Türkiye Geneli Fabrikalardan Evlere Ek İş İmkanı Veriliyor


Türkiye Geneli Fabrikalardan Evlere Ek İş İmkanı

Ev hanımlarının kendi evlerinde fason firmalar ve fabrikalar tarafından gönderilen ev işlerini yaptıklarını duymuş olmalısınız. İş-kur tarafından böyle bir imkan sağlanmıyor ancak Ankara, İstanbul ve İzmir şehirlerinde bazı firmalar evden çalışmak isteyen bayanlara evlere iş vermektedirler. Bu firmalar daha çok fason firmalar olmakla birlikte kurumsallık ve kalitenin aksine düşük maliyetli iş gücü amaçlarlar ve bu sebeple ev hanımlarına ve evde çalışan herkese ev işi gönderirler. Firmaların en çok gönderdikleri işler şunlardır;

 1. Tekstil fabrikaları evde iplik ayırma işi,
 2. Boncuk atölyeleri evde iplere bozuk dizme işi,
 3. Fason giyim firmalarının elbiselere düğme dikme,
 4. Küçük işletmelerin ütü ve yıkama işleri,
 5. Bölgeye ve yerlere göre değişiklik gösteren toptan nikah şekeri ve paketleme işleri olmaktadır.

Yukarıda sayılan 5 önemli iş kolu fabrikaların, küçük esnafın veya fason firmaların evlere vermeyi tercih ettikleri işlerdir. Ancak bu durum yoldan geçen herkese iş verildiği anlamına gelmemektedir. Firmaların bazıları evlere iş gönderirken gayet seçici davranır ve her başvurana iş imkanı sağlamaz. Hatta uzakta oturan ve işinin ehli olan kişilere kargo ile evlere gönderim seçeneği mevcut iken, birçok işsiz kişi bundan faydalanamaz.

Seramik Fabrikaları Evlere Seramik Temizleme İş Veriyor!

Türkiye genelinde bazı seramik fabrikaları kalabalık ailelerin iş gücünden yararlanabilmek için evlere iş göndermektedir. Bu fabrikalar genelde küçük seramik temizleme işlerini ev hanımlarına gönderirler. Gönderilen ürünler açık halde gelir ve paketlenerek firmaya teslimleri yapılır. Bu ürünlerin bir çoğu sır atılmadan önceki halleridir.

seramik-fabrikası

Seramik fabrikaları evde çalışmak isteyen bayanlara iş imkanı sunmaktadır.

Yukarıdaki resimde mevcut olan ürünler ev hanımları tarafından tahta temizleme aletleri ile kanallarında oluşan siyahlıklar temizlenmek suretiyle firmanın satışına hazır hale getirilmektedir. Her ne kadar kolay gibi görünse de hızlı çalışan bir bayan bu üründen günde en fazla 10 adet yapabilir. Fabrikalar ortalama bir ürün başına 3 TL. civarında bir temizleme ücreti verirler. Hesaplamaya göre günde 10 tane yapabilen bayan günlük 30 TL, aylık ise 900 TL. civarında bir ek gelir elde edecektir. Ancak bayanın bu sayıya çıkması için evinde günlük 8 saatten fazla çalışması gerekebilir. Gerçi bu iş beceri ile alakalı bir durum olduğundan siz 15 adet yapmayı da düşünebilirsiniz. Fabrikaların ek iş verdikleri bayanlardan talepleri şunlar olmaktadır;

 1. Kaliteli işçilik: Eve gönderilen ürünlerin işlenmesinde özen gösterilmesi,
 2. Zamanında teslimat: Kaç adet hazırlanabiliyor ise firma ile yapılan görüşme de o kadar sipariş verilmesi gerekir. Diğer aile bireylerine veya komşulara güvenerek fason firma veya fabrikaya adet bildirilmesi durumunda problemler yaşanabilir.
 3. Devamlılık: Çalışmak isteyen ev hanımının bu işi sürekli yapacak olması gerekir. Haftada 2 gün, günlük 2-4 saat çalışmak yeterli değildir.
 4. Teslimat kolaylığı: Eğer ürünleri fabrikadan siz alırsanız, teslimat aracınız varsa, bir adım öndesiniz.

Evde İplik Temizleten Fason Firmalar

Bazı firmalar ise diktikleri ürünlerin kenarlarında oluşan ipliklerin temizlenmesi işini evde çalışan bayanlara vermektedirler. Bayanlar toptan çuvallarla getirilen elbiseleri teslim alırlar ve firma tarafından belirtilen bölgelerde oluşan iplik atıkları makasla kesmek suretiyle temizlenir. Zira firmanın ürettiği elbiseyi ipliklerini temizlemeden bu şekilde kullanıcıların alımına sunması doğru olmaz. Bu iş, dikilen her türlü ürün için yapılabilen bir sektördür. Şapka, bere, eldiven, atkı, yün çorap gibi ürünlerde daha sık ortaya çıkmaktadır.Fason firmaların bu işi neden evlere verdiğini merak ediyorsanız 20.000 adet çorabın ipinin temizlenmesinin zor bir iş olabileceğini düşünmenizde yarar vardır. 

Yukarıda yer alan videoda şapka iplik temizleme işinin nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Kariyer.net adresini ziyaret ederek, iplik ve seramik temizleme işine ait ilanları inceleyebilirsiniz. Size en yakın olan ve adet başına en fazla para ödeyen firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Fason Firmaların Evlere Paketleme İşleri

En hanımlarına yaygın olarak gönderilen iş paketleme işi olmaktadır. Çünkü paketleme departmanları fabrikaların son safhasında bulunmakta ve buradan çıkan ürünler müşterilere dağıtılmaktadır. Fason firmanın stokunda ürün bulunmasına rağmen paketleme işi yetişmediği için bu departmana yeni eleman almak yerine evlere iş göndermek, firmalara daha mantıklı gelebilmektedir. Evlere en çok gönderilen fason paketleme ürünleri şunlardır;

 1. Hediyelik Eşya ürünleri: Saatler, tespih, kalem, kına, nikah şekeri, cüzdan, küçük elektronik ürünler, yapma çiçekler, el örgüsü ürünler,
 2. Her türlü giyim ürünü (daha çok tişört, şapka, pijama vb.)
 3. Leblebi, fındık, badem gibi kuru yemişler,
 4. Şekerlemeler

Görüldüğü gibi hediyelik eşyalardan gıda ürünlerine kadar birçok farklı ürün evlere gönderilebiliyor. Tabi bunu yanlış düşünüp kaliteli markaların da paketleme işlerinin evlerde yapıldığını düşünmeyin.

Evde Part Time Yardımcı Eleman Arayanlar

Eğer bu iş size göre değil ise sahibinden.com sitesinde YARDIMCI ELEMAN ARAYANLAR bölümünde 600’den fazla evde ek iş ilanı bulunmaktadır. sahibinden.com’ daki ek iş imkanlarına ulaşmak için tıklayınız.

Bununla birlikte yine aynı sitede mevcut olan PART TİME VE EK İŞ İLANLARI kategorisinde yine yüksek veya düşük gelir talep eden ev hanımları için uygun iş ilanları bulunmaktadır. İlanlardan bazıları şunlardır;

İstanbul Beylikdüzü bölgesine evlere paketleme işi veriliyor. Başvurular bu sayfadan yapılmaktadır.

Evde Paketleme İşi Veren Firmanın İlanı

Yine İstanbul’da kendi evinde çalışacak ve telefon görüşmesi yolu ile ürün pazarlayacak kişiler aranıyor. Firma sigorta+asgari ücret+prim vaat ediyor.

Sitede tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak yine ev işlerinde yardımcı bayanlar aranmaktadır. Tabi bu işleri evinizde çalışarak yapmanız mümkün değildir.

Başka bir firma bayanlara prova mankenliği alanında aylık 3.000 TL. maaş vereceğini söylemektedir. Bu ilan da sahibinden sitesinde mevcuttur.

Bu işler arasından size en yakın lokasyonda bulunan firmayı ve elinizin en yatkın olduğu işi seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Türkiye Geneli Fabrikalardan Evlere Ek İş İmkanı Konusuna 99 Yorum Yapıldı
 1. dilşad gavas dedi ki:

  evde paketleme işi yapmak istiyorum

 2. Halil çiftçi dedi ki:

  Evde is yapabilecegimiz is imkanı ?

 3. Fatma dedi ki:

  Mrb sakarya serdivan da oturuyorum ek işe ihtiyacim var paketleme işi yapmak istiyorum dönüş yaparsaniz sevinirim şimdiden teşekkürler Fatma

 4. Öznur dedi ki:

  Paketleme işi yapmak istiyorum edirne merkez ise ihtiyaçım var

 5. Ceylan dedi ki:

  Merhaba istanbul kartalda ikamet ediyorum belirtiğiniz isler titizle ve ozenle teslim edebilirz dilerseniz h.sonu alabiliriz ve sonrasında is bittikten sonra teslimde edebiliriz ihtiyacimiz var yardimci olurmusunuz

 6. Ebru dedi ki:

  Ankarada oturuyorum evde paketleme işi istiyorum geri dönerseniz sevinirim

 7. esin dedi ki:

  BAYANLAR EVDEN İNTERNETTEN ÇALIŞABİLECEĞİNİZ MÜKEMMEL BİR İŞ FIRSATI
  SİTEMİZDE ÇALIŞARAK HAFTADA 500-1000TL ARASINDA KENDİ EVİNİZDEN ÇALIŞIP KOLAY PARA KAZANMAK İSTERMİSİNİZ ?
  Başvuru için Skype Adresimiz

  1. Nagehan dedi ki:

   Zonguldakta oturuyorum evde iş için ulaşır misiniz

  2. funda emer dedi ki:

   merhaba iyi günler bende paketleme işi yapmak istiyorum geri dönüş yapabilir misiniz

 8. Rabia dedi ki:

  Tecrübeliyim paketleme işi arıyorum elim çok hızlıdır çok acil dönüş yaparsanız sevinirim

 9. Demet dedi ki:

  Merhaba paketleme isi icin geri donus yapar misiniz?

  1. okan ibiş dedi ki:

   ıs verıyolarmı acaba aldınızmı
   banada lazım

 10. Hacer dedi ki:

  Mrb istanbul kadikoyde yasiyorum evde is yapmayi cok istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 11. Saadet seçkin dedi ki:

  Mrb lar bende evde paketleme işi yapmak istiyorum çok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 12. Şenay özçelik dedi ki:

  Acil işe ihtiyacim var dönüş yaparsaniz sevinirim

 13. Peri dedi ki:

  Evde nikah sekeri veya hangi is olursa yapariz istanbul anadolu yakasinda oturuyorum

 14. NUR dedi ki:

  Ek iş yapmak istiyoruz
  İstanbul g.o.paşa. Beşyüzevler

1 2
Sayfa başına git