Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar (Kefilsiz Evraksız)

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar (Kefilsiz Evraksız)
26 Aralık 2018 tarihinde güncellendi.

Devletimiz, engelli olan ve bakıma muhtaç olan vatandaşlarımıza evde bakım maaşı adı altında her ay düzenli olarak destek vermektedir. Devletimizin sunmuş olduğu bu destekten yararlanan vatandaşlarımız her ay düzenli olarak 1000 lira civarında bir ücret almaktadırlar. Evde bakım maaşı alan ve krediye ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için bir çok banka kredi imkanı sağlamaktadır. Bu sebeple bugün makalemizde Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar adlı başlığa değinerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

Özürlü Maaşına Kredi Veren Bankalar

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi verme durumları mevzuat hükümlerine göre belirlenebilmektedir. Banka kişinin gelir ve gider durumunu analiz ederek kredi alıp alamayacağını belirler. İster engelli maaşı olsun, ister emekli maaşı eğer banka kişinin kredi çekme durumunu uygun görmez ise, kredi vermez.

Türkiye genelinde belirli bir sabit geliri olan vatandaşlara bireysel finansman sağlayan bankalar şunlardır;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Denizbank
 • Yapı kredi bankası
 • Akbank
 • Garanti bankası
 • Şekerbank
 • ING bank
 • Qnb Finansbank
 • Türkiye ekonomi bankası
 • İş bankası

Engelli maaşına kredi verme durumu bankaya bağlıdır. Bu liste bankaların her birinin engelli maaşlarına kredi verdiği anlamını taşımaz. Eğer banka kişinin gelir gider durumunu uygun görürse kredi verebilir.

Ziraat bankası evde bakım maaşına kredi desteği sağlıyor

Evde bakım maaşına kredi veren bankalar

Ziraat Bankası

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası engeli bulunan vatandaşlarımız için kredi imkanı sağlarken aynı zamanda evde bakım maaşı alan vatandaşlarımız için düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile desteklerini sağlamaya gayret göstermektedir.  Banka bakım maaşı alan vatandaşlarımız ve engeli bulunan vatandaşlarımız için sağlamış olduğu krediyi engelsiz yaşam paketi adı altında müşteri ile buluşturmaktadır. Banka bu kredi desteğini ülke ekonomisinin canlanması açısından verirken aynı zamanda engeli bulunan vatandaşlarımızın da sosyal hayat ile iç içe olmasını amaçlamaktadır. Engelsiz yaşam paketinden yararlanacak olan vatandaşlarımıza sağlanan destekler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Kişinin aylık kredi taksitlerini ödeyeceği miktarda başka bir geliri bulunması gerekir.
 • 36 aya varan vade koşulları ile uygun faiz oranları
 • Ziraat bankası sigorta güvencesi
 • Bankacılık işlemlerinde özel indirimler
 • Bireysel emeklilik planı

Evde Bakım Maaşına Kredi Çekebilir misiniz? Sizler için araştırdık.Ziraat Bankası

Ziraat Bankası

Garanti Bankası

Garanti bankası evde bakım maaşı alan ve kredi desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için 36 aya varan vade seçenekleri ile 25 bin lira civarında kredi imkanı sağlamaktadır. Banka bakım maaşı alan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmemesi için uygun faiz oranları sunarak müşteriler için daha rahat bir şekilde ödeme planı çıkartmaktadır. Siz de kredi başvurusunda bulunmak için en yakın Garanti Bankası şubesine giderek, T.C. kimlik belgenizin fotokopisi, evde bakım maaşı aldığınızı gösteren belge ve adres belgenizi teslim ediniz.

İş Bankası

Evde bakım maaşı alan vatandaşlarımızın İş bankasının sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanmaları için avantajlı kredi desteği sunulmaktadır. Banka sağlamış olduğu kredi desteğini ihtiyaç kredileri adı altında müşterileri ile buluşturmaktadır. İhtiyaç kredilerinden yararlanmak için her ay düzenli olarak almış olduğunuz bir gelirinizin olması gerekmektedir. İş bankası 15 bin lira civarında kredi desteği sağlarken aynı zamanda dosya masrafı almamaktadır.

Sizlerde İş bankasının sunmuş olduğu bu kredi türlerinden yararlanmak için lütfen linke tıklayınız.

Denizbank Evde Bakım Maaşı

                             Denizbank Evde Bakım Maaşı

Denizbank

Bu yıl bankaların sunmuş olduğu avantajlı kredi imkanlarının yanı sıra evde bakım maaşı alan vatandaşlarımız için de bir çok banka düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile destek vermektedir. Bu bankaların içerisinde yer alan Denizbank’ta ihtiyaç kredisi adı altında dosya masrafı almadan uygun faiz oranları ve 36 aya varan vade koşulları ile evde bakım maaşı alan vatandaşlarımıza desteklerini sunmaktadır.

Eğer kredinizi Denizbank üzerinden çekmek istiyorsanız size en yakın bulunan banka şubelerine başvuru yapabilir ve kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 0800 numaralı çağrı merkezine bağlanabilir ve operatörlerden bilgi alabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Denizbank İnternet sitesine giriş yapabilir ve geniş çaplı bilgiler edinebilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası

Yapı ve kredi bankası evde bakım maaşı alan vatandaşları için kredi imkanı sağlamaktadır. Bankaların bir çoğunda olduğu gibi yapı ve kredi bankası da ihtiyaç kredileri adı altında uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranları ile kredi desteği sağlamaktadır. Banka 36 ay vade ile 15 bin lira civarında engeli bulunan vatandaşlarımız için kredi desteği verirken dosya masrafı da almamaktadır. Bankanın sunmuş olduğu kredi desteklerinden yararlanmak için en yakın Yapı Kredi Bankası şubelerine başvuru yapabilir ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası

Yapı ve Kredi Bankası

Bankaların evde bakım maaşlarına yönelik verdiği krediler bu şekildedir. Sizin de eviniz de bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler var ve maaş alıyorsanız bu kredilere başvuru yapabilirsiniz. Evde bakım maaşına kredi veren bankaların bu imkana 2019 yılında da devam edip etmeyecekleri hususunda kesin bir bilgi bulunmamakla beraber kesin bir netice tarafımıza ulaştığında sizler ile paylaşacağız.Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar (Kefilsiz Evraksız) Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Saliha dedi ki:

  Otizmi oğlumun maaşıyla kredi alabilirmiyim çok bunalımdayım neolur yardım edin

 2. Alime dedi ki:

  Eşim 1.99 engelli raporu var ben bakıyorum…aynı zamanda emekli maaşı aliyorum evde 4 kişiyiz borçların var kredi gelebilir miyim kendi adima bakıcı maaşımdan banka bana kredi verir mi Tskr ederim

 3. Şükrü bende engeliyim 82 ama alamıyorum ve çalişamyorum dedi ki:

  Bencede veremiyorlar

 4. Cesur Tasgın dedi ki:

  Evde bakım maaşına hiç bir banka kredi vermiyor

 5. Engelli kredisi 2019 dedi ki:

  Ben tüm bankalardanm maaşi bordromla engelli krediis çekebiliyorum. sağolun varolun. 2019 senesinde de verilmeye devam ediyormuş.

 6. MERVE KOCA dedi ki:

  Yetişkinlerde üçte ikisinden az gelir olacak kişi başına gelir varsa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvurdu bize aylık Yaklaşık 700 lira yakın evde bakım parası verilir nüfusa kayıtlı sisteme geçtik kiminle ilgili nüfus

Sayfa başına git