çeyiz Katkısı

Çeyiz hesabı hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse;  Kampanya düzenleyen ve destek verecek olan bankalardan TL cinsinden ve mevduat hesabı veya katılım fonu olmak üzere tek bir hesap açtırmak şartıyla 3 yıl boyunca hesapta para görülmesi  şartıyla çiftler söz konusu destek için istedikleri bankalardan çeyiz hesabı açtırabilecekler ve 3 yılın sonunda evlenenler söz konusu desteği biriktirdikleri paranın en fazla % 20 si kadar çeyiz yardımı alabileceklerdi.

Çeyiz hesabı açan bir devlet bankası olan Ziraat bankası 2016 yılında söz konusu destek için kampanya düzenleyen ve çeyiz hesabı açtırmak isteyen müşterilerine çeyiz hesabı açmaktadır. Bu kampanya 2018 yılında da devam etmekte olup, ayrıca evlilik kredisi çekmek isteyen müşterilerine ihtiyaç ve bireysel krediler ile 2018 yılında yuvalarını kurmaları sağlanmaktadır. Evlenmeyi düşünen çiftler aylık veya üç ayık olacak şekilde en az 105 lira en fazla 1000 lira hesaplarına düzenli olarak ödeme yapmak zorundadır.Evlilik Kredisi ve Çeyiz Katkısı

Evlilik Kredisi ve Çeyiz Katkısı

60 ay sonunda para biriktiren çiftler sistemde 3 yıl boyunca kaldıkları için 5+5 toplamda 10 bin lirayı ta olarak alabilmeleri hak sağlanacaktır. Ziraat bankası devlet destekli çeyiz yardımı alacak olan çiftler çeyiz parasını evlilik cüzdanları ile birlikte ilk 6 ay içinde başvuru yapmak şartıyla alabileceklerdir. Faizsiz düğün kredisi olarak adlandırabileceğimiz ve düğün için birikim yapmak isteyen genç çiftlere sağlanacak devlet destekli çeyiz yardımı teşviklerini almak isteyenler bankaların şubelerinden çeyiz hesabı açtırarak söz konusu destekten yararlanmak için başvuruda bulunabilirler.

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası 2018 yılında verilecek olan düğün ve evlilik kredileri genellikle ihtiyaç kredisi ürünleri kapsamında verilir ve düğünlerin arttığı zamanlarda Nisan ayında kampanyalar başlatılarak Eylül aylarına kadar bu kredi ürünlerine başvurular kabul edilmektedir. Ziraat bankasından evlilik kredisi alacak olanlar bankadan çeyiz hesabı açtırarak 3 yılın sonunda ancak evlilik çeyiz yardımı parasını alabilir bunun yanında verilen düşük faizli evlilik kredisi kapsamına alınan ihtiyaç kredilerinden yararlandırılır.

Ziraat Bankası Düğün Kredisi Başvuru Evrakları

Bankaların çeyiz hesabı açan genç çiftlere sağladığı devlet desteğinin haricinde verilen evlilik kredileri ise malesef düşük faizli ihtiyaç kredisi kapsamında verilen düşük tutarlı kredi ürünleri çeşitleridir.

Ziraat bankası dahil evlilik kredisi kapsamında verilen krediler ihtiyaç kredisi kapsamında verildiğinden bankalara başvuru yapmak isteyen genç çiftlerin çalıştıklarına dair gelir belgelerinin olması zorunlu olup, en az 1 yıllık çalışma geçmişinin sistemde görülmesi ve evlilik kredisinin geri ödemelerini yapmaları için bankalar maaş almalarını şart koymuşlardır. Gelir belgesiz kredi almak sadece ipotek karşılığında verilen krediler için geçerli olduğundan çalışan ve gelir sahibi genç çiftlerin bankalara yaptıkları başvurular daha kolay kabul edilmektedir. Ziraat bankası gibi diğer bankalar da düğün kredi kampanyaları düzenleyerek artan düğün zamanlarında ki düğün ihtiyaçlarında kullanılacak olan finansmanı sağlamaları için müşterilerine özel kampanyalar düzenlemektedir.

Bu bankalar başta Ziraat bankası olmak üzere; Vakıfbank, Yapı kredi bankası, Finansbank gibi bankalar evlilik kredisi veren bankalar arasındadır.Düşük faiz oranları ile verdikleri evlilik kredilerine başvuruda bulunacaklardan isteyecekleri başvuru evrakları ise diğer bankalarda istenen başvuru evrakları ile aynı olup, T.C kimlik kartı ehliyet pasaport veya nüfus cüzdanı, gelir belgesi, son 3 ay içinde kişi adına düzenlenen elektrik, doğalgaz veya su faturaları gibi evrakları ile şahsen başvuru yapanların başvuruları değerlendirilerek kredi notuna göre onay verilecektir.

Sizde 2018 yılında evlenmeyi düşünüyor iseniz, Devlet çeyiz katkısı ve Devlet destekli evlenme yardım ve kredilerine başvurabilir, 2018 yılı avantajlarından faydalanabilirsiniz. Verilen kredilerin 2019 yılında verilip verilmeyeceği konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Şimdiden Allah mesut etsin 🙂

Etiketler:

2018 Yılı Evlilik Kredisi Kampanyaları Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Doruk dedi ki:

    Bu kredi sadece ihtiyaçları mı karşılamakta. Ekstra ücretlerde kredinin içinde mi?

  2. Hayrettin OYLU dedi ki:

    Bu kredinin içinde çeyiz ve düğün var mı? yani yemek falan?

Sayfa başına git